Skládací elektrokolo

Dopravujte se ekologicky bez námahy.

ca. 80 000 CZK
ca. 24 000 CZK
ca. 29 900 CZK
ca. 15 000 CZK
 

Jak vybrat skládací elektrokolo

Nákup elektrokola je těžkou disciplínou, není proto divu, že jsme mu věnovali rozsáhlý článek. Jedna skupina pro své charakteristické vlastnosti zaslouží samostatnou zmínku – skládací elektrokola. Svou praktičnosti a drobnými rozměry jistě zaujmou všechny, kteří si chtějí občas zajet nakoupit nebo se dopravit do práce a domů. Obecná kritéria naleznete na jiném místě, v tomto textu se zaměříme na nejčastější obavy a pochyby potenciálních zákazníků.

Proč skládací?

První otázka, která vás napadne se bude patrně týkat důvodů, proč kupovat skládací elektrokolo. Logicky od něj nebudete očekávat podobnou stabilitu rámu a všestrannost využití jako u klasiky. Na druhé straně skýtá oproti ní celou řadu pozitiv:

  • Nižší hmotnost
  • Snadné uložení do garáže nebo na chodbu
  • Zmenšení rozměrů při převážení
Do města i na výlet
Tern Vektron 2018
ca. 80 000 CZK
Aktuálni cena

Berete často svá kola na dovolenou autem? Jistě dobře víte, jak náročné je nahodit kolo na střešní nosič. Se skládacími modely tento problém odpadá – bicykl se parádně vejde do kufru.

Nezlomí se?

Mnozí zákazníci nemají ke skládacím kolům příliš velkou důvěru. Obávají se, že místa ohybů budou příliš křehká s tendenci se lámat. Na první pohled má tento argument logiku, neboť kloubní spoje bývají slabinou prakticky všech nástrojů a zařízení.

Výrobci však věnují těmto místům speciální péči. Použitím odlehčených materiálů se jim daří limitovat zátěž na spojovací prvky, díky čemuž se s lámáním prakticky nesetkáte. Některé statistiky dokonce hovoří o tom, že skládací kola vydrží déle než ta s pevným rámem.

Univerzální pánské
Apache Tocho 2019
ca. 24 000 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Vždy berte v potaz pořizovací cenu. Očekáváte-li perfektní výdrž od výrobku za pár tisíc, nebuďte překvapeni, že při troše zátěže zkrátka poleví. I za komfort v podobě skládání je třeba si připlatit.

Do města nebo na hory?

Milujete projížďky městem, ale rádi byste změnili prostředí? Obáváte se, že skládací elektrokolo nápor náročného terénu nevydrží? I na vás výrobci pamatovali, a tak se na trhu setkáte se dvěma základními druhy skládacích dopravních prostředků:

  • Klasická skládací elektrokola – pro provoz ve městě a na zpevněných venkovských cestách
  • Horská skládací elektrokola – pro jízdu v náročnějším horském a lesním terénu
Dámské s displejem
Leader fox Tifton 2018
ca. 29 900 CZK
Aktuálni cena

A co motor?

Obáváte se, že vlivem skládací konstrukce musí být motor menší a méně výkonný? Není tomu tak. Vzhledem k tomu, že se pohonná jednotka umísťuje na jedno z kol, nedochází k žádnému snížení počtu Wattů. Za zmínku stojí jen fakt, že v nabídce z praktických důvodů nenaleznete modely s motorem uprostřed.

Víte, že…?

Podobná situace panuje i u baterií. U skládacích elektrokol se uplatňují úplně stejné akumulátory jako pro výrobu všech ostatních zařízení. Očekávejte tedy i stejné vlastnosti.

Nejvýznamnější značky

Skládací elektrokola tvoří jen okrajovou část nabízené produkce. Není divu, že se jejich výrobě věnuje jen málo firem. Za zmínku stojí české společnosti Apache a Leader Fox či francouzský B´Twin. I přes limitovanou nabídku si na své přijde každý, neboť rozdíly mezi jednotlivými modely dávají dostatečnou variabilitu.

Unisex
G21 LEXI 2016
ca. 15 000 CZK
Aktuálni cena

Cena

Podobně jednoduché je to i v cenové oblasti. Prakticky všechna dostupná skládací elektrokola zakoupíte za částku okolo 25 000 Kč. Za své peníze získáte dopravní prostředek s dojezdem od 40 do 120 kilometrů vybavený praktickým LCD displejem. Velikost rámů je odstupňována podle postavy, stejně tak lze vybírat hned z několika barevných provedení.

Nomination
Do města i na výlet
Univerzální pánské
Dámské s displejem
Unisex
I pro děti
Image
Product
Tern Vektron 2018
Apache Tocho 2019
Leader fox Tifton 2018
G21 LEXI 2016
Dema F7 2018
Modelový rok
2018
2019
2018
2019
2018
Dojezd
40 - 70 km
80 - 120 km
30 - 50 km
Umístění motoru
nábojový
nábojový
nábojový
Cena ca. 80 000 CZK ca. 24 000 CZK ca. 29 900 CZK ca. 15 000 CZK  
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena