Ledvinový pás

Páteř i ledviny jako v bavlnce.

 
 
 
 
 
 

Jak vybrat ledvinový pás

Zdraví máme jen jedno, a proto bychom ho měli chránit. Zrádné jsou chladné měsíce, ale i jízda na motocyklu či čtyřkolce. Zejména je zrádný chladnější vítr či nečekaný déšť. Sice si můžete obléknout více vrstev oblečení, ale to vám bude teplo po celém těle, nebo použít správný ledvinový pás a udělat něco pro své zdraví. A jak vybrat ten správný vám poradíme níže.

Druhy použitého materiálu

Smyslem ledvinového pásu je ochránit jeden z našich párových orgánů. Aby pás mohl plnit svou funkci tepelné ochrany, musí být hlavně odolný vůči potu či jiné vlhkosti, tedy nenasákavý, ale zároveň paropropustný. Při špatném výběru byste si totiž mohli snadno přivodit prochladnutí ledvin. Ideálními materiály pro výrobu ledvinového pásu jsou například:

  • Neoprén: O jeho kvalitě nemusíte pochybovat, jelikož neoprén, jak skoro všichni jistě víte, je hlavním materiálem pro výrobu potápěčských obleků. Vaše ledviny se s ním však budou cítit jako v bavlnce.
  • Polyester: Dalším materiálem pro výrobu ledvinových pásů je zcela jistě polyester. Výhodou je, že se nikdy nepomačká a nebudou se na něm tvořit žmolky. Nevýhodou ovšem bývá jeho neprodyšnost.
  • Nylon: Nejčastěji se s ním setkáte u punčochové zboží i sportovního oblečení. To mimo jiné dokazuje, že patří mezi vysoce odolné materiály. Dnes se z něj stala levná náhrada za hedvábí.
  • Kůže: Zvaná také jako useň, spadá do kategorie přírodních materiálů, které jsou vždy lepší než uměle vytvořené látky. Při výběru si tedy nezapomeňte dát pozor a zkontrolujte, zda se nejedná o jakoukoliv umělou náhražku pravé kůže.
Na motorku
W-Tec Backbelt

Víte, že…?

Nezaměňujte ledvinový pás s pásem bederním. Hlavní rozdíl mezi nimi je ten, že ledvinový pás zahřívá a bederní naopak pomáhá při onemocnění páteře či vyhřezlých ploténkách.

Velikost ledvinového pásu

Máte-li možnost zakoupit ledvinový pás v kamenné prodejně, využijte toho. Jistě se můžete řídit všeobecnou tabulkou velikostí, kterou vám přinášíme níže, ale nebudete mít jistotu, že vám skvěle padne a vy tak vynaložíte zbytečné náklady na dopravu k vám domu, ale i zpět k prodejci.

Nyní slibovaná tabulka velikostí s ohledem na obvod všeho pasu. Nedělí se na použití dle pohlaví, jsou totiž ve verzi unisex.

Pro celodenní nošení
Sanomed AO26
Velikost Obvod pasu
S do 94 cm
M 95 – 100 cm
L 101 – 105 cm
XL 106 – 108 cm
XXL 109 – 112 cm
3XL 113 – 122 cm

Způsob uchycení na těle

Zakoupit můžete hned dva druhy ledvinových pásů. Navlékací nebo se zapínáním. Nevýhodou navlékacího pásu je, že si ho budete muset obléknout buď přes hlavu, nebo natáhnout přes nohy. To však může být nepohodlné pro starší lidi či osoby se sníženou pohyblivostí. Navíc, přes oblečení se ledvinový pás obléká opravdu složitě.

U zapínacího pásu se nejčastěji využívá suchý zip či univerzální šňůrky. Ty bývají mnohem více oblíbené než již zmíněný suchý zip, jelikož se při změně pohybu může uvolnit, zejména pokud si člověk zapne pás ve stoje a pak se posadí. Proto vybírejte buď široký pás suchého zipu, nebo minimálně 3 popruhy.

Příslušenství

I obyčejný ledvinový pás může mít mnoho příslušenství počínaje jednoduchými reflexními prvky, které dobře poslouží hlavně vaší bezpečnosti, jelikož velká většina jich je vyrobená z černého materiálu, aby se pás hodil takřka ke všemu. Skvělým doplňkem jsou i zapínací kapsy na drobné předměty, které můžete mít hned po ruce. Pás můžete vylepšit i chráničem spodní části páteře či jen kostrče.

Merino
VOS 33 ledvinový pás 100% 60 cm x 26 cm

Víte, že…?

Ledvinový pás bez jakéhokoliv příslušenství ocení zejména ženy při menstruačních bolestech. Tím, že pás tělo zahřívá, dochází k jejich zmírnění.

Údržba

Aby vám ledvinový pás dlouho vydržel a plnil svoji funkci, musíte o něj správně pečovat. Prát ho můžete na velmi šetrný program max. při 30°C. Zapomeňte na aviváže a jakékoliv jiné chemické prostředky. Nesušte ho v sušičce ani na přímém slunci. Nežehlete. Jen doporučujeme vypraný pás naimpregnovat vhodným sprejem po každém vyprání.

Nejznámější značky

Po materiálu ledvinového pásu a jeho příslušenství zbývá ještě vyřešit jeho značku. Mezi nejprodávanější značky patří: Emerze, Roleff, W-TEC, Rebelhorn či Scott.

Reflexní
Roleff M160

Cena

Abychom měli dnešním příspěvek kompletní, musíme se ještě podívat na jeho cenu a opět ji rozdělíme do 3 cenových kategorií.

Cena do 300 Kč

První cenová kategorie umožňuje zákazníkům koupit obyčejný nasazovací ledvinový pás bez jakéhokoliv příslušenství či reflexních prvků.

Cena od 300 Kč do 600 Kč

Zlatá střední cesta nabízí produkt s reflexními prvky, kapsami a chráničem páteře. Nejčastějším materiálem je neoprén a polyestern.

Pro extrémní zátěž
Moira LP

Cena nad 600 Kč

Mimo ledvinových pásů, jejichž cenu ovlivňuje hlavně popularita značky, zde najdete i takové pásy, které jsou vyrobený z pravé kůže, zapínají se a jsou vybaveny výše uvedenými doplňky pro lepší využití.

Jméno
Na motorku
Pro celodenní nošení
Merino
Reflexní
Pro extrémní zátěž
Neoprenový
Image
Produkt
W-Tec Backbelt
Sanomed AO26
VOS 33 ledvinový pás 100% 60 cm x 26 cm
Roleff M160
Moira LP
Sanomed 406
Cena            
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena