Skládací elektrokolo

Dopravujte se ekologicky bez námahy.

ca. 26 000 CZK
ca. 25 800 CZK
ca. 43 000 CZK
ca. 41 800 CZK
ca. 37 000 CZK

Jak vybrat skládací elektrokolo

  • Skládací elektrokola svou praktičnosti a drobnými rozměry jistě zaujmou všechny, kteří si chtějí občas zajet nakoupit nebo se dopravit do práce a domů.
  • Skládací elektrokolo je vhodné do města i terénu.
  • Skládací elektrokola jsou vybavena stejně kvalitním i výkonným motorem jako elektrokola klasická.

Proč skládací?

První otázka, která vás napadne se bude patrně týkat důvodů, proč kupovat skládací elektrokolo. Logicky od něj nebudete očekávat podobnou stabilitu rámu a všestrannost využití jako u klasiky. Na druhé straně skýtá oproti ní celou řadu pozitiv:

  • Nižší hmotnost
  • Snadné uložení do garáže nebo na chodbu
  • Zmenšení rozměrů při převážení
Dobrá rychlost i dojezd
Samebike SMBK 2020

Berete často svá kola na dovolenou autem? Jistě dobře víte, jak náročné je nahodit kolo na střešní nosič. Se skládacími modely tento problém odpadá – bicykl se parádně vejde do kufru.

Víte, že…?

Vždy berte v potaz pořizovací cenu. Očekáváte-li perfektní výdrž od výrobku za pár tisíc, nebuďte překvapeni, že při troše zátěže zkrátka poleví. I za komfort v podobě skládání je třeba si připlatit.

Do města nebo na hory?

Milujete projížďky městem, ale rádi byste změnili prostředí? Obáváte se, že skládací elektrokolo nápor náročného terénu nevydrží? I na vás výrobci pamatovali, a tak se na trhu setkáte se dvěma základními druhy skládacích dopravních prostředků:

Unisex
MS Energy i10 2021
  • Klasická skládací elektrokola – pro provoz ve městě a na zpevněných venkovských cestách
  • Horská skládací elektrokola – pro jízdu v náročnějším horském a lesním terénu

A co motor?

Obáváte se, že vlivem skládací konstrukce musí být motor menší a méně výkonný? Není tomu tak. Vzhledem k tomu, že se pohonná jednotka umísťuje na jedno z kol, nedochází k žádnému snížení počtu Wattů. Za zmínku stojí jen fakt, že v nabídce z praktických důvodů nenaleznete modely s motorem uprostřed.

Víte, že…?

Podobná situace panuje i u baterií. U skládacích elektrokol se uplatňují úplně stejné akumulátory jako pro výrobu všech ostatních zařízení. Očekávejte tedy i stejné vlastnosti.

Městské
Lovelec Flip 2022

Víte, že…?

Základní parametry skládacího elektrokola jsou prakticky stejné jako u pevného elektrokola.

Nejvýznamnější značky

Skládací elektrokola tvoří jen okrajovou část nabízené produkce. Není divu, že se jejich výrobě věnuje jen málo firem. Za zmínku stojí české společnosti Apache a Leader Fox či francouzský B´Twin. I přes limitovanou nabídku si na své přijde každý, neboť rozdíly mezi jednotlivými modely dávají dostatečnou variabilitu.

Cena

Podobně jednoduché je to i v cenové oblasti. Prakticky všechna dostupná skládací elektrokola zakoupíte za částku okolo 25 000 Kč. Za své peníze získáte dopravní prostředek s dojezdem od 40 do 120 kilometrů vybavený praktickým LCD displejem. Velikost rámů je odstupňována podle postavy, stejně tak lze vybírat hned z několika barevných provedení.

Otázky a odpovědi

Nezlomí se?

Mnozí zákazníci nemají ke skládacím kolům příliš velkou důvěru. Obávají se, že místa ohybů budou příliš křehká s tendenci se lámat. Na první pohled má tento argument logiku, neboť kloubní spoje bývají slabinou prakticky všech nástrojů a zařízení. Výrobci však věnují těmto místům speciální péči. Použitím odlehčených materiálů se jim daří limitovat zátěž na spojovací prvky, díky čemuž se s lámáním prakticky nesetkáte. Některé statistiky dokonce hovoří o tom, že skládací kola vydrží déle než ta s pevným rámem.

Jak vybrat elektrokolo?

Elektokolo budete vybírat podle způsobu využití. Levnější elektrokolo s menším dojezdem je vhodné do města. V terénu pak oceníte výkonnější kolo s větší výdrží.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Dobrá rychlost i dojezd
Unisex
Městské
I do terénu
Komfortní jízda
Image
Produkt
Samebike SMBK 2020
MS Energy i10 2021
Lovelec Flip 2022
Bezior X1500 2022
Lovelec Izar 2022
Typ
skládací
skládací
skládací
skládací
skládací
Modelový rok
2020
2021
2022
2022
2022
Výrobce
Samobike
Ms energy
Lovelec
Bezior
Lovelec
Brzdy
kotoučové
kotoučové
kotoučové
kotoučové
Dojezd
40 km
50 km
100 km
100 km
100 km
Určení
Unisex
Unisex
dámská
Unisex
Unisex
Cena ca. 26 000 CZK ca. 25 800 CZK ca. 43 000 CZK ca. 41 800 CZK ca. 37 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena