Vyhřívaná bunda

Buďte v teple za každého počasí.

ca. 3 400 CZK
ca. 1 700 CZK
ca. 5 600 CZK
ca. 2 300 CZK
ca. 4 000 CZK

Jak vybrat vyhřívanou bundu

  • Díky vyhřívané bundě se budete při dlouhém pobytu v chladném počasí cítit komfortně a především budete v teple.
  • Vyhřívaná bunda nemusí být pouze pro pracovní účely, existuje několik typů těchto bund, které se dají využít při různých příležitostech, jedná se o bundy pracovní, sportovní a volnočasové.
  • Na jedno nabití dokáží bundy vaše tělo zahřívat většinou okolo 8 – 14 hodin.
  • Nemusíte se bát nějakého složitého ovládání. Většinou se jedná pouze o stisknutí jednoho tlačítka.

Typy

Vyhřívaná bunda nemusí být pouze pro pracovní účely, existuje několik typů těchto bund, které se dají využít při různých příležitostech, jedná se o bundy pracovní, sportovní a volnočasové.

Pracovní vyhřívané bundy

Jsou určené zejména k pracovním účelům, což znamená, že je můžete využívat buď doma například v garáži, či ve své dílně, nebo také profesionálně, a to především na staveniště nebo v chladné hale.

Unisex
Bosch Vyhřívaná bunda GHJ 12+18V Unise 061880006N

Sportovní vyhřívané bundy

Lyžaři či příznivci jiných zimních sportů si také přijdou na své. K dispozici jsou sportovní vyhřívané bundy, které vás během celého odpoledne stráveného např. v lyžařském areálu příjemně zahřejí. Můžete tak strávit klidně celý den na svahu a přitom být stále v teple.

Volnočasové vyhřívané bundy

Pokud nepatříte ani mezi kutily nebo sportovce, nemusíte smutnit. Na výběr jsou také vyhřívané bundy, které zkrátka můžete vzít kamkoliv, do práce, na oběd nebo na procházku. Jsou navržené tak, aby se hodily pro každodenní nošení.

Doba vyhřívání

Na jedno nabití dokáží bundy vaše tělo zahřívat většinou okolo 8 – 14 hodin. Setkáte se ale i s modely, které jsou schopné zajistit přísun tepla až po dobu dlouhých 33 hodin.

Jezdecká
HKM vyhřívaná bunda Comfort Temperature Style

Ovládání

Nemusíte se bát nějakého složitého ovládání. Většinou se jedná pouze o stisknutí jednoho tlačítka. Setkáte se i s možností nastavení až 3 vyhřívacích stupňů. Můžete si tak snadno a jednoduše regulovat teplotu, která vás bude zahřívat.

Velikost

Vždy dbejte na to, aby vám velikost bundy dobře seděla a byla vám pohodlná. Velikosti jsou udávány klasicky, a to konfekčně. Narazíte tedy na bundy od velikosti XS až po velikost XXL, někdy dokonce i XXXL, a to jak v pánském, tak i v dámském provedení. Někteří výrobci uvádějí i velikostní tabulky, ve kterých zjistíte přesné míry dané velikosti.

Design

Každý typ bundy má přirozeně i svůj odlišný design. Pracovní vyhřívané bundy jsou jednoduché, většinou jednobarevné. Často se také setkáte s reflexní barvou bundy nebo alespoň s reflexními prvky, což je sympatické z hlediska bezpečnosti. Sportovní bundy, které vás i zahřejí, už většinou mají osobitý vzhled. Kapuce bývají zdobené kožešinou, u dámských variant jsou bundy často vypasované. Vybírat můžete z různých barev a motivů. Volnočasové bundy bývají často jednobarevné a prošívané. Výhodou je, že u dámských variant mohou být i dlouhé nad kolena.

Vynikající provozní doba
MILWAUKEE M12 HJBL4-0 vyhřívaná bunda černá bez aku vyhřívaná bunda černá 4933464325

Značky

Když začnete vybírat vyhřívanou bundu, narazíte na spoustu výrobců. Vždy ale dbejte na to, aby byla bunda vyrobena z kvalitního materiálu a pokud možno si ověřte, jestli je zvolený výrobce spolehlivý a certifikovaný. Abychom vás alespoň trochu nasměrovali, uvedeme několik výrobců, se kterými neuděláte chybu.

  • Co se týče vyhřívaných bund pro pracovní využití, výrobci Bosch a Makita jsou jedni z nejznámějších a kvalitních.
  • Co se týče lyžařských modelů, tak na ty se specializuje česká značka Kilpi.
  • Pokud zvolíte bundu pro volnočasové využití, mohla by vás zaujmout značka Milwaukee.

Cena

Hodnota vyhřívané bundy se odvíjí od několika skutečností. Záleží především na tom, z jak kvalitního materiálu je bunda zhotovena, kolik částí je na bundě vyhříváno a také jakého výrobce zvolíte. Pojďme se podívat do následující tabulky na to, jaké máte možnosti.

Vesta
W-TEC HEATstem Pánská vyhřívaná vesta černá
Cena Popis
2 000 – 4 000 Kč Za takovou částku pořídíte bundy, které budou spíše určené pro pracovní příležitosti nebo volnočasové. Většinou jsou zde vyhřívána záda a krk nebo bedra. Rozhodně jste v této cenové relaci schopni pořídit kvalitní model, který splní své poslání a bude vám vyhovovat.
4 000 – 6 000 Kč Lyžařské bundy se pohybují cenově výš, zejména proto, že jejich materiál bývá nepromokavý a větruodolný. Jsou zde vyhřívány kromě zad a krku také ramena. V tomto rozmezí pořídíte naprosto špičkové modely nejen lyžařských bund, ale i ostatních typů, a to od velmi kvalitních výrobců.

Otázky a odpovědi

Jak se bunda vyhřívá?

Jistě vás zajímá, jak tohle všechno funguje. Velmi jednoduše. V bundě jsou umístěny topné vložky, které vyhřívají určité oblasti. Většinou se jedná o oblasti zad, hrudníku, beder nebo ramen. V bundě je umístěna baterie, díky které vyhřívání funguje. Je proto třeba ji dobíjet. Většinou se dobíjí prostřednictvím nabíječky nebo také powerbanky.

Jak vybrat vyhřívanou bundu?

Nejprve vyberte vhodný typ bundy podle toho, kde budete bundu používat. Poté stačí vybrat správnou velikost a dobu, po kterou má bunda hřát.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Unisex
Jezdecká
Vynikající provozní doba
Vesta
Softshelová yyhřívaná bunda
Image
Produkt
Bosch Vyhřívaná bunda GHJ 12+18V Unise 061880006N
HKM vyhřívaná bunda Comfort Temperature Style
MILWAUKEE M12 HJBL4-0 vyhřívaná bunda černá bez aku vyhřívaná bunda černá 4933464325
W-TEC HEATstem Pánská vyhřívaná vesta černá
Flex – Bunda vyhřívaná akumulátorem Velikost/počet ks v bal.: XL
Výrobce
Bosch
HKM
Milwaukee
W-Tec
Flex
Cena ca. 3 400 CZK ca. 1 700 CZK ca. 5 600 CZK ca. 2 300 CZK ca. 4 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.