Nejlepší dvd do auta 2024 a jak vybrat

Zabavte své děti na dlouhých cestách.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Horizon Melody HR-073P

Jak vybrat DVD do auta

 • Pro sledování filmů za jízdy v automobilu můžete používat klasické přenosné DVD přehrávače nebo specializované DVD přehrávače do auta. U obou typů zapřemýšlejte, jakým způsobem je ve voze uchytíte.
 • Mezi základní parametry, které spolu úzce souvisí, je velikost displeje a jeho rozlišení. – Obojí má vliv na kvalitu obrazu a tedy i samotné sledování pořadů.
 • Výběr DVD do auta může ovlivnit také množství daných rozhraní a podporovaných formátů.

DVD do auta na opěrku hlavy - náš výběr

Horizon Melody HR-073P
Úhlopříčka displeje: 7 palců
Umístění: na opěrky
Zobrazit více
DVD přehrávač do auta nabízí možnost přehrávat filmy a videa na cestách. Zařízení je kompatibilní s různými formáty disku a může být připojeno ke stávajícím audio a video systémům v automobilu. Funkce zahrnují zabudovaný zesilovač a podporu řady jazyků pro titulky a menu.
Zobrazit méně
Renkforce T-701B
Výrobce: Renkforce
Úhlopříčka displeje: 7 palců
Umístění: na opěrky
Rozlišení: 480 x 234
Renkforce T-900B
Výrobce: Renkforce
Úhlopříčka displeje: 9 palců
Umístění: na opěrky
Rozlišení: 800 x 480
Zobrazit kompletní nabídku DVD do auta

Jak vybrat DVD do auta

Typy

Přístrojů, které můžete použít na sledování filmů v autě je několik. Zpravidla se ale jedná o multimediální DVD přehrávače, které lze rozdělit do dvou základních kategorií.

Přenosné DVD

Jedná se o klasické zařízení, které můžete vzít prakticky kamkoli s sebou. V zaklapnutém stavu připomíná klasický malý laptop, který ale disponuje DVD mechanikou, ovládacím panelem a také monitorem, který může být u některých modelů otočný a to do všech stran.
Při sledování je možné přenosná DVD držet jednoduše na klíně nebo využít speciálních držáků, které upevníte např. na palubní desku nebo na zadní opěradlo. K ovládání je možné ve většině případech využít dálkový ovladač.

DVD do auta

Specializovaný výrobek určený přímo pro sledování filmů v kabině automobilu, do které se namontuje, nicméně je zde možnost ho odejmout a v případě potřeby odnést domů. Vzhledově připomíná tablet, ale zpravidla se prodává se dvěma obrazovkami najednou.
Alternativou je také DVD přehrávač zabudovaný v opěrce sedadla, kterou jednoduše vyměníte a tím pádem nepotřebujete instalovat žádné držáky.

DVD přehrávač na stropě auta

DVD přehrávač do auta se stává stále populárnější, iStock / weerapatkiatdumrong

TypVýhodyNevýhody
Přenosné DVDKamkoli přenositelnéPohodlné sledování jen jednou osobou
 Bez nutnosti instalace 
 Disponuje dálkovým ovládáním 
DVD do autaDisponuje až dvěmi obrazovkamiNutná instalace pomocí přívodního kabelu
 Více možností uchycení 
 Pohodlné sledování pro více osob 

Víte, že…?

DVD do auta na opěrku hlavy
Horizon Melody HR-073P

Dalšími alternativami je např. autorádio s DVD přehrávačem. Ten umožňuje sledování filmů i z předních sedadel. Místo přenosného DVD přehrávače můžete použít i klasický tablet nebo filmy sledovat z vašeho mobilního telefonu.

Uchycení

Přehrávač by měl být umístěn tak, aby na něj viděli zejména spolujezdci. Z tohoto pohledu se nejčastěji používá dvojí způsob uchycení.

Na strop

Toto umístění umožňuje sledování monitoru prakticky všem, kdo sedí vzadu. Obvykle se montují do středu auta z pohledu šířky mezi přední sedačky. Tyto modely přehrávačů jsou výklopné, takže je v případě, kdy je nepoužíváte, jednoduše přiklopíte ke stropu. V tomto případě stačí model s jedním displejem, který ale neumožňuje sledování různých pořadů.

Na opěrku

DVD do auta na opěrku hlavy
Renkforce T-701B

Přehrávač se přichytí ze zadní části předních sedadel v oblasti opěrky hlavy a je určen pouze pro jednu osobu. Pokud vzadu sedí více osob, je ideální instalovat na každou opěrku jeden monitor, což mimo pohodlnější sledování umožňuje také pouštění různých filmů. Tato vzdálenost také nevylučuje připojení sluchátek.

Žena sleduje DVD přehrávač v autě

DVD může být instalované na různých místech, iStock / metamorworks


Mezi další méně časté způsoby uchycení patří např.:

 • Na palubní desku – mohou rozptylovat řidiče
 • Na sluneční clonu spolujezdce
 • Do zpětného zrcátka řidiče

Velikost

Velikost displeje je jeden ze základních parametrů a je udáván v palcích. Hodnotu přizpůsobte zejména vzdálenosti, ze které budou cestující displej sledovat. To prakticky znamená, že čím bude vzdálenost větší, tím větší by měl být i samotný displej. Nejčastější velikost je 7 palců, ale existují i modely s menší či větší hodnotou.

Rozlišení

Další neméně důležitý parametr je rozlišení. To úzce souvisí s velikostí obrazovky. Jemnější a ostřejší obraz zajistí pochopitelně vyšší hodnoty. Ty se udávají v pixelech.

 • Běžné přístroje – rozlišení 800 x 480 až 1024 x 600 pixelů
 • Dražší modely – rozlišení 1280 x 750 až 1920 x 1080 pixelů (FullHD rozlišení)
DVD přehrávač na opěrce v autě

Lepší kvalitu obrazu nabídnou přehrávače s větší obrazovkou, iStock / momemoment

Rozhraní

DVD do auta na opěrku hlavy
Renkforce T-900B

Dnešní moderní zařízení umožňují kromě přehrávání klasických CD nebo DVD také další možnosti. Propojení přehrávače s jinými přístroji již není výjimkou. Vždy záleží na typech rozhraní, kterými je daný model vybaven. Může se jednat např. o:

 • USB konektor
 • HDMI vstup
 • Sluchátkový výstup (jack 3,5 mm)
 • AV vstup
 • Sloty na paměťové karty atd.

Podporovaná média

Jedná se o údaj o tom, co všechno bude možné na daném přehrávači spustit.
V případě samotné DVD mechaniky se jedná o podporovaná média, které do ní lze vložit:

 • CD-R/RW
 • DVD+R DL, DVD+R/RW
 • DVD-R DL, DVD-R/RW, DVD-R/-RW

Dále jsou důležité podporované audio a video formáty jako např.:

 • MP3
 • JPEG
 • MPEG1, 2,4
 • AV apod.

Výrobci a ceny

DVD přehrávače do auta vyrábí celá řada značek jako např. Stualarm, Xtrons, TSS, LENCO nebo Sencor.
Cenové rozpětí je pak velmi široké. Základní modely se pohybují v řádech do 1000 Kč. Nejdražší přehrávače mohou stát i několik desítek tisíc korun.

 • Do 2000 Kč – většinou k umístění na palubní desku; omezené možnosti přehrávání
 • Do 10000 Kč – více způsobů uchycení (strop, opěradla); velikost displeje nejčastěji mezi 7 až 10 palci, více nabízených formátů k přehrávání
 • Nad 10000 Kč – modely pro náročnější zákazníky; přehrávače s většími displeji a vyšší úrovní rozlišení; široká škála příslušenství

Otázky a odpovědi

Jaké jsou nejdůležitější parametry při výběru DVD do auta?

Jako u všech zařízení pro přehrávání filmů, jsou stěžejní parametry velikost a rozlišení displeje, které mají vliv na kvalitu obrazu. V případě DVD do auta ale zohledněte také např. to, jakým způsobem přístroj v autě uchytíte, aby jej bylo možné pohodlně sledovat.

Jaké je nejlepší místo na uchycení přehrávače?

Tady záleží na tom, komu chcete sledování přehrávače umožnit. Pokud umístíte přístroj na palubní desku, bude sledování pohodlné zejména pro osobu na předním sedadle. Pro přehrávání filmů dětem na zadním sedadle je ideální umístění na opěrce.
Zobrazit kompletní nabídku DVD do auta