Nejlepší venkovní rolety 2024 a jak vybrat

Autorka: Adéla Janíková | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Nesling venkovní roleta 2,96x240 cm písková
98 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat venkovní rolety

  • Venkovní rolety se vyrábí z různých druhů materiálu, mezi nejodolnější materiál patří hliník
  • Rolety mohou oplývat mnoha funkcemi, jsou také různé možnosti ovládání, v dnešní době je nejrozšířenější elektrické ovládání nežli manuální
  • Ač se to nemusí zdát rolety mohou být přidělaný také z bezpečnostních důvodů

Venkovní rolety - náš výběr

Velux INTEGRA SSL MK08 0000SA
Výrobce: Velux
Určení: venkovní
Ovládání: se solárním pohonem
Zobrazit více
VELUX INTEGRA SSL MK08 0000SA je vnější roleta, která slouží jako tepelná ochrana v místnosti. Funguje na principu regulace teploty, čímž ovlivňuje vnímání pohodlí ve vnitřním prostoru. Výsledkem je chládek v místnosti bez nutnosti použití klimatizace nebo jiných výrazně energeticky náročných zařízení.
Zobrazit méně

Venkovní rolety Velux

Velux SSL 0000 MK06 78x118 cm solární pohon
Výrobce: Velux
Určení: venkovní
Materiál rolety: hliníkové
Zobrazit více
Venkovní roleta Velux SSL 0000 MK06 s rozměry 78x118 cm a solárním pohonem je určená k integraci s střešními okny. Poskytuje úplné zatemnění, snižuje hluk až o 30 dB a solární baterie ji napájí. Zlepšuje tepelnou izolaci okna až o 20%. Montáž se provádí z vnitřní strany.
Zobrazit méně
Velux SSS MK08/M08/308 78x140 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Velux
Určení: venkovní
Zobrazit více
Venkovní roleta VELUX SSS na solární pohon s těžkou tkaninou omezuje průnik světla. Kompatibilní s dřívějšími generacemi střešních oken (nutný adaptér ZOZ 238) a systémem VELUX ACTIVE with NETATMO. Napájení zajišťují solární články umístěné nahoře. Kovové vodicí lišty a horní kryt jsou z lakovaného hliníku. Doporučený sklon pro instalaci je 15–90°.
Zobrazit méně
Velux SSS MK06/M06/306 78x118 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Velux
Určení: venkovní
Zobrazit více
Venkovní roleta Velux SSS MK06/M06/306 je konstruována z odolného lakovaného hliníku a napájena solárními články. Systém ovládání je bezdrátový, kompatibilní s VELUX ACTIVE with NETATMO a Apple HomeKit. Instalace vyžaduje sklon střechy 15-90°. Pro starší modely oken, jako je GGL 306, je nutný adaptér ZOZ 238.
Zobrazit méně
Velux SSS 0000S hliník MK06 solární pohon
Výrobce: Velux
Určení: venkovní
Zobrazit více
Výrobek Velux SSS 0000S hliník MK06 funguje na solární pohon a je určený pro venkovní roletu. Jde o solární řešení, které umožňuje jeho ovládání bez nutnosti elektrické síly. Produkt je vyroben z hliníku a je určen pro venkovní použití.
Zobrazit méně
Velux DOP MK08/M08 standard
Výrobce: Velux
Provedení: zatemňující
Určení: venkovní
Zobrazit více
Produkt VELUX DOP MK08/M08 standard je kombinace dvou prvků. Prvým z nich je zcela zatemňující roleta DKL, druhým venkovní markýza MHL. Tento model je součástí letního balíčku. Produkt je vhodný pro standardní typy oken szakódem MK08 / M08.
Zobrazit méně

Venkovní rolety Roto

ROTO Designo ZRO M 074/118
Výrobce: Roto
Typ: lamelové
Určení: venkovní
Zobrazit více
Roto Designo ZRO M 074/118 je manuální venkovní roleta. Ovládá se pomocí přiložené tyče o délce 100 cm. Lamely rolety jsou navrženy pro venkovní použití. Tento produkt spadá do kategorie venkovních rolet.
Zobrazit méně
ROTO ZAR M 7/14 74x140 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Roto
Typ: screenové
Určení: venkovní
Zobrazit více
ROTO ZAR M 7/14 je manuální venkovní protisluneční roleta s rozměry 74x140 cm. Pohybem ruky nebo pomocí tyče se roleta připevní na spodní část okna a je ihned funkční. Tkanice rolety jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, svařené bez oček pro zvýšení odolnosti. Nepoužitelné na WDT.
Zobrazit méně
ROTO ZRO-E 114x140 cm
Výrobce: Roto
Typ: lamelové
Určení: předokenní
Zobrazit více
Venkovní roleta ROTO ZRO-E je vybavena hliníkovými lamelami, které jsou propojeny se silným nosným materiálem. Izolace vytvářená vnitřními a vnějšími profily lamel zajišťuje tepelnou izolaci. Roleta je ovládaná přepínačem a napájena ze zásuvky 230 V. Při maximální otevření okna 45° stínění zůstává zachováno. Lamely mají šedohnědou barvu na vnější straně a hliníkově bílou na vnitřní straně.
Zobrazit méně
ROTO ZRO 74x118 cm
Výrobce: Roto
Určení: venkovní
Zobrazit více
Venkovní roleta ROTO ZRO 74x118 cm je vybavena solárním pohonem a přepínačem. Konstrukce obsahuje hliníkové lamely a nosnou tkaninu, která zvyšuje pevnost rolety. Tepelná izolace je vylepšena díky oddělení vnitřních a vnějších profilů lamel. Roleta je navržena tak, aby snižovala hluk a zvyšovala tepelný komfort místností. Připojení k napájení je zajištěno přímo ze zásuvky 230 V. Roleta umožňuje úplné zastínění i při úhlu otevření střešního okna 45 °. Kryt rolety je plochý a lze ho naladit s barvou střechy.
Zobrazit méně
ROTO ZAR M Screen 6/11 65x118 cm
Výrobce: Roto
Typ: screenové
Určení: venkovní
Zobrazit více
Produkt ROTO ZAR M Screen 6/11 je venkovní roleta určená pro okna o rozměrech 65x118 cm. Využívá technologii tkaniny pokryté skleněnými vlákny a umělou hmotou, díky které zabraňuje dopadu až 70 % slunečních paprsků na sklo. Roletu lze ovládat pomocí tyčky a neomezují funkcionalitu otevřeného okna. Montáž postupuje dle přiloženého návodu.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Venkovní rolety

Jak vybrat venkovní rolety

Materiál

Mezi plastovými a hliníkovými rolety jsou patřičné rozdíly, které je vhodné zmínit.

Venkovní rolety

Venkovní rolety se vyrábí z různých materiálů, iStock / U. J. Alexander

Plastové rolety

Plastové předokenní rolety vám poskytnou velký komfort bydlení. Venkovní rolety mají své velké benefity. Když nepočítáme zastínění vašich místností, mají taktéž jednu velkou výhodu, a to termoregulační schopnosti, které mohou až o 7 °C snížit teplotu ve vaší místnosti. Tohle ocení jistě každý v letních horkých dnech. V zimě naopak oceníte opačnou vlastnost. Tímto dosáhnete i snížením nákladů na vaše bydlení. Rolety skvěle izolují teplo vašeho domova. Také vynikají výbornou vlastností, a to například ochranou proti nepříznivému počasí. Taktéž dokáží regulovat hluk z venku, což oceníte především v rušných ulicích. A na závěr, dokonale chrání vaše soukromí.

Hliníkové rolety

Hliníkové rolety jsou na tom obdobně jako plastové rolety. Hliníkové rolety jsou mnohem odolnější než plastové. Jejich barva je stálá, nemají tendenci k vyblednutí. Hliníkové rolety jsou odolnější vůči mechanickému poškození. Například velkou bouří nebo i v případě vloupání. Co se týče pokusu o vloupání je jasné, že dostat se skrze hliníkové lamely nebude tak snadné, jako dostat se přes plastové lamely.

Venkovní roleta

Venkovní rolety můžete ovládat pomocí motoru i manuálně, iStock / Fotomax

Ovládání

Venkovní rolety
Nesling venkovní roleta 2,96x240 cm písková

Na trhu naleznete spoustu typů rolet s různými možnostmi ovládání. Můžete si pořídit rolety s elektrickým pohonem nebo rádiovým řízením. Rolety s touto funkcí vás nemusí omezovat od činnosti, kterou aktuálně vykonáváte. Jednoduše je ovládáte na dálku. Mezi další možnosti ovládání patří stahování a vytahování za pomoci kliky, šňůry či pružiny.

Elektrický pohon

Tento typ ovládání zajišťuje největší míru pohodlí. Chod rolet je plynulý a tím se zvyšuje jeho životnost. Kvalitní výrobky mají ochranu proti přimrznutí rolety nebo jejímu najetí na překážku, aby ji v případě nečekané situace ochránila před poškozením. Tím se stává provoz bezpečnějším. Elektrický pohon je řízen na základě dvoupohonového roletového spínače. Je možnost rozšíření funkcí, jako jsou spínací hodiny, program astro a dalšími možnosti.

Rádiové řízení

Rolety můžete ovládat z jakéhokoliv místa v domě za pomoci dálkového ovladače. Jsou tu nabízeny funkce stahování či vytahování po skupinkách nebo centrálně, tzn. najednou č každou roletu zvlášť. Mezi velkou výhodu skupinového a centrálního rádiového řízení je možnost kdykoliv připojit další zařízení či provést změnu nastavení skupinově ovládaných zařízení.

Manuální ovládání – klika

Venkovní rolety Velux
Velux SSL 0000 MK06 78x118 cm solární pohon

Ovládání za pomoci kliky je standardně pevně připojena ke kloubové hřídeli převodového mechanizmu rolety. Může být taktéž dodána jako odnímatelná.

Manuální ovládání – šňůra

Tento typ ovládání lze používat za pomoci vertikálně vedeného popruhu či šňůry z interiéru. Šňůra je automaticky navíjena do navíječe s integrovanou brzdou, díky které lze roletu nastavit do dané pozice.

Manuální ovládání – pružina

Tento typ ovládání se většinou hodí pro rolovací garážová vrata či rolovací sítě, předokenní rolety a další. Standardně bývají ovládány tažením za madla umístěná obvykle na koncovém profilu. Navíjení rolety má na starost kompenzační hřídelová pružina.

Okna s roletami

Montáž rolet je většinou nutné přenechat odborníkům, iStock / :Lex20

Montáž

Venkovní rolety Roto
ROTO Designo ZRO M 074/118

Montáž je u každého typu rolet individuální. Rolety do překladů jsou určené pro novostavby.

TypMontáž
Předokenní roletyMontují se na rám okna nebo fasádu domu
Zaomítací roletyMontují se pod omítku, což je zapotřebí mít rolety vybrané již při stavbě či rekonstrukci domu
Nadokenní roletyZabudují se vcelku s oknem, jsou nejvhodnější pro novostavby a rekonstrukce

Bezpečí

Dle bezpečnostních norem nespadají do bezpečnostních prvků domu, ale je jisté, že například zloděje, zatažená roleta může odradit od případného vloupání. Za pomoci dálkového ovládání si jednoduše nastavíte pohyb rolet dle vašeho požadavku. Díky pohybujícím se roletám bude váš domov vypadat obývaně, jestliže se například chystáte odjet na dovolenou. Navíc díky síti proti hmyzu nepronikne roletami také hmyz, který dokáže velice znepříjemnit nejeden večer.

Víte, že…?

Jelikož se v posledních měsících řeší úspora energie, rolety jsou velice vhodným pomocníkem v této problematice, neboť snižují tepelné úniky právě skrze okna.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat venkovní rolety?

Venkovní rolety se mohou vybírat na základě několika parametrů. Mezi nejdůležitější patří materiál, ze kterého jsou rolety vyrobeny. Následně pak závisí na zvoleném ovládání, zdali upřednostňujete manuální či elektrické funkce.

Jak je to s designem?

Většina firem vám vystaví vzorník barev a vy dle toho volíte odstín přesně pro vás. Barva hraje důležitou roli a nemělo by se na tento požadavek opomínat. Vždy je důležité vybírat barvu, která se vám bude hodit ke stylu vašeho domu a dalších dekorací.
Zobrazit kompletní nabídku Venkovní rolety