Srovnání lehátek do vaniček 2023: Typy a rady

Bezpečné koupání miminka.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Červen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Orion Sedátko do vany UH chrom

Jak vybrat lehátko do vaničky

  • Lehátka do vaničky jsou k dostání v mnoha různých podobách.
  • Vybírat můžete také z několika materiálů.
  • Kromě materiálů můžete vybírat z mnoha tvarů a barev.

Lehátko do vaničky - náš výběr

Lehátka do vaničky polštářek

Látková lehátka do vaničky

Plastová lehátka do vaničky

Angelcare Lehátko do vany Light Grey
Výrobce: Angelcare
Druh: lehátka do vany
Barva: šedé
Délka: 36.19 cm
Tega Baby lehátko do vaničky plastové POHÁDKOVÝ LES růžová
Výrobce: Tega
Druh: lehátka do vany
Barva: růžové
Zobrazit kompletní nabídku lehátek do vaničky

Jak vybrat lehátko do vaničky

Typy

Lehátka do vaničky jsou k dostání v mnoha různých podobách. Vybírat můžete také z několika materiálů. K dostání jsou lehátka, jejichž tvar a vzhled se nezměnil ani po letech a také lehátka ve zcela moderním provedením. Všechny tipy vám nějakým způsobem poslouží při koupání miminka, někdy pouze jako vyvýšená podložka, kdy budete muset dítě držet. Modernější verze vám umožní mít obě ruce volné.

Miminko při koupání v pěně

Lehátka do vaničky mají různé podoby, iStock / artefy

Typ Popis
Klasické Mezi nejjednodušší patří typy, které znáte možná ještě z doby svého dětství. Klasické látkové lehátko lze používat v jakékoliv vaničce, lepší ale je, umístit ho do vaničky, která má délku alespoň 110 cm nebo do klasické vany. Podložka je pěnová, z umělé hmoty nebo je opatřena froté potahem. Froté potah je možné z konstrukce sundat a vyprat. Miminko na lehátko položíte, ale musíte ho při koupání přidržovat.
Molitanové nebo pěnové Tato lehátka patří k nejlevnějším. Molitanové lehátko poskytne miminku kvalitní oporu díky svému originálnímu tvaru. Je vhodné pro děti již od narození, lze ho použít i pro sedící dítě. Nevýhodou molitanovým lehátek je skutečnost, že je nikdy pořádně nevysušíte, proto se v něm mohou množit bakterie a po čase může lehátko zapáchat. Je ho třeba častěji vyměňovat.
Nafukovací lehátko Toto lehátko je určeno dětem do hmotnosti cca 7 kg. Využít ho můžete doma a je vhodné i na cesty. Mantinel je nafukovací a podložka je vyrobena z měkké tkaniny, která umožňuje miminko ponořit do vody.
Plastová lehátka Tato lehátka jsou určená do větších dětských vaniček nebo do velké vany. Tvar lehátek umožňuje perfektní držení těla, vyvýšené okraje zabraňují miminku z lehátka vyklouznout. Tělo některých lehátek je opatřeno protiskluzovou podložkou v oblasti hlavy a zadečku. U jiných modelů můžete narazit na nastavitelný držák v oblasti rozkroku, kterým je možné upravovat délku podle potřeb miminka. Bezpečnost při koupání zaručují přísavky. Tato lehátka jsou určena pro děti do 8 kg.
Polštářek na koupání Stále oblíbenější jsou také polštářky na koupání. Jsou vyrobeny z mikrovlákna, což zaručuje jejich měkkost a pohodlí. Miminko se v něm má cítit stejně příjemně jako v děloze. Je vhodný do všech velikostí vaniček nebo klasické vany a lze ho použít cca 6 měsíců. Je jednoduchý na údržbu, lze ho mít pod tekoucí vodou a nechat volně sušit.
Koupací sedačka K dostání je také krásná koupací sedačka. Na první pohled si ji můžete splést s houpacím lehátkem, její provedení je však jednodušší, nečekejte žádný houpací mechanismus ani jiné funkce. Sedačka je však vybavena hrazdičkou s několika hračkami, které mají miminko během koupání zabavit. Sedačka je vybavena 3 stupňovým polohováním. Sedátko má vyztuženou opěrku hlavy a po straně je síťovina, která zabraňuje děťátku při možném pádu.
Koupání miminka

Lehátko využijete od prvních dní Vašeho děťátka, iStock / poplasen

Lehátko do vaničky
Orion Sedátko do vany UH chrom

Design

Kromě materiálů můžete vybírat z mnoha tvarů a barev. Jednodušší lehátka se prodávají v jednobarevném provedení. Další jsou zdobená obrázky z oblíbených dětských pohádek. Molitanová lehátka jsou vyvedena ve veselých barvách.

Značka a cena

Lehátka můžete vybírat z mnoha značek. Mezi těmito výrobci můžete koupit lehátka z různých materiálů Bath mattress, Winnie Pooh, Babycoon, Daphné, Prima Baby, Tega, Maltex Baby, Badum Maxi, Simply Good, Skip hop nebo Summer Infant.

  • K nejlevnějším patří lehátka vyrobená z molitanu nebo ta nejjednodušší látková lehátka. Zde se cena pohybuje v rozmezí 100 – 150 Kč.
  • Plastová lehátka jsou k dostání v cenovém rozpětí od cca 150 – 300 Kč.
  • Nafukovací je možné koupit za cca 300 Kč. K nejdražším patří polštářek na koupání, jehož cena je cca 700 Kč.
  • Koupací sedačku pořídíte za necelých 800 Kč.
Lehátka do vaničky polštářek
SIMPLY GOOD Polštářek na koupání miminka BabyFloaty ELEPHANTs Šedá

Víte, že…?

Pokud vám tyto pomůcky při koupání vyhovují a chcete se poohlédnout i po podobném výrobku, který je vhodný pro starší děti, můžete se poohlédnout po sedátku do vany.

Otázky a odpovědi

V čem jsou lehátka do vaničky výjimečná?

Lehátka jsou navržena tak, aby usnadnila koupání. Někdy mohou mít novopečení rodiče z koupání strach a lehátko jim má pomoci. Lehátka bývají velmi častým tématem na různých diskuzích. Některé maminky si je nemohou vynachválit, jiné je odmítají, aniž by je předtím vyzkoušely.

Které lehátko je oblíbené?

Ti, kteří lehátko doma mají, si chválí zejména molitanová a pěnová lehátka, která jsou měkká a příjemná na dotek. Daleko hůře v hodnocení dopadla lehátka plastová. Maminky se často shodly na tom, že při koupání spíše překáží a jsou studenější na dotek. K nejoblíbenějším patří polštářek na koupání, ve kterém miminko leží opravdu pohodlně a příjemný je i materiál.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku lehátek do vaničky