Krepovačka na vlasy

Božský look během chvilky.

ca. 600 CZK
ca. 400 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 400 CZK
ca. 1 600 CZK

Jak vybrat krepovačku na vlasy

Krepovačka patří stejně jako žehlička na vlasy nebo kulma k pomůckám, které vám pomohou oživit účes, nebo zcela změnit vzhled. Krepování vlasů vám poskytne spoustu možností, jak účes změnit na několik dní. Výrobek je vhodný pro všechny typy vlasů a je možné jej použít i u dětí.

Jak na to

Krepování vlasů není žádná věda, je ale důležité dodržovat několik zásad, aby nebyly vlasy brzy zničené. Pokud budete postupovat správně, nemusíte se krepování bát a to i v případě, že máte jemné vlasy.

Krepování se provádí tak, že vezmete tenký pramen vlasů, vložíte ho do nástavce a chvíli podržíte. Teplo, které z krepovacích kleští vychází, dokáže zafixovat tvar vlasů a vzniknou jemné vlnky, které obvykle vydrží 1 až 2 dny.

Pro rychlý styling
REMINGTON S 3580
ca. 600 CZK
Aktuálni cena

Mezi zásady správného krepování patří:
1. Vlasy nikdy nekrepujte více dní za sebou. Je důležité dát jim více času na odpočinek a regeneraci. Dopřejte jim také výživný šampon.
2. Krepovačkou upravujte pouze suché vlasy, vlhké nebo mokré vlasy můžete poškodit.
3. Krepujte pouze zdravé vlasy, pokud jsou vaše vlasy poškozené nebo máte roztřepené konečky, raději s krepováním počkejte.

Jakou krepovačku vybrat

Vybírejte takovou krepovačku, která je vhodná pro váš typ vlasů. U tohoto výrobku je důležitá zejména teplota, každý typ vlasů totiž vyžaduje jinou. Jemné vlasy mohou být vysokou teplotou poničeny, naopak u hustých nebo kudrnatých nedosáhnete dobrých výsledků v případě, že bude nízká. Snad všechny kvalitní krepovačky umožňují nastavení teploty v rozmezí 100 – 230ʺC. Vhodné teploty pro všechny typy vlasů najdete zde:

  • Jemné a citlivé vlasy lze takto upravovat při teplotě 120°C.
  • Normální, zdravé vlasy o střední hustotě potřebují teplotu 140°C.
  • Husté vlasy můžete zahřát až na teplotu 160°C.
  • Kudrnaté a velmi husté vlasy vyžadují teplotu 180 – 200°C.
Cestovní
Volume Iron 25 010
ca. 400 CZK
Aktuálni cena

Pokud jste si jistí teplotou, kterou by měla krepovačka mít, je třeba se zaměřit na materiál, ze kterého jsou vyrobeny nahřívací destičky. Můžete vybírat ze dvou materiálů a to keramiky a turmalínu.

Keramika

Keramické destičky jsou nejběžnějším povrchem malých cestovních krepovaček. Keramika dobře vede teplo, její povrch je ale drsný s vysokým třením. Vlasy, které jsou takto často krepované, se mohou časem lámat a třepit. Keramika je také levnější než turmalínový povrch. Keramický povrch je navíc více náchylný k poškození vlivem chemických přípravků na vlasy, jako jsou laky a šampony.

Lze ale zakoupit keramiku se speciální povrchovou úpravou, která je k vlasům šetrnější.

Profesionální
BaByliss Pro 2512
ca. 1 000 CZK
Aktuálni cena

Turmalín

Turmalín je dokonale hladký a vede výborně teplo, můžete ho tedy bez obav použít i na kudrnaté nebo poškozené vlasy. S tímto povrchem nebude docházet k vysoušení. Jeho cena bývá vyšší.

Kombinace

Nejběžněji se setkáte s kombinací těchto dvou povrchů. Tato kombinace přináší výhody obou materiálů. Zde se jedná především o snižování teploty. Taková krepovačka je ideální zejména pro velmi jemné vlasy.

Víte, že…?

Profesionální výrobky mají často titanové destičky, které jsou ze všech nejlehčí a nejodolnější. Rychle a rovnoměrně se zahřívají a dosahují nejvyšších teplot. Jsou vhodné pro husté, pevné a hrubé vlasy. Běžněji se ale u dražších modelů setkáte s kombinací keramiky a titanu. Tyto výrobky patří k nejdražším.

Multifunkční
First FA5670-1
ca. 400 CZK
Aktuálni cena

Další kritéria výběru

Aby byla práce s krepovačkou snadná a rychlá je třeba věnovat pozornost také dalším parametrům. Mezi ně patří rychlost nahřívání, délka přívodního kabelu a některé funkce, které práci zjednodušší.

Funkce Použití
Možnost nastavení teploty Umožňuje nastavit teplotu a to podle jednotlivých modelů v rozmezí 100 – 230°C.
EP technology 5.0 Jedná se o vysoce technický proces, podobný jako šperkařství, který je založen na galvanickém pokovování. Díky této funkci je teplo dokonale rozloženo po celé ploše destiček. Funkce zaručuje minimální tření.
Otočný kabel Aby se vám dobře pracovalo, je výhodou, když má krepovačka otočný kabel o délce alespoň 2 – 3 metry.
Kontrolka stálosti teploty Je jistě výhodou, pokud je vámi vybraný model vybaven kontrolkou, která vás upozorní na nahřátí krepovačky na vámi zvolenou teplotu.
Ionizace Schopnost ochránit vlasy před vlivem vysoké teploty. Díky této funkci nebudou vaše vlasy poškozené, nedojde ke krepatění nebo elektrizování. Za tuto funkci si většinou trochu připlatíte, ovšem je to investice, která se jistě vyplatí.
Vyměnitelné nástavce Některé modely umožňují výměnu nástavců, díky tomu vytvoříte mnoho různých účesů, jeden nástavec pak slouží k vyžehlení vlasů do hladka.
Šířka plochy Jestliže nechcete úpravou vlasů ztrácet příliš mnoho času, vybírejte model se širokou krepovací plochou, která vám umožní upravovat více vlasů najednou. Užší plocha se hodí pro kratší vlasy, širší pro delší.
Automatické vypnutí Důležitý bezpečnostní prvek, který krepovačku sám vypne po nějaké době nečinnosti.

Ceny a výrobce

Ceny krepovaček nejsou závratné, jedny z nejkvalitnějších pořídíte do 2 000 Kč. Důležitá než cena je ale především kvalita výrobku. Nakupujte proto u ověřených výrobců, abyste měli jistotu, že vaše vlasy nebudou poškozené kvůli nekvalitnímu výrobku.

Od 200 – 500 Kč – krepovačku můžete mít už za pár stovek. Jedná se především o výrobky malých rozměrů, nesoucí název cestovní. S touto krepovačkou si vystačíte v případě, že ji budete používat pouze občas, nebo ji využijete opravdu pouze na cestách.
Nejlevnější modely mají keramický povrch a nejsou vybaveny žádnými nadstandardními funkcemi jako ionizace. Pochlubit se ale mohou nastavitelnou teplotou, LED indikací provozu a také praktickým otočným kabelem. Krepovačka, která se blíží k hranici 500 Kč je již vybavena funkcí ionizace.

Pro lesklé vlasy
Ultron MACH 4
ca. 1 600 CZK
Aktuálni cena

Od 500 – 800 Kč – zde stále převažuje menší rozměr modelů, s keramickým povrchem. Krepovačky umožňují nastavit teplotu, jsou zabezpečeny automatickým vypnutím a ultrarychlým nahříváním. Většinou zde připlatíte za celkový design, můžete vybírat mezi různými barvami jednotlivých modelů.

Od 800 – 1 200 Kč – v tomto cenovém rozpětí již naleznete profesionální výrobky s funkcí ionizace a EP Technology 5.0. Keramický povrch je zde již nahrazen turmalínovým, nebo kombinací titan-turmalín. Výrobky mají větší rozměr, účes tak vytvoříte rychleji. Snadnější držení zajistí ergonomická rukojeť.

Od 1200 a více – nejmodernější krepovačky, vhodné pro všechny typy vlasů. Povrch žehlící plochy je keramicko – turmalínový, titanový nebo titanovo – turmalínový, jsou vybaveny funkcí ionizace. Naleznete zde indikátor teploty, ergonomickou rukojeť, až 3 metry dlouhou otočnou šňůru a také automatické vypnutí.

Mezi nejkvalitnější výrobce patří Babyliss a Remington, proto naleznete nejvíce výrobků této značky. Mezi další pak patří Sencor, Rowenta a další.

Jméno
Pro rychlý styling
Cestovní
Profesionální
Multifunkční
Pro lesklé vlasy
Image
Produkt
REMINGTON S 3580
Volume Iron 25 010
BaByliss Pro 2512
First FA5670-1
Ultron MACH 4
Cena ca. 600 CZK ca. 400 CZK ca. 1 000 CZK ca. 400 CZK ca. 1 600 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena