Meteostanice Wi-Fi

Bezdrátová meteorologická stanice.

ca. 3 900 CZK
ca. 8 500 CZK
ca. 3 700 CZK
ca. 2 700 CZK
ca. 4 000 CZK

Jak vybrat meteostanici Wi-Fi

 • Wi-Fi meteostanice se staly součástí našich domácností a měří mnohem více než aktuální teplotu.
 • Základním parametrem je způsob měření, který stanice nabízí.
 • Přesnost měření se stala dalším z důležitých parametrů ve výběru tohoto chytrého zařízení.
 • Pozor si dejte na výrobcem uvedený rozsah měření. Maximální hodnoty teploty jsou mezi 60 až 70 °C.
 • Wi-Fi meteostanice jsou zařízení, která se dají zapojit do chytré domácnosti.

Umístění

V první řadě záleží na tom, kolik prostoru na meteorologickou stanici máte. Jinak bude volit zákazník, který bydlí v bytě, a jinak někdo, kdo má dostatek prostoru v rodinném domě. Počítejte také s tím, že některá čidla meteostanic vyžadují umístění na střechu a tuto možnost mnozí obyvatelé bytovek a panelových domů nemají.

Dům

Obyvatelé rodinných domů mají při výběru více možností. Jelikož mají dostatek prostoru, neřeší velikost displeje stanice a čidla mohou umístit libovolně na střechu, za okna a všude tam, kde je jich třeba.

Profesionální
Sencor SWS 12500

Byt

Jestliže sháníte meteorologickou stanici do bytu, oproti rodinným domům řešíte i otázku prostoru. I tak ale seženete přístroj s menším displejem a dostatkem funkcí. Počítejte ale s tím, že meteorologické stanice do bytu neumožňují měření srážek a další pokročilé funkce.

Způsob měření

Metoda, jakou stanice zaznamenává data, se může na první pohled zdát jako méně důležitá, opak je ale pravdou. Výrobci rozlišují tři metody, které se od sebe liší – pokud je správně zkombinujete, získáte přehled nad aktuálním i budoucím počasím.

Čidlo

Meteostanice Wi-Fi s čidlem jsou nejpřesnější. Čidlo umístěné za oknem nebo na střeše měří lokální počasí a posílá ho do záznamového zařízení přístroje. Jestliže chcete sledovat vývoj počasí ve vašem bydlišti – stanice s čidlem je jasná volba.

Oblíbená
Garni 2055 Arcus

Internet

Způsob získávání dat z internetu patří k těm nejméně přesným a disponují jím levné stanice pro méně náročné uživatele. Jejich hlavní nevýhodou je, že data získávají z často neznámých zdrojů a vy se nedozvíte, odkud pochází.

Meteotime

Systém švýcarského meteorologické úřadu Meteotime dvakrát za den posílá data do meteostanice. Samotný přístroj tak měření neprovádí, ale podobně jako v případě záznamů z internetu, čerpá informace z externích zdrojů. Data tudíž nejsou lokální a nemusejí být tak přesná.

Víte, že…?

Nejideálnějším případem pro způsob záznamu dat je kombinace všech tří zmíněných. Díky tomu získáte nejen přehled o lokálním počasí, meteostanice vám ale zároveň umožní porovnání s počasím ve světě.

Měří CO2 i hluk
Netatmo Urban NWS01-EC

Rozsah měření

Minimální a maximální měřitelné hodnoty jsou důležitým kritériem výběru. Některé meteorologické stanice měří vnitřní i venkovní teploty. Dostatečný rozsah v měření vám poskytne ideální datovou podporu pro sledování počasí.

Vnitřní teploty

Rozsah vnitřních teplot nemusí být široký. Minimální měřitelná teplota se může pohybovat na 0 °C nebo o něco níže. Důležitější je v tomto případě maximální vnitřní teplota. Ta by se neměla zastavit před 50 °C. Jedná se sice o extrémní teplotu, letní vedra nás ale v minulosti přesvědčila o tom, že i k těmto hodnotám se teploty mohou dostat.

Víte, že…?

Speciální případ nastává v momentě, kdy sháníte Wi-Fi meteostanici do firemních provozů – například do pekárny. Teploty se zde dostanou i nad měřitelné teploty, které jsou velkou součástí pracovních podmínek zaměstnanců. Maximální teplota by v tomto případě měla být vyšší.

Online data
Sencor SWS 9898

Venkovní teploty

Rozsah venkovních teplot závisí na vaší lokaci. Jiný rozsah bude vyžadovat vinař na jižní Moravě, naopak meteorolog na šumavské Kvildě si s minimální teplotou do -20 °C nevystačí. Minimální měřitelná teplota by měla být kolem -40 °C, maximální pak alespoň 50 °C.

Funkce

Počet funkcí je zásadní kritérium pro výběr kvalitní meteostanice. My jsme je pro vás seřadili od těch nejdůležitějších až po ty méně zásadní, bez kterých se nenároční uživatelé obejdou.

Funkce Popis
Teploměr Základní funkce, bez které se neobejdete. Měří se vnitřním a venkovním čidlem.
Vlhkoměr Důležitá funkce pro správné vyhodnocení počasí. Meteorologové se bez ní neobejdou.
Barometr Měření atmosferického tlaku. Je důležité pro správnou předpověď vývoje počasí.
Srážkoměr Funkce se speciálním čidlem, které snímá úhrn srážek.
Anemometr Neboli měření směru a rychlosti větru. Obyvatelé panelových domů se s ní musí rozloučit, čidlo se umisťuje na střechu jako korouhev.
Východ a západ Slunce Funkce, bez které se nejspíše obejdete, ale využijí ji například zemědělci.

Značky

Jak jsme zmínili v úvodu článku, výrobě meteostanic se věnuje celá řada firem. Mezi ty ověřené a kvalitní patří:

Mnoho funkcí
GARNI 975
 • Sencor
 • Hyundai
 • Emos
 • Solight
 • GoGEN
 • Garni
 • TFA

Cena

 • Cenová relace meteostanice Wi-Fi se pohybuje od několika stovek až po tisíce korun. Nejlevnější stanici pořídíte kolem 300 Kč. Dostanete ale levné zařízení s pouze orientačním měřením a základními funkcemi.
 • Jestliže sháníte meteostanici pro středně náročné uživatele, počítejte s investicí přes 1 000 Kč. Tyto stanice nabídnou pokročilé funkce a přesné měření pro amatérské meteorology.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat Wi-Fi meteostanici?

Při výběru stanice hraje zásadní roli cena i nároky, které na stanici máte. Méně nároční uživatelé si vystačí se základním modelem, náročnější si budou muset za kvalitní stanici připlatit.

Proč Wi-Fi meteostanici?

Bezdrátové meteorologické stanice nabízejí uživatelům nejen měření teploty. Dík připojení k wi-fi síti získáte i přístroj pro předpověď počasí, který vás zbaví závislosti na televizních předpovědích. Funkce těchto pomocníků závisí na vašem rozpočtu. Nabídka je totiž široká a orientace v nekonečném množství značek může být náročná.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Profesionální
Oblíbená
Měří CO2 i hluk
Online data
Mnoho funkcí
Image
Produkt
Sencor SWS 12500
Garni 2055 Arcus
Netatmo Urban NWS01-EC
Sencor SWS 9898
GARNI 975
Barometr
Budík
Ukazatel vnější teploty
Vlhkoměr
Cena ca. 3 900 CZK ca. 8 500 CZK ca. 3 700 CZK ca. 2 700 CZK ca. 4 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena