Nejlepší nastřelovačky hřebíků 2024 a jak vybrat

Hřebíkovačka pro rychlé umístění hřebíků.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
DeWalt DCN660N

Jak vybrat nastřelovačku hřebíků

  • Zařízení ke snadnému umístění hřebíků, někdy též nazývané také jako hřebíkovačka.
  • Vybírat můžete z různých druhů pohonů od pneumatického přes například elektrický.
  • Důležitá je hmotnost, čím nižší, tím lepší.

Nastřelovačka hřebíků - náš výběr

DeWalt DCN660N
Výrobce: DeWALT
Hmotnost: 2.95 kg
Pohon: akumulátorové
Typ: hřebíkovačka
Délka hřebíků: 32 - 63 mm
Zobrazit více
Nástřelovačka hřebíků DeWALT DCN660N je vybavena 18V XR Li-Ion baterií a bezuhlíkovým motorem. Umožňuje nastřelování hřebíků o průměru 1,6 mm a délce 32 - 63 mm. Nabízí sekvenční a rázový režim s kapacitou zásobníku 110 hřebíků. Je možné odstranění zaseklých hřebíků bez dalšího nářadí.
Zobrazit méně
DEDRA DED7053
Výrobce: Dedra
Pohon: akumulátorové
Hmotnost: 3.07 kg
Zobrazit více
Hřebíkovačka a sešívačka DEDRA DED7053 2v1 je nástroj na spojení prvků pomocí spon nebo hřebíků, vhodný pro kutilské, čalounické či pokrývačské práce. S 18V napětím, integrovaným kompresorem a kapacitou zásobníku 100 ks, umožňuje nastavení hnací síly a je vybavena LED osvětlením. Typy hřebíků: GA18 Typ 300F, 20-50 mm; sponek: GA18 Typ 90, 20-40 mm. Hmotnost: 3,05 kg. Baterie a nabíječka nejsou součástí balení.
Zobrazit méně
Ryobi R18N16G-0
Výrobce: Ryobi
Hmotnost: 2.7 kg
Pohon: akumulátorové
Délka hřebíků: 19 - 65 mm
Zobrazit více
Nástřelovačka hřebíků Ryobi R18N16G-0 využívá technologii AirStrike™, eliminující potřebu kompresoru a vzduchové hadice. Nabízí 2 provozní režimy a vystřeluje hřebíky o délce 19-65 mm. Technologie Grip-Light aktivuje LED světla při uchopení rukojeti a zařízení umožňuje nastavení hloubky nastřelování. Dodává se bez akumulátoru a nabíječky.
Zobrazit méně
Yato YT-0921
Výrobce: YATO
Hmotnost: 3.8 kg
Zobrazit více
Nástřelovačka hřebíků Yato YT-0921 je pneumatický stroj, který se využívá v průmyslu a stavebnictví. Vyznačuje se dvojitou ochranou pro switch-key, sekvenčním provozem, tlačítkem pro nastavení hloubky přibíjení a rotační tryskou pro výfuk vzduchu. Hřebík je veden ve vodítku s rychlým uvolňovacím mechanismem a rukojeť je gumová. Nástroj je součástí plastového kufru.
Zobrazit méně
Rapid AirTac PB 131
Výrobce: Rapid
Délka hřebíků: 15 - 50 mm
Hmotnost: 2.57 kg
Pohon: pneumatické
Zobrazit více
Nástřelovačka hřebíků Rapid AirTac PB 131 nabízí lehké pouzdro z hořčíku a je vhodná pro domácí i profesionální použití. Pracuje s hřebíky typu 8 (délka 15-50 mm) a umožňuje nastavení hloubky zaražení. Výstup vzduchu lze otočit o 360° pro snížení prachu na obrobku. Rukojeť, rychlé doplňování a odstraňování zaseknutých hřebíků patří k jejím funkcím.
Zobrazit méně

Nastřelovačky hřebíků do betonu

Bostitch SB-HC50FN
přečíst recenzi
Výrobce: Bostitch
Pohon: pneumatické
Pracovní tlak: 7 bar
Délka hřebíků: 20 - 50 mm
Hmotnost: 2 kg
Zobrazit více
Nástřelovačka hřebíků Bostitch SB-HC50FN je určena pro stavebnictví a znížení času práce. Používá se ke kotvení ocelových zárubní, schodišť a přibíjení soklových lišt. Pracuje na stlačený vzduch s tlakem 5,0–7,0 barů a spotřebou 1,60 l/výstřel. Skladuje až 100 hřebíků z wolframové oceli kompatibilní s hřebíky Bostitch HCFN.
Zobrazit méně
Bostitch F28WW
přečíst recenzi
Výrobce: Bostitch
Pracovní tlak: 8.3 bar
Délka hřebíků: 50 - 90 mm
Typ: hřebíkovačka
Hmotnost: 3.5 kg
Pohon: pneumatické
Zobrazit více
Nástřelovací narážec hřebíků Bostitch F28WW s lištovým zásobníkem na N16 drátově spojené hřebíky o délkách 50-90mm. Jeho hmotnost činí 3,5 kg, rozměry 508 x 133 x 355 mm. Pracuje se tlakem 4,8-8,3 baru a spotřebuje při jednom výstřelu 2,47 l vzduchu. Zásobník pojme 75-90 hřebíků.
Zobrazit méně
Senco GT40iSCP
Výrobce: senco
Hmotnost: 3.81 kg
Zobrazit více
Plynový hřebíkovač Senco GT40iSCP je vhodný pro betonové a ocelové aplikace. Jeho výhody zahrnují akumulátorový provoz bez hadic a kompresorů, výkonné 20 000 V zapalování, konzistentní násřel za teplot -7 ° až 49 ° C a rychlost 5x vyšší než u systémů s výbušnými náboji. Součástí balení jsou dvě 6V NiMH baterie, nabíječka, kufřík a klíče.
Zobrazit méně
Omer TN.64
Výrobce: Omer
Zobrazit více
Omer TN.64 je nastřelovací pistole. To je zařízení, které je navrženo a vyráběno svým výrobcem Omer. Jeho hlavní funkcí je nastřelování různých materiálů. Technické specifikace a další podrobnosti o tomto produktu lze nalézt na webových stránkách výrobce.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Nastřelovačka hřebíků

Jak vybrat nastřelovačku hřebíků

Určení

Nastřelovačka hřebíků se hodí pro práci s tvrdšími a především silnějšími materiály. Primárně je nastřelovačka hřebíků určena truhlářům, tesařům a všem, kteří aktivněji pracují se dřevem.

Muž nastřeluje šindele na střeše

Nastřelovačka se často používá při práci na střechách, iStock / OceanFishing

Pohon

Nastřelovačka na hřebíky samozřejmě ke své práci potřebuje nějakou energii a tentokrát jen ta ruční nestačí. Proto se nastřelovačky dělí dle typu pohonu.

Akumulátorový

Jedná se o dnes typický pohon, který je závislý na bateriích. Díky tomu nejste odkázáni na to, že lze nastřelovačku hřebíků využívat jen v místech, kde je přívod elektrické energie. Typicky se také akumulátorové modely hodí na stavby, kde vás nebude trápit ani někdy překážející kabel. Počítat je však nutné s tím, že je baterii potřeba dobít. Hodí se mít proto alespoň dvě, aby byla možná rychlá výměna bez nutnosti čekat na opětovné nabití.

Elektrický

Nastřelovačka hřebíků
DeWalt DCN660N

V zásadě pracuje úplně stejně jako výše zmíněný akumulátorový typ nastřelovačky na hřebíky, avšak nemá v sobě baterii. Napájení řeší elektrická síť a přívodní kabel. Výhodou je, že můžete pracovat dle libosti a nejste omezeni vybitím baterie.

Plynový

Méně obvyklý je plynový pohon nastřelovačky na hřebíky. Principem funguje tak, že k nastřelení hřebíku je využívána tlakový bombička. Výhodou je, že nejste omezeni přívodním kabelem, ale pouze tím, že je bombičku nutné po vyprázdnění vyměnit za plnou.

Pneumatický

Poslední možností pohonu nastřelovačky hřebíků je pneumatický pohon, který využívá systém stlačeného vzduchu, který hřebík vystřelí na vámi určené místo. Součástí je však kompresor a tak se pneumatický pohon nehodí na cesty.

Muž pracuje s nastřelovačkou hřebíků

Nastřelovačky hřebíků se liší typem pohonu, iStock / Thicha studio

PohonSílaVyužitíCena
ElektrickýPrůměrnáObčasnéNízká
PneumatickýVelkáČastéPrůměrná
PlynovýVelmi velkáVelmi častéVyšší

Hřebíky

Nastřelovačky hřebíků do betonu
Bostitch SB-HC50FN

Do nastřelovaček na hřebíky patří samozřejmě i k těmto účelům vytvořené hřebíky. Jejich délka se pohybuje zpravidla od 20 do 65 milimetrů. Výjimečně se setkáte také s délkou 100 milimetrů, avšak tyto hřebíky lze použít pouze pneumatické nastřelovačce na hřebíky.

Víte, že…?

Nastřelovačka na hřebíky se hodí i do domácíh podmínek, kde bojatě stačí i základní elektrické či akumulátorové modely, které vám usnadní práci se dřevem.

Zásobník

Každá nastřelovačka na hřebíky má zásobník na hřebíky, abyste mohli nějaký čas pracovat a nemuseli je neustále doplňovat. Doplňování je možné z vrchní strany, zespodu a zezadu. Jako nevhodnější umístění zásobníku je bráno doplní plnění. Je důležité, aby vám plnění vyhovovalo, neboť nešikovné umístění může zásadně komplikovat práci.

Ergonomie

Nastřelovačka hřebíků
DEDRA DED7053

Nastřelovačka na hřebíky by měla být velmi lehká, aby se s ní dobře manipulovalo. Důležitý je též jistý úchop, rozhodně by vám neměla klouzat z dlaně, což by mohlo být v krajním případě až nebezpečné.

Funkce navíc

Kvalitní nastřelovačka na hřebíky by měla nabídnout i něco navíc, co vám usnadní práci.

  • Samozřejmostí bývá možnost regulovat sílu nástřelu. Vždy záleží na materiálu, do kterého potřebujete hřebík umístit.
  • Na těle nastřelovačky na hřebíky mohou být umístěny LED diody, pomocí kterých vás zařízení informuje, kolik hřebíků ještě máte v zásobníku. Díky tomu nemusíte stav zásobníku neustále manuálně kontrolovat.
  • Naprostou samozřejmostí jsou i základní bezpečnostní funkce, kdy například nastřelovačka na hřebíky nesmí omylem vystřelit hřebík.
  • Po ukončení práce je nezbytné ji uzamknout a uklidit do přenosného kufříku.
  • Některé modely jsou vybaveny malou svítilnou, tudíž lze pracovat i v místech, kde není dostatek světla.

Ceny

Cenový rozptyl nastřelovaček na hřebíky je poměrně široký. Obyčejné elektrické či akumulátorové modely lze pořídit za zhruba 2 000 Kč. Velmi záleží, jak často budete zařízení používat. Hobby modely jsou samozřejmě levnější, avšak nejsou vhodné pro každodenní činnost. Výrazně dražší jsou profesionální pneumatické nastřelovačky hřebíků, jejichž cena může vystoupat například až k 8 000 Kč. Zajímat vás může také cena hřebíků, které budete k práci s nastřelovačkou vždy potřebovat. Zpravidla se prodávají ve velkém balení po 3 000 kusech. Takovýto balík vás vyjde přibližně na 700 Kč.

Otázky a odpovědi

Jakou nastřelovačku na hřebíky vybrat?

Vždy zvažte jak často ji budete používat a především kde. Jistotou je elektrická nastřelovačka na hřebíky, která vám dá možnost pracovat po neomezenou dobu. Pokud častěji pracujete v terénu, volte akumulátorový pohon. Pro profesionály se hodí spíše pneumatická nastřelovačka na hřebíky.

Jaká je potřeba údržba?

Pravidelně byste v případě nastřelovačky na hřebíky měli čistit zásbník na hřebíky, aby v něm nezůstával prach a nečistoty. Celkově je nutné udržovat přístroj čistý, aby například nedošlo k zaseknutí hřebíku při vystřelení.
Zobrazit kompletní nabídku Nastřelovačka hřebíků