Nejlepší koupací kyblíky 2024 a jak vybrat

Oblíbená pomůcka pro koupání miminka.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Doomoo Basics Shantala koupací kyblík Blue
60 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat koupací kyblík

 • Koupání v kyblíku si většina maminek pochvaluje, miminka, která jsou takto koupaná, bývají klidnější a spokojenější.
 • Používání kyblíku má svoje výhody i nevýhody.
 • Kyblíky jsou vyrobeny z plastu nebo z kvalitních recyklovatelných materiálů.
 • K dostání jsou kyblíky v několika velikostech. Někteří výrobci dokonce uvádějí, že v kyblíku lze koupat i 3 leté dítě.

Koupací kyblík - náš výběr

Bébé jou Bebe bubble Basic transparent
přečíst recenzi
Výrobce: Bébé-jou
Druh: kyblíky
Barva: bílé
Zobrazit více
Bébé jou Bebe bubble Basic transparent je pro novorozence až do 6 měsíců. Samostatně stojící koupací kyblík váží 1,853 kg a má rozměry 46 x 46 x 35 cm. Jeho tvar napodobuje dělohu, což umožňuje dítěti zaujmout známou polohu. Voda působí tlakem na trávicí systém. Má vnitřní rysku pro měření hladiny vody.
Zobrazit méně
Bébé jou bubble basic transparentní koupací kyblík
Výrobce: Bébé-jou
Druh: kyblíky
Barva: transparentní
Zobrazit více
Bébé-Jou Bubble Basic je transparentní kyblík na koupání pro novorozence do 6 měsíců. Je ergonomicky tvarovaný, napodobuje tvar dělohy a nabízí mírné zvýšení v zadní části pro podporu zádí a hlavy. Může se doplnit kovovým stojanem s výškou 98 cm nebo 103 cm a má vnitřní rysku pro určení hladiny vody.
Zobrazit méně
Bébé jou bubble zebra ziggy fialový koupací kyblík
Výrobce: Bébé-jou
Druh: kyblíky
Barva: fialové
Zobrazit více
Bébé jou bubble zebra ziggy je koupací kyblík vyrobený pro miminka. Má vzadu vyvýšený profil pro podporu hlavičky a zádíčka dítěte. Kyblík komunikuje s univerzálním stojanem 2300. Jeho užití souvisí s podporou peristaltiky. Děti v něm leží v poloze podobné té, na kterou jsou zvyklé v břiše matky.
Zobrazit méně

Koupací kyblíky Shnuggle

Shnuggle Vanička Navy
Výrobce: SHNUGGLE
Druh: vaničky
Barva: modré
Zobrazit více
Shnuggle Vanička Navy je navržena pro koupání dětí od narození do 12 měsíců. Pro děti do 6 měsíců je opěrka o měkkou zádovou část a zarážka Bum Bump™. Pro starší děti je možnost pohodlného sezení. Vanička má rozměry 60 x 39 x 36 cm a je vybavena gumovými nožičkami, měkkou zádovou opěrkou, zátka pro vyprázdnění či osvěžení vody a je kompaktní pro snadné přenášení a skladování. Při koupání postačí 2 litry vody. Technické specifikace se mohou změnit.
Zobrazit méně
Shnuggle Vanička Aqua
přečíst recenzi
Výrobce: SHNUGGLE
Druh: vaničky
Barva: modré
Zobrazit více
Výrobek Shnuggle Vanička Aqua je vhodný pro děti od narození do 1 roku. Tvar vaničky umožňuje rodičům mytí dítěte se dvěma volnými rukama. Měkká zádová opěrka a speciální zarážka na dně (Bum Bump™) poskytují drobným podporu. Rozměry jsou 60 x 39 x 36 cm a do ní se vejde 2 litry vody.
Zobrazit méně
Shnuggle Vanička Star
přečíst recenzi
Výrobce: SHNUGGLE
Druh: vaničky
Barva: bílé
Zobrazit více
Vanička Shnuggle Vanička Star je speciálně navržena pro děti od narození do jednoho roku. Poskytuje ergonomické opěrné funkce, včetně měkké gumové zádové opěrky a speciální zarážky Bum Bump™ na dně. Je vybavena gumovými nožičkami pro stabilitu a je optimalizována pro úsporu vody; pro koupání je potřeba jen 2 litry vody. Rozměry vaničky jsou 60 x 39 x 36 cm.
Zobrazit méně
Shnuggle Vanička Rose
přečíst recenzi
Výrobce: SHNUGGLE
Druh: vaničky
Barva: růžové
Zobrazit více
Shnuggle Vanička Rose je prostorná vana pro děti do jednoho roku. Kombinuje funkce koupacího kyblíku a vaničky. Její design se hodí pro novorozence i starší děti. Specifická jsou měkká zádová opěrka a samostatná podpěra na dně. Práce s vodou je zjednodušená, pro koupání stačí 2 litry. Rozměry jsou 60 x 39 x 36 cm.
Zobrazit méně
Shnuggle vanička Bílá s šedou stars
Výrobce: SHNUGGLE
Druh: vaničky
Zobrazit více
Shnuggle vanička pro miminka v bílé a šedé barvě slouží pro koupání dítěte od narození až do 12 měsíců. Je vybavena měkkou zádovou opěrkou a spodní zarážkou Bum Bump pro stabilitu. Potřebuje pouze 2 litry vody. Rozměry jsou 60 x 39 x 36 cm.
Zobrazit méně

Koupací kyblíky Shantala

Doomoo Basics Shantala koupací kyblík Mint
Výrobce: Doomoo
Druh: kyblíky
Zobrazit více
Doomoo Basics Shantala Mint je koupací kyblík pro batolata. Design odráží tradici shantala techniky, zaměřené na cíl posílení pohodlí a bezpečnosti při koupání. Má tmavě zelenou barvu s názvem Mint. Konkrétní technické specifikace nebyly poskytnuty.
Zobrazit méně
Shantala Doomoo koupací kyblík Modrá
Výrobce: Doomoo
Druh: vaničky
Barva: modré
Zobrazit více
Shantala Doomoo koupací kyblík je určený pro novorozence do 6 měsíců. Jeho design umožňuje dítě ponořit až po ramena, přičemž voda zůstává déle teplá. Pro rodiče je praktické, že je možné měnit výšku kyblíku pro pohodlnější manipulaci. Kyblík je stabilní a nevyžaduje mnoho místa pro skladování.
Zobrazit méně
Doomoo Shantala koupací kyblík White
Výrobce: Doomoo
Druh: vaničky
Barva: bílé
Zobrazit více
Doomoo Shantala je koupací kyblík určený pro novorozence od 0 do 6 měsíců. Ergonomický tvar umožňuje dítěti zaujmout přirozenou polohu, zatímco vanička je navržena tak, aby dosáhla optimální výšky pro pohodlí rodičů. Jeho konstrukce udržuje vodu déle teplou a umožňuje ponořit dítě až po ramena.
Zobrazit méně

Koupací kyblíky Tummy Tub

Tummy tub zelený koupací kyblík
přečíst recenzi
Druh: kyblíky
Barva: bílé
Zobrazit více
Tummy Tub, zelený koupací kyblík, je navržený pro novorozence až do 12 měsíců. Poskytuje vyšší pocit bezpečí, než tradiční vaničky, umožňuje dětem držet hlavu nad vodou a indikuje množství vody potřebné pro koupání. Absence ostrých rohů a protiskluzové dno zvyšují bezpečnost. Kyblík je malý, lehký a šetří vodu.
Zobrazit méně
TUMMY TUB koupací kyblík Šedý
Druh: kyblíky
Zobrazit více
TUMMY TUB koupací kyblík, vyráběný z recyklovatelných materiálů, je navržen podle zkušeností lékařů a zdravotnického personálu. Kyblík nemá ostré hrany ani pohyblivé části, je stabilní s protiskluzovou úpravou na dně. Jeho rozměry jsou: výška 35 cm, vnější průměr 38 cm, vnitřní průměr 30 cm.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Koupací kyblík

Jak vybrat koupací kyblík

Proč ho koupit

Koupání v kyblíku si většina maminek pochvaluje, miminka, která jsou takto koupaná, bývají klidnější a spokojenější. Miminko v kyblíku nesedí, jeho váha tedy nezatěžuje kyčle, ale je volně rozprostřena. Díky speciálnímu tvaru je miminko pohodlně opřené a nesklouzává pod vodu. Oproti klasické vaničce může být miminko ponořené až po ramena. Poloha, kterou miminko při koupání v kyblíku zaujímá, mu může pomoci také při bolavém bříšku.

Někdo praktikuje namydlení dítěte na podložce a pak upláchnutí v kyblíčku. Jiní zvládnou dítě namydlit přímo v kyblíku. Lze ale koupit koupací mýdla, která se lijí přímo do vody, je to asi nejpohodlnější způsob.

Miminko se koupe venku v kyblíku

Díky malým rozměrům můžete kyblík používat kdekoliv, iStock /

Výhody a nevýhody

Výhodou těchto kyblíků je malý rozměr, nebudou vám tedy zabírat mnoho místa. Koupání je také šetrnější, protože se kyblíku vejde jen opravdu malé množství vody. Udržuje stálou teplotu vody cca 20 minut.

Koupací kyblík
Doomoo Basics Shantala koupací kyblík Blue

Nevýhoda kyblíku je především v tom, že vám poslouží jen relativně krátkou dobu. Malému cvalíkovi může vydržet pár týdnů, vzornému tabulkovému miminku poslouží cca 3 měsíce, a jestliže budete mít doma drobka, budete ho moci používat i 6. měsíců.

