Vozík pro psa

Pro přepravu Vašeho parťáka.

ca. 10 000 CZK
ca. 3 900 CZK
ca. 7 400 CZK
ca. 4 800 CZK
ca. 2 500 CZK

Jak vybrat vozík pro psa

  • Do vozíku můžete vzít i malého nebo nepříliš sportovně založeného pejska. Dále pak tuto vymoženost ocení i velmi mladí nebo naopak starší psi.
  • Vozík nejen, že přepraví pejska na krátkou i dlouhou vzdálenost, ale také ho ochrání před hmyzem, sluncem nebo například deštěm.
  • Co se týče velikosti, je třeba ji volit podle toho, jaké plemeno psa máte.

Velikost

Co se týče velikosti, je třeba ji volit podle toho, jaké plemeno psa máte. Jinou velikost zvolíte pro jezevčíka a jinou zase pro německého ovčáka. Dále berte v potaz také hmotnost vašeho zvířete. Zajímejte se tedy nejen o celkové rozměry vozíku, ale také o jeho maximální nosnost, abyste měli jistotu, že vašeho psa unese.

Materiál

Většinou se vozíky pro psy vyrábí z materiálu, který je nepromokavý, pevný, ale zároveň prodyšný, aby se zvíře cítilo komfortně. Konstrukce vozíku je většinou ocelová nebo litinová. Spodní část vozíku je zpravidla ze dřeva, potažená speciálním materiálem, který je protiskluzový a odolný vůči vlhkosti. Okénka mohou být například foliová nebo ze síťoviny.

Pro malé psy
Vozík přívěsný za kolo pro psa 148x90x88cm PARIS KARLIE

Nosnost

Někteří výrobci nosnost uvádějí, jiní zase ne. Doporučujeme si tento parametr před koupí vozíku zjistit. Na trhu narazíte na vozíky, jejichž maximální nosnost se pohybuje okolo 20, 30, až 50 kilogramů. Můžete tedy s sebou vozit jak jorkšíra, tak i například labradora.

Víte, že…?

Při výběru dávejte pozor, aby byl vozík skvěle stabilní a měl pevný rám. Důležité jsou i reflexní prvky a signální praporek, díky kterému na sebe na silnici upozorníte.

Odpružení

Stejně jako u dítěte, i u psů hraje velkou roli pohodlnost, a to jak ze zdravotního hlediska, tak i kvůli komfortu. Většina vozíků pro psy má v popisu vybavení právě odpružení, u značné míry tomu tak ale není. Odpružení na vozících je spíše designový prvek, než funkční. Proto je dobré ho vidět nebo si vozík přímo vyzkoušet před tím, než jej koupíte.

Německá značka
Karlie GmbH Vozík přívěsný za kolo pro psa 125x95x72cm /červen

Vozík vs. Koš

Nevýhodou koše na řídítka je především to, že pokud se v něm pejsek vrtí, může vám například i strhnout řídítka. Takže vozík je pro vás oba bezpečnější. Další výhodou vozíku je jeho multifunkčnost v podobě prostor, které můžete využít na náklad potřebných věcí, například stanu, nákupu apod. Některé vozíky můžete využít i jako kočárky pro vašeho psa v případě, že se chce pejsek pouze nosit.

Rychlost

Maximální povolené rychlost, kterou můžete jet s vozíkem pro psa je 25 km/h. Naprosto stejná maximální rychlost je povolena i pro jízdu na elektrokole. V současné době zatím neexistuje žádný vozík pro psa, který byste mohli brzdit z řídítek kola. Do budoucna se tato varianta ale nevylučuje.

Další využití

Kromě cyklistiky můžete vozík pro psa využívat i při jiných příležitostech. Pojďme se podívat na následující tabulku, ve které se dozvíte, o které další možnosti využití vozíku se jedná.

Joggingový
Klarfit Husky Vario
Využití Popis
Dovolená pohromadě Vozík je ideálním způsobem, jak brát na dovolené pejska všude s sebou. Pozitivní je, že ho nemusíte vystavovat stresu při pobývání v cizím prostředí pensionu.
Kočárek Toto vozidlo může fungovat i jako kočárek, jestliže máte invalidního nebo starého pejska, jistě tuto pomoc ocení on i vy.
Jogger set K některým vozíkům je možné dokoupit tzv. jogger set. Jedná se o velké přední kolo, které vám umožní jízdu v terénu.
Ski set Pokud patříte mezi vášnivé běžkaře, potěší vás možnost dokoupení ski setu, což jsou lyže místo zadních kol. Díky tomu můžete vozík zapřáhnout za svoje tělo a vzít pejska s sebou na běžky.

Cena

Částka, kterou můžete utratit za vozík pro vašeho pejska, může být velmi rozmanitá. Záleží zejména na velikosti, konstrukci, použitém materiálu, a v neposlední řadě i na zvoleném výrobci.

  • 2 000 – 4 000 Kč – Za takovou hodnotu pořídíte obyčejný, průměrný vozík od průměrného výrobce, který bude mít nosnost maximálně 30 kg. Použitý materiál sice nejspíš bude kvalitní, ovšem konstrukce nemusí být příliš stabilní.
  • 4 000 – 7 000 Kč – V této cenové relaci pořídíte kvalitní vozík pro vašeho mazlíčka, který bude od velmi úspěšných výrobců, a bezpochyby bude vyroben z kvalitního materiálu. Jistě oceníte i multifunkčnost, kterou vámi zvolený vozík v této kategorii může mít. Konstrukce jsou velmi stabilní, spolehlivé by mělo v tomto případě být i odpružení.
  • Nad 7 000 Kč – Více než sedm tisíc korun stojí vozíky, které jsou multifunkční a kvalitu vám zaručují ti nejlepší výrobci na trhu. Jejich hodnota může sahat až ke 20 000 Kč. V takovém případě se jedná o vozíky, které jsou určené primárně pro děti, ale výrobci uvádějí jejich rozsáhlé využití i pro domácí mazlíčky.

Otázky a odpovědi

Proč mít vozík pro psa?

Vozíky za kolo pro psa můžete využít i pro jiné domácí mazlíčky jako jsou třeba kočičky nebo králíčci. Svým vzhledem připomínají dětský cyklovozík a jediný rozdíl je v podstatě v tom, že jim chybí vnitřní sedačka. Pokud si ho pořídíte, umožní vám to trávit se svým mazlíčkem více času např. při cestování nebo sportovních aktivitách.

Jak vybrat vozík pro psa?

První kritérium vozíku. Měla by být přizpůsobena velvýběru je velikostikosti vašeho pejska, respektive jeho plemene. To stejné se týká i maximální nosnosti vozíku. I ta bývá přizpůsobena různým plemenům. Nosnost je pak nutné respektovat pro zajištění delší životnosti výrobku, ale také bezpečnosti vašeho zvířete. Cyklovozík vybírejte podle parametrů dospělého psa. Štěně vyroste velmi rychle, takže kupovat menší vozík je naprosto zbytečné. V tabulce najdete pro příklad několik plemen s jejich velikostmi a váhou.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Pro malé psy
Německá značka
Joggingový
Pro střední psy
Taška
Image
Produkt
Vozík přívěsný za kolo pro psa 148x90x88cm PARIS KARLIE
Karlie GmbH Vozík přívěsný za kolo pro psa 125x95x72cm /červen
Klarfit Husky Vario
Trixie Vozík za kolo M 45x48x74cm do 15 kg
Trixie cestovní kabela na kolečkách 34x43x67cm
Výrobce
Karlie
Karlie
Klarfit
Trixie
Trixie
Cena ca. 10 000 CZK ca. 3 900 CZK ca. 7 400 CZK ca. 4 800 CZK ca. 2 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.