Struhadlo na ořechy

Pro každou cukrářku.

ca. 500 CZK
ca. 700 CZK
ca. 500 CZK
ca. 1 200 CZK
ca. 0 CZK

Jak vybrat struhadlo na ořechy

  • Struhadla na ořechy mohou mít klasický tvar, případně jsou tvarovaná přesně pro potřeby ořechů.
  • Některé modely struhadel na oříšky jsou vybaveny i praktickým zásobníkem.
  • Využít lze i rozšiřující doplňky pro kuchyňské roboty, které si následně se strouháním oříšků rovněž poradí.

Komu se hodí

Strouhání ořechů je poměrně běžnou činností, typicky za účelem pečení. Často tak jsou struhadla na ořechy využívána v cukrářství. Ořechy patří mezi tvrdší plodiny a je tak nutné mít struhadla ostrá, ať už jde o běžné ploché struhadlo, případně speciální struhadla, ve kterých se ořech rozlouskne a současně i nastrouhá. Tvarově se tak struhadla na ořechy mohou výrazně lišit. Některé jsou vybaveny nástavcem na ořechy a také zásobníkem, kam padají již nastrouhané ořechy.

Různé typy

Na současném trhu najdete mnoho druhů struhadel na ořechy, přičemž některé se liší zaměřením na konkrétní druh ořechů. Pro základní přehled však stačí jen několik druhů, mezi kterými lze vybrat vhodné struhadlo na většinu typických ořechů.

Na ořechy i zeleninu
Struhadlo na ořechy, zeleninu a sýr Westmark Trio

Ploché struhadlo

I v případě ořechů je možné využít zcela klasický druh – struhadlo plochého tvaru. Výhodou je nízká pořizovací cena a také skladnost tohoto druhu struhadla na ořechy. Jedním dechem je však nutné dodat, že strouhání ořechů bude náročné, a to nejen fyzicky, ale také ve směru udržení ořechu mezi prsty při strouhání.

S dávkovačem

Vhodnějším typem pro častější používání jsou sice rovněž ploché typy, ale speciálně vybavené pro strouhání ořechů. Mají k sobě dávkovač s pístem, kterým ořechy stlačujete a pohybem do stran strouháte ořechy na strouhací ploše. Ořechy se umístí do zásobníku a následně tlačení na píst dochází ke strouhání. Značnou výhodou je, že tento způsob je šetrný k prstům, nehrozí, že se omylem pořežete o strouhací plochu, neboť se k ní vlastně tak blízko nedostanete.

Rotační struhadlo

Poslední základní možností je rotační struhadlo na ořechy, které je příjemně kompaktní a zcela eliminuje jinak spíše neoblíbenou strouhací činnost. Ořech umístíte dovnitř struhadla a následně již pouze točíte klikou, čímž rozpohybujete kruhovou strouhací část, která začne ořech strouhat. Nastrouhané ořechy následně vypadávají z přední strany ven. Po dostrouhání lze opět ořechy doplnit a pokračovat.

Rotační
Bubnové struhadlo na ořechy a parmazán FRACINA – GEFU

Doplňkové struhadlo

Pro potřeby strouhání ořechů možná nebudete muset pořizovat zcela nové struhadlo na ořechy. Pakliže vlastníte kuchyňského robota, lze struhadlo nahradit tím, že si pořídíte speciální kotouč na ořechy. Je nasnadě, že jde o ideální řešení, pokud ořechy strouháte pouze příležitostně a využijete tak již pomocníka, kterého v kuchyní máte.

Druhy struhadel na ořechy Vlastnosti    
Klasická struhadla Odolné materiály, cenová dostupnost, víceúčelové využití    
Struhadla s pístem Bezpečné používání, snadnější obsluha, rychlejší strouhání    
Ruční struhadla Bezpečné používání, snadná obsluha kličkou, pohodlně se drží
 

Víte, že…?

Zajímavým doplňkem struhadel na ořechy je samozřejmě i zásobník na již nastrouhaný materiál, který bývá umístěn pod struhadlem. Někdy je dokonce kombinován s pístovými struhadly. Zásobník poslouží i jako krabička, kde můžete dočasně ořechy uskladnit. Výhodou je, že nastrouhané ořechy nepadají někam, kam nechcete.

Mytí

Stejně jako jakýkoliv jiný druh nádobí, i struhadlo na oříšky je nutné umývat. Pro maximální pohodlí je vhodné, aby struhadla bylo možné mýt v myčce. Nerezové materiály s tím většinou nemají problém, zaměřte se proto na plasty, kde to již samozřejmé není. Vyloučeny z mytí v myčce na nádobí jsou pak struhadla na ořechy s dřevěnými prvky.

Multifunkční
WESTMARK Struhadlo na ořechy, zeleninu a sýr “Trio”

Ceny

Struhadla na ořechy lze pořídit ve velmi dostupných cenových hladinách.

  • Základní ploché typy, které mohou být využívány i poměrně univerzálně a nikoliv pouze na ořechy, přičemž jejich cena se pohybuje již od hranice 100 Kč.
  • Výrazně dražší bývají struhadla s dávkovačem a pístem, které mohou snadno atakovat i cenu kolem 1 000 Kč. Důvodem vyšší ceny však bývá hodnotné zpracování, například kvalitní dřevěné materiály.
  • Oblíbená a praktická rotační struhadla se prodávají za zhruba 450 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat struhadlo na ořechy?

Struhadlo na ořechy vybírejte dle toho, jak často a jaké druhy ořechů strouháte. Pro občasné nastrouhání například vlašských jader postačí i vcelku běžné ploché struhadlo. Pakliže však trávíte strouháním ořechů více času, jistě zvažte lepší struhadlo, buď rotační, nebo například ve formě nového kotouče do kuchyňského robota.

Jak si ulehčit práci?

Pokud hledáte cestu snadného strouhání ořechů, ale současně nechcete kupovat kuchyňské roboty, lze doporučit rotační struhadla. Jsou totiž rychlá a snadno se obsluhují. Přitom i velmi bezpečná, nehrozí nechtěné pořezání. Netřeba dodávat, že jde i o způsob, jak ořechy velmi rychle nastrouháte.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Na ořechy i zeleninu
Rotační
Multifunkční
Klasické ruční
Malé kompaktní struhadlo
Image
Produkt
Struhadlo na ořechy, zeleninu a sýr Westmark Trio
Bubnové struhadlo na ořechy a parmazán FRACINA – GEFU
WESTMARK Struhadlo na ořechy, zeleninu a sýr “Trio”
Struhadlo na ořechy Sonix – SONIX
Struhadlo na česnek, ořechy, zázvor
Cena ca. 500 CZK ca. 700 CZK ca. 500 CZK ca. 1 200 CZK ca. 0 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Michal Pavlíček

About the Author

About the Author

Již během studií na gymnáziu jsem měl možnost si vyzkoušet redaktorskou činnost v několika internetových magazínech věnujících se mobilním telefonům. O danou tematiku jsem se zajímal v podstatě od mala a psaní mě bavilo vždy. Jakožto redaktor pracuji dnes a denně již více než 12 let, avšak zaměření pouze jedním směrem se jevilo občas jako lehce svazující. Proto jsem zhruba před 2 lety zkusil také copywriting, kdy vytvářím texty rozličného obsahu a dozvídám se spoustu nových informací z různých oborů.