Nejlepší struhadla na strouhanku 2024 a jak vybrat

Kuchyňský mlýnek na strouhanku.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
ORION Strojek nerez na strouhanku+5x nástavec

Jak vybrat struhadlo na strouhanku

  • Struhadlo na strouhanku vám pomůže vyrobit ze starého pečiva domácí strouhanku.
  • Zpravidla jde o vždy jen o nástavec do rotačního nebo elektrického struhadla.
  • Většinou je nástavec na tvorbu strouhanky součástí multifunkčního struhadla na více potravin.

ODKAZ na článek STRUHADLO

Struhadlo na strouhanku - náš výběr

ORION Strojek nerez na strouhanku+5x nástavec
Výrobce: Orion
Zobrazit více
Struhadlo na strouhanku je nástroj navržený pro snadnou přípravu strouhanky z chleba či pečiva. Disponuje nerezovými řeznými hranami, které jsou odolné proti korozi. Rukojeť struhadla je navržena pro pohodlné držení při práci. Toto struhadlo je vhodné pro domácí i profesionální použití v kuchyni.
Zobrazit méně
Concept ES1010 Fresh Salad BLACK
přečíst recenzi
Zobrazit více
Struhadlo na brambory Concept ES1010 Fresh Salad BLACK je elektrické a disponuje pěti výměnnými struhadly z nerezového materiálu. Je rozkládání a skládání snadné a jednotlivé díly se mohou čistit v myčce nádobí, s protiskluzovými nožičkami a pěchovadlem pro rychlejší práci.
Zobrazit méně

Struhadla na strouhanku mlýnek

De Gusto Mlýnek na strouhanku 5v1 PM-1160
přečíst recenzi
Výrobce: De Gusto
Barva: stříbrné
Materiál mlecího mechanismu: nerezové
Určení: na strouhanku
Zobrazit více
Struhadlo na strouhanku je kuchyňský nástroj určený pro přípravu strouhanky. Jeho technické vlastnosti zahrnují čtyři strouhací strany, které umožňují různé druhy strouhání, a silikonovou základnu pro stabilní uchycení na povrchu. Materiál konstrukce je nerezová ocel a celková velikost struhadla je 15 x 8 x 8 cm.
Zobrazit méně
Jihokov M90P přísavka
přečíst recenzi
Barva: Bílé
Materiál mlecího mechanismu: kovové
Určení: na strouhanku
Zobrazit více
Toto struhadlo na strouhanku je navrženo pro efektivní zpracování suchého pečiva. S charakteristickým ergonomickým tvarem a odolnými materiály nabízí dlouhodobou funkčnost. Umožňuje měnit velikost strouhanky díky nastavitelným otvorům. Bezpečnost při používání zajišťuje protiskluzová rukojeť a základna pro stabilní umístění na stole.
Zobrazit méně

Universální struhadla na strouhanku

Banquet Mlýnek multifunční Culinaria 5v1 28 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Banquet
Barva: stříbrné
Materiál mlecího mechanismu: nerezové
Určení: univerzální
Zobrazit více
Struhadlo na strouhanku je nástroj určený pro rychlé a efektivní strouhání chleba či sušenek za účelem vytvoření strouhanky. Je vybaveno speciálně navrženými noži pro strouhání různých druhů pečiva a uzpůsobení tloušťky strouhanky podle potřeby. Díky jednoduchému ovládání a snadné čištění je užitečným pomocníkem v kuchyni.
Zobrazit méně
Banquet Mlýnek univerzální APETIT
přečíst recenzi
Výrobce: Banquet
Barva: stříbrné
Materiál mlecího mechanismu: nerezové
Určení: univerzální
Zobrazit více
Struhadlo na strouhanku je nástroj určený k jemnému strouhání surovin, jako je chléb nebo tvrdé sýry. Jeho konstrukce zpravidla obsahuje držák pro snadné uchycení a ostrý povrch pro efektivní strouhání. Může být vyrobeno z různých materiálů, například z nerezové oceli. K dispozici jsou i modely s nastavitelnou hrubostí strouhání.
Zobrazit méně
Banquet Culinaria 28 cm Univerzální kuchyňský mlýnek
Výrobce: Banquet
Barva: stříbrné
Materiál mlecího mechanismu: nerezové
Určení: univerzální
Zobrazit více
Struhadlo na strouhanku nabízí možnost strouhat potraviny na jemné nebo hrubé strouhance. Je vyrobeno z materiálů odolných proti opotřebení a korozivním účinkům. Přístroj má ergonomický tvar rukojeti pro jednoduché a pohodlné použití. Struhadlo je snadno čistitelné a může být použito při široké škále kuchyňských úkolů.
Zobrazit méně

Elektrická struhadla na strouhanku

Rohnson R-502V
přečíst recenzi
Výrobce: ROHNSON
Příkon: 1500 W
Materiál mlecího mechanismu: nerezové
Zobrazit více
Struhadlo na strouhanku disponuje ostrými noži, což zajišťuje lepší výkon při strouhání. Díky drážkám v povrchu struhadla lze namočený chléb strouhat jednodušeji. Rukojeť struhadla je navržena tak, aby umožňovala pohodlné držení při práci. Struhadlo je vyrobeno z odolného materiálu, který zaručuje dlouhodobou životnost.
Zobrazit méně
Tefal MB756G31
přečíst recenzi
Výrobce: Tefal
Příkon: 200 W
Barva: bílé/červené
Počet nástavců: 5
Počet rychlostí: 1
Typ: bubínková
Zobrazit více
Tefal MB756G31 FreshExpress+ je kompaktní kuchyňský pomocník s 5 bubínkovými nástavci pro různé funkce: strouhání brambor, hrubé a jemné strouhání, krájení na plátky a strouhání sýru. S příkonem 200 W, širokým plnícím otvorem a ergonomickým tvarem usnadňuje přípravu potravin. Pro snadnou údržbu lze nástavce uschovat do sebe.
Zobrazit méně
Russell Hobbs 22280-56
přečíst recenzi
Výrobce: Russell Hobbs
Příkon: 200 W
Barva: červené
Počet rychlostí: 1
Typ: bubínková
Zobrazit více
Elektrické struhadlo na zeleninu Russell Hobbs 22280-56 nabízí různé strouhání a krájení. Výkon přístroje je 200 W a obsahuje tři nástavce z nerezové oceli: disk na krájení, disk pro hrubé krouhání a disk pro jemné strouhání. Zařízení má integrovaný úložný prostor pro nástavce a díly lze mýt v myčce.
Zobrazit méně
Esperanza EKM 026
přečíst recenzi
Výrobce: Esperanza
Příkon: 150 W
Typ: bubínková
Počet nástavců: 5
Zobrazit více
Struhadlo na strouhanku je nástroj určený pro přípravu jemně strouhaných ingrediencí. Jeho hlavními technickými vlastnostmi jsou ostří z nerezavějící oceli, pohodlná rukojeť pro pevný úchop a snadná údržba. Struhadlo je vhodné pro strouhání chleba, tvrdých sýrů či čokolády.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Struhadlo na strouhanku

Jak vybrat struhadlo na strouhanku

Druhy struhadel

Strouhanka slouží k obalování dalších potravin a ne každému se ji chce kupovat. Zejména když v domácnosti většinou zbývá staré pečivo, které postačí pouze usušit a následně už jen nastrouhat. Ruční strouhání je možné, avšak vždy potřebujete speciální kotouč do rotačního struhadla na strouhanku, případně speciální kotouč na strouhání pečiva, který je určen do elektrických struhadel na strouhanku. Tvorba domácí strouhanky je velmi jednoduchá a rychlá. To, zda pro vás bude lepší elektrické nebo manuální struhadlo záleží na tom, jak často budete v domácích podmínkách strouhanku vyrábět.

Ruční struhadlo

V případě ručního struhadla hovoříme o rotačním modelu, kdy je struhadlo vybaveno kličkou, kterou se točí a uvádí do pohybu vnitřní kotouč s ostrými noži. Pomocí napěchovadla do struhadla vkládáte pečivo a strouháním vyrábíte strouhanku. Někdy může jít o poměrně namáhavý proces, přeci jen se strouhá usušené a tvrdé pečivo.

Struhadlo se strouhankou a rohlíky

Strouhanku vyrobíte i pomocí tradičního struhadla, iStock /veou

Elektrické struhadlo

Pokud plánujete vytvářet strouhanku pravidelně, bude mnohem vhodnější si pořídit elektrické struhadlo na strouhanku, které za vás většinu práce udělá. Postačí jen vkládat usušené pečivo a následně chytat nastrouhanou strouhanku do předpřipravené nádoby, která může, ale také nemusí být součástí elektrického struhadla na strouhanku.

Výkon struhadla

Struhadlo na strouhanku
ORION Strojek nerez na strouhanku+5x nástavec

Pokud zvolíte elektrické struhadlo na strouhanku, bude vás dozajista zajímat, jaký má daný model výkon. Jde o velmi důležitý parametr, který musí uvádět každý výrobce a vždy se jedná o hodnotu ve wattech.

  • Cenově dostupná a malá elektrická struhadla na strouhanku mohou mít výkon jen kolem 150 W. Jde však o nízkou hodnotu a při delší provozu při strouhání tvrdého pečiva by mohl nastat problém.
  • Doporučuje se proto vybírat modely s výkonem alespoň 800 W, které zastanou spolehlivě takřka jakýkoliv výkon.
  • Jste-li však skutečně nároční a chcete mít vždy i výkonnostní rezervu, volte elektrická struhadla na strouhanku s výkonem nad 1 000 W.
Výkon elektrického struhadlavyužití  
Kolem 150 Wměkčí zelenina, jen občasné použití  
Do 800 Wideální pro strouhání pečiva všeho druhu  
Nad 1 000 Wpro nejnáročnější uživatele, využití nejen pro tvorbu strouhanky

Strouhací kotouče

Ruční rotační struhadla a elektrická struhadla jsou vybavena většinou vyměnitelnými kotouči. V prodejním balení bývá zpravidla několik různých kotoučů pro různé druhy potravin. Pokud však budete chtít strouhat strouhanku, neměl by chybět právě kotouč na strouhanku. Pakliže si nebudete jisti, určitě požádejte výrobce nebo prodejce o potvrzení informací ohledně strouhacích kotoučů.

Strouhání rohlíků na elektrickém struhadle

U elektricých struhadel je nutné sledovat více parametrů, iStock /Pawel Kajak

Důležité příslušenství

Při výrobě strouhanky je vždy nezbytně nutné vznikající strouhanku chytat do misky. Struhadla bývají z výroby vybavena příslušenstvím v podobě misky, která však nemusí svým objemem všem postačovat. Alternativou pak jsou jakékoliv misky, které lze dostat do prostoru struhadla a strouhanku do ní chytat.

Víte, že…?

Struhadla na strouhanku mlýnek
Tescoma mlýnek univerzální HANDY 4struhadla

Výroba strouhanky je velmi snadnou záležitostí, a to tím spíše za pomoci struhadel, kdy už vám postačí jen usušené pečivo a následně se například elektrické struhadlo takřka samo o vše postará.

Ceny

  • Pakliže strouhanku strouháte spíše občasně, bude vám stačit ruční struhadlo rotačního typu. Tato struhadla nejsou nijak drahá a pořídíte je zhruba od 200 Kč. Vždy si jen zjistěte, zda je součástí balení kotouč na strouhanku, případně zda je jej možné dokoupit.
  • Jiná situace vyvstává ve chvíli, kdy chcete strouhanku vytvářet pravidelně. V takovém případě je lepší elektrické struhadlo na strouhanku, které je na obsluhu snadnější a není tak manuálně náročné. Solidně výkonné typy se prodávají za přibližně 1 000 Kč, ale opět platí, že je nutné si zjistit, zda je v balení vyměnitelný kotouč na strouhání strouhanky.
  • Překvapit by vás neměly dražší modely elektrických struhadel na strouhanku, které mohou stát i více než 2 000 Kč. Odvděčí se vám ještě vyšším výkonem, bohatším příslušenstvím či prémiovým zpracováním.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat struhadlo na strouhanku?

Správný výběr struhadla na strouhanku by měl začínat tím, že zjistíte, jak často chcete strouhanku doma vytvářet, případně kolik pečiva vám doma zbývá na usušení. Poté je důležité, aby vámi zvolené struhadlo bylo vybavené kotoučem pro strouhání pečiva.

Jaký zvolit výkon struhadla na strouhanku?

Strouhání tvrdého pečiva vyžaduje alespoň průměrný výkon. Pro spolehlivý chod se doporučuje hledat přístroje s výkonem 800 W. U nich byste neměli mít vůbec žádný problém.
Zobrazit kompletní nabídku Struhadlo na strouhanku