19 nejlepších regálů na pneumatiky 2023

Praktický stojan na pneumatiky.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Regál na pneumatiky Jurhan & Co.KG Germany 180 x 120x 40 cm 795 kg
81 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat regál na pneumatiky

  • Regál na pneumatiky slouží ke snadnému a především správnému uskladnění většího počtu pneumatik.
  • Využití najde především ve skladech či či pneuservisech, v domácích podmínkách většinou uskladňujete jen jednu sadu pneumatik.
  • Regál na pneumatiky napomáhá udržet pneumatiky stranou venkovním vlivům a zabraňuje deformaci samotných pneumatik.

Regál na pneumatiky - náš výběr

Nástěnné regály na pneumatiky

Samostatně stojící regály na pneumatiky

Přístavbové regály na pneumatiky

Zobrazit kompletní nabídku regálů na pneumatiky

Jak vybrat regál na pneumatiky

Proč mít regál na pneumatiky

Regál na pneumatiky vám poslouží k velmi jednoduché a snadné možnosti uložit více sad různých pneumatik, které v danou chvíli nejsou a nějaký čas nebudou využívány. Typicky jde například o nové kusy určené pro prodej, případně v případě pneuservisů jde o pneumatiky, které si u vás nechávají uskladnit vaši zákazníci.

Velikost regálu

Velikost regálu se odvíjí od samotné potřeby a konkrétní počtu pneumatik, které chcete uskladnit. Běžné sklady či pneuservisy to samozřejmě nemohou přesně odhadnout a je tak lepší volit spíše větší regály, kde bude prostorová rezerva. Typicky je vhodné zvolit si místo ve vaší dílně či garáži, které celé může regál na pneumatiky zabrat a využít jej k tomu. Vyhnete se nepříjemné situaci, kdy už nebude prostor pro uskladnění další pneumatik. Stejně je také důležité velikost police v regálu, která by měla schopná pojmout i větší průměry pneumatik. Dnes to platí dvojnásob, kdy moderní automobily ve snaze o co nejnižší spotřebu nasazují velkoprůměrová kola.

Regál na pneumatiky
Regál na pneumatiky Jurhan & Co.KG Germany 180 x 120x 40 cm 795 kg

Víte, že…?

V případě prostoru v regálu myslete také na to, že by se do regálu měly vejít i praktické boxy na další drobnosti. Ty mohou být průhledné, snadno tak zjistíte, co v boxu je a lze jej z čelní strany rychle a přehledně popsat.

Nosnost

Při výběru regálu na pneumatiky se zaměřte také na jeho nosnost. Stejně jako v případě velikosti, tedy konkrétních rozměrů, by měl výrobce daného regálu uvádět konkrétní nosnost. Ačkoliv se totiž nezdá, i pneumatika může být poměrně těžká a regál na pneumatiky by neměl být přetěžován. Pokud si předem nejste jisti počtem ani hmotnosti uskladňovaných pneumatik, volte regál s co nejvyšší nosností. Ta bývá většinou uváděna v kilogramech.

Výhody

Regál na pneumatiky přináší celou řadu výhod. Pakliže je již uskladňujete, ať už jako zcela nové, nebo použité během nevyužívání, je třeba dbát na to, aby se pneumatiky i svou nečinností neničily. To se totiž nevhodným skladování může stát. Regál na pneumatiky tak poskytuje ideální a vhodnou možnost, jak pneumatiky uskladnit. Současně na ně stále uvidíte a tudíž je v případě potřeby i rychle najdete. Správné uložení do regálu na pneumatik spolehlivě zabrání možným deformacím a nevratným změnám u pneumatiky. Regál na pneumatiky samotné pneumatiky ochrání i před vnějšími vlivy, často například sluncem. V neposlední řadě uskladníte více sad pneumatik.

Nástěnné regály na pneumatiky
B2B Partner Nástěnný držák na pneumatiky

Druh regálu

Existují různé druhy regálů, avšak velmi často se setkáte s pojmem paletové regály. Ty jsou určeny přesně na rozměry standardní palety, na které mohou být vyskládány nově dodané pneumatiky. Paletové regály však bývají mírně měnitelné a konkrétní velikosti polic v regálu si můžete upravovat, což se hodí.

Důležitý je také materiál regálu. Regály na pneumatiky bývají zpravidla kovové, aby jednak byly robustní, pevné a něco vydržely. Můžete však narazit i na plastové verze, které jsou cenově dostupnější, ale na druhou stranu ne tak odolné. Hodí se také spíše do menších servisů, případně do garáží, pokud skladujete více pneumatik.

Regál na pneumatiky Výhody Nevýhody  
kovový bytelná konstrukce, vyšší nosnost vyšší cena  
plastový nižší cena, jednodušší nižší nosnost  

Ceny

Ceny regálů na pneumatiky se výrazně liší.

Samostatně stojící regály na pneumatiky
MAR-POL Regál na pneumatiky 910x395x355mm MAR-POL M90053
  • Nejlevnější bývají samozřejmě menší regály, do kterých umístíte jednu či dvě sady pneumatik a mohou být ať samostatně stojící či připevněné na zdi. Jejich cena se pohybuje i pod hranicí 1 000 Kč.
  • Profesionální regály na pneumatiky určené například do pneuservisů vychází na zhruba 2 000 Kč a většinou je možné je spojovat k sobě a prostor navyšovat dalšími modely.
  • Největší regály na pneumatiky stojí v řádu tisíců korun a své využití najdou především ve skladech.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat regál na pneumatiky?

Regál na pneumatiky vybírejte především dle požadavků na uskladnění pneumatik a dále dle vašich možnosti ve skladu, servisu či garáži. Nezapomeňte si ověřit celkové rozměry regálu na pneumatiky a současně i jeho nosnost, od které se odvíjí, kolik pneumatik do něj budete moci umístit.

Přináší regály na pneumatiky nějaké výhody?

Regály na pneumatiky jsou ideálním místem na uskladnění pneumatik. Díky tomu netrpí pneumatiky deformací a rovněž je chráněna například před slunečním zářením, které by ji mohlo při delším vystavení poničit.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku regálů na pneumatiky