Nejlepší venkovní paravany 2024 a jak vybrat

Relaxujte v soukromí.

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Meedo Paraván bambusový přírodní odstín 250x165 cm

Jak vybrat venkovní paraván

  • Venkovní paraván slouží nejen k oddělení koutů či relaxaci na vaší zahradě, poskytne vám soukromí například i na balkoně, můžete díky němu oddělit prostor na vynášení odpadků či vytvořit zástěnu ke vchodu do domu.
  • Základními materiály, které se při výrobě tohoto produktu používají je dřevo, kov, rákos či proutí.
  • Důležitá je také výška a šířka paravánu. Výška tohoto produktu může být až 200 cm, šířka potom 600 cm.
  • Cena venkovních paravánů se pohybuje od 1 000 – 6 000 Kč. Záleží na tom, jakou velikost a materiál si zvolíte.

Bambusové venkovní paravány - náš výběr

Meedo Paraván bambusový přírodní odstín 250x165 cm
Výrobce: vidaXL
Zobrazit více
Meedo bambusový paraván nabízí ochranu soukromí a slouží jako estetický doplněk interiéru. Sestává z bambusu a netkané textilie, má rozměry 250 x 165 cm, tloušťku 3 mm a šířku bambusového pásku 17 mm. Je flexibilní, neprůhledný, snadno srolujete a přepravíte.
Zobrazit méně
Meedo bambusový šedý 250 x 165 cm
Výrobce: vidaXL
Zobrazit více
Meedo bambusový paraván šedé barvy disponuje rozměry 250 x 165 cm (šířka x výška) a tloušťkou 3 mm. Je vyroben z bambusu s rubovou vrstvou z 100% polyesterové netkané textilie a 17 mm širokými bambusovými pásky.-poskytuje soukromí a je rozložitelný do více konfigurací.
Zobrazit méně
Shumee bambusový tmavě hnědý 250x165 cm
Výrobce: vidaXL
Zobrazit více
Paraván Shumee z tmavě hnědého bambusu o rozměrech 250 x 165 cm slouží jako součást interiéru a zajišťuje soukromí. Je vyroben z bambusu a rubová vrstva je z netkané textilie (100% polyester). Tloušťka paravánu je 3 mm a šířka bambusového pásku činí 17 mm. Snadno se skladuje a přepravuje.
Zobrazit méně

Ratanové venkovní paravány

Kave Home Ratanový paravan Krysia 180 x 180 cm
Výrobce: Kave Home
Zobrazit více
Venkovní paraván Kave Home Ratanový Krysia o rozměrech 180 x 180 cm slouží k rozdělení prostoru a zajištění soukromí. Tento doplněk interiéru je skládací, což usnadňuje jeho úschovu za dveřmi nebo skříní. Cena produktu činí 8850 Kč, výrobce je společnost Kave Home. Kategorie: bytové doplňky a dekorace.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Venkovní paravan

Jak vybrat venkovní paraván

Altánek s venkovním paravánem

Venkovní paraván můžete využívat různými způsoby, iStock / brizmaker

Využití

Jak jste jistě pochopili, venkovní paravány jsou využívány v exteriérech. Jedná se především o dva druhy venkovních prostorů. Jsou to balkon a zahrada.

Paraván na balkon

Jejich úkolem je oddělit prostor balkonu či terasy a zajistit vám soukromí před zvědavými sousedy. Poslouží vám také jako originální, funkční a designový doplněk.

Paraván na zahradu

Slouží k oddělení jednotlivých částí zahrady, například pěstitelské části od okrasné, k ochránění posezení od očí zvědavců, nebo klidně k oddělení prostoru s vířivkou či bazénem. Díky těmto paravánům si na zahradě dopřejete zaslouženou relaxaci a odpočinek.

Zástěna popelnic

Bambusové venkovní paravány
Meedo Paraván bambusový přírodní odstín 250x165 cm

Jedná se o velmi praktický typ paravánu, který skryje zákoutí, která nemusejí být vidět, jako je například popelnice nebo zákoutí se zahradním nářadím. Popelnici můžete jen zasunout, nebo se můžete setkat se zástěnami, které budou mít otvírací vrátka zezadu i zepředu.

Zástěna ke vchodu

Jedná se o zajímavou variantu zástěny. Umísťuje se ke vchodu do domu, aby chránila před sluncem, popřípadě větrem nebo nafoukaný sněhem.

Víte, že…?

Každý paraván může být přenosný, pevně zabudovaný, rozkládací i posuvný.

Materiál

Ratanové venkovní paravány
Kave Home Ratanový paravan Krysia 180 x 180 cm

Materiálů, ze kterých bývá vyroben venkovní paraván, může být hned několik. Vybírat můžete mezi dřevem, rákose a proutím. Další variantou, se kterou se můžete setkat, je zmiňované pevné plátno na kovové konstrukci. Ta je obvykle vyrobena z hliníku. Plátno se používá silné a to takové, které je využíváno na výrobu zahradních lehátek. Pak tu jsou také bambusové paravány, které nabízejí kromě atraktivního vzhledu také kvalitu a odolnost vůči vodě a vlhkosti.

Víte, že…?

V dnešní době jsou kromě klasických paravánů k dostání modely vyrobené z malých částí, které jsou k sobě spojeny ohebným mechanismem. Díky nim máte možnost tvarovat stěnu do oblouku.

Lehátka s paravanem na pláži

Venkovní paraván Vám poskytne žádané soukromí, iStock / Bombaert

Ukotvení

U venkovních paravánů je důležitá zejména stabilita, kterou je zapotřebí také podpořit správným ukotvením.

  • Do pevné podlahy můžete paraván ukotvit za pomoci šroubového ukotvení.
  • Pomocí spon ho pak pevně uchytíte do zdi.
  • Jestliže chcete paraván umístit na nezpevněnou plochu, budou v zemi držet kolíky, které jsou zasunuty na obou jeho koncích.

Značky

Bambusové venkovní paravány
Meedo bambusový šedý 250 x 165 cm

Při výběru vhodného venkovního paravánu byste měli brát ohled také na výrobce. Ten by měl být kvalitní a u zákazníků osvědčený. Existuje velké množství kvalitních značek, se kterými se na trhu setkáte. Abychom vás alespoň trochu navedli, můžeme vám prozradit několik výrobců, se kterými neuděláte chybu. Jedná se o Weishaupl, Ergoffice nebo například o společnost Šiba.

Cena

Dalším důležitým parametrem při výběru jakéhokoliv produktu, je především jeho cena. Pokud budete pořizovat venkovní paraván, je třeba počítat s vyšší cenou oproti interiérovým variantám. Ceny začínají od 1 000 Kč. Většina těchto produktů se prodává bez příslušenství.

CenaPopis
Do 3 000 KčZa tuto sumu vyberete paraván, jehož rámy mohou být dřevěné i kovové. Velikost může být různá. Najdete zde krásné designové modely.
3 000 Kč – 6 000 KčZde už najdete modely venkovních paravánů, které mohou být vysouvací, a můžete je pevně uchytit ke stěně domů. Lze je vysunout až do délky 6 metrů.

Otázky a odpovědi

Jaké jsou rozměry venkovních paravánů?

Jistě vás zajímají také rozměry paravánů. Jsou velmi různorodé. Každý paraván může mít jiné parametry. Na rozdíl od interiérových typů paravánů, jsou ty venkovní vyráběny ve větších velikostech, a to proto, že často oddělují větší plochy. Co se týče výšky, tak nejběžnější bývají hodnoty 160, 180 a 200 cm. Šířka se pohybuje většinou od 300 – 600 cm.

Na co si dát pozor?

Při výběru venkovního materiálu byste neměli příliš řešit design výrobku, ale měli byste si dát pozor především na to, aby byl vyroben z kvalitních a odolných materiálů. Důležitá je také stabilita, je potřeba, aby byl paraván dobře ukotven.
Zobrazit kompletní nabídku Venkovní paravan