Nejlepší vozíky za kolo 2023 a jak vybrat

Sportujte bezpečně se svými dětmi.

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Září 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Jogger Duo Comfort 2

Jak vybrat vozík za kolo

 • Dětský vozík na kolo využijete v mnoha situacích.
 • Nejprve je důležité stanovit si, jakým způsobem budete vozík využívat.
 • Koupit můžete vozík, který uveze 1 nebo 2 děti.
 • Dále se zaměřte na velikost kol, kvalitu odpružení nebo typ brzd.

Vozík za kolo - náš výběr

Jogger Duo Comfort 2
Výrobce: Goleto
Nosnost: 19 kg
Hmotnost: 18 kg
Duramaxx Big
přečíst recenzi
Výrobce: Duramaxx
Nosnost: 40 kg
Hmotnost: 9.6 kg
Objem: 70 l

Vozíky za kolo pro děti

Vozíky za kolo pro psy

Duramaxx King
Výrobce: Duramaxx
Nosnost: 40 kg
Objem: 250 l
Pro psy: ano
Burley Tail Wagon
Výrobce: Burley
Nosnost: 34 kg
Hmotnost: 10 kg
Pro psy: ano
Klarfit Husky
Výrobce: Klarfit
Objem: 250 l
Pro psy: ano

Nákladní vozíky za kolo

Zobrazit kompletní nabídku vozíků za kolo pro děti

Jak vybrat vozík za kolo

 • Dětský vozík na kolo využijete v mnoha situacích.
 • Nejprve je důležité stanovit si, jakým způsobem budete vozík využívat.
 • Koupit můžete vozík, který uveze 1 nebo 2 děti.
 • Dále se zaměřte na velikost kol, kvalitu odpružení nebo typ brzd.

Typy

Existuje totiž několik druhů vozíků a každý je uzpůsoben k něčemu jinému. Pojďme se podívat, jaké druhy to jsou:

Multifunkční vozík na kolo

Patří mezi nejoblíbenější vozíky, a to kvůli své praktičnosti a funkčnosti. Dá se totiž převést na kočárek. Takže jej využijete i při běhání nebo bruslení. Multifunkční vozíky nabízejí hodně funkcí a zaručí vám hladkou a plynulou jízdu. Je vhodný jak pro sportovně založené rodiny, tak i pro rodiny, které používají vozík jako kočárek.

Vozík + jogger (kočárek)

Jedná se o dětský vozík za kolo, který vám dodají buď s kolečkem pro kočárek, nebo s nástavcem na jogging. Nevýhodou je, že má méně funkcí a neposkytne vám takový komfort jako předešlý typ. Vhodný je zejména pro rodiče, kteří budou vozík používat na kolo a jen příležitostně na kočárek nebo při běhu.

Děti ve vozíku za kolo

Do vozíku se vejdou i dvě větší děti, iStock /Nadezhda1906

Klasický vozík za kolo

Vozík za kolo
Jogger Duo Comfort 2

Jedná se o vozíky, které jsou určené pouze za kola. Nejsou k nim žádná přídavná zařízení pro kočárky nebo jogging. Prodávají se jak základní modely za nižší cenu, tak i modely s vyšší kvalitou, většími koly i čalouněnými sedadly. Ty ale samozřejmě odrážejí své přednosti na ceně.

Velikost

Velikost je důležitým parametrem. Je rozdíl, zda pořídíte vozík pro jedno dítě nebo pro dvě.

Pro jedno dítě 
VýhodyNevýhody
Nižší hmotnostMalý úložný prostor
Cenová dostupnost 
Pro dvě děti 
VýhodyNevýhody
Více úložného prostoruVyšší hmotnost
 Vyšší cena

Úložný prostor

Každý vozík za kolo má úložný prostor za sedadlem. Slouží k uložení potřebných věcí, jak pro vaše dítě, tak i pro ostatní pomůcky pro váš výlet.

 • Většina produktů vám zajistí dostatek místa pro uložení bundy, tašky s plenami, hraček, jídla a pití či dalších věcí.
 • Dejte pozor, abyste do vozíku neukládali velké a tvrdé předměty, které pak mohou vaše dítě tlouct do zad.
 • Místo pro ukládání věcí najdete i na řídítkách vozíku, ale jen v případě, že jej máte v pozici kočárku nebo při běhání. Zde si můžete odložit drobné věci, jako jsou klíče, telefon, voda a podobně.
Modrý vozík za kolo

Při výběru vozíku je nutné zohlednit několik parametrů, iStock /Angelo F-

Kola

Vozíky za kolo pro děti
Qeridoo KidGoo 1 Sport

Vozík za kolo má k dispozici dvě kola (pneumatiky), které mohou mít rozměry 16“ a 20“.
Lepší variantou jsou větší kola, protože lépe zvládnou nerovnosti na silnici, takže jízda je plynulejší.

 • Vozíky s pneumatikami 16“ mívají často plastové disky, které jsou náchylnější k prasknutí a deformaci.
 • Kola 20“ mají kovové disky a lepší výkon.

Brzdy

Pokud zvolíte vozíky, které lze přeměnit na kočárek, musejí mít všechny brzdu. Můžete se setkat s brzdami jako jednoduchého popruhu kolem pneumatiky nebo pak například s ruční brzdou na řídítkách.

Parkovací brzda

Jedná se o jednoduchý popruh, který je umístěný kolem zadní pneumatiky, aby se vozík nemohl otáčet. Jejich používání se vám vyplatí při parkování, aby vám kočárek neodjel nebo se nepohybovat. Většinou se objevují na levnějších modelech.

Nožní brzda

Vozíky za kolo pro psy
Klarfit Husky Race

Slouží k zamykání zadní pneumatiky vozíku, a to pouhým stisknutím nohou. Nožní brzdy najdete na vozících všech cenových kategorií.

Ruční brzda

Jejím úkolem je zpomalit vozík, ale ne ho úplně zastavit. Pokud máte vozík při běhání v režimu kočárku, můžeme vám pomoci například při běhu z kopce dolů.

Odpružení

Díky odpružení bude jízda s vozíkem daleko pohodlnější a komfortnější nejen pro vás, ale i pro vaše ratolesti. Další výhodou je, že kromě asfaltových cest zvládnete se starším dítětem i lehčí terén. Pokud zvolíte vozík s odpružením, je třeba počítat s vyšší cenou.

Víte, že…?

Nákladní vozíky za kolo
Klarfit OX nákladní přívěs

Vždy je dobré vidět vozík za kolo ve složeném stavu, abyste věděli, kolik místa zabere. Platí to i v opačném případě, kdy je praktické vidět ho složený, aby se vám vešel do auta.

Dětská vložka

Díky dětské vložce se mohou vozíky proměnit na skvělé kočárky. Někteří výrobci poskytují vložky i pro kojence a miminka. Dětskou vložku většinou nabízejí vozíky vyšších kategorií. Pokud vozík za kolo nenabízí dětskou vložku, není pro kojence bezpečný.

Výrobci

Pro inspiraci vám přiblížíme dva výrobce dětských vozíků za kolo, kteří jsou osvědčení a velmi oblíbení u zákazníků. Jedná se o značku Thule a Croozer.

Thule

Vozík za kolo
Thule Chariot Sport 1

Švédská společnost, která se na trhu pohybuje téměř 80 let. Jejich produkty se prodávají po celém světě. Thule je zastoupena mezinárodní skupinou lidí, kterou pojí vášeň pro pomoc všem rodinám, které patří mezi aktivní outdoorové nadšence.

Croozer

Tato značka pochází z Německa a nabízí kvalitní a testované dětské vozíky za kolo. Její předností jsou příznivé ceny. Vozíky od tohoto výrobce jsou o něco těžší a větší, než jiné. Nevýhodou je, že nejsou odpružené. Jsou ale jednoduché a spolehlivé.

Cena

Hodnota dětského vozíku za kolo může být rozmanitá. Záleží především na volbě výrobce a také na vašich požadavcích. Pro větší přehled jsme ceny rozdělili do následujících kategorií.

 • Do 10 000 Kč – Do deseti tisíc korun pořídíte jednomístné vozíky, které zvládnou pouze nenáročný terén. Tyto modely můžete využít pouze ve spojení s jízdním kolem. Jejich nosnost bývá do 25 kg. Vozíky nejsou odpružené.
 • 10 000 – 20 000 Kč – Sem řadíme modely střední třídy. Najdete zde i dvoumístné vozíky. Nosnost se pohybuje do 35 kg. Velkou výhodou je i velký úložný prostor. Vozíky v této kategorii můžete využít i jako kočárek nebo vozítka na jogging. Dalším pozitivem je odpružení, díky kterému bude zajištěno potřebné pohodlí i při jízdě nestabilním terénem.
 • Nad 20 000 Kč – Sem řadíme multifunkční vozíky, které budou vyhovovat těm nejnáročnějším zájemcům. Vysoce kvalitní materiál, odolná kola i odpružení, to vše vám bude k dispozici. Samozřejmostí je také voděodolnost.

Otázky a odpovědi

Kdy se bude hodit?

Pokud patříte mezi rodiče, kteří mají rádi cyklistiku a podnikají rádi výlety na kole, nemusíte mít strach, že s dítětem se vašeho koníčku vzdáte. Řešením je vozík za kolo, díky kterému bude dítko absolvovat výlety s vámi. Vozík můžete využívat i při dalších sportech, jako je in-line bruslení nebo třeba běžecké lyžování či klasický běh. V následujícím článku se dozvíte, jak vybrat ten správný vozík za kolo, který vám bude vyhovovat.

Jak vybrat vozík za kolo pro děti?

Před výběrem si ujasněte, jakým způsobem budete vozík používat. Obecně nejoblíbenější jsou multifunkční vozíky. Kvalitnější jsou vozíky s většími koly, které zvládnou i náročnější terén, Kvalitu Vám zaručí spolehlivý výrobce.
Zobrazit kompletní nabídku vozíků za kolo pro děti