Sprchový panel

Sprchové panely toho umí mnohem více než obyčejná sprchová hlavice.

ca. 11 300 CZK
ca. 17 100 CZK
ca. 7 800 CZK
ca. 12 000 CZK
ca. 15 100 CZK
ca. 32 600 CZK

Sprchový panel

 • Sprchové panel je k dostání ve dvou podobách, integrovaný a samostatný.
 • Luxusnější panely mají různé funkce, oblíbené jsou zejména masážní trysky, panel umožňuje regulovat teplotu, k dispozici je podsvícení i reproduktory.
 • Vybírat můžete z několika výrobních materiálů.

Integrovaný či samostatný panel?

Při rekonstrukci koupelny se chvíli zastavte a pořádně rozmyslete výběr vaší sprchy. K dostání jsou modely s integrovaným panel nebo samostatně instalované modely.

Integrovaný panel Samostatný panel
+ kompaktní design + snadné přemístění
– cena a funkce se odvíjí od sprchového koutu + snadná výměna
– nelze přemístit + více funkcí
  + výběr designu
  – koupě zvlášť

Funkce

Samostatné sprchové panely nabízejí řadu funkcí. Různě široké hlavice s regulovatelnými průtoky jsou samozřejmostí. Oblíbený je takzvaný vodopád. Standardem je:

Hydromasážní
Aquatek Malta A1593575
 • výškově nastavitelná hlavice
 • ruční sprcha
 • boční masážní trysky.

Podsvícení

Zajímavý a zcela nový rozměr, dodá sprchování zabudované LED osvícení. Často si můžete vybrat i barvu podsvícení. V koupelně, díky diodám, vznikne naprosto odlišná atmosféra.

Reproduktory

Některé sprchové panely jsou vybaveny integrovanými reproduktory a rádiem, případně Bluetooth technologií pro připojení vašeho mobilního telefonu jako zdroje hudby. Pořadí skladeb i hlasitost ovládáte přímo ze sprchy.

Provedení rohové
Sanjet P4PR

Regulace teploty

Často nechybí ani termostatická baterie, která umožní spuštění vody o předem nastavené teplotě, má i tzv. „dětskou pojistku“, zabraňující tomu, aby si dětské ručičky nezvolily příliš horkou vodu, která by je opařila. Jednotlivé součásti lze nezávisle na sobě zapínat či vypínat.

Chytré ovládání

Zvolit můžete ruční ovládání nebo panel ovládat digitálně pomocí vašeho chytrého telefonu či Google home asistentovi. Toho pořídíte již od tisíce korun.

Víte, že…?

Trápí vás bolavá záda? Při výběru se zaměřte na panely se zabudovanými hydromasážními tryskami. Výsledný tlak dokáže být překvapivě velký, čímž dochází k úplnému uvolnění.

Panel sklo/chrom
Eco Glass Sprchový panel včetně baterie 80630

Kvalita a design

Zaměřte se na kvalitní materiál a provedení.

 • Nejlevnější sprchové panely jsou vyrobeny z plastu.
 • Ty dražší obvykle z akrylátu nebo sklolaminátu.
 • Luxusním kouskům dominuje nerez, ale také dřevo, které skvěle doplní každou koupelnu laděnou do přírodních tónů. Hladké a čisté linie, krásný přírodní vzhled, to vše podtrhne propojení vaší domácnosti s přírodou. Skvěle se hodí také do interiéru laděného ve východním stylu. Bude čistým doplňkem tradičního japonského wabi-sabi, které zažívá v Evropě renesanci.

Víte, že…?

Zkontrolujte, zda má panel vyjímatelný filtr, jenž chrání před usazováním nečistot a vodního kamene.

Nástěnný
RAVAK Totem Jet Inox hydro X01453

Vzhled panelu může odpovídat zcela vašim představám. Jakmile se vám omrzí, můžete jej snadno svépomocí odmontovat a pořídit panel nový. Vyjde to výrazně levněji než zakoupení celého sprchového koutu. Jen pozor na účet za vodu. S kvalitním panelem se na sprchování můžete stát snadno závislí.

