15 nejlepších dětských bicích 2023

Přizpůsobené dětské velikosti.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Truwer TD 024

Jak vybrat dětské bicí

  • Dětské bicí soupravy obsahují vše, co klasické bicí soupravy pro dospělého člověka.
  • Důležitým kritériem při výběru dětských bicích je věk dítěte. Pro každou věkovou kategorii jsou k dispozici odlišné typy bicích.
  • Ať už pořizujete bicí soupravu mladšímu dítěti jako hračku nebo staršímu dítěti jako nástroj, bicí soupravy rozdělujete na dva typy.
  • Když budete pořizovat dětskou bicí soupravu, můžete vybírat z několika velikostí.

Dětské bicí - náš výběr

Dětské bubny bicí velká sada

Dětské bicí pro nejmenší

Zobrazit kompletní nabídku dětských bicích

Jak vybrat dětské bicí

Věk

Důležitým kritériem při výběru dětských bicích je věk dítěte. Pro každou věkovou kategorii jsou k dispozici odlišné typy bicích. Jedná se o tyto věkové kategorie:

3 – 6 let

Bicí soupravy v této věkové kategorii jsou pojaté spíše jako hračka než jako hudební nástroj. Děti v tomto věku se s věcmi okolo sebe teprve seznamují a poznávají je. Proto není vhodné v tomto věku dítěti pořizovat kvalitní bicí soupravu.

dětské bicí
Truwer TD 024

6 – 12 let

V tomto období už je dítě rozumnější, přichází na to, co ho baví, prohlubuje svoje zájmy. Takže pokud má vaše dítě zájem učit se hrát na bicí, pořiďte mu kvalitní dětskou bicí soupravu.

Typy

Ať už pořizujete bicí soupravu mladšímu dítěti jako hračku nebo staršímu dítěti jako nástroj, bicí soupravy rozdělujete na dva typy.

Akustická bicí souprava

Jedná se o klasickou bicí soustavu, které se skládá z těchto součástí:

dětské bubny bicí velká sada
Legler Bicí souprava 1910
  • Basový buben (kopák) – velký buben, který stojí na zemi a hraje se na něj nožním pedálem. Je to nejhlouběji naladěný buben v soupravě.
  • Snare bubínek (virbl) – v bicí soustavě tvoří základ rytmiky. Společně s basovým bubnem tvoří nejdůležitější část bicí soupravy. Bývá umístěn mezi nohama bubeníka.
  • Tom tomy – používají se ve dvojici a slouží především k hraní přechodů a breaků. Jsou umístěny nad basovým bubnem.
dětské bicí pro nejmenší
Velká sestava bicí pro nejmenší HOLA (Dětské bicí, bicí Hola)
  • Floor tom (kotel) – také slouží k hraní přechodů. Umisťují se na zem a většina bubeníků je má po pravé ruce.
  • Sada činelů – neodmyslitelná součást bicí soupravy. Typů činelů je mnoho.

Elektronická bicí souprava

Jsou obdobou klasické bicí soupravy. Jejich základem je také basový buben, snare, tomy, činely a podobně. Místo reálných bubnů jsou zde ale pady, což jsou zařízení většinou z plastových materiálů, které v sobě mají zabudovaný snímač. Jakmile udeříte paličkou do padu, snímač to zaznamená a signál jde do zvukového modulu. Ten pak ze zaznamenaného signálu vytvoří digitální zvuk. Obrovskou výhodou elektronických bicích souprav je, že do nich můžete zapojit sluchátka a nemusíte mít strach, že by vaše dítko rušilo okolí. Další výhodou je že elektronické bicí obsahují výukové programy vhodné pro začátečníky.

dětské bicí
Legler Bicí souprava barevná

Víte, že…?

Bicí nástroje jsou pravděpodobně nejstarší i nejobsáhlejší skupinou hudebních nástrojů. Mají velkou tradici jak v hudbě primitivních národů, tak i v současné moderní hudbě.

Příslušenství

Každá dětská bicí souprava obsahuje příslušenství, které je pro hru na nástroj nezbytné. Jedná se o šlapku k basovému bubnu, paličky, bubenická stolička a ladicí klíč.

Materiál

Dětské bicí soupravy pro malé děti do 6 let jsou vyrobeny převážně z plastu. Pokud pořizujete soupravu pro starší děti, výrobním materiálem už je kvalitní dřevo.

dětské bubny bicí velká sada
DesktopDrums bubny 5 bubnů činel stoleček bicí

Velikost

Když budete pořizovat dětskou bicí soupravu, můžete vybírat z několika velikostí. Liší se počtem dílů bicí soupravy. Součástí každé soupravy je i příslušenství. Vybírat můžete mezi soupravami, které mají 3, 4 nebo 5 dílů. Součástí každé soupravy, ať už je složena z různých počtů dílů, je basový buben a tom tomy.

Značky

Na výrobu dětských bicích nástrojů ať už od 3 – 6 let nebo od 6 – 12 let se zaměřuje spousta výrobců. Pokud se jedná o mladší věkovou kategorii, na trhu se pohybují značky Teddies, Reig Musicales nebo Legler. Pro starší děti už se jedná o výrobce zaměřené přímo na hudební nástroje. Za zmínku určitě stojí Stagg, Basix, Tornado nebo Dimavery.

Ceny

Při pořizování dětské bicí soupravy může být suma velmi odlišná. Cena se liší především věkovou kategorií dítěte a dále pak záleží na velikosti bicí soupravy.

dětské bicí pro nejmenší
Tidlo Dřevěný bubínek duha
Cena Popis
Do 2 000 Kč V této hodnotě pořídíte bicí soupravu pro děti od 3 – 6 let. V tomto případě tedy bicí, které jsou spíše jako hračka než jako hudební nástroj.
2 000 – 5 000 Kč V tomto cenovém rozmezí se pohybují bicí soupravy pro děti ve věku 6 – 12 let. Jedná se o kvalitní dětské bicí soupravy od známých výrobců. Soupravy jsou 3 a 4 dílné.
5 000 – 10 000 Kč Za tuhle sumu pořídíte dítěti i tu nejkvalitnější 5 – dílnou bicí soupravu, která je pro děti od 6 – 12 let.

Otázky a odpovědi

Proč dětem koupit bubny?

Vášeň pro hudbu vzniká již v útlém věku. Pokud máte doma malého hudebníka, v dnešní době má dost příležitostí k tomu, aby vyzkoušelo, co mu bude nejlépe sedět. Existují však hudební nástroje, které musí být z hlediska velikosti dětem přizpůsobené. Jedním z těchto nástrojů jsou například bicí. Nemusíte se bát, že by dětské bicí byly v některých parametrech omezeny oproti bicím pro dospělé. Tyto dětské soupravy obsahují vše, co klasické bicí soupravy pro dospělého člověka.

Jak vybrat dětské bicí?

Rozhodující je při výběru věk dítěte. Bicí můžete koupit jako hračku i jako plnohodnotný hudební nástroj, což se odráží i na pořizovací ceně.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku dětských bicích