Struhadlo na strouhanku

Kuchyňský mlýnek na strouhanku.

ca. 1 300 CZK
ca. 300 CZK
ca. 900 CZK
ca. 11 500 CZK

Jak vybrat struhadlo na strouhanku

  • Struhadlo na strouhanku vám pomůže vyrobit ze starého pečiva domácí strouhanku.
  • Zpravidla jde o vždy jen o nástavec do rotačního nebo elektrického struhadla.
  • Většinou je nástavec na tvorbu strouhanky součástí multifunkčního struhadla na více potravin.

ODKAZ na článek STRUHADLO

Druhy struhadel

Strouhanka slouží k obalování dalších potravin a ne každému se ji chce kupovat. Zejména když v domácnosti většinou zbývá staré pečivo, které postačí pouze usušit a následně už jen nastrouhat. Ruční strouhání je možné, avšak vždy potřebujete speciální kotouč do rotačního struhadla na strouhanku, případně speciální kotouč na strouhání pečiva, který je určen do elektrických struhadel na strouhanku. Tvorba domácí strouhanky je velmi jednoduchá a rychlá. To, zda pro vás bude lepší elektrické nebo manuální struhadlo záleží na tom, jak často budete v domácích podmínkách strouhanku vyrábět.

Nástavec
Bosch MUZ45RV1

Ruční struhadlo

V případě ručního struhadla hovoříme o rotačním modelu, kdy je struhadlo vybaveno kličkou, kterou se točí a uvádí do pohybu vnitřní kotouč s ostrými noži. Pomocí napěchovadla do struhadla vkládáte pečivo a strouháním vyrábíte strouhanku. Někdy může jít o poměrně namáhavý proces, přeci jen se strouhá usušené a tvrdé pečivo.

Elektrické struhadlo

Pokud plánujete vytvářet strouhanku pravidelně, bude mnohem vhodnější si pořídit elektrické struhadlo na strouhanku, které za vás většinu práce udělá. Postačí jen vkládat usušené pečivo a následně chytat nastrouhanou strouhanku do předpřipravené nádoby, která může, ale také nemusí být součástí elektrického struhadla na strouhanku.

Výkon struhadla

Pokud zvolíte elektrické struhadlo na strouhanku, bude vás dozajista zajímat, jaký má daný model výkon. Jde o velmi důležitý parametr, který musí uvádět každý výrobce a vždy se jedná o hodnotu ve wattech.

Ruční
Struhadlo na sýr, strouhanku Kamille !!!
  • Cenově dostupná a malá elektrická struhadla na strouhanku mohou mít výkon jen kolem 150 W. Jde však o nízkou hodnotu a při delší provozu při strouhání tvrdého pečiva by mohl nastat problém.
  • Doporučuje se proto vybírat modely s výkonem alespoň 800 W, které zastanou spolehlivě takřka jakýkoliv výkon.
  • Jste-li však skutečně nároční a chcete mít vždy i výkonnostní rezervu, volte elektrická struhadla na strouhanku s výkonem nad 1 000 W.
Výkon elektrického struhadla využití    
kolem 150 W měkčí zelenina, jen občasné použití    
do 800 W ideální pro strouhání pečiva všeho druhu    
nad 1 000 W pro nejnáročnější uživatele, využití nejen pro tvorbu strouhanky

Strouhací kotouče

Ruční rotační struhadla a elektrická struhadla jsou vybavena většinou vyměnitelnými kotouči. V prodejním balení bývá zpravidla několik různých kotoučů pro různé druhy potravin. Pokud však budete chtít strouhat strouhanku, neměl by chybět právě kotouč na strouhanku. Pakliže si nebudete jisti, určitě požádejte výrobce nebo prodejce o potvrzení informací ohledně strouhacích kotoučů.

Důležité příslušenství

Při výrobě strouhanky je vždy nezbytně nutné vznikající strouhanku chytat do misky. Struhadla bývají z výroby vybavena příslušenstvím v podobě misky, která však nemusí svým objemem všem postačovat. Alternativou pak jsou jakékoliv misky, které lze dostat do prostoru struhadla a strouhanku do ní chytat.

Klasické
Mlýnek na strouhanku Typ: s klasickým upevněním a pěti bubínky

Víte, že…?

Výroba strouhanky je velmi snadnou záležitostí, a to tím spíše za pomoci struhadel, kdy už vám postačí jen usušené pečivo a následně se například elektrické struhadlo takřka samo o vše postará.

Ceny

  • Pakliže strouhanku strouháte spíše občasně, bude vám stačit ruční struhadlo rotačního typu. Tato struhadla nejsou nijak drahá a pořídíte je zhruba od 200 Kč. Vždy si jen zjistěte, zda je součástí balení kotouč na strouhanku, případně zda je jej možné dokoupit.
  • Jiná situace vyvstává ve chvíli, kdy chcete strouhanku vytvářet pravidelně. V takovém případě je lepší elektrické struhadlo na strouhanku, které je na obsluhu snadnější a není tak manuálně náročné. Solidně výkonné typy se prodávají za přibližně 1 000 Kč, ale opět platí, že je nutné si zjistit, zda je v balení vyměnitelný kotouč na strouhání strouhanky.
  • Překvapit by vás neměly dražší modely elektrických struhadel na strouhanku, které mohou stát i více než 2 000 Kč. Odvděčí se vám ještě vyšším výkonem, bohatším příslušenstvím či prémiovým zpracováním.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat struhadlo na strouhanku?

Správný výběr struhadla na strouhanku by měl začínat tím, že zjistíte, jak často chcete strouhanku doma vytvářet, případně kolik pečiva vám doma zbývá na usušení. Poté je důležité, aby vámi zvolené struhadlo bylo vybavené kotoučem pro strouhání pečiva.

Jaký zvolit výkon struhadla na strouhanku?

Strouhání tvrdého pečiva vyžaduje alespoň průměrný výkon. Pro spolehlivý chod se doporučuje hledat přístroje s výkonem 800 W. U nich byste neměli mít vůbec žádný problém.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Nástavec
Ruční
Klasické
Elektrické
Image
Produkt
Bosch MUZ45RV1
Struhadlo na sýr, strouhanku Kamille !!!
Mlýnek na strouhanku Typ: s klasickým upevněním a pěti bubínky
HENDI 226827 elektrické struhadlo na sýr, parmazán
Cena ca. 1 300 CZK ca. 300 CZK ca. 900 CZK ca. 11 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Michal Pavlíček

About the Author

About the Author

Již během studií na gymnáziu jsem měl možnost si vyzkoušet redaktorskou činnost v několika internetových magazínech věnujících se mobilním telefonům. O danou tematiku jsem se zajímal v podstatě od mala a psaní mě bavilo vždy. Jakožto redaktor pracuji dnes a denně již více než 12 let, avšak zaměření pouze jedním směrem se jevilo občas jako lehce svazující. Proto jsem zhruba před 2 lety zkusil také copywriting, kdy vytvářím texty rozličného obsahu a dozvídám se spoustu nových informací z různých oborů.