Dětské hodinky s krokoměrem

Vhodná motivace k fyzické aktivitě.

★★★★★
★★★★★

Jak vybrat dětské hodinky s krokoměrem

Přemýšlíte jak dostat své dítě od obrazovky a dohnat k pohybu na čerstvém vzduchu? Krokoměry slouží jako skvělá motivace dětí i rodičů k potřebné fyzické aktivitě. Toto zařízení pomůže vašim ratolestem dosáhnout doporučené denní aktivity a hezky se u toho zabavit!
Ať už hledáte něco, co počítá kroky nebo zlepšuje fyzičku, jsou krokoměry tou správnou volbou.

Pohodlnost

Většina těchto hodinek se nosí na zápěstí, a tak by při denním nošení měly být pohodlné. Vyrábějí se z odolného a na kůži příjemného silikonu. Některé díky nastavitelným sponám mohou být pro děti komfortnější. V opačném případě lze vyzkoušet něco, co lze zavěsit na opasek nebo botu.

Věk

Je třeba krokoměry vybrat úměrně podle věku vašeho dítěte. Ne všechna zařízení jsou vhodná pro každý věk. Některé jsou vhodnější pro starší děti (od osmi let) a budou fungovat spíše jako fitness tracker. Jiné hodinky jsou vhodnější pro mladší děti a obsahují hry, které motivují. Navíc mají vyšší odolnost a vydrží nárazy, škrábance a pády.

Velká výdrž
LAMAX WatchY2

Vzhled

Jsou důležité i jako módní doplněk. V dnešní době lze najít různé tvary, barvy a vychytávky. Některé hodinky dokonce nabízejí schopnost měnit pásky podle aktuální barvy oblečení dítěte.

Hmotnost

Při denním využití hodinek je třeba se zamyslet nad hmotností. Jedny z nejlehčích krokoměrů mají do 20 g, a tak děti téměř nepostřehnou, že mají něco na ruce.

Životnost baterie

Čím více vychytávek hodinky budou mít, tím rychleji se baterie vybije. Pokud se vy nebo vaše dítě nechce obtěžovat s častým nabíjením, zvolte méně funkcí.
Některé krokoměry vydrží až 1 rok nebo déle, aniž by bylo nutné vyměňovat baterii.

Pro nejmenší
Carneo Guard Kid+

Víte, že…?

Některé hodinky lze propojit bezdrátově s chytrým telefonem.

Měření

  Výhody Nevýhody
2D měření Levnější pořizovací cena, schopnost měření akcelerace a pohybu, V menší kvalitě rozliší chůzi od rychlejšího tempa
3D měření Nabízí přesnější měření, podrobnější zachycení kroků, Dražší pořizovací cena

Víte, že…?

3D měření dokáže rozpoznat, o jakou denní aktivitu se jedná. Například při chůzi se pohyb rukou nezapočítává do denní aktivity.

Vlastnosti

Dítě můžete mít snadno pod dohledem za pomocí svého chytrého telefonu, který s hodinkami stačí jen spárovat. Jak to udělat? Z obchodu Google Play nebo AppStore si stačí stáhnout pouze příslušnou aplikaci. Přes aplikaci lze lokalizovat hodinky, provádět dálkový odposlech, posílat zprávy a mnoho dalšího.

Velký displej
Amazfit Verge

Funkce

Myslete na to, že čím více funkcí, tím bude složitost ovládání vyšší. Je třeba si uvědomit, zda je dítě dostatečně staré.

 • Vzdálenost – krokoměry počítají ušlou vzdálenost za pomocí kroků. Pokud chcete, aby zařízení výslednou trasu spočítalo co nejpřesněji, tak pořiďte pedometr, který umožňuje nastavení délky kroku.
 • Počet kroků – vynulování kroků se děje automaticky o půlnoci. U některých zařízení se musí resetovat ručně.
Videohovor
TCL MOVETIME Family Watch 40
 • Čas – tímto zařízením je možné nahradit i hodinky klasické. Spousta krokoměrů na trhu nabízejí zobrazení aktuálního času.
 • Kalorie – je možné hlídat spálené kalorie dítěte. Do příslušného zařízení stačí jen zadat aktuální váhu.
 • Vodotěsnost – plave vaše dítě rádo? Lze vybrat hodinky, které jsou vodotěsné nebo voděodolné až do určité hloubky. Pozor! Některé hodinky jsou pouze odolné proti stříkající vodě.
Moderní
Forever SB-320
 • Displej – prostřednictvím displeje zjistíte počet kroků, které vaše dítě udělalo. Lze pořídit různé velikosti displejů s různými funkcemi. Ty dražší krokoměry mají displej dokonce dotykový. U dalších informace vyvoláte až mávnutím rukou nebo stačením příslušného tlačítka. Vše záleží na tom, co od krokoměru očekáváte. Navíc u některých zařízení se dozvíte více až po propojení s počítačem nebo telefonem.

Víte, že…?

Mezi pokročilé vlastnosti patří například – měření spánku, srdečního tepu, kalorií a rychlosti. Krokoměry také nabízejí stopky, mp3 a vnitřní paměť. Dokáží také nastavit efektivitu chůze, splnění denního cílu a eliminují krátké kroky.

Značky

 • Fitfort – možnost snímání a kontroly hmoty, srdeční frekvence a krevního tlaku. Počítá kroky a lze pozorovat až 14 cvičení. Toto vodotěsné zařízení sleduje dobu trvání sportovní aktivity a měří spálené kalorie. Má dlouhou výdrž baterie a barevný LCD displej.
SOS tlačítko
CEL-TEC KT11
 • Garmin Vívofit Junior – Tento voděodolný krokoměr má stylový design, který si děti zamilují. Monitoruje kvalitu spánku a hlídá denní doporučený čas aktivit. Díky příslušné aplikaci může rodič sledovat provedené kroky, aktivitu nebo spánek dítěte. Dá se synchronizovat s vaším smartphonem, kde můžete vytvářet i vlastní osobní práce. Dítě lze vydělávat mince, které slouží jako odměny. Po dohodě s rodiči je lze využívat jako motivaci a směnit za reálné odměny.
 • Fitbit – Je odolný vůči sprše a je vhodný pro děti od 8 let. Monitoruje minuty a kroky a následné statistiky zaznamenává na jasný dotykový displej. Nabízí bezdrátové připojení se zařízeními iOS a Android. Výdrž baterie až 5 dní a je vhodný do velmi nízkých teplot.
 • Omron HJ 320 E Walking Style One 2.0 – Krokoměr vybaven 3D senzorem. Má velmi lehký a tenký design. Měří ušlé vzdálenosti. Je možné nastavit délky kroků a je možné je upravovat. Nabízí velký a přehledný displej. Dlouhá životnost baterie.

Víte, že…?

Senzory na měření kroků se kromě sportovních hodinek také dávají do chytrých telefonů nebo fitness náramků.

Cena

 • Do 200 korun – většinou levnější zpracování. Většinou těžší a objemově méně praktické. Vyrábějí se s možností přichycení na pásek či na oblečení. Jsou vybaveny základními funkcemi a slouží k orientačnímu počtu kroků.
 • 200 – 500 korun – Nabízejí lepší vzhled s tenčím designem. Menší displej a celková hmotnost již do 20g. Větší vybavení funkcí a přesnější měření.
 • 500 – 1000 korun – Možnost výběru 3D měření, které vám a vašemu dítěti nabídne rozšířenou škálu funkcí.
 • Cena nad 1000 korun – Uspokojí náročnější požadavky. Lze nastavit denní cíle, budík a mnoho dalšího.
Jméno
Velká výdrž
Pro nejmenší
Velký displej
Videohovor
Moderní
SOS tlačítko
Image
Produkt
LAMAX WatchY2
Carneo Guard Kid+
Amazfit Verge
TCL MOVETIME Family Watch 40
Forever SB-320
CEL-TEC KT11
Výrobce
LAMAX
Carneo
Amazfit
TCL
Forever
CEL-TEC
GPS
Úhlopříčka displeje
1.30 palce
1.22 palce
1.3 palce
1.3 palce
1.3 palce
1.4 palce
Voděodolnost a prachuvzdornost
Krokoměr
Cena ca. 2 100 CZK ca. 1 800 CZK ca. 1 200 CZK ca. 2 700 CZK ca. 1 200 CZK ca. 2 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena