Sprchový panel

Sprchové panely toho umí mnohem více než obyčejná sprchová hlavice.

ca. 2 500 CZK
 
ca. 11 900 CZK
ca. 8 500 CZK
ca. 11 800 CZK

Sprchový panel

Rostoucí ceny vody, nedostatek prostoru, změna životního stylu, ale i módní trendy – to vše pomalu mění vzhled našich koupelen. Vany jsou postupně nahrazovány sprchami. Sprchování dnes už neznamená jen rychlou očistu těla, jako tomu bylo v minulých letech. Současné trendy dokáží sprchování povznést na jedinečný zážitek. Objevte, jaké máte možnosti. Ve sprchovém panelu se snoubí pohodlí, luxus a relaxace. Je vědecky dokázáno, že voda nejen čistí naše tělo, ale také umí smýt stres a starosti dnešní uspěchané doby. Navíc spokojení majitelé tvrdí, že kvalitní panel vydá i za terapii nebo masáž.

Integrovaný či samostatný panel?

Při rekonstrukci koupelny se chvíli zastavte a pořádně rozmyslete výběr vaší sprchy. K dostání jsou modely s integrovaným panel nebo samostatně instalované modely.

Integrovaný panel Samostatný panel
+ kompaktní design + snadné přemístění
– cena a funkce se odvíjí od sprchového koutu + snadná výměna
– nelze přemístit + více funkcí
  + výběr designu
  – koupě zvlášť

Funkce

Samostatné sprchové panely nabízejí řadu funkcí. Různě široké hlavice s regulovatelnými průtoky jsou samozřejmostí. Oblíbený je takzvaný vodopád. Standardem je výškově nastavitelná hlavice, ruční sprcha, ale i boční masážní trysky.

Základní a dostupný
ATTILA PKA 13KB
ca. 2 500 CZK
Aktuálni cena

Podsvícení

Zajímavý a zcela nový rozměr, dodá sprchování zabudované LED osvícení. Často si můžete vybrat i barvu podsvícení. V koupelně, díky diodám, vznikne naprosto odlišná atmosféra.

Reproduktory

Některé sprchové panely jsou vybaveny integrovanými reproduktory a rádiem, případně Bluetooth technologií pro připojení vašeho mobilního telefonu jako zdroje hudby. Pořadí skladeb i hlasitost ovládáte přímo ze sprchy.

Regulace teploty

Často nechybí ani termostatická baterie, která umožní spuštění vody o předem nastavené teplotě, má i tzv. „dětskou pojistku“, zabraňující tomu, aby si dětské ručičky nezvolily příliš horkou vodu, která by je opařila. Jednotlivé součásti lze nezávisle na sobě zapínat či vypínat.

Zádový triskáč
Vital 0RSP-YMSV LUXO HOME

Chytré ovládání

Zvolit můžete ruční ovládání nebo panel ovládat digitálně pomocí vašeho chytrého telefonu či Google home asistentovi. Toho pořídíte již od tisíce korun.

Víte, že…?

Trápí vás bolavá záda? Při výběru se zaměřte na panely se zabudovanými hydromasážními tryskami. Výsledný tlak dokáže být překvapivě velký, čímž dochází k úplnému uvolnění.

Kvalita a design

Zaměřte se na kvalitní materiál a provedení. Nejlevnější sprchové panely jsou vyrobeny z plastu. Ty dražší obvykle z akrylátu nebo sklolaminátu. Luxusním kouskům dominuje nerez, ale také dřevo, které skvěle doplní každou koupelnu laděnou do přírodních tónů. Hladké a čisté linie, krásný přírodní vzhled, to vše podtrhne propojení vaší domácnosti s přírodou. Skvěle se hodí také do interiéru laděného ve východním stylu. Bude čistým doplňkem tradičního japonského wabi-sabi, které zažívá v Evropě renesanci.

Pro minimalisty
Ravak JET PURE – X01501
ca. 11 900 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Zkontrolujte, zda má panel vyjímatelný filtr, jenž chrání před usazováním nečistot a vodního kamene.

Vzhled panelu může odpovídat zcela vašim představám. Jakmile se vám omrzí, můžete jej snadno svépomocí odmontovat a pořídit panel nový. Vyjde to výrazně levněji než zakoupení celého sprchového koutu. Jen pozor na účet za vodu. S kvalitním panelem se na sprchování můžete stát snadno závislí.

Instalace

Vybrat si můžete ze dvou možností, je tedy třeba mít promyšleno, zda chcete panel umístit do rohu sprchy nebo na stěnu. Velkou výhodou je, že se s panelem snadno manipuluje a dá se přemisťovat. Jedinou podmínkou, se kterou musíte počítat při stavbě nebo rekonstrukci, je přívod teplé a studené vody.

Do černé koupelny
SAPHO MESA WN853
ca. 8 500 CZK
Aktuálni cena

U hydromasážních panelů jsou masážní trysky nasměrovány na rizikové oblasti – ramena, střední část zad a hýždě. Právě na těchto částech těla oceníte nejvíce masážní účinky. Proto je důležité vhodně zvolit výšku umístění panelu tak, aby vyhovovala každému, kdo jej bude používat.

Změnou v oblasti sprchových panelů, je možnost jejich umístění pod omítku, což je ideálním řešením do malých koupelen. Zapuštěné jednotky neztrácí na účinnosti a každodenní sprcha se stává zaslouženou odměnou a relaxací po náročném dni v práci.

Cena a značky

Pokud nebudete ve vaší nové sprše trávit nekonečné hodiny, plýtvání vodou se obávat nemusíte, i když se to na první pohled mohlo zdát. Sprchové panely jsou opatřeny regulátory vody, díky nimž se spotřeba oproti koupání sníží až o polovinu. Automaticky jsou už také vybaveny zařízením pro nasávání vzduchu, kterým je voda obohacena.

Do bílé koupelny
IDESK Sprchový panel WN765
ca. 11 800 CZK
Aktuálni cena

Pořízení samotného sprchového panelu ale není žádná levná záležitost. Nejzákladnější modely jsou k dostání v cenové hladině kolem tří tisíc korun, cena těch luxusnější pak přesahuje deset tisíc korun.

Cena luxusních sprchových panelů však může šplhat i padesáti tisícům korun. Tyto panely mají veškeré nejmodernější funkce, hydromasáže, parní lázeň, samozřejmostí je propojení s vaší chytrou domácností.

Mezi oblíbené značky patří tradičně německý Grohe a české Siko.

Nomination
Základní a dostupný
Zádový triskáč
Pro minimalisty
Do černé koupelny
Do bílé koupelny
Image
Product
ATTILA PKA 13KB
Vital 0RSP-YMSV LUXO HOME
Ravak JET PURE – X01501
SAPHO MESA WN853
IDESK Sprchový panel WN765
Cena ca. 2 500 CZK   ca. 11 900 CZK ca. 8 500 CZK ca. 11 800 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena