Učící kalhotky

Pro snadný přechod od plenek na nočník.

ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 200 CZK

Jak vybrat učící kalhotky

  • Učící nebo také tréninkové kalhotky pomohou Vašemu dítěti s odplenkováním.
  • Kalhotky zůstávají na rozdíl od plenky při kontaktu s tekutinou mokré, dítě si tak rychleji uvědomí, že se stala nehoda.
  • Na trhu jsou tyto výrobky zastoupeny několika značkami.
  • Trénování na nočník vyžaduje spoustu času i trpělivosti.

Princip

Tréninkové kalhotky jsou speciálním typem kalhotek. Nejedná se o klasické plenkové kalhotky, obsahují pouze slabé savé jádro pro částečné zachycení tekutiny. Jsou vybaveny voděnepropustnou polyurethanovou vrstvou a jejich smyslem je pomoci při nácviku dětí na nočník. Jejich účelem je ponechat děti v mokru, které je jim nepříjemné, aby si uvědomily, že potřebují na nočník.

Učící kalhotky se oblékají stejně jako klasické spodní prádlo, zvládne si je tedy natáhnout i malé dítě. V případě, kdy dítě nestihne dojít na nočník, kalhotky neprotečou, dítě ale nebude v suchu, jak je zvyklé u klasických jednorázových plen.

Universální
Bambino Mio Učící 2 pack Bílá 3+ roky

Jak poznat, že je čas na odplenkování

  • Dítě chodí na malou méněkrát za den a ve větším množství
  • Na velkou si poodchází z dosahu lidí, nebo se schovává, aby mělo soukromí
  • Je starší než 18 měsíců – toto je ale individuální u každého dítěte, některé je vyzrálejší, jiné potřebuje více času

Víte, že…?

Na noc a spánek nosí děti plenu déle než přes den. Plenu dávejte dítěti na polední spánek do doby, dokud ji nebude mít suchou po alespoň 14 dní. Jakmile se bude budit se suchou plenou, můžete mu ji zkusit na spaní vzít. Na noc se doporučuje dítěti plenku nechat ještě několik měsíců po denním odplenkováním. Většina dětí má noční plenu do 3 let věku.

Proč používat

Z psychologického hlediska mají tréninkové plenkové kalhotky pro mnoho dětí přínos. Děti se díky nim mohou cítit dospěleji, protože kalhotky vypadají podobně jako prádlo ostatních členů rodiny.

Pro holčičku
Bambino Mio učící 2-3 roky Fairy

Plenky jsou navrženy tak, aby si je dítě nemohlo sundat. Tréninkové kalhotky naopak umožňují vašemu dítěti, aby si došlo na nočník nebo toaletu a plenkové kalhotky si sundalo samo.

Jestliže se ale stane nějaká nehoda, není to pro dítě tolik stresující, protože kalhotky nepropustí tekutinu ven a dítě není tolik ve stresu, zejména pokud se tato nehoda stane někde v kolektivu jiných dětí.

Značky a ceny

Typ Popis
Kalhotky Anavy Kalhotky typu vše v jednom. Mají všité savé jádro uvnitř a nepromokavý, prodyšný PUL na vnější straně. Jsou k dostání ve třech velikostech: M do 1 roku, L 1 – 2 roky, XL 2 – 3 roky.
Kalhotky Bambino Kalhotky jsou vyrobené z bavlněné látky, nepropustné vrstvy a absorpční vnitřní vycpávky. Vodotěsná vrstva zajišťuje, že dítě cítí vlhkost, ale přitom nedojde ke znečištění okolí. Před prvním použitím se doporučuje kalhotky alespoň 1x vyprat. Při praní dojde ke smytí vosků kryjících vlákna bavlny z výroby. To výrazně zvýší její absorpční schopnost a kalhotky se stanou v místech výplně více nadýchané. Kalhotky lze prát v pračce a sušit v sušičce, v žádném případě se ale nesmí žehlit, protože by došlo ke slehnutí absorpční vrstvy a tím i ke snížení schopnosti absorbovat. Jsou dodávány ve 3 velikostech od 11 – 13 kg, 13 – 16 kg a 16+ kg. Cena za 1 kus je cca 250 Kč.
Bambusové kalhotky Bobánek I tyto kalhotky mají děti naučit na nočník. V případě počurání je nutné kalhotky vyměnit. Lze je prát v pračce bez použití aviváže a ani tyto kalhotky se nesmí žehlit. Velikost je nastavitelná pomocí patentů co do délky, tak kolem pasu a sedí dětem cca od 10 do 15 kg. Cena 1 kusu je cca 280 Kč.

Na trhu najdete mnoho dalších značek těchto kalhotek například Pop In, Tiger, Monkey a mnoho dalšího. Všechny typy fungují stejně, liší se pouze cenou a provedením, Jsou nabízeny v různých velikostech a cena se pohybuje v rozmezí 150 – 300 Kč za kus.

Jednoduché
Bambino Mio učící plenky 2-3 roky Teal

Trénování na nočník

Pro dítě může trénování chození na nočník představovat frustrující a časově náročnou snahu. Narušuje to hraní, je tam spousta novách pravidel. Trénování chození na nočník je velkým milníkem v oblasti emočního a fyzického vývoje dítěte.
Dříve se s trénováním na nočník začínalo kolem 1 roku života. Dnes už se ví, že v 18. měsících ještě dítě nemá zcela pod kontrolou své tělo a jeho funkce. Většina dětí dokáže kontrolovat svůj močový měchýř a svěrač mezi 24. a 48. měsícem. Osm dětí z deseti se to naučí spontánně. Holčičky většinou dříve než kluci.

I přesto, že je dítě na učení na nočník připravené, není s ním lehké pořízení, má totiž svoji hlavu. V 18. až 24. měsíci zažívá období opozice a jeho nejoblíbenějším slovem je NE. V takovém případě je potřeba obrnit se trpělivostí a dítě zbytečně nenutit.

Pokud dítě na nočník dostanete a dočkáte se kýženého výsledku, nezapomeňte na velkou pochvalu. Po čase se pro dítě stane chození na nočník samozřejmostí.

Pro kluky
Bambino Mio učící 18-24 měsíců Dino

Otázky a odpovědi

Vyplatí se pořízení učících kalhotek?

Na tuto otázku není možné jednoznačně odpovědět. Každý rodič má své metody a každé dítě je jiné. Recenze na tento výrobek se různí, zatímco jedni na ně nedají dopustit, druzí naopak jejich pořízení litují. I v případě negativních komentářů však neznamená, že jsou tréninkové kalhotky nekvalitní.

Od kdy používat tyto kalhotky?

Kvalitní kalhotky by měly mít patentky, díky kterých můžete nastavit potřebnou velikost. Hmotnost dítěte, kterému můžete kalhotky pořídit je 9 - 15 kg, což je rozmezí 1 - 3 let.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Universální
Pro holčičku
Jednoduché
Pro kluky
Image
Produkt
Bambino Mio Učící 2 pack Bílá 3+ roky
Bambino Mio učící 2-3 roky Fairy
Bambino Mio učící plenky 2-3 roky Teal
Bambino Mio učící 18-24 měsíců Dino
Výrobce
Bambino Mio
Bambino Mio
Bambino Mio
Bambino Mio
Cena ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 200 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.