Dětské hodinky s krokoměrem

Vhodná motivace k fyzické aktivitě.

ca. 2 100 CZK
ca. 1 800 CZK
ca. 1 500 CZK
ca. 2 700 CZK
ca. 1 200 CZK
ca. 2 300 CZK

Jak vybrat dětské hodinky s krokoměrem

 • Krokoměry slouží jako skvělá motivace dětí i rodičů k potřebné fyzické aktivitě.
 • Většina těchto hodinek se nosí na zápěstí, a tak by při denním nošení měly být pohodlné.
 • Čím více vychytávek hodinky budou mít, tím rychleji se baterie vybije. Pokud se vy nebo vaše dítě nechce obtěžovat s častým nabíjením, zvolte méně funkcí.
 • Dítě můžete mít snadno pod dohledem za pomocí svého chytrého telefonu, který s hodinkami stačí jen spárovat.

Pohodlnost

Většina těchto hodinek se nosí na zápěstí, a tak by při denním nošení měly být pohodlné. Vyrábějí se z odolného a na kůži příjemného silikonu. Některé díky nastavitelným sponám mohou být pro děti komfortnější. V opačném případě lze vyzkoušet něco, co lze zavěsit na opasek nebo botu.

Vzhled

Jsou důležité i jako módní doplněk. V dnešní době lze najít různé tvary, barvy a vychytávky. Některé hodinky dokonce nabízejí schopnost měnit pásky podle aktuální barvy oblečení dítěte.

Velká výdrž
LAMAX WatchY2

Hmotnost

Při denním využití hodinek je třeba se zamyslet nad hmotností. Jedny z nejlehčích krokoměrů mají do 20 g, a tak děti téměř nepostřehnou, že mají něco na ruce.

Životnost baterie

Čím více vychytávek hodinky budou mít, tím rychleji se baterie vybije. Pokud se vy nebo vaše dítě nechce obtěžovat s častým nabíjením, zvolte méně funkcí.
Některé krokoměry vydrží až 1 rok nebo déle, aniž by bylo nutné vyměňovat baterii.

Víte, že…?

Některé hodinky lze propojit bezdrátově s chytrým telefonem.

Pro nejmenší
Carneo Guard Kid+

Měření

  Výhody Nevýhody
2D měření Levnější pořizovací cena, schopnost měření akcelerace a pohybu, V menší kvalitě rozliší chůzi od rychlejšího tempa
3D měření Nabízí přesnější měření, podrobnější zachycení kroků, Dražší pořizovací cena

Víte, že…?

3D měření dokáže rozpoznat, o jakou denní aktivitu se jedná. Například při chůzi se pohyb rukou nezapočítává do denní aktivity.

Vlastnosti

Dítě můžete mít snadno pod dohledem za pomocí svého chytrého telefonu, který s hodinkami stačí jen spárovat. Jak to udělat? Z obchodu Google Play nebo AppStore si stačí stáhnout pouze příslušnou aplikaci. Přes aplikaci lze lokalizovat hodinky, provádět dálkový odposlech, posílat zprávy a mnoho dalšího.

Funkce

Myslete na to, že čím více funkcí, tím bude složitost ovládání vyšší. Je třeba si uvědomit, zda je dítě dostatečně staré.

Velký displej
Amazfit Verge
 • Vzdálenost – krokoměry počítají ušlou vzdálenost za pomocí kroků. Pokud chcete, aby zařízení výslednou trasu spočítalo co nejpřesněji, tak pořiďte pedometr, který umožňuje nastavení délky kroku.
 • Počet kroků – vynulování kroků se děje automaticky o půlnoci. U některých zařízení se musí resetovat ručně.
 • Čas – tímto zařízením je možné nahradit i hodinky klasické. Spousta krokoměrů na trhu nabízejí zobrazení aktuálního času.
Videohovor
TCL MOVETIME Family Watch 40
 • Kalorie – je možné hlídat spálené kalorie dítěte. Do příslušného zařízení stačí jen zadat aktuální váhu.
 • Vodotěsnost – plave vaše dítě rádo? Lze vybrat hodinky, které jsou vodotěsné nebo voděodolné až do určité hloubky. Pozor! Některé hodinky jsou pouze odolné proti stříkající vodě.
 • Displej – prostřednictvím displeje zjistíte počet kroků, které vaše dítě udělalo. Lze pořídit různé velikosti displejů s různými funkcemi. Ty dražší krokoměry mají displej dokonce dotykový. U dalších informace vyvoláte až mávnutím rukou nebo stačením příslušného tlačítka. Vše záleží na tom, co od krokoměru očekáváte. Navíc u některých zařízení se dozvíte více až po propojení s počítačem nebo telefonem.
Moderní
Forever SB-320

Víte, že…?

Mezi pokročilé vlastnosti patří například – měření spánku, srdečního tepu, kalorií a rychlosti. Krokoměry také nabízejí stopky, mp3 a vnitřní paměť. Dokáží také nastavit efektivitu chůze, splnění denního cílu a eliminují krátké kroky.

Značky

 • Fitfort – možnost snímání a kontroly hmoty, srdeční frekvence a krevního tlaku. Počítá kroky a lze pozorovat až 14 cvičení. Toto vodotěsné zařízení sleduje dobu trvání sportovní aktivity a měří spálené kalorie. Má dlouhou výdrž baterie a barevný LCD displej.
 • Garmin Vívofit Junior – Tento voděodolný krokoměr má stylový design, který si děti zamilují. Monitoruje kvalitu spánku a hlídá denní doporučený čas aktivit. Díky příslušné aplikaci může rodič sledovat provedené kroky, aktivitu nebo spánek dítěte. Dá se synchronizovat s vaším smartphonem, kde můžete vytvářet i vlastní osobní práce. Dítě lze vydělávat mince, které slouží jako odměny. Po dohodě s rodiči je lze využívat jako motivaci a směnit za reálné odměny.
SOS tlačítko
CEL-TEC KT11
 • Fitbit – Je odolný vůči sprše a je vhodný pro děti od 8 let. Monitoruje minuty a kroky a následné statistiky zaznamenává na jasný dotykový displej. Nabízí bezdrátové připojení se zařízeními iOS a Android. Výdrž baterie až 5 dní a je vhodný do velmi nízkých teplot.
 • Omron HJ 320 E Walking Style One 2.0 – Krokoměr vybaven 3D senzorem. Má velmi lehký a tenký design. Měří ušlé vzdálenosti. Je možné nastavit délky kroků a je možné je upravovat. Nabízí velký a přehledný displej. Dlouhá životnost baterie.

Víte, že…?

Senzory na měření kroků se kromě sportovních hodinek také dávají do chytrých telefonů nebo fitness náramků.

Cena

 • Do 200 korun – většinou levnější zpracování. Většinou těžší a objemově méně praktické. Vyrábějí se s možností přichycení na pásek či na oblečení. Jsou vybaveny základními funkcemi a slouží k orientačnímu počtu kroků.
 • 200 – 500 korun – Nabízejí lepší vzhled s tenčím designem. Menší displej a celková hmotnost již do 20g. Větší vybavení funkcí a přesnější měření.
 • 500 – 1000 korun – Možnost výběru 3D měření, které vám a vašemu dítěti nabídne rozšířenou škálu funkcí.
 • Cena nad 1000 korun – Uspokojí náročnější požadavky. Lze nastavit denní cíle, budík a mnoho dalšího.

Otázky a odpovědi

Proč pořídit dítěti krokoměr?

Přemýšlíte jak dostat své dítě od obrazovky a dohnat k pohybu na čerstvém vzduchu? Krokoměry slouží jako skvělá motivace dětí i rodičů k potřebné fyzické aktivitě. Toto zařízení pomůže vašim ratolestem dosáhnout doporučené denní aktivity a hezky se u toho zabavit! Ať už hledáte něco, co počítá kroky nebo zlepšuje fyzičku, jsou krokoměry tou správnou volbou.

Jak vybrat dětské hodinky s krokoměrem?

Krokoměr je třeba vybrat úměrně podle věku vašeho dítěte. Ne všechna zařízení jsou vhodná pro každý věk. Některé jsou vhodnější pro starší děti (od osmi let) a budou fungovat spíše jako fitness tracker. Jiné hodinky jsou vhodnější pro mladší děti a obsahují hry, které motivují. Navíc mají vyšší odolnost a vydrží nárazy, škrábance a pády.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Velká výdrž
Pro nejmenší
Velký displej
Videohovor
Moderní
SOS tlačítko
Image
Produkt
LAMAX WatchY2
Carneo Guard Kid+
Amazfit Verge
TCL MOVETIME Family Watch 40
Forever SB-320
CEL-TEC KT11
Výrobce
LAMAX
Carneo
Amazfit
TCL
Forever
CEL-TEC
GPS
Úhlopříčka displeje
1.30 palce
1.22 palce
1.3 palce
1.3 palce
1.3 palce
1.4 palce
Voděodolnost a prachuvzdornost
Krokoměr
Cena ca. 2 100 CZK ca. 1 800 CZK ca. 1 500 CZK ca. 2 700 CZK ca. 1 200 CZK ca. 2 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena