Nejlepší stolky k posteli 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Interier Stejskal Praha

Jak vybrat stolek k posteli

  • Pokud to místo vedle postele dovolí, je ideální si pořídit noční stolek, který plní nejen designovou, ale především praktickou funkci. Stěžejním parametrem je pak jeho velikost
  • Na výrobu stolků k posteli se používá celá řada materiálů. Každý má pak svá pozitiva i negativa.
  • V neposlední řadě je důležitý také samotný vzhled nočního stolku. Ten by měl vhodně doplnit stávající vybavení ložnice.

Stolek k posteli - náš výběr

TPS TINI
Výrobce: TPS
Šířka: 30 cm
Výška: 40 cm
Hloubka: 30 cm
Zobrazit více
Noční stolek TINI s rozměry 30x30x40 cm je vyroben z laminované nábytkové desky o síle 16 mm, která je ohraničená ABS materiálem. Je kompatibilní pro obě strany postele a může se hodit do jakéhokoli stylu ložnice. Nabízí se demontovaný, kompletní s montážním návodem.
Zobrazit méně
Idea nábytek SURREY
Výrobce: Idea nábytek
Barva: Bílá
Hmotnost: 10 kg
Zobrazit více
Stolek SURREY od Idea nábytek je moderní a disponuje jednou zásuvkou, kterou lze využít pro uložení knih a časopisů. Je vyrobený v barvách dub sonoma a poskytuje prostor pro lampičku pro čtení v posteli. Dodává se v demontu.
Zobrazit méně
BRW AZTECA TRIO KOM2S/4/5
Výrobce: Black Red White
Barva: Bílá
Hmotnost: 14.6 kg
Zobrazit více
BRW Azteca Trio KOM2S/4/5 je noční stolek pro odkládání různých předmětů, jako jsou knihy či sklenice vody. Design je zaměřen na moderní trendy. Stolek je vybaven dvěma zásuvkami pro uskladnění drobných předmětů, které mají při zavírání tichý chod.
Zobrazit méně

Dětské stolky k posteli

Kocot kids Classic 39,5 cm
Výrobce: Kocot kids
Barva: bílé
Hmotnost: 10.44 kg
Zobrazit více
Stolek Kocot kids Classic s rozměry 40,3 cm na výšku, 39,5 cm na šířku a hloubku 30,5 cm. Struktura je z laminované desky o tloušťce 18 mm, čelo je z mdf desky, potřísněné trojí vrstvou ekologických barev. Přítomna je zásuvka na válečkových vodítkách.
Zobrazit méně
AMR Team - 17
Výrobce: AMR
Dětské: ano
Noční stolek Lego L12
Výrobce: Casarredo
Barva: Jasan
Hmotnost: 11 kg
Dětské: ano
Zobrazit více
Noční stolek Limo z sectorové řady je vyroben z laminátu a plastových úchytů. Má rozměry 45 cm na šířku, 51 cm na výšku a hloubku 35 cm s hmotností 10 kg. Jeho barevné provedení je jasan combria a lemonka a nabízíme ho také ve fialové variantě. Dodává se v demontovaném stavu.
Zobrazit méně
Kondela EMIO Typ 05
Výrobce: Kondela
Barva: Hnědá
Hmotnost: 12 kg
Dětské: ano

Stolky k posteli Schumee

Shumee 808085
Výrobce: vidaXL
Barva: Bílá
Zobrazit více
Noční stolek Shumee 808085 je vyrobený z masivního borového dřeva. Disponuje třemi zásuvkami pro skladování drobných předmětů. Čištění stolečku je možné za pomocí vlhkého hadříku. Barvou dominuje bílá. Rozměry jsou 40 x 29,5 x 64 cm. Možná je jeho montáž.
Zobrazit méně
Shumee 806358
Výrobce: vidaXL
Barva: Bílá
Shumee 326809
Výrobce: vidaXL
Barva: černá
Zobrazit více
Noční stolek Shumee 326809 je vyroben z dřevotřísky a má černou barvu s vysokým leskem. Má rozměry 40 x 40 x 56 cm a potřebuje montáž. Má jednu zásuvku pro malé předměty a plochu na horní části pro knihy a časopisy. Je třeba ho upevnit ke zdi, aby nedošlo k jeho převrácení.
Zobrazit méně

Stolky k posteli Kondela

Kondela MALISE
přečíst recenzi
Výrobce: Kondela
Barva: Šedá
Hmotnost: 7.3 kg
Zobrazit více
Stolek MALISE je noční typ s rozměry poličky 14,5 cm od země. Od této poličky je ze předu ke zásuvce 27,5 cm a ze stran 29,5 cm. Obsahuje jednu zásuvku a to dodává kapacitu pro uložení menších předmětů nebo dekorace. Tento model má šedou barvu a nosnost 5 kg na poličku.
Zobrazit méně
Kondela HONEJ
Výrobce: Kondela
Barva: Bílá
Hmotnost: 6.3 kg
Kondela CASTEL
přečíst recenzi
Výrobce: Kondela
Barva: Bílá
Hmotnost: 18.4 kg
Zobrazit více
Noční stolek Kondela CASTEL je vybaven dvěma úchytkami, pomocí kterých se otevírají dvě zásuvky. Je čalouněn černou ekokůží, což je alternativní verze k bílé v nabídce. Stolek stojí na nízkých nohách, navržených tak, aby nevadily podlahovým krytinám.
Zobrazit méně
Kondela Kora KSN
přečíst recenzi
Výrobce: Kondela
Barva: Hnědá
Hmotnost: 22 kg
Zobrazit více
Kondela Kora KSN je sada dvou stolků k posteli. Každý stolek je široký 46 cm, vysoký 35 cm a hluboký 41 cm. Vybaven horním šuplíkem a spodní otevřenou policí, stolky obsahují také horní odkládací desku. Dodávány v demontovaném stavu, prodávány pouze jako set.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Stolek k posteli

Jak vybrat stolek k posteli

Jakou zvolit velikost

Prakticky se jedná o stěžejní parametr. Před samotnou koupí je nutné důkladné měření. Důležité jsou následující hodnoty:

  • Výška postele – počítá se i s matrací, pokud z rámu přečnívá
  • Dostupná šířka pro samotný stolek

Výška stolku by pak měla ideálně odpovídat výšce postele, respektive lehací ploše. Uložené věci tak budou hned po ruce a nebude nutné se k nim ohýbat ani natahovat. V případě hloubky záleží na daném úložném systému. Nejčastěji se ale jedná o hodnotu do 60 cm, protože hlubší varianty mohou blokovat přístup k posteli.

Víte, že…?

Při zařizování ložnice vždy platí, že prvotní je postel. Teprve následně se pořizuje další vybavení včetně nočních stolků. Vhodné je se poohlédnout po celých sériích ložnicového nábytku, aby bylo vše krásně sladěné.

Bílý noční stolek v pastelové ložnici

Stolek by měl k posteli pasovat svojí výškou, iStock / KatarzynaBialasiewicz

Volba materiálu

Stolek k posteli
Interier Stejskal Praha

Materiál zpravidla ovlivňuje vzhled nočního stolku, ale hlavně rozhoduje o jeho kvalitě, případně způsobu údržby. Nejčastěji se pak lze setkat s následujícími možnostmi.

Masivní dřevo

Dřevo je tradičním materiálem, ze kterého se nábytek nejen do ložnice vyrábí. Masiv zaručuje kvalitu, odolnost i vysokou životnost. Pokud se jedná o přírodní provedení, bývá nábytek díky specifickým strukturám dřeva jedinečný a to i v rámci totožných výrobků. Materiál je navíc zdravotně nezávadný. Nutné je ale počítat s vyšší pořizovací cenou.

MDF

Nábytek z MDF se svými vlastnostmi výrazně přibližuje masivními dřevu a to zejména z hlediska odolnosti a dlouhé životnosti. Opět je jeho základem přírodní materiál a to dřevitá vlákna. Nábytek má tak hezký vzhled. Důležitá je vhodná povrchová úprava, protože v opačném případě mohou na desce stolku zůstávat skvrny např. od hrnečků s nápoji apod. Nutné je také počítat s vyšší hmotností.

Interiér ložnice

Stolky se vyrábí z mnoha různých materiálů, iStock / demaerre

Lamino

Dětské stolky k posteli
Kocot kids Classic 39,5 cm

Tato cenově příznivá varianta je sice designově velmi zajímavá, ale nutné je počítat s nižší kvalitou materiálu. Ten je náchylný k mechanickému poškození a má tedy i nižší životnost. Stolky lze pořídit v mnoha barevných provedeních, včetně imitací dřeva. Výhodou je také nízká hmotnost a nenáročná údržba.

Kov

V případě celokovových variant je nabídka spíše omezená. Nicméně se kov velmi často používá jako nosný materiál, ze kterého se vyrábí rám stolu nebo jeho podnoží. To je následně osazeno dalším materiálem. Nejčastěji se kombinuje se dřevem nebo sklem. Z kovu se také vyrábí také např. úchyty k zásuvkám a dvířkům stolků.

Sklo

Skleněné noční stolky zpravidla sestávají ze skleněné desky a podnože z jiného materiálu. Tím může být dřevo nebo např. kov. Sklo je považováno za moderní materiál, který se hodí do ložnic v minimalistickém stylu. Sklo je poměrně ***křehké***. Vhodné je dát si pozor zejména na poškrábání. Materiál je také dost hlučný a to zejména při odkládání sklenic apod.

MateriálKladyZápory
MasivKvalitní, odolný nábytek vysoké životnostiVyšší pořizovací cena
 Materiál je zdravotně nezávadný 
MDFLevnější alternativa masivuNutná povrchová úprava
 Vysoká odolnost, dlouhá životnostVyšší hmotnost
LaminoŠiroká nabídka designůMéně kvalitní materiál náchylný k poškození
 Nízká váha 
 Příznivá pořizovací cena 
KovZajímavé kombinace nabízí zejména se dřevem nebo sklemNabídka celokovových stolků je omezená
SkloLuxusní moderní materiálKřehký materiál náchylný k poškození
  Při kontaktu např. se sklenicí může hlasitě cinkat
Holčička spí v posteli

Stolek u posteli ocení děti i dospělí, iStock / Madhourse

Jaký zvolit design

Stolky k posteli Schumee
Shumee 808085

Noční stolek se zpravidla pořizuje z praktických důvodů. Nicméně by měl také plnit funkci estetickou. Z tohoto důvodu je třeba brát v potaz i další vybavení ložnice a to zejména postele, ke které by měl ladit a vhodně ji doplňovat. Z tohoto hlediska je důležitý především výrobní materiál. Ten může být totožný, nebo lze vycházet i z dalších prvků a zvolit materiál zcela odlišný, případně vhodné kombinace. Stolky k posteli se pak vyrábí nejrůznějších tvarech. Různé může být také jejich barevné provedení od přírodních tónů až k výrazným barvám. Celkový vzhled pak nejčastěji vychází z osobního vkusu zákazníka.

Víte, že…?

V případě nočních stolků je důležitý také úložný prostor. Kromě samotné odkládací plochy se může jednat o skříňku nebo různý počet zásuvek. Množství úložného prostoru je dán množstvím předmětů, které by měl ideálně pojmout.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat stolek k posteli?

Mezi základní kritéria při výběru patří velikost, která je dána výškou postele a dostupnou šířkou vedle ní. Dále je důležitý výrobní materiál a celkový vzhled nočního stolku.

Kolik úložných prostor může noční stolek mít?

Noční stolek je malý kus nábytku a tomu odpovídá také úložný prostor. Některé modely nabízí pouze hodní odkladovou plochu. Jiné mohou být vybaveny zásuvkami nebo menší skříňkou.
Zobrazit kompletní nabídku Stolek k posteli