19 nejlepších koupacích kyblíků 2023

Oblíbená pomůcka pro koupání miminka.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Doomoo Basics Shantala koupací kyblík Blue
60 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat koupací kyblík

 • Koupání v kyblíku si většina maminek pochvaluje, miminka, která jsou takto koupaná, bývají klidnější a spokojenější.
 • Používání kyblíku má svoje výhody i nevýhody.
 • Kyblíky jsou vyrobeny z plastu nebo z kvalitních recyklovatelných materiálů.
 • K dostání jsou kyblíky v několika velikostech. Někteří výrobci dokonce uvádějí, že v kyblíku lze koupat i 3 leté dítě.

Koupací kyblík - náš výběr

Koupací kyblíky Shnuggle

Shnuggle Vanička Navy
přečíst recenzi
Výrobce: SHNUGGLE
Druh: vaničky
Barva: modré
Délka: 0 cm
Shnuggle Vanička Aqua
přečíst recenzi
Výrobce: SHNUGGLE
Druh: vaničky
Barva: modré
Délka: 0 cm
Shnuggle Vanička Star
přečíst recenzi
Výrobce: SHNUGGLE
Druh: vaničky
Barva: bílé
Délka: 0 cm
Shnuggle Vanička Rose
přečíst recenzi
Výrobce: SHNUGGLE
Druh: vaničky
Barva: růžové
Délka: 0 cm

Koupací kyblíky Shantala

Koupací kyblíky Tummy Tub

Zobrazit kompletní nabídku koupacích kyblíků

Jak vybrat koupací kyblík

Princip

Koupání v kyblíku si většina maminek pochvaluje, miminka, která jsou takto koupaná, bývají klidnější a spokojenější. Miminko v kyblíku nesedí, jeho váha tedy nezatěžuje kyčle, ale je volně rozprostřena. Díky speciálnímu tvaru je miminko pohodlně opřené a nesklouzává pod vodu. Oproti klasické vaničce může být miminko ponořené až po ramena. Poloha, kterou miminko při koupání v kyblíku zaujímá, mu může pomoci také při bolavém bříšku.

Někdo praktikuje namydlení dítěte na podložce a pak upláchnutí v kyblíčku. Jiní zvládnou dítě namydlit přímo v kyblíku. Lze ale koupit koupací mýdla, která se lijí přímo do vody, je to asi nejpohodlnější způsob.

Koupací kyblík
Doomoo Basics Shantala koupací kyblík Blue

Výhody a nevýhody

Výhodou těchto kyblíků je malý rozměr, nebudou vám tedy zabírat mnoho místa. Koupání je také šetrnější, protože se kyblíku vejde jen opravdu malé množství vody. Udržuje stálou teplotu vody cca 20 minut.

Nevýhoda kyblíku je především v tom, že vám poslouží jen relativně krátkou dobu. Malému cvalíkovi může vydržet pár týdnů, vzornému tabulkovému miminku poslouží cca 3 měsíce, a jestliže budete mít doma drobka, budete ho moci používat i 6. měsíců.

Víte, že…?

Kyblíky doporučují také pediatři a to zejména kvůli přirozené poloze, kterou dítě při koupání zaujímá. Tato pomůcka je také doporučována rodičům s předčasně narozenými dětmi.

Koupací kyblíky Shnuggle
Shnuggle Vanička Navy

Materiál a design

Kyblíky jsou vyrobeny z plastu nebo z kvalitních recyklovatelných materiálů. Kyblík mají často protiskluzovou úpravu dna. Jsou tedy bezpečné a stabilní. Ke kyblíkům je možné zakoupit nástavec, na ten se můžete při kopání posadit a šetřit tak svoje záda.

 • Kyblíky můžete koupit v průhlední i neprůhledné podobě.
 • Výhodnější jsou průhledné kyblíky, které vám umožňují mít celý proces koupání pod kontrolou.
 • Obě varianty pak nabízejí několik barevných provedení.

Velikost

K dostání jsou kyblíky v několika velikostech. Někteří výrobci dokonce uvádějí, že v kyblíku lze koupat i 3 leté dítě. Toto tvrzení je ale spíše přehnané. Je asi možné větší dítě do kyblíku postavit, ale nebude to taková zábava jako při koupání v klasické vaně, do té se kromě nožiček vlezou i nějaké hračky, popřípadě rodič nebo sourozenec.

Koupací kyblíky Shantala
Delta Diffussion Shantala modrý koupací kyblík

Nejčastější rozměry, které jsou na trhu k dostání:

Výška Vnější průměr Vnitřní průměr
35 38 30
37 42 25
38 34 33

Značka, cena

Na trhu je k dostání několik značek kyblíků. U tohoto výrobku není k dispozici příliš velký výběr. Kyblíky jsou přibližně stejných tvarů a rozměrů a liší se od sebe opravdu jen v detailech. Jednotlivé značky nabízí ve většině případů pouze jednu velikost a model a vybírat tak můžete především barvu nádoby. K dostání jsou kyblíky od Tummy Tub, Shantana, Bieco, Childhome, Bébé-jou.

Ani cena kyblíků není nijak rozdílná.

Koupací kyblíky Tummy Tub
Tummy Tub modrý koupací kyblík
 • Jednotlivé výrobky koupíte v rozmezí cca 400 – 600 Kč.
 • Kyblík bude sloužit pouze omezenou dobu, pak ho pravděpodobně vyměníte za dětskou vaničku, nebo přejdete přímo do velké vany.
 • Kyblíky jsou ale kvalitně provedené a určitě mohou sloužit dál, například jako box na hračky.
 • K některým kyblíkům je možné dokoupit také kovový stojan, který má výšku 98 nebo 103 cm. Je vybaven otvorem na zavěšení ručníků a má také místo na odkládání místa.

Jak koupat miminko

 • Miminko uchopte do pozice klubíčko a dejte ho do kyblíku. Když zaujme v kyblíku pohodlnou polohu, podepřete mu hlavičku a umývejte rukou nebo žínkou. Dítě koupejte jen nezbytně nutnou dobu, aby nedocházelo k vysušování kůže. Jestliže novorozenec trpí atopickým ekzémem nebo jinou kožní vyrážkou, mělo by koupání probíhat jen 1x do týdne.
Koupací kyblík
Delta Diffussion Shantala bílý koupací kyblík
 • Po vykoupání miminko opět v pozici klubíčko přeneste na osušku a důkladně ho osušte. Tělíčko poté ošetřete kosmetikou určenou pro novorozence. Přestože je k dostání mnoho různých dětských olejíčků, doporučuje se používat spíše tělová mléka, která nemají tendenci pokožku vysušovat.
 • Po ošetření pokožky a pupíčku, který je třeba v prvních dnech čistit vatovou tyčinkou namočenou do líhu. Poté miminko oblečte, jemně mu vytřete ouška a načešte vlásky.

Otázky a odpovědi

Jak často miminko koupit?

Miminko by se mělo koupat cca 2x za týden. Častější koupání není vhodné, protože při něm dochází k nadměrnému vysušování pokožky. Samotná koupel by neměla trvat ani příliš dlouho. V prvních měsících vám ke koupání postačí umyvadlo nebo kyblík. Větší kojenec již bude potřebovat malou vaničku nebo praktické lehátko do vany.

Proč koupací kyblík?

Koupací kyblík je pro miminko méně stresující. Miminko je z bříška zvyklé na omezený prostor, který mu v začátcích života vyhovuje více. Kyblík bude vyhovovat i rodičům, kteří mohou mít z prvního koupání strach. Miminko se v kyblíku nebude nikam smýkat. Najdou se však i tací, kteří budou potřebovat při koupání více než 2 ruce. Vše je prostě o cviku. První koupání je ale ve většině rodin malý rituál a určitě budete mít někoho v případě potřeby po ruce.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku koupacích kyblíků