13 nejlepších nastřelovaček hřebíků 2023

Hřebíkovačka pro rychlé umístění hřebíků.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
DeWALT DCN660N

Jak vybrat nastřelovačku hřebíků

  • Zařízení ke snadnému umístění hřebíků, někdy též nazývané také jako hřebíkovačka.
  • Vybírat můžete z různých druhů pohonů od pneumatického přes například elektrický.
  • Důležitá je hmotnost, čím nižší, tím lepší.

Nastřelovačka hřebíků - náš výběr

DeWALT DCN660N
přečíst recenzi
Výrobce: DeWALT
Hmotnost: 2.35 kg
Pohon: akumulátorové
Délka hřebíků: 32 - 63 mm
DEDRA DED7053
přečíst recenzi
Výrobce: Dedra
Hmotnost: 3.05 kg
Pohon: akumulátorové
Ryobi R18N16G-0
přečíst recenzi
Výrobce: Ryobi
Hmotnost: 2.7 kg
Pohon: akumulátorové
Délka hřebíků: 19 - 65 mm

Elektrická nastřelovačka hřebíků

Nastřelovačka hřebíků do betonu

Bostitch SB-HC50FN
přečíst recenzi
Výrobce: Bostitch
Typ nastřelovačky: hřebíkovačka
Hmotnost: 2 kg
Pohon: pneumatické
Bostitch F28WW
přečíst recenzi
Výrobce: Bostitch
Typ nastřelovačky: hřebíkovačka
Hmotnost: 3.5 kg
Pohon: pneumatické
Senco GT40iSCP
přečíst recenzi
Výrobce: senco
Hmotnost: 3.81 kg
Zobrazit kompletní nabídku nastřelovaček hřebíků

Jak vybrat nastřelovačku hřebíků

Určení

Nastřelovačka hřebíků se hodí pro práci s tvrdšími a především silnějšími materiály. Primárně je nastřelovačka hřebíků určena truhlářům, tesařům a všem, kteří aktivněji pracují se dřevem.

Pohon

Nastřelovačka na hřebíky samozřejmě ke své práci potřebuje nějakou energii a tentokrát jen ta ruční nestačí. Proto se nastřelovačky dělí dle typu pohonu.

nastřelovačka hřebíků
DeWALT DCN660N

Akumulátorový

Jedná se o dnes typický pohon, který je závislý na bateriích. Díky tomu nejste odkázáni na to, že lze nastřelovačku hřebíků využívat jen v místech, kde je přívod elektrické energie. Typicky se také akumulátorové modely hodí na stavby, kde vás nebude trápit ani někdy překážející kabel. Počítat je však nutné s tím, že je baterii potřeba dobít. Hodí se mít proto alespoň dvě, aby byla možná rychlá výměna bez nutnosti čekat na opětovné nabití.

Elektrický

V zásadě pracuje úplně stejně jako výše zmíněný akumulátorový typ nastřelovačky na hřebíky, avšak nemá v sobě baterii. Napájení řeší elektrická síť a přívodní kabel. Výhodou je, že můžete pracovat dle libosti a nejste omezeni vybitím baterie.

Plynový

Méně obvyklý je plynový pohon nastřelovačky na hřebíky. Principem funguje tak, že k nastřelení hřebíku je využívána tlakový bombička. Výhodou je, že nejste omezeni přívodním kabelem, ale pouze tím, že je bombičku nutné po vyprázdnění vyměnit za plnou.

elektrická nastřelovačka hřebíků
VONROC Elektrická sponkovačka - včetně 900 sponek a 300 hřebíků

Pneumatický

Poslední možností pohonu nastřelovačky hřebíků je pneumatický pohon, který využívá systém stlačeného vzduchu, který hřebík vystřelí na vámi určené místo. Součástí je však kompresor a tak se pneumatický pohon nehodí na cesty.

Hřebíky

Do nastřelovaček na hřebíky patří samozřejmě i k těmto účelům vytvořené hřebíky. Jejich délka se pohybuje zpravidla od 20 do 65 milimetrů. Výjimečně se setkáte také s délkou 100 milimetrů, avšak tyto hřebíky lze použít pouze pneumatické nastřelovačce na hřebíky.

Víte, že…?

Nastřelovačka na hřebíky se hodí i do domácíh podmínek, kde bojatě stačí i základní elektrické či akumulátorové modely, které vám usnadní práci se dřevem.

nastřelovačka hřebíků do betonu
Bostitch SB-HC50FN

Zásobník

Každá nastřelovačka na hřebíky má zásobník na hřebíky, abyste mohli nějaký čas pracovat a nemuseli je neustále doplňovat. Doplňování je možné z vrchní strany, zespodu a zezadu. Jako nevhodnější umístění zásobníku je bráno doplní plnění. Je důležité, aby vám plnění vyhovovalo, neboť nešikovné umístění může zásadně komplikovat práci.

Pohon Síla Využití Cena
elektrický průměrná občasné nízká
pneumatický velká časté průměrná
plynový velmi velká velmi časté vyšší

Ergonomie

Nastřelovačka na hřebíky by měla být velmi lehká, aby se s ní dobře manipulovalo. Důležitý je též jistý úchop, rozhodně by vám neměla klouzat z dlaně, což by mohlo být v krajním případě až nebezpečné.

Funkce navíc

Kvalitní nastřelovačka na hřebíky by měla nabídnout i něco navíc, co vám usnadní práci. Samozřejmostí bývá možnost regulovat sílu nástřelu. Vždy záleží na materiálu, do kterého potřebujete hřebík umístit. Na těle nastřelovačky na hřebíky mohou být umístěny LED diody, pomocí kterých vás zařízení informuje, kolik hřebíků ještě máte v zásobníku. Díky tomu nemusíte stav zásobníku neustále manuálně kontrolovat.

nastřelovačka hřebíků
DEDRA DED7053

Naprostou samozřejmostí jsou i základní bezpečnostní funkce, kdy například nastřelovačka na hřebíky nesmí omylem vystřelit hřebík. Po ukončení práce je nezbytné ji uzamknout a uklidit do přenosného kufříku. Některé modely jsou vybaveny malou svítilnou, tudíž lze pracovat i v místech, kde není dostatek světla.

Ceny

Cenový rozptyl nastřelovaček na hřebíky je poměrně široký. Obyčejné elektrické či akumulátorové modely lze pořídit za zhruba 2 000 Kč. Velmi záleží, jak často budete zařízení používat. Hobby modely jsou samozřejmě levnější, avšak nejsou vhodné pro každodenní činnost. Výrazně dražší jsou profesionální pneumatické nastřelovačky hřebíků, jejichž cena může vystoupat například až k 8 000 Kč. Zajímat vás může také cena hřebíků, které budete k práci s nastřelovačkou vždy potřebovat. Zpravidla se prodávají ve velkém balení po 3 000 kusech. Takovýto balík vás vyjde přibližně na 700 Kč.

Otázky a odpovědi

Jakou nastřelovačku na hřebíky vybrat?

Vždy zvažte jak často ji budete používat a především kde. Jistotou je elektrická nastřelovačka na hřebíky, která vám dá možnost pracovat po neomezenou dobu. Pokud častěji pracujete v terénu, volte akumulátorový pohon. Pro profesionály se hodí spíše pneumatická nastřelovačka na hřebíky.

Jaká je potřeba údržba?

Pravidelně byste v případě nastřelovačky na hřebíky měli čistit zásbník na hřebíky, aby v něm nezůstával prach a nečistoty. Celkově je nutné udržovat přístroj čistý, aby například nedošlo k zaseknutí hřebíku při vystřelení.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku nastřelovaček hřebíků