Rotační kartáč

Snadná úprava vlasů.

ca. 1 200 CZK
ca. 600 CZK
ca. 1 400 CZK
ca. 800 CZK

Jak vybrat rotační kartáč

  • Rotační kartáč, kulmofén nebo chcete-li kulma, je spojení klasické kulmy a fénu na vlasy. Díky kartáčům však dokáže vlasy lépe vyčesat a pomocí rotace si nastavíte směr, kterým se bude modul rotačního kartáče otáčet.
  • Na výběr máte modely, jejichž hlavním materiálem je buď keramika, nebo turmalín.
  • Většina rotačních kartáčů disponuje 2 – 3 rychlostmi, díky kterým si můžete nastavit rychlost vysoušení.
  • Co se týče teploty, setkáte se 2 režimy stupňů, kdy nižší stupeň je vhodný spíše pro jemné vlasy, druhý pak pro tvrdé a pevné.
  • Cena rotačního kartáče se pohybuje většinou v rozmezí 600 – 3 000 Kč. K dispozici je vám široká nabídka modelů mezi kterými jistě najdete ten správný pro vás.

Materiál

Při výběru rotačního kulmofénu byste se měli zaměřit nejen na to, z jakého materiálu je vyroben kartáč, ale měl by vás zajímat i materiál rukojeti. Tady je třeba dbát na ergonomii a kvalitní materiál, jako je například tvrzený plast.

Keramika

Tento materiál je pro stejnoměrné natočení vlasů ideální, a to především díky rovnoměrnému rozložení tepla. Navíc keramika je k vašim vlasům šetrná a zajišťuje hladký skluz pramenů po povrchu kartáče.

Souběžné vysoušení
Rowenta Brush Activ Premium Care CF9540F0 kulmofén

Turmalín

Výhodou tohoto typu materiálu je především jeho šetrnost k poškozeným a velmi jemným vlasům.

Víte, že…?

Rotační kartáč zkrotí i velmi nepoddajné vlasy, kterým dodává tvar i objem. Pojďme si v následující tabulce shrnout jeho přednosti a také nedostatky.

Výhody Nevýhody
Možnost nastavení směru rotace. Vyšší pořizovací cena.
Rotační kulma se snadno ovládá. U některých typů může chybět funkce automatického vypnutí.
Regulace teploty a nastavení rychlosti foukání.  
Různé funkce pro větší ochranu vlasů.  

Rychlost

Rotační kartáč na vlasy se přizpůsobí také v rychlosti foukání. Díky tomu můžete urychlit proces vašeho požadovaného účesu. U rotační kulmy bývají většinou 2 – 3 rychlosti, kterými si nastavíte rychlost kulmování i vysoušení vlasů. Díky možnosti nastavení rychlosti si sami můžete pohlídat, jestli je kulma k vlasům šetrná.

2 rychlostí proudění
ETA 6322 kulmofén

Teplota

Kvalitní rotační kartáč by měl být schopný nabídnout vám i možnost nastavení teploty. Obvykle narazíte na 2 režimy stupňů. Ten první je spojený s teplotou vzduchu okolo 190 °C, což je hodnota, která je vhodná spíše pro jemné vlasy. Druhý režim může podle konkrétního typu dosahovat i teploty 250 °C. Tyto teploty jsou doporučované spíše pro pevné a tvrdé vlasy.

Funkce

Tento výrobek může obsahovat i doplňkové funkce, díky kterým si můžete vytvořit účes podle vašich představ poměrně jednoduše a za krátkou dobu. Nemusíte se ale bát, i přesto bude jeho ovládání jednoduché.

  • Studený vzduch pomocí jednoho tlačítka zafixuje účes. Vhod přijde také ženám s citlivými vlasy.
  • Ionizace vzhledem k tomu, že má antistatické účinky, zamezí elektrizování vlasů a dodá jim lesk.
  • Oboustranná rotace je výhodou především v situacích, jako je zacuchání vlasů do kartáče, které si pomocí nastavení opačného směru točení lehce vymotáte.
  • Automatické vypnutí je výhodné především z bezpečnostního hlediska. Zabrání propálení věcí nebo vzniku požáru, pokud rotační kulmu zapomenete při odchodu z domu vypnout.
  • Rychlé nahřátí umožňuje okamžité použití bez zdržování.
S příslušenstvím
BaByliss AS970E Sada

Víte, že…?

Pokud máte delší vlasy, můžete si pořídit výrobek s vyměnitelnými nástavci. Díky nim lze s účesy experimentovat.

Cena

Částka, kterou zaplatíte za rotační kartáč, nemusí být velká. Nejlevnější modely pořídit už okolo 600 Kč. Není zde ovšem zaručen výsledek, se kterým budete spokojeni na 100 %. Není na škodu investovat do kvalitnějšího modelu, který bude mít více rychlostních stupňů a větší teplotu, která váš účes dovede k dokonalosti. Cena, kterou zaplatíte za ty nejlepší modely, se vyšplhá cca k 3 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat rotační kartáč?

Měli byste zvolit vhodný a kvalitní materiál. Pozornost soustřeďte také na rychlostní stupně a maximální dosažitelnou teplotu kartáče. Zaměřte se také na další funkce, kterým by váš rotační kulmofén mohl disponovat.

Může rotační kartáč disponovat i nástavci?

Ano. Díky nástavcům můžete vytvářet snadno nejrůznější typy účesů. Výhodou je, že nástavce jsou použitelné na všechny typy vlasů. Setkáte se např. se zasunovacím kartáčem, kulatým nástavcem pro vytvoření loken a s dalšími nástavci pro různou délku vlasů.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Souběžné vysoušení
2 rychlostí proudění
S příslušenstvím
Dostupný
Image
Produkt
Rowenta Brush Activ Premium Care CF9540F0 kulmofén
ETA 6322 kulmofén
BaByliss AS970E Sada
Beurer HT 80 kulmofén
Cena ca. 1 200 CZK ca. 600 CZK ca. 1 400 CZK ca. 800 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.