8 nejlepších multifunkčních kolébek 2023

Zabaví Vaše miminko.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Milly Mally a Sweet Melody růžová
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat multifunkční kolébku

 • Když do rodiny přichází první miminko je potřeba nakoupit spoustu věcí – od spaní, koupání, přebalování až po první hračky.
 • Multifunkční kolébka může být řešením jak pro samotné spaní, tak odpočinek během dne.
 • Multifunkční kolébky nabízí několik praktických funkcí.
 • Nosnost uvádí věk dítěte, pro které jsou kolébky vhodné.
 • Základem jakéhokoli výrobku pro děti je zdravotně nezávadný materiál.

Multifunkční kolébka - náš výběr

Multifunkční kolébky Milly Mally

Zobrazit kompletní nabídku multifunkčních kolébek

Jak vybrat multifunkční kolébku

Typy

Abychom mohli kolébku označit jako multifunkční, musí nabízet více funkcí respektive slučovat alespoň dva produkty do jednoho výrobku. Setkat se můžete s těmito variantami

 • postýlka a kolébka
 • kolébka, židlička a lehátko
 • kolébka, houpačka a sedátko
 • kolébka, postýlka, houpačka a stolička
Multifunkční kolébka
Milly Mally a Sweet Melody růžová

Víte, že…?

Kolébky jako takové jsou skvělým pomocníkem v době, kdy je miminko opravdu malé. Jakmile se začne přetáčet či jinak pohybovat v prostoru, bude lépe, když ho uložíte např. na hrací deku na zem. Získá tím větší prostor pro objevování.

Funkce

Multifunkční kolébky nabízí tyto funkce:

 • Kolébka/Houpačka – po odjištění koše nebo při správném složení, můžete miminko pohoupat, ukolébat ke spánku
 • Postýlka – zajištěním koše na miminko získáte postýlku, případně lze stáhnout bočnici a přistavit ji k vaší posteli
 • Přebalovací pult – stahovací bočnice usnadní přebalování miminek
 • Lehátko /židlička – některé modely lze přestavět na pohodlné lehátko pro menší děti a později i v jejich první židličku; ty mohou být opatřeny bezpečnostním madlem i pásy; základem je centrální stojan, na který se jednotlivé části napojí
Multifunkční kolébky Milly Mally
Milly Mally 20393 Multifunkční kolébka Růžová

Velikost

U kolébek je velikost, respektive rozměr vnitřního prostoru, jeden z nejdůležitějších údajů. Udává, pro jak staré dítě je kolébka vhodná. Pokud je vnitřní rozměr zhruba 80 x 50 cm, jsou určené pro děti do šesti měsíců. Do kolébky s větším rozměrem můžete dát i devíti měsíční dítě. Věk je samozřejmě jen orientační. Vnější rozměr kolébky je důležitý při plánování místa, kam ji postavíte.

Materiál

Základem jakéhokoli výrobku pro děti je zdravotně nezávadný materiál. Většina firem své výrobky testuje, výsledkem by pak měl být certifikát kvality a bezpečnosti.

 • Nejdůležitějším materiálem je ten, který bude v přímém kontaktu s miminkem. To je bezesporu látka. Všechny látkové komponenty by se ideálně měly dát vyprat.
 • Co se týká matrace, peřinek, mantinelů apod. doporučuje se, aby byly bavlněné případně z jiných hypoalergenních materiálů.
Multifunkční kolébka
Tiny Love multifunkční kolébka 3v1 se stříškou šedá

Přemístění

Pokud budete kolébku používat nejen jako odpočinkové místo, ale také jako plnohodnotné spaní, budete ji nejspíš muset alespoň v prvních měsících přemisťovat minimálně z ložnice do obývacího pokoje. Tím zajistíte to, že budete mít miminko stále na očích. Většina multifunkčních kolébek je opatřena kolečky, což zajišťuje snadnou manipulaci. Kolečka by se ale měla vždy dát zabrzdit! Pokud kolébky kolečka nemají, bývají menší a také lehčí, aby bylo jejich přenášení snadné i pro maminky.

Další

Mezi další parametry patří např:

 • Nastavitelná výška – až 4 úrovně
 • Polohovatelné dno kolébky
Multifunkční kolébky Milly Mally
MILLY MALLY a Sweet Melody moon

Doplňky

Vhodně vybrané doplňky udělají z prosté kolébky dokonalé a bezpečné místo pro vaše miminko. Většina kolébek má vybrané doplňky součástí balení.

Mantinel

Mantinel do postýlky je látková ohrádka, která se připevňuje z vnitřní strany kolébky. Nahrazuje hnízdečko pro miminko, které je také velmi populární. Miminko je obklopené a cítí se příjemně a bezpečně.
Z bezpečnostního hlediska je důležité, aby byl mantinel opravdu pevně připoutaný. Tkaničky, kterými ho přivazujete, musí být z vnější strany kolébky.

Nebesa/Stříška

Nebesa jsou pevný látkový závěs nad postýlkou většinou připevněný na konstrukci. Kromě dekorativní funkce nabízí i jistou ochranu dítěte. Miminko ochrání před hmyzem, světlem a částečně i prachem.
U některých kolébek jsou nebesa nahrazena stříškou, kterou lze odepnout nebo svým způsobem regulovat – polohovat.

Multifunkční kolébka
NEW BABY 46557 multifunkční kolébka Šedá

Kolotoč

Kolotoč je stejně jako nebesa zavěšený nad kolébkou. Může se jednat o kruhový podstavec nebo čtyři ramena, na kterých jsou zavěšené hračky. Po spuštění se hračky nad miminkem točí. Téměř vždy kolotoč doprovází jemné melodie, případně vibrace, které by měly mít uklidňující účinek. Součástí může být i lampička. U některých výrobků se ovládá prostřednictvím dálkového ovládání, díky kterému můžete např. měnit intenzitu světla nebo hlasitost melodií.

Úložný prostor

Většina multifunkčních kolébek disponuje také úložným prostorem, který je zpravidla umístěn pod ní. Využijete ho na uložení dětských potřeb nebo hraček, které chcete mít po ruce.

Další

Mezi další doplňky patří:

Multifunkční kolébky Milly Mally
Multifunkční kolébka Milly Mally Sladká melodie jednoduchá šedá
 • Matrace s nepromokavým potahem
 • Vnější dekorace s volánky/bez nich
 • Popruh pro spojení s manželskou postelí
 • Světelný projektor
 • Taška na přenášení

Výrobci a ceny

Výrobci Popis Ceny
Milly Mally Česká firma, která se věnuje výrobě produktů pro děti. Důraz klade na moderní design, bezpečnost i cenu. Všechny výrobky splňují evropské normy. Od 2300,- Kč do cca 4000,- Kč
Kinderkraft Německá značka vyrábí víceúčelové produkty. Důraz klade na bezpečnost a kvalitu. Kromě evropských norem jsou výrobky certifikovány několika dalšími evropskými institucemi. Od 1500,- Kč do 2000,- Kč
Schardt Německý výrobce, který se věnuje dětskému nábytku. Mezi priority této firmy patří kvalita, bezpečnost, inovace. Důraz klade na ochranu životního prostředí a to se odráží i na použitém materiálu. Od 2500,- Kč do asi 5000,- Kč
     

Otázky a odpovědi

Jak vybrat multifunkční kolébku?

Většina kolébek s pevnou konstrukcí může být svým způsobem multifunkční. Kolébání jde vždy aretovat, tím pádem vám vznikne postýlka. Pokud byste kolébku chtěli, jako plnohodnotné spaní je nutné dokoupit opravdu kvalitní matraci. Nicméně vzhledem k rozměrům ji jako postýlku nebudete moci používat dlouho.

Jakou nosnost má kolébka?

Tento údaj může a nemusí být uveden. Zpravidla se uvádí věk dítěte, pro které jsou kolébky vhodné. Pokud je nosnost uvedena, pohybuje se kolem 8 - 9 kg. Pokud je nosnost daná, je důležité ji respektovat. Předejte tak poničení výrobku, v horším případě úrazu dítěte.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku multifunkčních kolébek