Postel pro psa

Pro bezstarostný psí život.

ca. 2 400 CZK
ca. 1 800 CZK
ca. 700 CZK
ca. 800 CZK
ca. 500 CZK

Jak vybrat postel pro psa

 • Pejsek tráví spánkem i dvě třetiny svého života, a i to je důvod, proč byste neměli podcenit výběr správného pelíšku.
 • Kromě hezkého designu se zaměřte především na kvalitní materiál.
 • Kromě klasických pelíšků můžete koupit i pevnou postel s konstrukcí.
 • Velikost je základní parametr při výběru. Vždy se odvíjí od konkrétní rasy pejska a tedy jeho velikosti.

Typy

Z hlediska typů budete mít na výběr v podstatě ze dvou variant a to buď postel, která má pevnou konstrukci nebo samostatná matrace.

Typ Popis  
Pohovky Tyto postele mohou mít různý tvar od jednoduchých lehátek až po designově zpracované postele např. ve vintage stylu; rám je zpravidla z kovu, dřeva nebo např. ratanu, samotná postel je vystlaná matrací nebo jiným typem textilie  
Matrace Tyto postele mají jednoduchý tvar, buď mohou být zcela rovné, nebo s vyvýšenými okraji; u tohoto typu narazíte např. také na speciální ortopedické postele

Víte, že…?

Místo postele nebo klasického pelíšku můžete také zvážit koupi boudy. Tu můžete umístit kamkoli včetně interiéru. Nejnovější modely mohou zajišťovat maximální komfort vašemu pejskovi např. díky polstrovanému čalounění.

Luxusní
Chloe’s Home Postel pro psa King and Queen

Velikost

Velikost je základní parametr při výběru. Vždy se odvíjí od konkrétní rasy pejska a tedy jeho velikosti. Počítejte také s tím, že stejně jako člověk, se i pejsek rád pořádně protáhne a k tomu potřebuje prostor navíc.
Než pelíšek koupíte, změřte vašeho pejska ideálně ve stoje:

 • Od špičky čumáku po spodní část ocasu
 • Od vrcholu lebky k podlaze

Tímto změřením získáte minimální rozměr pelíšku. Pro větší pohodlí k němu připočítejte alespoň 25% navíc a to zejména, pokud vyberete pelíšek s pevnými stěnami.

Komfortní
Brunolie Henry, pelech pro psa, psí podložka, omyvatelný, ortopedický, protiskluzový, prodyšný, paměťová pěna

Nosnost

Nosnost je jeden z dalších parametrů, který je třeba respektovat. Přímo souvisí s velikostí psí postele a samozřejmě tedy i s rasou pejska. U každého výrobku, nebo alespoň u postelí, které mají pevnou konstrukci, by měl být tento údaj uveden, nebo alespoň zmíněno, zda se jedná o výrobek pro malá, střední nebo velká plemena.

Tvar

Tvar pelíšku volte podle toho, jak nejčastěji váš pejsek spí.

 • Obdélník – vypadá obdobně jako klasická matrace a je vhodná pro pejsky, kteří rádi spí natažení
 • Kruh, ovál – ocení zejména pejsci, kteří spí stočení do klubíčka, ale také ti, co se roztahují nebo točí, v tomto případě volte větší kruh a měkké boky
Pratelný potah
Argi Pelech obdélníkový snímatelný potah z polyesteru

Víte, že…?

Pokud máte pejska doma, bude pravděpodobně spát natažený na boku. Pejsci, kteří tráví většinu času venku, budou spát stočení do klubíčka.

Materiál

Materiál se různí s ohledem na konstrukci postele, která může být např. z kovu nebo dřeva s textilní výplní. Jiné modely jsou čistě textilní a zpravidla sestávají z matrace a potahu. Ten by měl být v ideálním případě snímatelný a pratelný.
Materiál psí postele můžete přizpůsobit případným zdravotním problémům vašeho mazlíčka

 • Problém s močovým měchýřem – alespoň částečně vyřeší postele z voděodolných materiálů, případně voděodolná podložka v prodyšném a hlavně pratelném potahu
 • Ortopedické problémy – poohlédněte se po postelích z paměťové pěny; některé postele mohou být vycpané pouze drtí z této pěny, ale tato varianta není příliš vhodná
Pohovka
Fera Shine Sofa pelech pro psa

Výrobce a ceny

 • Do 2000 Kč koupíte jednoduché postele – lehátka většinou s kovovou konstrukcí nebo dřevěné postele pro menší pejsky. Lehátka jsou vyplněna textilií, v případě dřevěných postelí je nutnost dokoupení vnitřní matrace, která zpravidla není součástí. Samozřejmě jsou v nabídkách také postele typu matrace. Mezi výrobce patří např. WilTec nebo Milliard.
 • V cenovém rozpětí 2000 Kč až 4000 Kč narazíte především na elegantní postele typu matrace, které jsou zpracovány v různých designech vhodných do každého interiéru. Do této kategorie patří také většina psích ortopedických postelí. Vyrábí je např. Kiwi Walker nebo Chloe’s Home.
 • Nad 4000 Kč se zpravidla jedná o vysoce designové postele např. v retro stylu nebo luxusní postele z masivního dřeva. Nejdražší výrobky se mohou pohybovat i v desetitisících korunách. Z výrobců lze jmenovat např. Antic Line.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat postel pro psa?

Kvalitní zpracování je základem pro dlouhou životnost psí postele. Na toto hledisko dbejte zejména, pokud váš pejsek rád rozkousává vše kolem sebe. Kvalitní zpracování nemusí hned znamenat závratnou částku. Vždy se doporučuje přečíst recenze k jednotlivým výrobkům a brát ohled na zkušenosti ostatních zákazníků. Design je čistě na vkusu majitele. Řešit ho budete, především pokud chcete postel začlenit do interiéru. Psí postele se vyrábí v nejrůznějších tvarech, provedeních a samozřejmě barevných variantách.

Co je dobré ještě vědět?

V případě vlhkého počasí oceníte zejména tmavší barvy nebo výraznější vzory, protože lépe zamaskují otisky mokrých tlapek. Pro případ horkého léta je téměř nutností, aby byl pelíšek vyroben z prodyšných materiálů. V tomto případě se naopak vyplatí světlejší barvy, které absorbují a zároveň vyzařují méně tepla.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Luxusní
Komfortní
Pratelný potah
Pohovka
Voděodolný
Image
Produkt
Chloe’s Home Postel pro psa King and Queen
Brunolie Henry, pelech pro psa, psí podložka, omyvatelný, ortopedický, protiskluzový, prodyšný, paměťová pěna
Argi Pelech obdélníkový snímatelný potah z polyesteru
Fera Shine Sofa pelech pro psa
Hobby Dog Pelíšek pro psa Economy
Výrobce
Chloes Home
Brunolie
Argi
Fera
HobbyDog
Cena ca. 2 400 CZK ca. 1 800 CZK ca. 700 CZK ca. 800 CZK ca. 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena