Proutěný kočárek pro panenky

Retro i moderní kočárek.

ca. 1 300 CZK
ca. 2 700 CZK
ca. 2 700 CZK

Jak vybrat proutěný kočárek pro panenky

 • Nejdůležitější požadavkem na hračku pro malé dítě je především bezpečnost. Nejen to, aby sám kočárek byl bezpečný, ale hlavně aby byla pro dítě bezpečná manipulace s ním.
 • Kočárky pro panenky jsou určeny především do terénu. Zaměřte se tedy na velikost a materiál koleček.
 • Při hraní venku se kočárek zcela jistě ušpiní a tak myslete i na jeho omyvatelnost a údržbu.
 • V neposlední řadě bude důležitý i celkový vzhled nové hračky. Bude-li to možné, nechte vybrat svoji malou slečnu.

Stabilita kočárku

Pokud vybíráte kočárek z proutí, budete na trhu vybírat z provedení jen s hlubokou korbou.
Výhoda kočárku s hlubokou korbou je jeho větší stabilita Také to, že se tam vejde více panenek, než do sportovního.
Stabilita souvisí s váhou. Těžší kočárky jsou stabilnější, ale holčičkám se hůře ovládají. Kočárky jsou také náročnější na prostor.

Velikost koleček

Do terénu volte větší průměr koleček. Bývají většinou pěnová a bytelná s ohledem na dětské hrátky. Plastová kolečka jsou hlučnější a většinou jsou jimi vybaveny kočárky pro nejmenší děti. Proutěné kočárky mají napodobovat retro design, takže se pravděpodobně nesetkáte s otočnými předními koly.

Nostalgický kočárek
Legler Proutěný Odette

Víte, že…?

Při výběru kočárku, zvažte, kde si bude vaše malá maminka nejčastěji hrát. Podle toho volte i velikost kol.

Údržba kočárku

Při nákupu by Vás neměl zajímat jen materiál s ohledem na design, ale i s ohledem na údržbu. Kočárky jsou určeny především k venkovnímu použití a nelze tak zabránit jejich ušpinění.
Je jasné, že proutí bude náchylnější na vlhkost. Proto je dobré, aby proutí bylo naimpregnováno nebo natřeno voděodolnou barvou. Už kvůli údržbě vlhkým hadříkem. Potahy a polstrování by mělo jít dobře sundat a v případě potřeby vyprat.

Výška rukojeti

Kočárek je hračka, která s Vaší malou maminkou poroste několik let. Jak poroste malá uživatelka, měl by růst i kočárek, respektive výška madla kočárku. V následující tabulce jsme shrnuli, orientační výšky madel podle věku malé maminky.

Vintage styl
Legler Proutěný Vintage
Věk dítěte Výška rukojeti
Do 2 let 45 – 55 cm
Do 3 let 55 – 65 cm
Do 4 let 65 – 70 cm
Do 5 let 70 – 75 cm

Oblibě se těší výškově nastavitelná rukojeť. Výrobce nabízí rukojeť nastavitelnou v rozmezí i 20 – 30 cm. Je to krásné, ale zrádné. Nákupem poměrně velkého kočárku, kde umístíte rukojeť do výšky 45 cm, což je výška odpovídající dvouletému dítěti, bude pro něj manipulace značně náročná až nebezpečná. Takový kočárek může holčičku od používání lehce odradit.

Celkový vzhled

Tak jako všechny hračky pro nejmenší se i kočárky vyrábí co nejrealističtější napodobenina věcí pro dospěláky. Setkáte se s kombinovanými kočárky, sourozeneckými kočárky, sportovními, či kočárky pro dvojčátka.

 • Co se týče proutěných kočárků, bývají určené primárně batolatům. Právě kvůli určité „mohutnosti“ a stabilitě. Určitě se vyrábí kočárky v retro designu i pro větší děti. Tady bychom doporučili, nechat výběr designu na samotném dítěti. Přece jen, to, co se může líbit Vám, nemusí vaši holčičku udělat šťastnou.
Moderní
NESTOR Dětský proutěný Anička růžový se srdíčky
 • Proutěné kočárky pro batolata mohou mít dřevěnou konstrukci. Kočárky pro starší děti jsou již kombinací různých materiálů. Nejčastěji jde o kombinaci ocelového rámu, proutěné korbičky, textilní stříšky a textilního vybavení.

Víte, že…?

Pokuste se zaměřit na spíše sytější barvy. Hned tak na sluníčku nevyblednou.

příslušenství

 • Kočárky se běžně prodávají s taškou na kočárek, s peřinkou a polštářkem, slídou,…

K některým kočárkům patří například autosedačka (vajíčko), cestovní postýlka, přenosná taška na miminko.

 • K nadstandardní výbavě může patřit stylový slunečník.
 • Samozřejmě lze koupit kočárky bez příslušenství, nebo příslušenství dokupovat.

Výrobci

U dětských hraček je kvalitní výrobce zásadní. Kvalitního výrobce si sice zaplatíte, ale můžete si být jisti, že nepořizujete nebezpečnou hračku. K oblíbeným kvalitním značkám patří RaKonrad, Bayer, Smoby, Doris, Hauck, Teddies, My Sweet Baby a další

Cena

 • Cenu kočárku určuje materiál, množství příslušenství a bezpečnostní atesty od prověřených výrobců. Nejlevněji pořídíte kočárky s plastovou konstrukcí, cca od 300Kč. Avšak celoproutěný kočárek s dřevěnou konstrukcí určený pro nejmenší děti se dá koupit od 600Kč.
 • Do 1000Kč pořídíte prakticky všechny kočárky pro nejmenší maminky.
 • 1000-2000Kč si připravte na více kombinační kočárky s příslušenstvím.
 • Cena designových retro kočárků z proutí se pohybuje od 2000Kč a vyšplhat se může klidně až na 5000Kč v závislosti právě na materiálu konstrukce, ale také na množství proutí a historické autenticitě kočárku.

Otázky a odpovědi

Vyplatí se pořídit kočárek jako hračku?

Možnost povozit si panenku by měla dostat každá holčička. Zejména malé děti mají rády napodobování všech věcí, které vidí u dospělých a vožení miminka v kočárku není výjimkou. Nákup kočárku se Vám určitě vyplatí, pokud je jednou z nejoblíbenějších hraček Vašeho děvčátka právě panenka, která ji provází na každém kroku.

Jaká je hmotnost kočárku?

Jedním slovem – individuální. Nejmenší kočárky váží okolo 2kg. Nejtěžší kočárky mohou mít klidně i 10kg. Sledujte tento parametr u každého kočárku, protože jednoznačná odpověď neexistuje.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Nostalgický kočárek
Vintage styl
Moderní
Image
Produkt
Legler Proutěný Odette
Legler Proutěný Vintage
NESTOR Dětský proutěný Anička růžový se srdíčky
Cena ca. 1 300 CZK ca. 2 700 CZK ca. 2 700 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Hana Kratochvílová

About the Author

About the Author

Velmi se zajímám o zdraví životní styl, mou vášní je sport a ráda vyhledávám novinky v oblasti péče o tělo. Díky tomu, že pracuji v odvětví fitness a absolvovala jsem i kurz výživového poradentství, mám k těmto tématům velmi blízko i v profesním životě. Právě touha podělit se o svoje poznatky s ostatními, mě přivedla k psaní různých tematických článků, které jsem nejprve zveřejňovala pouze pomocí sociálních sítí. Odtud byl ke copywritingu už jen malý krok.