Venkovní WiFi IP kamera s nočním viděním

Zabezpečení pro každý kout.

ca. 2 500 CZK
ca. 2 400 CZK
ca. 3 400 CZK
ca. 1 800 CZK

Jak vybrat venkovní wifi IP kameru s nočním viděním

  • Venkovní wifi IP kameru s nočním viděním můžete pořídit v různém tvaru. Jedná se o Bullet, Dome nebo PTZ Dome.
  • Jak je z názvu patrné, tento přístroj je určený pro umístění v exteriéru. Nezbytnou součástí je certifikace IP66.
  • Noční vidění oceníte zejména v místech, kde není váš majetek dostatečně osvětlený. Většinou je noční vidění zajištěno pomocí IR LED diod, které vám ukážou i to, co lidské oko nezahlédne.
  • Cena se pohybuje v rozmezí od 1 000 – 10 000 Kč, záleží na konkrétním modelu a příslušných funkcích.

Tvar kmery

Kromě typu kamery musíte vybrat také odpovídající tvar. Na trhu se pohybují 3 základní tvary kamer. Jedná se o Bullet, Dome a PTZ Dome. Pojďme si říci, jaký je mezi nimi rozdíl. Informace naleznete v následující tabulce.

Tvar kamery Popis
Bullet Tento typ má klasický podlouhlý válečkový tvar, který dobře znáte z městských instalací nebo filmů. Právě tento tvar je pro venkovní kamery výhodný. Použité materiály jsou oprávněny certifikací minimálně IP66, díky čemuž jsou odolné proti povětrnostním vlivům, prachu i vodě. Bullet můžete namontovat na jakýkoliv typ plochy, a to včetně výrazně šikmých rovin. Jedná se o nejvíce využívaný druh systému.
Dome Jedná se o tvar polokoule, který je vhodný pro umístění do nižších poloh. Neplánované poškození kamery výrazně snižuje pevná základna a antivandal hliníkové šasi.
PTZ Dome Jedná se o plně otočnou kouli, která vám poskytne dostatečný přehled vlastně o všem, co se na chráněném místě děje. Jedná se o nejdražší typ kamery. Její umístění si dobře rozmyslete, protože by měla být namontována tam, kde s ní bude možné volně manipulovat. Certifikace odolnosti proti prachu a vodě jsou samozřejmostí.

Umístění

Jak je z názvu patrné, venkovní wifi kamery se umísťují do exteriérů. Proto je ale naprosto nezbytnou součástí tohoto přístroje certifikace, a to alespoň IP66, která vám zaručuje odolnost proti zničení. Konkrétní umístění kamery si promyslete a následně vyberte vhodný typ, který lze na dané místo nainstalovat.

Oblíbená
Venkovní Wi-Fi IP kamera na baterie FullHD 1080P se záznamem na SD kartu PIR čidlo AUDIO (100% bezdrátová venkovní IP kamera s provozem na baterie s extra dlouhou výdrží, PIR čidlem, nočním viděním, p

Víte, že…?

Vzhledem k tomu, že většina nekalostí se děje zejména v noci, velkou výhodou je funkce nočního vidění a možnost přiblížení, popřípadě rotace. Proto není od věci vybrat model, který těmito vlastnostmi bude disponovat.

Noční vidění

U venkovního typu wifi IP kamery oceníte funkci nočního vidění, a to zejména v případech, kdy v prostorách vašeho majetku není osvětlení. Noční vidění je zajištěno pomocí IR LED diod, což je infračervené přisvícení, které lidské oko nezahlédne. Díky těmto diodám kamera vidí i v naprosté tmě, je ale potřeba počítat s tím, že zaznamenává černobílý obraz. Existují i modely s barevným nočním viděním, ale zatím nejsou natolik rozšířené a jejich pořizovací cena o hodně vyšší, než u černobílých variant.

Vzdálenost dosvitu

Jedná se o hlavní parametr, který by vás měl u nočního vidění zajímat. Udává se v metrech. Standardní vzdálenost IR přísvitu je přibližně 20 – 30 m. Na trhu ale naleznete i kamery s větším dosvitem.

Přenos zvuku
Venkovní Wi-Fi IP kamera s přenosem zvuku 5.0Mpx H.265 ONVIF slot na SD karty pro záznam AUDIO (Bezdrátová venkovní IP kamera s nočním viděním, ultra vysokým rozlišením 5.0Mpx (2592×1944) a slotem na

Rozlišení obrazu

Abyste získali dostatečně adekvátní přehled o dění, potřebujete mít především dostatečně kvalitní nahrávku. A právě to určuje rozlišení obrazu. Udává se v megapixelech. V současné době můžete na trhu narazit na standardní Full HD snímače, jejichž rozlišení je 2MPx nebo dokonce 4K Ultra HD přístroje s rozlišením 8 MPx. Samozřejmě čím je rozlišení vyšší, tím kvalitnější je obraz.

Objektiv

Dalším parametrem, který má vliv na videomateriál, je objektiv. Ten definují dva údaje, kterými jsou ohnisková vzdálenost a zorný úhel. Od ohniskové vzdálenosti se přímo odvíjí zorný úhel kamery. Rozmezí zorného úhlu je poměrně široké, takže můžete volit přístroj podle vašich požadavků. Pokud chcete snímat větší plochy, je vhodné zvolit kameru s velkým zorným úhlem, zatímco pro kontrolu jednoho bodu zcela postačí nižší zorný úhel.

Barevnost

V obchodech se setkáte se dvěma základními možnostmi. Jsou to černobílé a barevné kamery. Černobílé kamery pořídíte za nižší cenu, jejich obraz je lepší za zhoršené viditelnosti. Barevné kamery jsou dražší, ovšem kvalita záznamu je za dobrých podmínek velmi vysoká. Při zhoršených podmínkách je ovšem horší i obraz. V dnešní době jsou starší modely kamer postupně vytlačovány a barevné varianty získávají zcela dominantní postavení na trhu.

Otočná
Wi-Fi Venkovní OTOČNÁ IP kamera H.265 FullHD 1080P, 5x optický ZOOM, AutoFocus, ONVIF, slot na SD karty (Bezdrátová Wi-Fi venkovní IP kamera s nahráváním na SD kartu, výkonným nočním viděním a vysokým

Cena

Důležité je, abyste počítali s tím, že cena venkovní wifi kamery bývá většinou vyšší, než je tomu u interiérových modelů. Důvodem jsou například funkce, jako je noční vidění nebo certifikace. I přesto se ale základní modely pohybují okolo 1 000 Kč. Pokud ale chcete kameru s otočným systémem a řadou funkcí, její hodnota se může vyšplhat i nad 10 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jsou na trhu dostupné i bezpečnostní kamerové sety?

Kromě samostatných kamer prodejci nabízejí i bezpečnostní kamerové sety. Kompletní kamerové sety většinou obsahují několik kamer, NVR rekordér s myší a napájecím adaptérem, volitelný HDD pevný disk, síťové kabely a montážní příslušenství.

Na jaké výrobce při výběru wifi venkovní kamery s nočním viděním narazíme?

Mezi oblíbené výrobce, na které jistě narazíte, patří například Xiaomi, TP-Link, Secure, Reolink, Solight či Canyon.

Různé typy produktů porovnejte zde.