Vanička pro miminko

Pro bezpečné koupání od narození.

ca. 700 CZK
ca. 700 CZK
ca. 400 CZK
ca. 600 CZK
ca. 500 CZK

Jak vybrat vaničku pro miminko

 • Typ – k dostání jsou vaničky klasické, s protiskluzem, s výpustí, tvarované, nafukovací, skládací i s přebalovacím pultem.
 • Velikost – velikost je důležitý parametr, záleží na tom, v kolika měsících nebo letech budete chtít dítě v dětské vaničce koupat, než přejdete na klasickou vanu.
 • Příslušenství – k vaničkám můžete koupit i další příslušenství.

Typy

Typ Popis
Klasická Tyto vaničky jsou prostorné a tvarované tak, aby se do nich vlezla jakákoliv podložka nebo koupací lehátko. K dispozici je i menší odkládací prostor, na který můžete během koupání odkládat vše, co potřebujete mít zrovna po ruce. Dno vaničky je ploché díky tomu poslouží i větším dětem a v letních měsících tak může lehce nahradit i dětský bazének.
S protiskluzem Vaničky s protiskluzovou úpravou zabrání neposedným dětem při případných uklouznutích a nebezpečných pádech. Tyto varianty jsou dražší, ale nevyžadují případné dokoupení protiskluzové podložky.
S výpustí Praktické jsou i vaničky, které mají dno doplněné o výpusť. Stačí pouze odstranit zátku a voda vyteče ven. I tyto vaničky jsou k dostání v různých velikostech.
Tvarované Ergonomicky tvarované vaničky 2v1 jsou doplněny o lehátko, které usnadní koupání malého miminka.
Nafukovací Vhodná spíše pro občasné použití, posloužit vám může i pro bezpečné koupání na cestách, kdy je mnohdy složitější a nebezpečnější miminko koupat, zejména díky tomu, že hotelové pokoje jsou vybaveny především sprchovými kouty v různých kvalitách. Uklouznutí může skončit i rozbitou hlavou.
Skládací Skládací vanička je další možností, kterou využijete na cestách. Je praktická i v malých bytech. Skládací vaničky disponují výpustí a přihrádkami na mýdlo nebo jiné pomůcky.
S přebalovacím pultem Jedná se o pevný stojan, který je kromě vaničky vybaven přebalovacím pultem. K dispozici máte i praktickou poličku na koupání. Vodu snadno vypustíte díky výpusti a praktický je i metr, kterým můžete kontrolovat, jak miminko roste.

Velikost

I velikost je důležitý parametr, záleží na tom, v kolika měsících nebo letech budete chtít dítě v dětské vaničce koupat, než přejdete na klasickou vanu.

 • Jestliže bydlíte v bytě, který není vanou vybaven, bude vhodnější volit větší vaničku, která vám může posloužit až do cca 5 let věku. Ale i v případě, že vanu vlastníte, může být větší varianta vhodnější zejména kvůli menší spotřebě vody.
Nejoblíbenější
Shnuggle Vanička Star
 • V případě více dětí v domácnosti je lepší koupat je zaráz, mohou si pohrát, nemusíte všechno chystat 2x nebo vícekrát a spotřeba vody je menší.
 • Vaničky mohou mít délku v rozmezí 50 cm – 102 cm. Nejběžnější jsou výrobky o velikosti 80 a 100 cm.
 • Objem 2 litry mají zpravidla koupací kyblíky, které jsou určeny dětem od narození do cca 1 roku. Vanička má na svém dně speciální zarážku, která poskytne malým dětem maximální podporu, starší děti v ní pak mohou sedět. Bezpečnost zajišťují gumové nožičky.
Skládací
Timeless Tools Skládací dětská vanička se sítí modrá

Víte, že…?

Pokud je vaše domácnost vybavená vanou, můžete pořídit místo vaničky praktickou přepážku. Tu libovolně umístíte do vany a vody napustíte pouze do ohraničeného prostoru. Výhodou přepážky je zejména její skladnost.

Příslušenství

K vaničkám je běžně k dostání stojan, na který je možné vaničku umístit a ušetřit tak svoje záda hrbení. K dalšímu možnému vybavení patří teploměr nebo lehátko.

Značky

K dostání jsou vaničky od mnoha různých značek, nabízející výrobky z certifikovaných a nezávadných materiálů různých velikostí. Klasické nebo různě ergonomické vaničky můžete koupit od značek jako Tega, Cosing, Renostav, Keeper, VCAS, Luma, dBb Remond a další.
Vaničky s lehátkem nabízí Bo Jungle, Keeper nebo Tega. Objem litry zakoupíte od Shnuggle, cestovní skládací je opět výrobkem dBb Remond. Vaničku s přebalovacím pultem pak vyrábí Topmark. Přepážku do vany koupíte od BabyDAM.

S teploměrem
TEGA BABY Vanička dětská 102cm s teploměrem transparentní AQUA

Cena

 • Cena vaniček se pohybuje v rozmezí od cca 250 – 3 200 Kč.
 • Nejlevněji pořídíte obyčejné vaničky ve velikostech 55, 80 nebo 100 cm. Vybírat můžete z mnoha různých barev.
 • Vaničky, jejichž cena vyšplhá nad 500 Kč, už může mít ergonomický tvar a k dispozici je i sedátko.
 • Za cca 1 000 Kč jsou k dispozici různé skládací vaničky a další modely ergonomicky tvarovaných typů, a také přepážka do vany. Za tuto cenu zakoupíte i malé vaničky s objemem 2 litry.
 • Nejdražší jsou pak vaničky v kombinaci s přebalovacím pultem, jejich cena je vyšší než 3 000 Kč.
 • Z příslušenství, které můžete k vaničkám přikoupit, je nutné zmínit pouze cenu stojanů. Ta se pohybuje kolem 1 000 Kč. Jestliže budete chtít stojan zakoupit, vybírejte vždy stejnou značku, jakou má i vanička. Ne všichni výrobci však stojan ve své nabídce mají.

Víte, že…?

Voda určená ke koupání novorozenců by měla mít optimálně teplotu 37°C. Větší děti se mohou koupat ve vodě o teplotě kolem 30°C.

Otázky a odpovědi

Co je cestovní vanička?

Jedná se o skládací vaničku kompaktních rozměrů, kterou můžete používat doma i na cestách. Tyto vaničky jsou vhodné do menších bytů, jsou skladné a nebudou nikde zbytečně překážet. Také součástí těchto vaniček může být výpusť nebo teploměr.

Jaká vanička je nejoblíbenější?

V současné době je možné koupit různé typy vaniček. Každý od vaničky očekává něco jiného. Někdo bude volit levnou klasiku, jiný moderní vaničku umístěnou na stojanu nebo s přebalovacím pultem. Oblíbené jsou vaničky s protiskluzem nebo malé vaničky se zádovou opěrkou.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Nejoblíbenější
Skládací
S teploměrem
Se sedátkem
Vnitřní anatomický tvar
Image
Produkt
Shnuggle Vanička Star
Timeless Tools Skládací dětská vanička se sítí modrá
TEGA BABY Vanička dětská 102cm s teploměrem transparentní AQUA
Keeper Dětská vanička se sedátkem 87 cm Sv. růžová stars
TEGA vanička profilovaná 2v1 KOMFORT Modrá
Výrobce
SHNUGGLE
Timeless tools
Tega
Keeeper
Tega
Cena ca. 700 CZK ca. 700 CZK ca. 400 CZK ca. 600 CZK ca. 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.