Lávové kameny

Sopečná energie - mnohé využití.

 
 
 
 

Jak vybrat lávové kameny

Lávové kameny v sobě nesou silnou energii sopky. Mají vynikající tepelné vlastnosti a jedinečný vzhled. Jedná se většinou o čedičové kameny, které jsou přírodně obroušeny a sklizeny. Lávové kameny mají charakteristickou černou barvu, a lze je využít více způsoby. Koupit je můžete ve formě šperku, jako pomůcku při masážích a využít je můžete také při grilování. Lávový kámen je sám o sobě plný energie a není potřeba ho nijak nabíjet. Jejich sílu a účinek lze však zvýšit pomocí slunečního nebo měsíčního záření.

Šperky

Lávový kámen je odjakživa používán jako ochranný amulet. Má pomoci od depresí, nechuti do života, letargie, únavy, nemoci. Utužuje mezilidské vztahy, harmonizuje prostředí, dodává sílu a posiluje sexuální energii. Náramky nebo náhrdelníky z lávových kamenů by tak měly dodávat životní sílu, přispívají ke  zlepšení nálady, zdraví a vitality, rozvíjet fantazii a podporovat logické myšlení.

Cena

Nejčastěji mají šperky z lávových kamenů podobu náramků, lze ale sehnat také náhrdelníky nebo náušnice. Cena těchto šperků se pohybuje kolem cca od 300 – 1 000 Kč a výběr na různých e-shopech je opravdu velký. Na stránkách, které se specializují na prodej drahých kamenů, se pak dočtete vše, co lávové kameny nabízí.

Masážní
InSPORTline Basalt Stone 20 ks

Masážní

Masáž lávovými kameny patří k nejoblíbenějším formám masáží. Nahřáté lávové kameny působí hloubkově a přinášejí tak komplexní uvolnění. Masáž lávovými kameny odstraňuje svalové ztuhnutí, zlepšuje a stimuluje krevní oběh, odbourává stres a má velmi pozitivní účinek na koncentraci, mysl a také na regeneraci namožených svalů.

Lávový kámen dále zmírňuje bolesti, záněty a otoky, příznivě působí na zažívání, detoxikuje organismus a pomáhá při nespavosti.

Ohřívače

Masáž lávovými kameny je založena na tepelném efektu, kameny se ale nenahřejí samy a bez jejich předehřátí je masáž v podstatě zbytečná. Požadovanou teplotu kamenů před masáží je možné rychle a přesně získat pomocí ohřívačů. Ohřívače jsou složeny z vnitřní nádoby na ohřev, poklice. Vylepšené ohřívače mají navíc regulátor teploty a světelnou kontrolkou.

Náramek
Daniel Dawson NR1137/19

Součástí těchto ohřívačů je také funkce předehřátí, která práci s kameny usnadní a zrychlí. Modernější verze ohřívačů obsahuje digitální displej, na kterém je skutečná teplota a vedle ní nastavená teplota. Po dosažení nastavené teploty pak udržuje danou teplotu.

Při výběru masážních kamenů je důležitá velikost a hmotnost. U všech kamenů je tak uvedena hmotnost i rozměry. Na masáž zad a stehen se hodí kameny velké, naopak na prohřátí místa mezi prsty u nohou potřebujete kameny malé a tenké. Přibližně platí pravidlo, že čím větší sval masíruji, tím větší kámen potřebuji. Při výběru té správné velikosti je tedy nutné pozorně přečíst detailní popis zboží, abyste si vybrali kameny pro vás nejvhodnější.

Cena

Masážní kameny lze koupit samostatně nebo v sadě. Aby byla masáž účinná, je třeba investovat také do ohřívače.

Na grilování
Cena Popis
Od 100 – 300 Kč 1 kus kamene o rozměru cca 50 mm lze zakoupit za necelých 100 Kč. Další možnost je zakoupit sadu 2 – 3 kamenů různých velikostí.
Od 700 – 2 500 Kč Za tuto cenu lze pořídit větší sady kamenů. Můžete koupit sady od 12 – 64 kusů.
Od 5 000 – a více Zde zakoupíte velké sady kamenů v sadě s ohřívačem. Samotný ohřívač vyjde na cca 2 500 – 3 000 Kč.

Grilovací

Lávové kameny určené ke grilování jsou oblíbené zejména díky tomu, že u nich nedochází k prasknutí. Grilovací lávový kámen lze koupit samostatně nebo zasazený do rámu. Často bývají k dostání také jako součást grilu s kamennou deskou.

Výhodou je zde především to, že kámen brání nezdravému připálení surovin i jejich nadměrnému vysušení a zvýrazňuje typickou chuť jídla připraveného na grilu.

Kámen je možné zahřívat  žárem ohně, plynovým hořákem nebo elektrickou spirálou. Po rozpálení  funguje podobně jako rošt nad rozžhaveným topeništěm.

Masážní v samonahřívacím kufříku
Catmotion 14 ks

Povrch lávových kamenů je schopen odvést tuk z grilovaného pokrmu a snížit tak riziko vzniku škodlivých spálenin. Výhodou lávových kamenů je i snadné čištění.

Víte, že…?

Po ukončení pečení ponechte rozpálený kámen vychladnout přirozenou cestou. Zásadně ho nezchlazujte vodou. Studený kámen čistěte teplou vodou s jakýmkoliv odmašťovacím přípravkem, který používáte v kuchyni. Pro odstranění spečené vrstvy na vyleštěném povrchu kamene můžete použít škrabku.

Cena

Grilovací lávové kameny jsou většinou k dostání jako desky různých velikostí a jejich cena se pohybuje v rozmezí 1 500 – 4 000 Kč. Grilovací lávové kameny lze zakoupit jako samostatnou desku, nebo je kámen zasazen do rámečku, který vám usnadní manipulaci. Cenově vyjdou obě varianty téměř stejně. Jestliže vám dostupné rozměry kamenů nevyhovují, je možné vyrobit kámen o rozměru, který si sami určíte.

Do akvárka
Nobby Vzduchovací lávové kameny 28,8×13,5×17 cm

Grilovací kameny jsou k dostání také ze žuly. Tyto desky jsou levnější, pohybují se v rozmezí 1 500 – 2 500 Kč. Nevýhodou žulových desek je to, že mohou velkým žárem praskat, což se u lávové grilovací desky nestává.

 

Jméno
Masážní
Náramek
Na grilování
Masážní v samonahřívacím kufříku
Do akvárka
Image
Produkt
InSPORTline Basalt Stone 20 ks
Daniel Dawson NR1137/19
Catmotion 14 ks
Nobby Vzduchovací lávové kameny 28,8×13,5×17 cm
Cena          
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena