Nejlepší couvací kamery s monitory 2024 a jak vybrat

Pro bezpečné couvání.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Únor 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Couvací kamery do auta - 2x parkovací kamera s 1x hybridním monitorem 7" AHD - 15m kabel

Jak vybrat couvací kameru s monitorem

  • Couvací kamerka je skvělým pomocníkem při parkování pro dlouhá auta, nebo vozidla bez zadního okna.
  • Díky externímu monitoru budete mít přehled o dění za vaším vozidlem.
  • Couvací kamery bývají vybaveny i nočním režimem pro přehled v naprosté tmě.

Couvací kamera s monitorem - náš výběr

Couvací kamery s monitorem a nahráváním

Couvací kamery s monitorem a parkovací asistent

PODOFO WiFi parkovací couvací kamera A2816 pro mobilní telefon Fcar APP
Výrobce: Podofo
Zobrazit více
Parkovací kamera PODOFO A2816 je určena pro použití s mobilním telefonem prostřednictvím aplikace Fcar. Kamera využívá digitální WIFI přenos se voděodolností IP67 a dosahem signálu 50-80 metrů. Kompatibilní s iOS i Android zařízeními, nabízí CMOS senzor s rozlišením 1 Mpx a úhlem záběru 120-150°. Minimální osvětlení činí 0,1 lux.
Zobrazit méně
KAMERAK.cz Parkovací set LCD 5
Výrobce: KAMERAK.cz
Zobrazit více
Parkovací sada KAMERAK.cz obsahuje LCD monitor 5" a couvací kameru s 4 LED diodami, která se montuje do držáku SPZ. Systém umožňuje vizuální kontrolu prostoru za vozidlem při parkování nebo couvání. Součástí balení je i 6m dlouhý RCA kabel pro spojení kamery a monitoru.
Zobrazit méně
PODOFO Parkovací systém TRUCK F0505, 18IR LED kamera s 7
přečíst recenzi
Výrobce: Podofo
Zobrazit více
Přístroj PODOFO Parkovací systém TRUCK F0505 zahrnuje zadní kameru se 18IR LED diodami, 7" LCD displej na palubě a 10metrový 4pinový kabel. Nabízí dva vstupy (AV1/AV2), z nichž AV2 je určen pro připojení zadní kamery. Při připojení k zpátečce a aktivaci se zobrazí parkovací čáry. Kompletní set obsahuje veškeré potřebné kabeláže a příslušenství.
Zobrazit méně
PODOFO Parkovací systém TRUCK F0505C1, 2x 18IR LED kamera s 7
Výrobce: Podofo
Zobrazit více
Přehled: PODOFO Parkovací systém TRUCK F0505C1 nabízí 2 zpětné kamery s 18IR LED, 7" LCD displej pro snadné parkování nákladních vozidel. Obsahuje zrcadlový pohled, který se aktivuje zařazením zpátečky, zobrazujíc parkovací linie. Umožňuje navíc otočení obrazu na LCD pro lepší viditelnost. Kamery sdílejí CH2 vstup s černým konektorem.
Zobrazit méně
PODOFO Parkovací kamera s LCD ve zpětném zrcátku K0074A2 s fullHD 1080p přední kamerou
přečíst recenzi
Výrobce: Podofo
Zobrazit více
Přední parkovací kamera PODOFO K0074A2 integrovaná ve zpětném zrcátku s LCD monitorem nabízí snímání videa v rozlišení FullHD 1080p. Kamera disponuje širokoúhlým objektivem o úhlu záběru 25 mm. Tato parkovací kamera umožňuje záznam videa ve vysokém rozlišení a může přispět k zvýšení bezpečnosti na parkovišti.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Couvací kamera s monitorem

Jak vybrat couvací kameru s monitorem

  • Couvací kamerka je skvělým pomocníkem při parkování pro dlouhá auta, nebo vozidla bez zadního okna.
  • Díky externímu monitoru budete mít přehled o dění za vaším vozidlem.
  • Couvací kamery bývají vybaveny i nočním režimem pro přehled v naprosté tmě.

Popis

Couvací kamera s monitorem je nedocenitelným pomocníkem pro každého řidiče. Zprostředkuje vám dění za vaším vozidlem v době, kdy couváte a do všech míst za sebe nevidíte. Ať už kvůli nákladu, či chybějícímu zadnímu oknu. Couvací kamera má široký rozsah a doplňkové funkce, kdy veškeré záběry promítá na monitor, který umístíte do prostoru palubní desky. Samozřejmě však do míst, aby externí monitor nebránil výhledu z automobilu.

Umístění

Pokud se rozhodnete pořídit couvací kameru s monitorem, jistě budete řešit, kam takovou věc přesně umístit, aby bylo vše co nejlepší. Existují v zásadě tři základní možnosti, kam couvací kameru umístit. Vždy se hledí na to, aby kamera nebyla příliš nápadná, nebudila pozornost a nekazila doje z vozidla.

Nárazník

První možností je nárazník. Ten bývá zpravidla plastová a není problém do něj udělat potřebný otvor, kterým se objektiv couvací kamery protáhne a upevní. Jde o celkem ideální místo, kdy má couvací kamera dostatečný rozhled a je i ve vesměs ideální výšce.

Registrační značka

Couvací kamera s monitorem
Couvací kamery do auta - 2x parkovací kamera s 1x hybridním monitorem 7" AHD - 15m kabel

Další možností, která je vcelku běžná a hojně využívaná, je prostor u registrační značky vozidla. Couvací kamera je v tomto případě opět umístěna v ideální výšce co se týče vhodnosti záběru. Navíc bývá krytá před přímým deštěm, neboť se umístí do prostoru, kde je i osvětlení registrační značky.

Brzdové světlo

Lze říci, že nejméně obvyklým typem je umístění couvací kamery do třetího brzdového světla. V takovém případě je ale vždy nutné vyměnit původní třetí brzdové světlo, což nemusí být možné u všech typů automobilů. Někdy je také překážkou již příliš vysoké umístění couvací kamery a záběr nemusí být ideální.

Připojení

Couvací kameru s monitorem musíte vždy nějakým způsobem propojit. V dnešní době existují dvě možnosti, jak toho docílit.

Wi-Fi

Couvací kamery s monitorem a nahráváním
Couvací kamery s monitorem bezdratove s nahráváním na SD - 2x AHD wifi kamera + 7 "LCD DVR monitor

Moderním trendem je samozřejmě bezdrátová konektivita prostřednictvím sítě Wi-Fi. K tomuto řešení se přistupuje například u dodávek, ale je možné i u běžných osobních vozidel. Výhodou je, že se nemusíte trápit s žádnou kabeláží. Mezi externím monitorem v kabině vozu a samotnou couvací kamerou dojde k vytvoření soukromé Wi-Fi sítě, pomocí které dochází k posílání obrazu z couvací kamery do monitoru. Zdánlivě elegantní řešení, které zvládne zprovoznit i naprostý laik, naráží na běžné neduhy. Například možnost, že signál může být čímkoliv rušen.

Kabel

Problémy s rušením definitivně vyřeší propojení pomocí kabelů, avšak zde se již budete muset smířit s vyššími náklady za práci elektromechanika v autoservisu. Protažení kabelů od couvací kamery až k monitoru totiž vyžaduje v krajním případě i rozebrání značných částí interiéru vozidla, což by nezkušený majitel vozu rozhodně dělat neměl.

Úhel záběru

Při výběru couvací kamery se zaměřte na úhel jejího záběru. Jde totiž o zřejmě nejdůležitější parametr, který vám ve stupních řekne, jakou výseč za vozidlem uvidíte na monitoru v kabině auta.

  • Ideální couvací kamera by měla být širokoúhlá se záběrem kolem 170°. Ten vám zajistí, že uvidíte nejen přímo za vaše vozidlo, ale do značné míry i do stran.

Víte, že…?

Couvací kamery s monitorem a parkovací asistent
PODOFO WiFi parkovací couvací kamera A2816 pro mobilní telefon Fcar APP

Většina couvacích kamer s monitorem je vybavena také nočním režimem, který vám umožní vidět i za velmi malého osvětlení, kdy například světlo za sebou produkují jen zpětná světla.

Propojení couvací kamery s monitoremvýhodynevýhody
Wi-Fijednoduchá instalacemožnost rušení signálu
kabelspolehlivý přenos obrazunáročnější instalace, dražší

Odolnost

Všechny couvací kamery s monitorem jsou vybaveny zvýšenou odolností, což je s ohledem na to, že jsou umístěny na karoserii, nasnadě. Stupeň krytí činí IP67 nebo IP68, což znamená, že couvacím kamerám nevadí prach ani voda. Nemusíte se tedy obávat vjet s autem ani do myčky. Couvací kamera umytí přežije bez úhony.

Ceny

Komfortu couvací kamery s monitorem si může dopřát takřka úplně každý. Nejlevnější modely lze sehnat zhruba od 700 Kč, a to v sítích ověřených prodejců s elektronikou. Jedná se však vždy o couvací kamery, která mají pouze kabelové propojení. Jistého komfortu v podobě bezdrátového propojení prostřednictvím Wi-Fi se dočkáte u couvacích kamer s monitorem, jejichž cena začíná přibližně od hranice 2 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Hodí se couvací kamera do jakéhokoliv auta?

Ano, existují univerzální couvací kamery, které je možné umístit do nárazníků či prostor nad registrační značkou u jakéhokoliv vozidla. Limitován tak není v podstatě nikdo.

Jaký druh propojení couvací kamery s monitorem zvolit?

Nejsnadnější je bezdrátové připojení prostřednictvím sítě Wi-Fi, jehož instalace nevyžaduje žádný odborný zásah. Problémem však může být rušení signálu. Spolehlivější je kabelové propojení, které by však měl instalovat odborník.
Zobrazit kompletní nabídku Couvací kamera s monitorem