7 nejlepších postýlek s přebalovacím pultem 2023

Praktický pomocník pro každou maminku.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Duben 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Lionelo Sven Plus tyrkysovo-šedá
92 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat postýlku s přebalovacím pultem

 • Důležitou součástí života každého miminka je spaní a také přebalování.
 • Koupit kvalitní postýlku je velmi důležité a přebalovací pult, který je jeho součástí, může být příjemný bonus, který ušetří místo a podle zvolené varianty i peníze.
 • Přebalovacím pultem jsou vybaveny různé postýlky.
 • Při výběru materiálu nejen nábytku do dětského pokoje dbejte především na jeho zdravotní nezávadnost a bezpečnost.

Postýlka s přebalovacím pultem - náš výběr

Lionelo Sven Plus tyrkysovo-šedá
přečíst recenzi
Výrobce: Lionelo
Cestovní: ano
S přebalovacím pultem: ano
Materiál: polyesterové, hliníkové
Kinderkraft Joy růžová s příslušenstvím
přečíst recenzi
Výrobce: KinderKraft
Cestovní: ano
Barva: růžové
S přebalovacím pultem: ano
Klupś Kompakt bílá
přečíst recenzi
Výrobce: Klups
Barva: bílé
Vyndávací příčky: ano
Polohovací: ano

Cestovní postýlky s přebalovacím pultem

Zobrazit kompletní nabídku postýlek s přebalovacím pultem

Jak vybrat postýlku s přebalovacím pultem

Typy

Na našem trhu se setkáte se třemi typy postýlek, jejichž součástí je i přebalovací pult a to cestovní postýlky, postýlky se stahovací bočnicí a kombinované postýlky.

Cestovní

Cestovní postýlky s přebalovacím pultem nejsou určeny na každodenní spaní miminka. Jsou ale praktickým pomocníkem na cesty, a pokud jsou opatřeny přebalovacím pultem, rozhodně vám to zpříjemní pobyt a budete mít o jednu starost méně.

Postýlka s přebalovacím pultem
Lionelo Sven Plus tyrkysovo-šedá

Se stahovací bočnicí

Jedná se o klasickou variantu. U těchto dětských postýlek je téměř vždy možnost posunutí roštu do několika poloh. Přebalovací pult získáte, pokud je v nejvyšší poloze a bočnici stáhnete dolů. Získáte tak volný přístup a miminko pohodlně přebalíte.

Kombinované

Tento typ je sestaven ze dvou samostatných částí, ale spojených v jeden kus nábytku – na jedné straně postýlka, na kterou je napojena komoda s přebalovacím pultem. Ta je téměř vždy opatřena šuplíky, které poskytnou dostatek úložných prostor pro potřeby vašeho miminka. Některé varianty těchto postýlek patří také do kategorie rostoucího nábytku, protože po rozložení získáte klasické lůžko pro větší dítě.

Víte, že…?

Pokud máte doma klasickou dřevěnou postýlku a přemýšlíte, jak vyřešit přebalování, existuje ještě možnost dokoupení přebalovací podložky. Ta může být vyrobena ze dřeva nebo alespoň vybavena pevnou vložkou. Podložka se nasadí na postýlku. Stabilitu zajistí přídavné nožky, které ji zajistí proti posuvu.

Cestovní postýlky s přebalovacím pultem
EuroBaby Cestovní postýlka s přebalovacím pultem a lehátkem TREVELER tmavě modrá

Materiál

Při výběru materiálu nejen nábytku do dětského pokoje dbejte především na jeho zdravotní nezávadnost a bezpečnost, tzn., nesmí obsahovat „rozpustné“ kovy a toxické látky. Všechny také musí splňovat hygienické požadavky pro používání v interiéru. Zárukou kvality jsou výrobky, které splňují evropské normy, mělo by být uvedeno.

Dřevo

Dřevo je nejčastější materiál, ze kterého se dětský nábytek vyrábí. Využívá se jednak bukové dřevo, ale také borovice.

 • Buk je obecně pevnější a odolnější. Postýlky z něj vám vydrží poměrně dlouho.
 • Borovicové dřevo je o něco měkčí.
Postýlka s přebalovacím pultem
Kinderkraft Joy růžová s příslušenstvím

V kombinaci se dřevem se využívá také laminát nebo MDF materiál (dřevovláknité desky). Postýlky tak získají barevný design.

Polyester, Nylon

Textilní materiály se používají zejména u cestovních postýlek a zpravidla se kombinují s kovovou, hliníkovou nebo plastovou konstrukcí. U toho typu materiálu se zaměřte na způsoby ošetření. Pravděpodobně nebude možné textilní části odepnout a vyprat.

Velikost

U dětských postýlek můžete najít několik velikostních parametrů. Základem je rozměr lůžka a výška samotné postýlky. U kombinovaných postýlek, ke kterým je připojena komoda, bude důležitý i celkový rozměr, kvůli jejímu umístění v prostoru. U cestovních pak jejich velikost po složení.
Standartní velikost lůžka je 120 x 60 cm, ale najdete i postýlky menších nebo větších rozměrů. Výška se pak uvádí od 70 do 140 cm.

Cestovní postýlky s přebalovacím pultem
Caretero Medio Classic zelená slon s patrem

Hmotnost

Hmotnost postýlek se liší s ohledem na použitý materiál. U cestovních variant by měla být hmotnost co nejnižší, ale zároveň dbejte na to, aby byly postýlky dostatečně stabilní. Nejtěžší pak budou kombinované postýlky, které by měly mít své stálé místo. Určitě se nepočítá s tím, že je budete někam přesunovat. Zlatý střed jsou pak klasické postýlky. Ty bývají opatřeny kolečky, díky kterým můžete postýlku přemisťovat i v případě, že mají hmotnost větší.

Bezpečnost

Bezpečnostní normy u dětského nábytku jsou podstatně vyšší než u výrobků pro dospělé. V případě postýlek hrozí dětem:

 • Vznik pohmožděnin, případně zlomenin kvůli nesprávné konstrukci
 • Může dojít k pádu, kdy selže mechanismus stahovatelných bočnic
 • Zaklínění hlavičky, přiskřípnutí ruky, prstů v případě, že postýlka nemá správné rozměry vzdálenosti příček nebo jiných mezer (např. nevhodný rozměr matrace)
 • Přidušení, uškrcení, vdechnutí malých částí při nesprávném používání textilu a hraček v postýlkách
 • U nestabilní konstrukce hrozí převrácení celé postýlky, zejména pokud je dítě starší a dovádí v ní – nutnost dodržování pokynů výrobce o nosnosti, věku dítěte.
Postýlka s přebalovacím pultem
Faktum MAKAÓ KOMBI motiv Žirafa

Pokud chcete mít jistotu, že vámi vybraný výrobek je opravdu kvalitní, bezpečný a zdravotně nezávadný, zaměřte se na údaj o evropských bezpečnostních normách.

Ceny a výrobci

Cestovní verze těchto postýlek jsou bezesporu poměrně levná záležitost. Ceny se pohybují od 1500,- Kč do cca 5000,-. Druhá varianta, tedy postýlky se stahovací nebo odnímatelnou bočnicí, se pohybují v obdobném rozmezí. Kombinované postýlky pak stojí od 5000,- Kč do necelých 16000,- Kč

  Výrobci Ceny
Cestovní postýlky Caretero 4baby Joie Od 1600,- Kč do 3000,- Kč Od 1600,- Kč do 2000,- Kč Cca 3500,- Kč
Postýlky se stahovací bočnicí Puppolina Scarlett Od 3300,- Kč do 4000,- Kč Od 1700,- Kč do 5000,- Kč
Kombinované postýlky Faktum Klups Od 7000,- Kč do 16000,- Kč Cca 5000,- Kč

Otázky a odpovědi

Na co se zaměřit z hlediska bezpečnosti?

Všechny postýlky, které jsou označeny příslušnou bezpečnostní normou, jsou zárukou kvalitního zpracování. Obecně se zaměřte na absenci ostrých hran, třísek či jiných objektů, o které by se mohlo dítě poranit.

Jak vybrat postýlku s přebalovacím pultem?

Nejdůležitější je zvolit správný typ. Poté již budete vybírat podle stylu místnosti. Důležité je vybrat kvalitního výrobce, který Vašemu miminku zaručí bezpečnost.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku postýlek s přebalovacím pultem