DVD do auta

Zabavte své děti na dlouhých cestách.

ca. 13 500 CZK
ca. 2 500 CZK
ca. 20 000 CZK
ca. 7 700 CZK

Jak vybrat DVD do auta

 • Pro sledování filmů za jízdy v automobilu můžete používat klasické přenosné DVD přehrávače nebo specializované DVD přehrávače do auta. U obou typů zapřemýšlejte, jakým způsobem je ve voze uchytíte.
 • Mezi základní parametry, které spolu úzce souvisí, je velikost displeje a jeho rozlišení. – Obojí má vliv na kvalitu obrazu a tedy i samotné sledování pořadů.
 • Výběr DVD do auta může ovlivnit také množství daných rozhraní a podporovaných formátů.

Typy

Přístrojů, které můžete použít na sledování filmů v autě je několik. Zpravidla se ale jedná o multimediální DVD přehrávače, které lze rozdělit do dvou základních kategorií.

Přenosné DVD

Jedná se o klasické zařízení, které můžete vzít prakticky kamkoli s sebou. V zaklapnutém stavu připomíná klasický malý laptop, který ale disponuje DVD mechanikou, ovládacím panelem a také monitorem, který může být u některých modelů otočný a to do všech stran.
Při sledování je možné přenosná DVD držet jednoduše na klíně nebo využít speciálních držáků, které upevníte např. na palubní desku nebo na zadní opěradlo. K ovládání je možné ve většině případech využít dálkový ovladač.

Stropní monitor
Macrom M-DVD1023RV

DVD do auta

Specializovaný výrobek určený přímo pro sledování filmů v kabině automobilu, do které se namontuje, nicméně je zde možnost ho odejmout a v případě potřeby odnést domů. Vzhledově připomíná tablet, ale zpravidla se prodává se dvěma obrazovkami najednou.
Alternativou je také DVD přehrávač zabudovaný v opěrce sedadla, kterou jednoduše vyměníte a tím pádem nepotřebujete instalovat žádné držáky.

Typ Výhody Nevýhody
Přenosné DVD Kamkoli přenositelné Pohodlné sledování jen jednou osobou
  Bez nutnosti instalace  
  Disponuje dálkovým ovládáním  
DVD do auta Disponuje až dvěmi obrazovkami Nutná instalace pomocí přívodního kabelu
  Více možností uchycení  
  Pohodlné sledování pro více osob  

Víte, že…?

Dalšími alternativami je např. autorádio s DVD přehrávačem. Ten umožňuje sledování filmů i z předních sedadel. Místo přenosného DVD přehrávače můžete použít i klasický tablet nebo filmy sledovat z vašeho mobilního telefonu.

Uchycení

Přehrávač by měl být umístěn tak, aby na něj viděli zejména spolujezdci. Z tohoto pohledu se nejčastěji používá dvojí způsob uchycení.

7" LCD
CarCine RDVD 730

Na strop

Toto umístění umožňuje sledování monitoru prakticky všem, kdo sedí vzadu. Obvykle se montují do středu auta z pohledu šířky mezi přední sedačky. Tyto modely přehrávačů jsou výklopné, takže je v případě, kdy je nepoužíváte, jednoduše přiklopíte ke stropu. V tomto případě stačí model s jedním displejem, který ale neumožňuje sledování různých pořadů.

Na opěrku

Přehrávač se přichytí ze zadní části předních sedadel v oblasti opěrky hlavy a je určen pouze pro jednu osobu. Pokud vzadu sedí více osob, je ideální instalovat na každou opěrku jeden monitor, což mimo pohodlnější sledování umožňuje také pouštění různých filmů. Tato vzdálenost také nevylučuje připojení sluchátek.

Mezi další méně časté způsoby uchycení patří např.:

10,1“ stropní monitor
Alpine PKG-RSE3HDMI
 • Na palubní desku – mohou rozptylovat řidiče
 • Na sluneční clonu spolujezdce
 • Do zpětného zrcátka řidiče

Velikost

Velikost displeje je jeden ze základních parametrů a je udáván v palcích. Hodnotu přizpůsobte zejména vzdálenosti, ze které budou cestující displej sledovat. To prakticky znamená, že čím bude vzdálenost větší, tím větší by měl být i samotný displej. Nejčastější velikost je 7 palců, ale existují i modely s menší či větší hodnotou.