Víte, že…?

Kyblíky doporučují také pediatři a to zejména kvůli přirozené poloze, kterou dítě při koupání zaujímá. Tato pomůcka je také doporučována rodičům s předčasně narozenými dětmi.

Materiál a design

Kyblíky jsou vyrobeny z plastu nebo z kvalitních recyklovatelných materiálů. Kyblík mají často protiskluzovou úpravu dna. Jsou tedy bezpečné a stabilní. Ke kyblíkům je možné zakoupit nástavec, na ten se můžete při kopání posadit a šetřit tak svoje záda.

 • Kyblíky můžete koupit v průhlední i neprůhledné podobě.
 • Výhodnější jsou průhledné kyblíky, které vám umožňují mít celý proces koupání pod kontrolou.
 • Obě varianty pak nabízejí několik barevných provedení.

Velikost

Koupací kyblíky Shnuggle
Shnuggle Vanička Navy

K dostání jsou kyblíky v několika velikostech. Někteří výrobci dokonce uvádějí, že v kyblíku lze koupat i 3 leté dítě. Toto tvrzení je ale spíše přehnané. Je asi možné větší dítě do kyblíku postavit, ale nebude to taková zábava jako při koupání v klasické vaně, do té se kromě nožiček vlezou i nějaké hračky, popřípadě rodič nebo sourozenec.

Nejčastější rozměry, které jsou na trhu k dostání:

VýškaVnější průměrVnitřní průměr
353830
374225
383433
Miminko sedí v koupacím kyblíku

Větší kyblík bude sloužit delší dobu, iStock / kamsta

Značka, cena

Na trhu je k dostání několik značek kyblíků. U tohoto výrobku není k dispozici příliš velký výběr. Kyblíky jsou přibližně stejných tvarů a rozměrů a liší se od sebe opravdu jen v detailech. Jednotlivé značky nabízí ve většině případů pouze jednu velikost a model a vybírat tak můžete především barvu nádoby. K dostání jsou kyblíky od Tummy Tub, Shantana, Bieco, Childhome, Bébé-jou.

Koupací kyblíky Shantala
Doomoo Basics Shantala koupací kyblík Mint

Ani cena kyblíků není nijak rozdílná.

 • Jednotlivé výrobky koupíte v rozmezí cca 400 – 600 Kč.
 • Kyblík bude sloužit pouze omezenou dobu, pak ho pravděpodobně vyměníte za dětskou vaničku, nebo přejdete přímo do velké vany.
 • Kyblíky jsou ale kvalitně provedené a určitě mohou sloužit dál, například jako box na hračky.
 • K některým kyblíkům je možné dokoupit také kovový stojan, který má výšku 98 nebo 103 cm. Je vybaven otvorem na zavěšení ručníků a má také místo na odkládání místa.

Jak koupat miminko

 • Miminko uchopte do pozice klubíčko a dejte ho do kyblíku. Když zaujme v kyblíku pohodlnou polohu, podepřete mu hlavičku a umývejte rukou nebo žínkou. Dítě koupejte jen nezbytně nutnou dobu, aby nedocházelo k vysušování kůže. Jestliže novorozenec trpí atopickým ekzémem nebo jinou kožní vyrážkou, mělo by koupání probíhat jen 1x do týdne.
 • Po vykoupání miminko opět v pozici klubíčko přeneste na osušku a důkladně ho osušte. Tělíčko poté ošetřete kosmetikou určenou pro novorozence. Přestože je k dostání mnoho různých dětských olejíčků, doporučuje se používat spíše tělová mléka, která nemají tendenci pokožku vysušovat.
 • Po ošetření pokožky a pupíčku, který je třeba v prvních dnech čistit vatovou tyčinkou namočenou do líhu. Poté miminko oblečte, jemně mu vytřete ouška a načešte vlásky.

Otázky a odpovědi

Jak často miminko koupit?

Miminko by se mělo koupat cca 2x za týden. Častější koupání není vhodné, protože při něm dochází k nadměrnému vysušování pokožky. Samotná koupel by neměla trvat ani příliš dlouho. V prvních měsících vám ke koupání postačí umyvadlo nebo kyblík. Větší kojenec již bude potřebovat malou vaničku nebo praktické lehátko do vany.

Proč koupací kyblík?

Koupací kyblík je pro miminko méně stresující. Miminko je z bříška zvyklé na omezený prostor, který mu v začátcích života vyhovuje více. Kyblík bude vyhovovat i rodičům, kteří mohou mít z prvního koupání strach. Miminko se v kyblíku nebude nikam smýkat. Najdou se však i tací, kteří budou potřebovat při koupání více než 2 ruce. Vše je prostě o cviku. První koupání je ale ve většině rodin malý rituál a určitě budete mít někoho v případě potřeby po ruce.
Zobrazit kompletní nabídku Koupací kyblík