Postýlka s přebalovacím pultem

Praktický pomocník pro každou maminku.

ca. 1 900 CZK
ca. 5 100 CZK
ca. 2 600 CZK
ca. 10 000 CZK
ca. 2 900 CZK

Jak vybrat postýlku s přebalovacím pultem

  • Důležitou součástí života každého miminka je spaní a také přebalování.
  • Koupit kvalitní postýlku je velmi důležité a přebalovací pult, který je jeho součástí, může být příjemný bonus, který ušetří místo a podle zvolené varianty i peníze.
  • Přebalovacím pultem jsou vybaveny různé postýlky.
  • Při výběru materiálu nejen nábytku do dětského pokoje dbejte především na jeho zdravotní nezávadnost a bezpečnost.

Typy

Na našem trhu se setkáte se třemi typy postýlek, jejichž součástí je i přebalovací pult a to cestovní postýlky, postýlky se stahovací bočnicí a kombinované postýlky.

Cestovní

Cestovní postýlky nejsou určeny na každodenní spaní miminka. Jsou ale praktickým pomocníkem na cesty, a pokud jsou opatřeny přebalovacím pultem, rozhodně vám to zpříjemní pobyt a budete mít o jednu starost méně.

S příslušenstvím
Kinderkraft Joy s doplňky růžová 2019

Se stahovací bočnicí

Jedná se o klasickou variantu. U těchto dětských postýlek je téměř vždy možnost posunutí roštu do několika poloh. Přebalovací pult získáte, pokud je v nejvyšší poloze a bočnici stáhnete dolů. Získáte tak volný přístup a miminko pohodlně přebalíte.

Kombinované

Tento typ je sestaven ze dvou samostatných částí, ale spojených v jeden kus nábytku – na jedné straně postýlka, na kterou je napojena komoda s přebalovacím pultem. Ta je téměř vždy opatřena šuplíky, které poskytnou dostatek úložných prostor pro potřeby vašeho miminka. Některé varianty těchto postýlek patří také do kategorie rostoucího nábytku, protože po rozložení získáte klasické lůžko pro větší dítě.

Víte, že…?

Pokud máte doma klasickou dřevěnou postýlku a přemýšlíte, jak vyřešit přebalování, existuje ještě možnost dokoupení přebalovací podložky. Ta může být vyrobena ze dřeva nebo alespoň vybavena pevnou vložkou. Podložka se nasadí na postýlku. Stabilitu zajistí přídavné nožky, které ji zajistí proti posuvu.

S komodou
Klups Kompakt bílá

Materiál

Při výběru materiálu nejen nábytku do dětského pokoje dbejte především na jeho zdravotní nezávadnost a bezpečnost, tzn., nesmí obsahovat „rozpustné“ kovy a toxické látky. Všechny také musí splňovat hygienické požadavky pro používání v interiéru. Zárukou kvality jsou výrobky, které splňují evropské normy, mělo by být uvedeno.

Dřevo

Dřevo je nejčastější materiál, ze kterého se dětský nábytek vyrábí. Využívá se jednak bukové dřevo, ale také borovice. Buk je obecně pevnější a odolnější. Postýlky z něj vám vydrží poměrně dlouho. Borovicové dřevo je o něco měkčí.
V kombinaci se dřevem se využívá také laminát nebo MDF materiál (dřevovláknité desky). Postýlky tak získají barevný design.

Polyester, Nylon

Textilní materiály se používají zejména u cestovních postýlek a zpravidla se kombinují s kovovou, hliníkovou nebo plastovou konstrukcí. U toho typu materiálu se zaměřte na způsoby ošetření. Pravděpodobně nebude možné textilní části odepnout a vyprat.

Polohovací
Cam Daily Plus 240

Velikost

U dětských postýlek můžete najít několik velikostních parametrů. Základem je rozměr lůžka a výška samotné postýlky. U kombinovaných postýlek, ke kterým je připojena komoda, bude důležitý i celkový rozměr, kvůli jejímu umístění v prostoru. U cestovních pak jejich velikost po složení.
Standartní velikost lůžka je 120 x 60 cm, ale najdete i postýlky menších nebo větších rozměrů. Výška se pak uvádí od 70 do 140 cm.

Hmotnost

Hmotnost postýlek se liší s ohledem na použitý materiál. U cestovních variant by měla být hmotnost co nejnižší, ale zároveň dbejte na to, aby byly postýlky dostatečně stabilní. Nejtěžší pak budou kombinované postýlky, které by měly mít své stálé místo. Určitě se nepočítá s tím, že je budete někam přesunovat. Zlatý střed jsou pak klasické postýlky. Ty bývají opatřeny kolečky, díky kterým můžete postýlku přemisťovat i v případě, že mají hmotnost větší.

Bezpečnost

Bezpečnostní normy u dětského nábytku jsou podstatně vyšší než u výrobků pro dospělé. V případě postýlek hrozí dětem:

Rostoucí
Faktum Kombi Mia PopUp 70×120 žirafa
  • Vznik pohmožděnin, případně zlomenin kvůli nesprávné konstrukci
  • Může dojít k pádu, kdy selže mechanismus stahovatelných bočnic
  • Zaklínění hlavičky, přiskřípnutí ruky, prstů v případě, že postýlka nemá správné rozměry vzdálenosti příček nebo jiných mezer (např. nevhodný rozměr matrace)
  • Přidušení, uškrcení, vdechnutí malých částí při nesprávném používání textilu a hraček v postýlkách
  • U nestabilní konstrukce hrozí převrácení celé postýlky, zejména pokud je dítě starší a dovádí v ní – nutnost dodržování pokynů výrobce o nosnosti, věku dítěte.

Pokud chcete mít jistotu, že vámi vybraný výrobek je opravdu kvalitní, bezpečný a zdravotně nezávadný, zaměřte se na údaj o evropských bezpečnostních normách.

Ceny a výrobci

Cestovní verze těchto postýlek jsou bezesporu poměrně levná záležitost. Ceny se pohybují od 1500,- Kč do cca 5000,-. Druhá varianta, tedy postýlky se stahovací nebo odnímatelnou bočnicí, se pohybují v obdobném rozmezí. Kombinované postýlky pak stojí od 5000,- Kč do necelých 16000,- Kč

Se závěsným lůžkem
Caretero Grande Plus béžová
  Výrobci Ceny
Cestovní postýlky Caretero 4baby Joie Od 1600,- Kč do 3000,- Kč Od 1600,- Kč do 2000,- Kč Cca 3500,- Kč
Postýlky se stahovací bočnicí Puppolina Scarlett Od 3300,- Kč do 4000,- Kč Od 1700,- Kč do 5000,- Kč
Kombinované postýlky Faktum Klups Od 7000,- Kč do 16000,- Kč Cca 5000,- Kč

Otázky a odpovědi

Na co se zaměřit z hlediska bezpečnosti?

Všechny postýlky, které jsou označeny příslušnou bezpečnostní normou, jsou zárukou kvalitního zpracování. Obecně se zaměřte na absenci ostrých hran, třísek či jiných objektů, o které by se mohlo dítě poranit.

Jak vybrat postýlku s přebalovacím pultem?

Nejdůležitější je zvolit správný typ. Poté již budete vybírat podle stylu místnosti. Důležité je vybrat kvalitního výrobce, který Vašemu miminku zaručí bezpečnost.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
S příslušenstvím
S komodou
Polohovací
Rostoucí
Se závěsným lůžkem
Image
Produkt
Kinderkraft Joy s doplňky růžová 2019
Klups Kompakt bílá
Cam Daily Plus 240
Faktum Kombi Mia PopUp 70×120 žirafa
Caretero Grande Plus béžová
Výrobce
KinderKraft
Klups
Cam il Mondo
Faktum
Caretero
Cestovní
Kolečka
Vyndávací příčky
Materiál
kovové, plastové
borovice
nylonové
dřevěné, MDF
Cena ca. 1 900 CZK ca. 5 100 CZK ca. 2 600 CZK ca. 10 000 CZK ca. 2 900 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena