Nejlepší vaničky pro miminko 2024 a jak vybrat

Pro bezpečné koupání od narození.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Shnuggle Vanička Navy

Jak vybrat vaničku pro miminko

 • Typ – k dostání jsou vaničky klasické, s protiskluzem, s výpustí, tvarované, nafukovací, skládací i s přebalovacím pultem.
 • Velikost – velikost je důležitý parametr, záleží na tom, v kolika měsících nebo letech budete chtít dítě v dětské vaničce koupat, než přejdete na klasickou vanu.
 • Příslušenství – k vaničkám můžete koupit i další příslušenství.

Vanička pro miminko - náš výběr

Shnuggle Vanička Navy
Výrobce: SHNUGGLE
Druh: vaničky
Barva: modré
Délka: 0 cm
Zobrazit více
Shnuggle Vanička Navy je navržena pro koupání dětí od narození do 12 měsíců. Pro děti do 6 měsíců je opěrka o měkkou zádovou část a zarážka Bum Bump™. Pro starší děti je možnost pohodlného sezení. Vanička má rozměry 60 x 39 x 36 cm a je vybavena gumovými nožičkami, měkkou zádovou opěrkou, zátka pro vyprázdnění či osvěžení vody a je kompaktní pro snadné přenášení a skladování. Při koupání postačí 2 litry vody. Technické specifikace se mohou změnit.
Zobrazit méně
Klein Velká vanička
přečíst recenzi
Výrobce: Klein
Typ: vaničky
Zobrazit více
Vanička pro panenky Klein Velká je určena pro děti od 3 let. Rozměry jsou 51 x 15,5 x 28 cm a panenky do 50 cm délky. Má růžový povrch a je vyrobena z plastu. Splňuje směrnici Evropského parlamentu 2009/48/ES a české legislativy včetně prohlášení o shodě CE.
Zobrazit méně
KEEEPER Vanička HIPPO bílá
Výrobce: Keeeper
Druh: vaničky
Barva: bílé
Délka: 84 cm
Zobrazit více
Dětská vanička HIPPO je vyrobena z plastu a má rozměry 84 x 49 x 30 cm s hmotností 0,84 kg. Vanička má dva otvory na okraji pro umístění mýdla či houbičky. Bílá barva s hippo dekorem. Přepravní balení s hmotností 0,88 kg obsahuje 2 vaničky.
Zobrazit méně
Thermobaby Dětská vanička Lagoon col. 04
Výrobce: Thermobaby
Druh: vaničky
Barva: bílé
Zobrazit více
Dětská vanička Lagoon od značky Thermobaby je vhodná pro koupání dětí a umožňuje umístění do standardní vany pro dospělé. Lze doplnit o lehátko pro bezpečné koupání miminka. Vybavena bočním pultíkem na kosmetiku a zátkou na vypouštění vody. Materiál: polyethylen, rozměry (D × Š × V): 86 × 46 × 25,5 cm.
Zobrazit méně

Skládací vaničky pro miminko

Ricokids Skládací vanička bílorůžová
Výrobce: Ricokids
Druh: vaničky
Barva: růžové
Zobrazit více
Ricokids skládací vanička bílorůžová je určena pro děti od 0 do 6 let s maximální nosností 45 kg. Vanu lze složit na výšku 10 cm a má šířku 50 cm a hloubku 21,5 cm. Je vybavena protiskluzovými nohami, sedátkem a korkem měnícím barvu při teplotě vody nad 38 stupňů. Splňuje evropské bezpečnostní normy.
Zobrazit méně
Milly Mally Dětská skládací vanička s výpustí Aqua modrá
Výrobce: MILLY MALLY
Druh: vaničky
Barva: modré
Zobrazit více
Dětská skládací vanička Milly Mally Aqua je určena pro děti od narození s maximálním zatížením 35 kg. Vanička má vnější délku 80 cm, hloubku 21 cm a ve složeném stavu měří 80x48x10 cm. Vybavena je termosenzitivní výpustí, která ukazuje teplotu vody, protiskluzovými nožičkami a vyrobena z materiálů bezpečných pro děti.
Zobrazit méně

Vaničky pro miminko se stojanem

BÉBÉ JOU sada digitální vanička SENSE EDITION se stojanem Sky Green
Výrobce: Bébé-jou
Druh: stojany pod vaničku
Zobrazit více
vanička pro miminko BÉBÉ JOU sada digitální vanička SENSE EDITION se stojanem Sky Green. Tento set zahrnuje vaničku s digitálním teploměrem, spodní výpusť, časovačem a stojanem. Stabilní stojan pro snadné koupání děťátka je součástí balení. Praktická vlastnost pro kontrolu teploty vody a času koupání.
Zobrazit méně
Chicco Stolek přebalovací s vaničkou Cuddle & Bubble Dots
Výrobce: Chicco
Druh: vaničky
Barva: šedé
Délka: 81 cm
Zobrazit více
Vanička pro miminko Chicco Cuddle & Bubble Dots nabízí přebalovací stolek určený pro děti od narození do 15 kg. Disponuje odnímatelnou měkkou redukcí, ergonomickým protiskluzovým dnem a výpusťí pro rychlé vyprázdnění. Skladný a přenosný díky kolečkům, výškově nastavitelný ve třech polohách. Rozměry když je otevřený: 108,5 / 113,5 × 83,5 × 80,8 cm, složený: 108,5 × 39,8 × 83,5 cm. Hmotnost: 10 kg.
Zobrazit méně

Vaničky pro miminko s výpustí

TEGA Anatomická vanička s výpustí Bunny bílá
přečíst recenzi
Výrobce: Tega
Druh: vaničky
Barva: bílé
Zobrazit více
Anatomická vanička TEGA s výpustí Bunny bílá je navržena pro děti od 0 do 12 měsíců. Má délku cca 100 cm, dva otvory na okrajích pro položení mýdla či houby a výpust pro odvodnění. Vanička obsahuje obrázek králíčků a je třeba odčerpat vodu před přemisťováním.
Zobrazit méně
Keeeper Vanička Natálie Stars 87 cm s výpustí a lehátkem šedá
Výrobce: Keeeper
Druh: vaničky
Barva: šedé
Délka: 87 cm
Zobrazit více
Vanička pro miminko Keeeper Natálie Stars o rozměrech 87 x 45,5 x 32,5 cm je vybavena integrovaným lehátkem (48 x 24 x 11 cm) a zátkou na vypouštění vody. Lehátko lze vyjmout a použít jako sedadlo. Vanička obsahuje měkkou rukojeť pro manipulaci a přihrádku pro hygienické potřeby. Užití vhodné od narození.
Zobrazit méně
MALTEX Vanička BING 100 cm s výpustí
Výrobce: Maltex
Druh: vaničky
Barva: bílé
Zobrazit více
MALTEX Vanička BING 100 cm je plastová koupací vanička pro děti od narození. Je dlouhá 100 cm s objemem 35 litrů a výpustí, vyrobena z nezávadného plastu. Design vaničky je inspirovaný dětským seriálem BING. Pro čištění a údržbu stačí vlažná voda a běžný saponát.
Zobrazit méně
TEGA vanička profilovaná 2v1 KOMFORT Modrá
přečíst recenzi
Výrobce: Tega
Druh: vaničky
Barva: modré
Zobrazit více
Tato TEGA vanička profilovaná 2v1 KOMFORT Modrá je navržena pro děti od narození do 15 měsíců a má dva způsoby použití: vypořádání do 6 měsíců a sezení od 6 do 15 měsíců. Vana má rozměry 96 x 54 x 24 cm, vypouštěcí zátku a indikátor teploty pro bezpečnost dítěte.
Zobrazit méně
POLY TIME Dětská vanička s výpustí transparentní
Druh: vaničky
Zobrazit více
Vanička pro miminko z řady POLY TIME, anatomicky tvarovaná, disponuje odkládacími otvory a je vyrobena z nezávadného plastu. Stabilita je zajišťována opěrkami a konstrukcí zabraňující skluzu. Vybavena je také výpustí pro snadné vypouštění vody. Bezbarvý provedení umožňuje snadné sledování čistoty.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Vanička pro miminko

Jak vybrat vaničku pro miminko

Typy

TypPopis
KlasickáTyto vaničky jsou prostorné a tvarované tak, aby se do nich vlezla jakákoliv podložka nebo koupací lehátko. K dispozici je i menší odkládací prostor, na který můžete během koupání odkládat vše, co potřebujete mít zrovna po ruce. Dno vaničky je ploché díky tomu poslouží i větším dětem a v letních měsících tak může lehce nahradit i dětský bazének.
S protiskluzemVaničky s protiskluzovou úpravou zabrání neposedným dětem při případných uklouznutích a nebezpečných pádech. Tyto varianty jsou dražší, ale nevyžadují případné dokoupení protiskluzové podložky.
S výpustíPraktické jsou i vaničky, které mají dno doplněné o výpusť. Stačí pouze odstranit zátku a voda vyteče ven. I tyto vaničky jsou k dostání v různých velikostech.
TvarovanéErgonomicky tvarované vaničky 2v1 jsou doplněny o lehátko, které usnadní koupání malého miminka.
NafukovacíVhodná spíše pro občasné použití, posloužit vám může i pro bezpečné koupání na cestách, kdy je mnohdy složitější a nebezpečnější miminko koupat, zejména díky tomu, že hotelové pokoje jsou vybaveny především sprchovými kouty v různých kvalitách. Uklouznutí může skončit i rozbitou hlavou.
SkládacíSkládací vanička je další možností, kterou využijete na cestách. Je praktická i v malých bytech. Skládací vaničky disponují výpustí a přihrádkami na mýdlo nebo jiné pomůcky.
S přebalovacím pultemJedná se o pevný stojan, který je kromě vaničky vybaven přebalovacím pultem. K dispozici máte i praktickou poličku na koupání. Vodu snadno vypustíte díky výpusti a praktický je i metr, kterým můžete kontrolovat, jak miminko roste.
Miminko se koupe ve vaničce

Stále oblíbené jsou jednoduché plastové vaničky, iStock / :FamVeld

Velikost

I velikost je důležitý parametr, záleží na tom, v kolika měsících nebo letech budete chtít dítě v dětské vaničce koupat, než přejdete na klasickou vanu.

 • Jestliže bydlíte v bytě, který není vanou vybaven, bude vhodnější volit větší vaničku, která vám může posloužit až do cca 5 let věku. Ale i v případě, že vanu vlastníte, může být větší varianta vhodnější zejména kvůli menší spotřebě vody.
 • V případě více dětí v domácnosti je lepší koupat je zaráz, mohou si pohrát, nemusíte všechno chystat 2x nebo vícekrát a spotřeba vody je menší.
 • Vaničky mohou mít délku v rozmezí 50 cm – 102 cm. Nejběžnější jsou výrobky o velikosti 80 a 100 cm.
 • Objem 2 litry mají zpravidla koupací kyblíky, které jsou určeny dětem od narození do cca 1 roku. Vanička má na svém dně speciální zarážku, která poskytne malým dětem maximální podporu, starší děti v ní pak mohou sedět. Bezpečnost zajišťují gumové nožičky.

Víte, že…?

Pokud je vaše domácnost vybavená vanou, můžete pořídit místo vaničky praktickou přepážku. Tu libovolně umístíte do vany a vody napustíte pouze do ohraničeného prostoru. Výhodou přepážky je zejména její skladnost.

Novorozeně při koupání ve vaničce

Dětskou vaničku můžete používat od narození do 3 - 4 let věku, iStock / Jurasy

Příslušenství

K vaničkám je běžně k dostání stojan, na který je možné vaničku umístit a ušetřit tak svoje záda hrbení. K dalšímu možnému vybavení patří teploměr nebo lehátko.

Značky

Vanička pro miminko
Shnuggle Vanička Navy

K dostání jsou vaničky od mnoha různých značek, nabízející výrobky z certifikovaných a nezávadných materiálů různých velikostí. Klasické nebo různě ergonomické vaničky můžete koupit od značek jako Tega, Cosing, Renostav, Keeper, VCAS, Luma, dBb Remond a další.
Vaničky s lehátkem nabízí Bo Jungle, Keeper nebo Tega. Objem litry zakoupíte od Shnuggle, cestovní skládací je opět výrobkem dBb Remond. Vaničku s přebalovacím pultem pak vyrábí Topmark. Přepážku do vany koupíte od BabyDAM.

Miminko sedící v koupacím kyblíku

Alternativou k vaničkám jsou koupací kyblíky, iStock / DarioEgidi

Cena

 • Cena vaniček se pohybuje v rozmezí od cca 250 – 3 200 Kč.
 • Nejlevněji pořídíte obyčejné vaničky ve velikostech 55, 80 nebo 100 cm. Vybírat můžete z mnoha různých barev.
 • Vaničky, jejichž cena vyšplhá nad 500 Kč, už může mít ergonomický tvar a k dispozici je i sedátko.
 • Za cca 1 000 Kč jsou k dispozici různé skládací vaničky a další modely ergonomicky tvarovaných typů, a také přepážka do vany. Za tuto cenu zakoupíte i malé vaničky s objemem 2 litry.
 • Nejdražší jsou pak vaničky v kombinaci s přebalovacím pultem, jejich cena je vyšší než 3 000 Kč.
 • Z příslušenství, které můžete k vaničkám přikoupit, je nutné zmínit pouze cenu stojanů. Ta se pohybuje kolem 1 000 Kč. Jestliže budete chtít stojan zakoupit, vybírejte vždy stejnou značku, jakou má i vanička. Ne všichni výrobci však stojan ve své nabídce mají.

Víte, že…?

Voda určená ke koupání novorozenců by měla mít optimálně teplotu 37°C. Větší děti se mohou koupat ve vodě o teplotě kolem 30°C.

Otázky a odpovědi

Co je cestovní vanička?

Jedná se o skládací vaničku kompaktních rozměrů, kterou můžete používat doma i na cestách. Tyto vaničky jsou vhodné do menších bytů, jsou skladné a nebudou nikde zbytečně překážet. Také součástí těchto vaniček může být výpusť nebo teploměr.

Jaká vanička je nejoblíbenější?

V současné době je možné koupit různé typy vaniček. Každý od vaničky očekává něco jiného. Někdo bude volit levnou klasiku, jiný moderní vaničku umístěnou na stojanu nebo s přebalovacím pultem. Oblíbené jsou vaničky s protiskluzem nebo malé vaničky se zádovou opěrkou.
Zobrazit kompletní nabídku Vanička pro miminko