Android TV box

Vaše televize bude o něco chytřejší.

ca. 2 000 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 1 300 CZK
ca. 1 700 CZK
ca. 800 CZK
ca. 1 900 CZK

Android TV box

Máte doma obyčejnou televizi, ale chtěli byste víc? Jestli se zrovna necítíte na nákup nové “chytré” televize se všemožnými funkcemi, pak je pro vás Android TV box tím nejlepším řešením. Pokud si nevíte rady s výběrem, začtěte se do našeho článku, který vás krok za krokem provede výběrem vhodného zařízení.

Funkce

Netradičně začneme tím, co vlastně taková “chytrá krabička“ dokáže. Android TV box promění vaši obyčejnou televizi v multimediální centrum.

Umí se připojit přes Wi-fi k internetu, nebo přes Bluetooth k vašemu mobilu. Díky tomu můžete prohlížet internet, hrát hry, využívat nejrůznější aplikace, poslouchat hudbu, sledovat videa ve vysokém rozlišení.

Výkonný
Homatics Box Q Android TV

Android TV boxy mohou být vybaveny různými funkcemi, které vám ulehčí ovládání daného přístroje. Jaké jsou ty nejčastější?

  • Hlasové ovládání – ovladač se díky této funkci stane minulostí, nebudete jej potřebovat. Funkce je vhodná pro všechny, kterým nevadí ovládat hlasem Smart TV box.
  • Google Cast – umožní streamovat obsah z jiných chytrých zařízení, které jsou vybaveny operačním systémem Android. Pokud nemáte rádi malou obrazovku na vašem telefonu, pak si můžete zobrazit to, co vidíte na vašem telefonu na vaší televizi vybavené TV boxem.
Online služby
BLOW Android 4K TV BOX

Výkon

Přehrávat videa ve vysokém rozlišení (4k a vyšší) nezvládnete bez výkonného procesoru. Svou pozornost zaměřte tedy v první řadě na něj. Celkový výkon ovlivňuje několik použitých technologií.

Typ procesoru

Narazit můžete na procesor Amlogic nebo výkonnější řešení Quad Core. Na výběr máte od čtyřjádrových až po osmijádrové procesory o příslušné frekvenci, která se pohybuje mezi 1 500 – 2 000 MHz.

Velikost operační paměti

Operační paměť označovaná zkratkou RAM, slouží jako provozní paměť pro různé aplikace. Platí, že čím větší paměť máte, tím náročnější aplikace můžete používat. Nejčastější velikosti operační paměti naleznete v tabulce:

Streamovací
Xiaomi Mi Tv Box S
Velikost paměti Využití
1 GB běžné používání, nemusí zvládnout hry a filmy ve vysokém rozlišení    
4 GB zvládne i hry a náročné aplikace    
8 GB a více nic ji nezastaví, žádná aplikace není problém

Kapacita úložného prostoru

Android TV box vám umožní také nahrávat oblíbené pořady ve Full HD, 4k a vyšší rozlišení, ale také instalovat aplikace z Google Play.

Velikost vnitřní paměti bude začínat na 8 GB, průměrná velikost se pohybuje kolem 16 GB.

V tomto směru nezapomínejte ani na praktické rozšíření této kapacity. Kvalitní Android TV box by měl disponovat čtečkou paměťových karet. Podporovány mohou být karty microSDHC, SDXC, MMC a SD. Výběr závisí pouze na vašich osobních preferencích.

Praktický
Homatics Dongle Q Android TV

Vstupy a výstupy

U každého modelu se můžete setkat s řadou vstupů a výstupů (portů), které vám umožní připojit různá zařízení.

U většiny modelů se setkáte s HDMI výstupem, pomocí kterého se přenáší obraz a zvuk do televize. Standardem u všech modelů je vstup pro napájení elektřiny. Poté se lze setkat s AV výstupem, pomocí kterého si můžete zapojit sluchátka nebo kvalitní reproduktory.

Víte, že…?

Některé modely vám umožňují připojit internet pomocí RJ 45 portu. Díky tomu nemusíte mít v domácnosti Wi-Fi síť a k internetu se připojíte pomocí kabelu.

Snadno ovladatelný
Xiaomi Mi TV Stick

Dále mohou být modely vybaveny USB porty (verze 2.0 nebo 3.0). Verze USB portu 3.0 umožňuje rychlejší výměnu dat, pokud to vaše připojované zařízení podporuje, a je plně kompatibilní s verzí 2.0. Pomocí USB portu připojíte flash disk, externí disk, nebo další zařízení ve formě klávesnice, herních zařízení (joysticku) a mnoho dalších.

Verze operačního systému

U modelů dostupných na trhu se setkáte s různými verzemi operačního systému. Vybírat můžete ze starších i novějších verzí.

  • Android 4.4 KitKat
  • Android 5.1 Lollipop
  • Android 6.0 Marshmallow
  • Android 7.1 Nougat
  • Android 8.0 Oreo
Čtyřjádrový
techBite Flix TV Box

S každou novější verzí přichází vyšší bezpečnost operačního systému, funkce a řada vylepšení, včetně propracovanějšího grafického rozhraní. Některé přístroje dokonce umožňují upgrade operačního systému, takže budete mít vždy nejnovější verzi.

Android TV box umožňuje instalovat aplikace z Google Play kompatibilní s danou verzí operačního systému. Mezi oblíbené patří YouTube, Skype, Facebook, email, prohlížeče dokumentů, hry a ostatní.

Pro maximální využití Android TV boxu se zaměřte ještě na následující dvě funkce.

  • DLNA – sdílení dat ve stejné síti mezi libovolnými typy zařízení.
  • Miracast – bezdrátový přenos obrazu a zvuku.

Prověřené značky

Mezi populární značky patří Evolveo, Xiaomi, Tesla, Minix, Rikomagic, Sencor a STRONG. Rozdíly mezi jednotlivými modely jsou ve výše popisovaných vlastnostech a funkcích. Tomu samozřejmě odpovídají i pořizovací ceny zařízení.

Cena

Nejlevnější produkty začínají na částce 1 000 Kč, ty dražší koupíte kolem 4 000 Kč.

Cena do 1 000 Kč – v této kategorii najdete velmi jednoduchá zařízení, která nemají moc velké úložiště, stejně tak výkon. Nabízejí ale smart funkce za velice příznivou cenu. Pokud vám stačí přehrávání filmů a prohlížení internetu, pak v této kategorii bez problému vyberete.

Cena 1 000 Kč až 3 000 Kč – nenápadná zařízení, které jsou vybaveny mnoha funkcemi a dostatečnou kapacitou pro mnoho různých aplikací. Jsou ideálním řešením v poměru cena vs. výkon.

Cena 3 000 Kč a více – hledáte-li výkonný model s řadou funkcí, musíte zapátrat v nejvyšší cenové kategorii. Tyto modely jsou vybaveny pokročilými technologiemi, samozřejmostí je ovládání hlasem a dostatek místa pro vaše aplikace.

Jméno
Výkonný
Online služby
Streamovací
Praktický
Snadno ovladatelný
Čtyřjádrový
Image
Produkt
Homatics Box Q Android TV
BLOW Android 4K TV BOX
Xiaomi Mi Tv Box S
Homatics Dongle Q Android TV
Xiaomi Mi TV Stick
techBite Flix TV Box
Full HD
HDMI
Cena ca. 2 000 CZK ca. 1 000 CZK ca. 1 300 CZK ca. 1 700 CZK ca. 800 CZK ca. 1 900 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena