Nejlepší vyhřívané vesty 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Trizand 19550 Elektricky vyhřívaná vesta USB černá

Jak vybrat vyhřívanou vestu

  • Vyhřívané vesty, ale také bundy poskytují vysoký komfort zejména při dlouhodobém pobytu v chladném počasí. Nejčastěji se pak jedná o pracovní, sportovní nebo univerzální variantu.
  • Ovládání vyhřívaných vest je velmi jednoduché. Některé modely nabízí také více teplotních stupňů. Při výběru je vhodné se také zaměřit např. na výdrž baterie.
  • Na výrobu svrchní vrstvy a výplně se používají zpravidla stejné materiály jako u běžných bund a vest. Výhřevný systém pak nabízí vysoce moderní materiály jako je grafén a uhlíková vlákna.

Vyhřívaná vesta - náš výběr

Trizand 19550 Elektricky vyhřívaná vesta USB černá
Zobrazit více
Vesta Trizand 19550 pro obě pohlaví, vyrobená z nylonu a polyesteru, je lehká (342g) s USB napájením. Tři kapsy, vnitřní kabel a možnost napojení na powerbanku. Tři topné režimy v 9 zonech s celkovou délkou 70 cm. Nutná vlastní powerbanka.
Zobrazit méně

Vyhřívané vesty LR

Zobrazit kompletní nabídku Vyhřívaná vesta

Jak vybrat vyhřívanou vestu

Jaké typy vyhřívaných vest existují

Vyhřívané oblečení je oblíbené zejména v případě dlouhých pobytu v chladném počasí. V nabídkách jsou jak vyhřívané vesty, tak bundy. Obecně je pak lze rozdělit do tří základních kategorií a to na vesty pracovní, sportovní nebo univerzální. Setkat se lze i s modely přesně určenými pro konkrétní obory (lovecké oblečení, vesty a bundy pro motorkáře, horolezce atd.)

Typ vestyCharakteristika
PracovníPrimárně určená pro pracovní účely
 Pro profesionály, řemeslníky nebo jiné obory
 Vhodné i pro domácí práce např. v garáži nebo dílně
SportovníNejčastěji určené pro lyžaře nebo jiné zimní sporty, cyklistiku, turistiku
 Umožňují strávit venku prakticky celý den
UniverzálníNebo také volnočasové
 Vhodné pro každodenní nošení (do práce, procházky)
 Lze využití i pro pracovní nebo sportovní účely
Muž ve vestě v zimě v lese

Vyhřívanou vestu využijete při mnoha příležitostech, iStock / Jevtic

Ovládání vesty a možnosti nastavení teploty

Vyhřívané vesty a bundy mají zpravidla velmi jednoduché ovládání. Zapnutí vyhřívání je otázkou stisknutí jednoho tlačítka. Toto by mělo být situované tak, aby bylo snadno přístupné. U některých modelů se pak lze setkat dokonce s dálkovým ovládáním. Kvalitnější modely nabízí možnost regulovat teplotu. Její nastavení je možné nejčastěji ve 2 až 5 stupních. Jejich počet se u jednotlivých modelů může lišit, stejně tak nastavení samotné teploty. Nejnižší stupeň vyhřívání nejčastěji nabízí teplotní rozmezí mezi 33 až 38°C, naopak nejvyšší výkon je mezi 40 až 60°C.

Jak se vyhřívané vesty nabíjí

Součástí tohoto typu oblečení je zpravidla kvalitní baterie typu Li-lon. Ta nabízí jednak optimální poměr kapacity a hmotnosti, ale také vysokou bezpečnost při jejich používání a odolnost. Baterie mají nejčastěji napětí 10 V nebo 12 V, ale setkat se lze i s vyšší hodnotou. Kapacita se pak pohybuje mezi 2 až 8 Ah. Jednotlivé modely se liší i samotnou výdrží baterie. Nabíjení je nejčastěji zprostředkováno pomocí USB portu.

Vyhřívaná vesta s USB konektorem

Vyhřívanou vestu můžete nabíjet prostřednictvím USB portu, iStock / it:undefined undefined

Výdrž

Vyhřívaná vesta
Trizand 19550 Elektricky vyhřívaná vesta USB černá

Výdrž baterie souvisí s tím, na jaký stupeň je vyhřívání vesty zapnuté. Běžně se uvádí rozpětí 8 až 10 hodin na nejnižší stupeň, kolem 5 hodin na stupni nejvyšším. Opravdu kvalitní výrobky mohou ale uvádět výdrž až 10 hodin na nejvyšším stupni vyhřívání. Toto je ale opravdu nadstandard a týká se pouze několika špičkových modelů.

Víte, že…?

Používání vyhřívaných vest je bezpečné, ale je třeba se zaměřit na výrobky spolehlivých výrobců. Tyto deklarují, že nehrozí případné vznícení nebo úraz elektrickým proudem. Ochrana vyhřívacího mechanismu vůči případnému nepříznivému počasí (déšť, sníh) je samozřejmostí.

Z jakých materiálů se vyrábí

Na výrobu kvalitního vyhřívaného oblečení by měly být použity špičkové materiály a technologie. Díky nim je oblečení nejen lehké a odolné, ale především bezpečné a funkční. To jaké vlastnosti jednotlivé vesty nebo bundy budou mít, tedy záleží na použitých materiálech. Bundy jako takové bývají šité z obdobných materiálů jako běžné zimní nebo jiné funkční oblečení. Materiál zpravidla souvisí s účelem, pro který je konkrétní oblečení určeno.

  • Svrchní vrstva – zde se lze nejčastěji setkat s materiály jako je polyester, softshell, fleece, nylon a další
  • Výplň nebo podšívka – je tvořena např. syntetickým nebo pravým peřím, vlnou atd.
  • Výhřevný systém – často se používá grafén nebo materiály typu uhlíkových vláken; počítat lze s extrémní odolností, ale také nízkou váhou

Design

Vyhřívané vesty LR
LR Pánská vyhřívaná vesta černá Velikost: XXL

Design zpravidla vychází z konkrétního typu vesty. Např. u pracovních modelů lze počítat s jednodušším provedením v jedné barvě. Tyto mohou být také doplněny např. o reflexní prvky, které zvyšují bezpečnost. Sportovní a volnočasové vesty již mohou mít propracovanější design. Praktické jsou např. bundy s odepínacími rukávy nebo s kapucí. Dámské vesty mohou být vypasované, různě dlouhé. Obecně je také širší nabídka barevných variant.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat vyhřívanou vestu?

Volit lze z různých typů vest podle účelu jejich použití. Při výběru je vhodné se zaměřit na způsob a dostupnost ovládání, možnosti nastavení teploty nebo např. na výdrž baterie. Kvalitní modely jsou vyrobeny z odolných, funkčních materiálů.

Liší se výběr velikosti od běžných modelů vest?

Velikosti vyhřívaných vest bývají standardní, konfekční. Značení je klasické od XS až po XXL, případně XXXL. Vyrábí se jak v pánském, tak dámském provedení. Řídit se lze velikostními tabulkami jednotlivých výrobců. Ideální je pak konkrétní model osobně vyzkoušet.
Zobrazit kompletní nabídku Vyhřívaná vesta