Instalace

Vybrat si můžete ze dvou možností, je tedy třeba mít promyšleno, zda chcete panel umístit do rohu sprchy nebo na stěnu. Velkou výhodou je, že se s panelem snadno manipuluje a dá se přemisťovat. Jedinou podmínkou, se kterou musíte počítat při stavbě nebo rekonstrukci, je přívod teplé a studené vody.

 • U hydromasážních panelů jsou masážní trysky nasměrovány na rizikové oblasti – ramena, střední část zad a hýždě. Právě na těchto částech těla oceníte nejvíce masážní účinky. Proto je důležité vhodně zvolit výšku umístění panelu tak, aby vyhovovala každému, kdo jej bude používat.
S dětskou pojistkou
Polysan LUK 80312
 • Změnou v oblasti sprchových panelů, je možnost jejich umístění pod omítku, což je ideálním řešením do malých koupelen. Zapuštěné jednotky neztrácí na účinnosti a každodenní sprcha se stává zaslouženou odměnou a relaxací po náročném dni v práci.

Cena a značky

Pokud nebudete ve vaší nové sprše trávit nekonečné hodiny, plýtvání vodou se obávat nemusíte, i když se to na první pohled mohlo zdát. Sprchové panely jsou opatřeny regulátory vody, díky nimž se spotřeba oproti koupání sníží až o polovinu. Automaticky jsou už také vybaveny zařízením pro nasávání vzduchu, kterým je voda obohacena.

Pořízení samotného sprchového panelu ale není žádná levná záležitost. Nejzákladnější modely jsou k dostání v cenové hladině kolem tří tisíc korun, cena těch luxusnější pak přesahuje deset tisíc korun.

Elegantní
FLAT CUBE sprchový panel 80722-0335

Cena luxusních sprchových panelů však může šplhat i padesáti tisícům korun. Tyto panely mají veškeré nejmodernější funkce, hydromasáže, parní lázeň, samozřejmostí je propojení s vaší chytrou domácností.

Mezi oblíbené značky patří tradičně německý Grohe a české Siko.

Otázky a odpovědi

Z čeho je sprchový panel vyroben?

Nejčastěji narazíte na sprchové panely vyrobené z hliníku nebo plastu. Designové jsou pak sprchové panely vyrobené ze skla nebo nerezu. Na rozdíl od předchozích materiálů je však výběr mnohem menší. A k dostání jsou i panely z kompozitu. Výrobní materiál však obvykle nemá až takový vliv na pořizovací cenu. Ve všech kategoriích jsou k dostání levnější i dražší modely.

Co umí luxusní sprchový panel?

V kategorii luxusních se nachází panely s větším počtem funkcí. I v této kategorii je však možné zakoupit cenově dostupný panel. Panely jsou běžně vybaveny tryskami pro masáž těla, ruční i hlavovou sprchou a zvolit si můžete i luxusnější dekor.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Nomination
Hydromasážní
Provedení rohové
Panel sklo/chrom
Nástěnný
S dětskou pojistkou
Elegantní
Image
Product
Aquatek Malta A1593575
Sanjet P4PR
Eco Glass Sprchový panel včetně baterie 80630
RAVAK Totem Jet Inox hydro X01453
Polysan LUK 80312
FLAT CUBE sprchový panel 80722-0335
Typ
sprchové panely
sprchové panely
sprchové panely
sprchové panely
sprchové panely
sprchové panely
Výrobce
Aquatek
Sapho
Ravak
Polysan
Polysan
Termostatické
Umístění
na stěnu
na stěnu
na stěnu
na stěnu
na stěnu
na stěnu
Masážní
Cena ca. 11 300 CZK ca. 17 100 CZK ca. 7 800 CZK ca. 12 000 CZK ca. 15 100 CZK ca. 32 600 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Hana Kratochvílová

About the Author

About the Author

Velmi se zajímám o zdraví životní styl, mou vášní je sport a ráda vyhledávám novinky v oblasti péče o tělo. Díky tomu, že pracuji v odvětví fitness a absolvovala jsem i kurz výživového poradentství, mám k těmto tématům velmi blízko i v profesním životě. Právě touha podělit se o svoje poznatky s ostatními, mě přivedla k psaní různých tematických článků, které jsem nejprve zveřejňovala pouze pomocí sociálních sítí. Odtud byl ke copywritingu už jen malý krok.