Rozlišení

Další neméně důležitý parametr je rozlišení. To úzce souvisí s velikostí obrazovky. Jemnější a ostřejší obraz zajistí pochopitelně vyšší hodnoty. Ty se udávají v pixelech.

Montáži na opěrku
Stualarm DS-x101ad
 • Běžné přístroje – rozlišení 800 x 480 až 1024 x 600 pixelů
 • Dražší modely – rozlišení 1280 x 750 až 1920 x 1080 pixelů (FullHD rozlišení)

Rozhraní

Dnešní moderní zařízení umožňují kromě přehrávání klasických CD nebo DVD také další možnosti. Propojení přehrávače s jinými přístroji již není výjimkou. Vždy záleží na typech rozhraní, kterými je daný model vybaven. Může se jednat např. o:

 • USB konektor
 • HDMI vstup
 • Sluchátkový výstup (jack 3,5 mm)
 • AV vstup
 • Sloty na paměťové karty atd.

Podporovaná média

Jedná se o údaj o tom, co všechno bude možné na daném přehrávači spustit.
V případě samotné DVD mechaniky se jedná o podporovaná média, které do ní lze vložit:

 • CD-R/RW
 • DVD+R DL, DVD+R/RW
 • DVD-R DL, DVD-R/RW, DVD-R/-RW

Dále jsou důležité podporované audio a video formáty jako např.:

 • MP3
 • JPEG
 • MPEG1, 2,4
 • AV apod.

Výrobci a ceny

DVD přehrávače do auta vyrábí celá řada značek jako např. Stualarm, Xtrons, TSS, LENCO nebo Sencor.
Cenové rozpětí je pak velmi široké. Základní modely se pohybují v řádech do 1000 Kč. Nejdražší přehrávače mohou stát i několik desítek tisíc korun.

 • Do 2000 Kč – většinou k umístění na palubní desku; omezené možnosti přehrávání
 • Do 10000 Kč – více způsobů uchycení (strop, opěradla); velikost displeje nejčastěji mezi 7 až 10 palci, více nabízených formátů k přehrávání
 • Nad 10000 Kč – modely pro náročnější zákazníky; přehrávače s většími displeji a vyšší úrovní rozlišení; široká škála příslušenství

Otázky a odpovědi

Jaké jsou nejdůležitější parametry při výběru DVD do auta?

Jako u všech zařízení pro přehrávání filmů, jsou stěžejní parametry velikost a rozlišení displeje, které mají vliv na kvalitu obrazu. V případě DVD do auta ale zohledněte také např. to, jakým způsobem přístroj v autě uchytíte, aby jej bylo možné pohodlně sledovat.

Jaké je nejlepší místo na uchycení přehrávače?

Tady záleží na tom, komu chcete sledování přehrávače umožnit. Pokud umístíte přístroj na palubní desku, bude sledování pohodlné zejména pro osobu na předním sedadle. Pro přehrávání filmů dětem na zadním sedadle je ideální umístění na opěrce.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Stropní monitor
7" LCD
10,1“ stropní monitor
Montáži na opěrku
Image
Produkt
Macrom M-DVD1023RV
CarCine RDVD 730
Alpine PKG-RSE3HDMI
Stualarm DS-x101ad
Výrobce
Macrom
Grundig
Alpine
Stualarm
Úhlopříčka displeje
10 palců
7 palců
10,1 palců
Umístění
na strop
na strop
na strop
na opěrku
Cena ca. 13 500 CZK ca. 2 500 CZK ca. 20 000 CZK ca. 7 700 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Klára Machátová

About the Author

About the Author

Do týmu copywriterů, jsem se dostala na mateřské dovolené. Práce mě baví a psaním produktových článků, kterým se v současné době věnuji, si nejen rozšiřuji rozhled v nejrůznějších oblastech, ale také získávám celou řadu důležitých informací. Nejblíže mi jsou témata související s péčí o děti, ale také zdraví či dům a zahradu.