Android hodinky

Chytré, zábavné i praktické.

ca. 3 100 CZK
ca. 6 700 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 1 600 CZK
ca. 8 500 CZK
ca. 2 400 CZK

Jak vybrat android hodinky

Kdo nenosí na zápěstí chytré hodinky, jako by nebyl. Tak se dá pohlížet na oblíbenost tohoto produktu a zejména Android hodinek, které můžete na rozdíl od jiných konkurenční značek připojit takřka ke každému mobilnímu telefonu. Pojďme se dnes podívat na to, proč je dobré takové hodinky vlastnit a jak je správně vybrat, když už se rozhodnete pro jejich koupi.

Výdrž baterie

Stejně jako doplňujete energii svému mobilnímu telefonu, budete muset doplňovat i novým Android hodinkám. Jinak vám budou k ničemu. Pokud chcete nosit hodinky po celý den, měli byste se volit takové, které vydrží minimálně 12 hodin. To je však již u většiny chytrých hodinek běžnou součástí. Chtějte tedy mnohem více. V ideálním případě se dívejte po modelech, které bez problému zvládnou provoz 3 až 5 dní v závislosti na množství funkcí.

Mimo určení maximální výdrže v hodinách či dnech se můžete setkat i s hodnotou udávanou v miliampérhodinách (mAh). Jedná se o kapacitu baterie a ta by se měla pohybovat od 350 do 400 mAh.

Oblíbené
Huawei Watch GT2 46mm
ca. 3 100 CZK
Aktuálni cena

Způsob nabíjení

Mimo výdrže baterie nezapomeňte sledovat i způsob nabíjení. Většina Android hodinek, se kterými se setkáte, získává energie skrze kabel. Nicméně stále oblíbenější jsou hodinky, jenž můžete nabíjet bezdrátově. Jednoduše je položíte na podložku, aniž byste se strachovali, zda se kabel neuvolnil a hodinky se po celou dobu nenabíjely.

Při výběru nezapomeňte myslet na způsob nabíjení, zejména na dobíjecí konektor. Protože pokud se vaše hodinky vybíjí v tu nejméně vhodnou chvíli, těžko budete shánět speciální kabel. Volte tedy nejlépe dobíjecí kabel s microUSB, protože ten vám téměř každý může půjčit.

Displej

Dalším klíčovým parametrem je displej, a to nejen kvůli jeho designu. Můžete si samozřejmě vybrat kulatý či hranatý ciferník, ale nyní se budeme věnovat jeho důležitějším věcem, které v mnoha věcem usnadní vaši práci s hodinkami.

S GPS
Garmin vívoactive 4
ca. 6 700 CZK
Aktuálni cena
  • Velikost displeje: Pokud chcete skrze hodinky komunikovat, např. přečíst si SMS či ji napsat, měli byste volit větší displej. Velikost u dostupných modelů se pohybuje od 1,3 do 1,5 palce. Nebojte se proto vámi vybrané hodinky ještě před koupí vyzkoušet, možná zjistíte, že potřebujete větší model.
  • Ovládání displeje: Ovládání úzce souvisí i s velikostí displeje. Vždy je jednodušší pracovat s větší plochou. Avšak mimo to, byste měli sledovat i reakci na váš dotyk, např. jaká je prodleva mezi ním a odezvou hodinek.
  • Čitelnost displeje: Tentokrát nemyslíme čitelnost z hlediska velikosti, ale počasí. Důležité je, jak bude displej viditelný při přímém slunečním záření. Nejlépe uděláte, když si to vyzkoušíte, ale pokud nemáte možnost, můžete se orientovat podle dvou typů displeje u Android hodinek.
Displej Popis
IPS displej U levnějších modelů se setkáte s IPS displejem. Ten nabízí kvalitní zobrazení barev a dlouhou životnost. Ovšem se slunečními paprsky může být hůře viditelný.
OLED či AMOLED displej S OLED displejem se lze setkat rovněž u televizorů. Poskytne vám živé barvy s vysokou čitelnost i při přímém slunečním záření. Ale jak už to tak bývá, když je někde něčeho více, musí být i méně. Tím je v tomto případě vysoká spotřeba baterie.

Víte, že…?

Některé typy Android hodinek mohou být vybaveny také fotoaparátem. Zní to už trochu jako sci-fi, ale je to skutečně tak. Nevyniká sice žádnou extra kvalitou, nicméně může se vám hodit, pokud budete potřebovat rychle něco zdokumentovat.

Odolnost Android hodinek

Hodinky jsou na zápěstí vystaveny okolním vlivům, které je můžou nenávratně poškodit, pokud nejsou správně chráněny. Tím nemyslíme, abyste je snad schovávali. Na trhu se setkáte s hodinkami, u nichž se uvádí parametr IP, ten značí odolnost proti vodě, ale i proti prachu či jiným částicím.

Dámské elegntní
Armodd Candywatch Crystal
ca. 1 000 CZK
Aktuálni cena

Pro ochranu proti vodě platí označení od IPX0 až po IPX8, kdy začátek stupnice neposkytuje žádnou ochranu, zatímco s kódem IPX8 se můžete klidně až do 5 metrů potápět.

Odolnost vůči prachovým částicím se značí obdobně. IPX0 je opět bez ochrany, ale Android hodinky s kódem IP6X jsou odolné vůči vniknutí nejjemnějšího prachu.

Funkce Android hodinek

Ne nadarmo se Android hodinky nazývají také jako chytré. Obsahují velmi širokou škálu funkcí, na které si jen vzpomenete a takřka mohou nahradit i mobilní telefon. Základní funkce, jenž většina uživatelů od hodinek očekává je volání a posílání SMS zpráv, či alespoň upozornění na ně. Dále lze využít i možnost přístupu na internet, kde si funkce můžete ještě díky aplikacím rozšířit. Sportovci jistě ocení měření jejich aktivity, včetně GPS navigace nebo kompasu.

Voděodolné
Amazfit Verge
ca. 1 600 CZK
Aktuálni cena

Pásek

Nezbytným doplňkem k hodinkám je jejich pásek. Díky jednoduché instalaci jich můžete vlastnit hned několik a dle potřeby je měnit. Vybírat můžete z několika materiálů.

  • Kov
  • Guma / silikon
  • Kůže / Koženka
  • Textil

Víte, že…?

Jestliže chcete, aby vaše hodinky byly co nejvíce odolné, měli byste tomu uzpůsobit i výběr vhodného materiálů. Protože pokud se s hodinkami chcete i potápět, tak obyčejný textil či kov ve slané vodě nemusí být tou nejlepší variantou.

Ručičkové
Kronaby A1000-0657
ca. 8 500 CZK
Aktuálni cena

Nejznámější značky

Co se týče techniky je značka na prvním místě. Vždy volte osvědčenou kvalitu před obyčejným produktem. U Android hodinek se rozhodně nevyplatí šetřit, budou vám dělat parťáka po celý den. Proto se zaměřte na značky Samsung, Xiaomi, Huawei či Aligator.

Cena

Abychom dnešní článek dotáhli až k závěru, pojďme se nyní podívat na ceny Android hodinek, z kterých si můžete vybírat.

Cena do 500 Kč

Možná vás to překvapí, ale i hodinky s operačním systémem Android můžete pořídit do 500 Kč. Nepočítejte však s odolností prosti prachu a vodě a širokým spektrem funkcí. Disponují zabudovaným reproduktorem, mikrofonem, upozorní vás na budík a změří vám kroky. Displej odpovídá kvalitě IPS a vydrží až 72 hod.

Pro děti
LAMAX WatchY2
ca. 2 400 CZK
Aktuálni cena

Cena od 500 Kč do 2 000 Kč

Pokud nepotřebujete mít nejnovější výstřelek moderní technologie, jistě si vyberete z velkého množství hodinek ve střední třídě. Mimo základních funkcí vám dokáže změřit tepovou frekvenci i vypočítat spotřebu kalorií. Někteří jedinci jistě ocení také vyhodnocení únavy či spánku.

Cena nad 2 000 Kč

Pro opravdové fajnšmekry jsou připraveny Android hodinky s mnoha funkcemi, které nejvíce ocení zejména aktivní sportovci. Cena hodinek se tak může vyšplhat bez problémů nad 10 000 Kč, přičemž ta je pro běžné nošení opravdu vysoká.

Jméno
Oblíbené
S GPS
Dámské elegntní
Voděodolné
Ručičkové
Pro děti
Image
Produkt
Huawei Watch GT2 46mm
Garmin vívoactive 4
Armodd Candywatch Crystal
Amazfit Verge
Kronaby A1000-0657
LAMAX WatchY2
Výrobce
Huawei
Garmin
Armodd
Amazfit
Kronaby
LAMAX
GPS
Úhlopříčka displeje
1.39 palce
1.3 palce
1.04 palce
1.3 palce
1.30 palce
Hmotnost
41 g
50.5 g
70 g
46 g
50 g
Krokoměr
Gyroskop
Voděodolnost a prachuvzdornost
Typ displeje
AMOLED
TFT LCD
IPS
AMOLED
dotykový
Akcelerometr
Barometr
Snímač tepové frekvence
Cena ca. 3 100 CZK ca. 6 700 CZK ca. 1 000 CZK ca. 1 600 CZK ca. 8 500 CZK ca. 2 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena