Proutěný kočárek

Stylový kočárek pro holčičku.

ca. 2 700 CZK
ca. 1 300 CZK
ca. 700 CZK
ca. 6 500 CZK
ca. 2 700 CZK

Jak vybrat proutěný kočárek

  • Ať už se jedná o proutěný nebo jiný kočárek pro panenky, vždy je na prvním místě bezpečnost. Tím myslíme nejen to, aby byl samotný kočárek bezpečný, ale také, aby byla pro vaše dítě bezpečná manipulace s ním.
  • Proutěné kočárky pro panenky jsou stejně jako ostatní typy určeny především do terénu. Zaměřte se tedy na velikost a materiál koleček.
  • Při hraní venku se kočárek zcela jistě ušpiní a tak myslete i na jeho omyvatelnost a údržbu.
  • V neposlední řadě bude důležitý i celkový vzhled nové hračky. Bude-li to možné, nechte vybrat svoji malou slečnu.

Velikost koleček

Jakmile budete vybírat proutěný kočárek pro vaši holčičku, zvažte především to, kde si bude s kočárkem hrát. Podle toho pak volte velikost koleček. Do terénu voltevětší průměr koleček. Bývají většinou pěnováa bytelná s ohledem na dětské hrátky. Plastová kolečka jsou hlučnější a většinou jsou jimi vybaveny kočárky pro nejmenší děti. Proutěné kočárky mají napodobovat retro design, takže se pravděpodobně nesetkáte s otočnými předními koly.

Stabilita

Pokud vybíráte kočárek z proutí, budete na trhu vybírat z provedení jen s hlubokou korbou. Výhoda kočárku s hlubokou korbou je jeho větší stabilita. Vaše dcera jistě ocení i to, že se do hlubokého kočárku vejde více panenek, než do sportovní verze. Stabilita souvisí s váhou. Těžší kočárky jsou stabilnější, ale holčičkám se hůře ovládají. Kočárky jsou také náročnější na prostor.

Vintage styl
Legler Proutěný Vintage

Výška rukojeti

Kočárek je hračka, která s dítětem poroste několik let. Tak, jak poroste malá uživatelka, tak měl by růst i kočárek, respektive výška madla kočárku. V následující tabulce se dozvíte orientační výšky madel podle věku malé maminky.

Věk dítěte Výška rukojeti
Do 2 let 45 – 55 cm
Do 3 let 55 – 65 cm
Do 4 let 65 – 70 cm
Do 5 let 70 – 75 cm

Oblibě se těší výškově nastavitelná rukojeť. Výrobce nabízí rukojeť nastavitelnou v rozmezí i 20 – 30 cm. Je to krásné, ale zrádné. Nákupem poměrně velkého kočárku, kde umístíte rukojeť do výšky 45 cm, což je výška odpovídající dvouletému dítěti, bude pro něj manipulace značně náročná až nebezpečná. Takový kočárek může holčičku od používání lehce odradit.

Design a materiál

Tak jako všechny hračky pro nejmenší se i kočárky vyrábí co nejrealističtější napodobenina věcí pro dospěláky. Co se týče proutěných kočárků, bývají určené primárně batolatům. Právě kvůli své „mohutnosti“ a stabilitě. Samozřejmě se ale vyrábí kočárky v retro designu i pro větší děti. Tady bychom doporučili, nechat výběr designu na samotném dítěti. Přece jen, to, co se může líbit Vám, nemusí vaši holčičku udělat šťastnou.

Nostalgický kočárek
Legler Proutěný Odette
  • Proutěné kočárky pro batolata mohou mít dřevěnou konstrukci.
  • Kočárky pro starší děti jsou již kombinací různých materiálů. Nejčastěji jde o kombinaci ocelového rámu, proutěné korbičky,textilní stříšky a textilního vybavení.

Víte, že…?

Při výběru proutěného kočárku se pokuste vybírat ze sytějších barev. Jejich výhoda spočívá v tom, že na sluníčku hned tak nevyblednou.

Příslušenství

Kočárky se běžně prodávají s taškou na kočárek, s peřinkou a polštářkem, slídou nebo dalším drobným vybavením.
K některým kočárkům také patří například autosedačka (vajíčko), cestovní postýlka nebo přenosná taška na miminko. K nadstandardní výbavě může patřit stylový slunečník. Samozřejmě lze koupit kočárky bez příslušenství, nebo příslušenství dokupovat.

Pro nejmenší
Vingo Proutěný kočárek se stahovací boudičkou – červená srdíčka

Údržba

Při nákupu by Vás neměl zajímat jen materiál s ohledem na design, ale i s ohledem na údržbu. Kočárky jsou určeny především k venkovnímu použití a nelze tak zabránit jejich ušpinění. Je jasné, že proutí bude náchylnější na vlhkost. Proto je dobré, aby proutí bylo naimpregnováno nebo natřeno voděodolnou barvou. Už kvůli údržbě vlhkým hadříkem. Potahy a polstrování by mělo jít dobře sundat a v případě potřeby vyprat.

Výrobci a cena

U dětských hraček je kvalitní výrobce zásadní. Kvalitního výrobce si sice zaplatíte, ale můžete si být jisti, že nepořizujete nebezpečnou hračku. K oblíbeným kvalitním značkám patří RaKonrad, Bayer, Smoby, Doris, Hauck, Teddies, My Sweet Baby a další
Cenu kočárku určuje především materiál, množství příslušenství a bezpečnostní atesty od prověřených výrobců.

  • Nejlevněji pořídíte kočárky s plastovou konstrukcí, cca od 300Kč.
  • Avšak celoproutěný kočárek s dřevěnou konstrukcí určený pro nejmenší děti se dá koupit od 600Kč.
  • Cena designových retro kočárků z proutí se pohybuje od 2000 Kč a vyšplhat se může klidně až na 5000 Kč v závislosti právě na materiálu konstrukce, ale také na množství proutí a historické autenticitě kočárku.
Plně vybavený koš
My Sweet Baby Proutěný koš přírodnídomácí luxusní kočárek Krémová

Otázky a odpovědi

Jak vybrat proutěný kočárek?

Při výběru proutěného kočárku se nejdříve zamyslete nad tím, v jakém terénu bude kočárek jezdit. Podle toho přizpůsobte výběr koleček. Dítěti, pro které je kočárek určen by měla výškově sedět rukojeť. Důležitá je také stabilita kočárku. Ke kočárku můžete dokoupit i další příslušenství.

Jaká je hmotnost kočárku?

Hmotnost proutěného kočárku je individuální. Nejmenší kočárky váží okolo **2 kg**. Nejtěžší kočárky mohou mít klidně i **10 kg**. Sledujte tento parametr u každého kočárku, protože jednoznačná odpověď neexistuje.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Vintage styl
Nostalgický kočárek
Pro nejmenší
Plně vybavený koš
Moderní
Image
Produkt
Legler Proutěný Vintage
Legler Proutěný Odette
Vingo Proutěný kočárek se stahovací boudičkou – červená srdíčka
My Sweet Baby Proutěný koš přírodnídomácí luxusní kočárek Krémová
NESTOR Dětský proutěný Anička růžový se srdíčky
Výrobce
Small foot
Small foot
Sweet Baby
Nestor
Hmotnost
4.68 kg
1.68 kg
8000 kg
Cena ca. 2 700 CZK ca. 1 300 CZK ca. 700 CZK ca. 6 500 CZK ca. 2 700 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.