Dětské bicí

Přizpůsobené dětské velikosti.

Jak vybrat dětské bicí

Vášeň pro hudbu vzniká již v útlém věku. Pokud máte doma malého hudebníka, v dnešní době má dost příležitostí k tomu, aby vyzkoušelo, co mu bude nejlépe sedět. Existují však hudební nástroje, které musí být z hlediska velikosti dětem přizpůsobené. Jedním z těchto nástrojů jsou například bicí. Nemusíte se bát, že by dětské bicí byly v některých parametrech omezeny oproti bicím pro dospělé. Tyto dětské soupravy obsahují vše, co klasické bicí soupravy pro dospělého člověka.

Věk

Důležitým kritériem při výběru dětských bicích je věk dítěte. Pro každou věkovou kategorii jsou k dispozici odlišné typy bicích. Jedná se o tyto věkové kategorie:

3 – 6 let

Bicí soupravy v této věkové kategorii jsou pojaté spíše jako hračka než jako hudební nástroj. Děti v tomto věku se s věcmi okolo sebe teprve seznamují a poznávají je. Proto není vhodné v tomto věku dítěti pořizovat kvalitní bicí soupravu.

Německá kvalita
Legler Bicí souprava 1910

6 – 12 let

V tomto období už je dítě rozumnější, přichází na to, co ho baví, prohlubuje svoje zájmy. Takže pokud má vaše dítě zájem učit se hrát na bicí, pořiďte mu kvalitní dětskou bicí soupravu.

Typy

Ať už pořizujete bicí soupravu mladšímu dítěti jako hračku nebo staršímu dítěti jako nástroj, bicí soupravy rozdělujete na dva typy.

Akustická bicí souprava

Jedná se o klasickou bicí soustavu, které se skládá z těchto součástí:

S klávesami
Jazz Drum bicí s klávesami
  • Basový buben (kopák) – velký buben, který stojí na zemi a hraje se na něj nožním pedálem. Je to nejhlouběji naladěný buben v soupravě.
  • Snare bubínek (virbl) – v bicí soustavě tvoří základ rytmiky. Společně s basovým bubnem tvoří nejdůležitější část bicí soupravy. Bývá umístěn mezi nohama bubeníka.
  • Tom tomy – používají se ve dvojici a slouží především k hraní přechodů a breaků. Jsou umístěny nad basovým bubnem.
Dostupné
Mamido Dětské bicí stříbrné
  • Floor tom (kotel) – také slouží k hraní přechodů. Umisťují se na zem a většina bubeníků je má po pravé ruce.
  • Sada činelů – neodmyslitelná součást bicí soupravy. Typů činelů je mnoho.

Elektronická bicí souprava

Jsou obdobou klasické bicí soupravy. Jejich základem je také basový buben, snare, tomy, činely a podobně. Místo reálných bubnů jsou zde ale pady, což jsou zařízení většinou z plastových materiálů, které v sobě mají zabudovaný snímač. Jakmile udeříte paličkou do padu, snímač to zaznamená a signál jde do zvukového modulu. Ten pak ze zaznamenaného signálu vytvoří digitální zvuk. Obrovskou výhodou elektronických bicích souprav je, že do nich můžete zapojit sluchátka a nemusíte mít strach, že by vaše dítko rušilo okolí. Další výhodou je že elektronické bicí obsahují výukové programy vhodné pro začátečníky.

Elektronické
Reig Musicales elektronické bicí FLASH

Víte, že…?

Bicí nástroje jsou pravděpodobně nejstarší i nejobsáhlejší skupinou hudebních nástrojů. Mají velkou tradici jak v hudbě primitivních národů, tak i v současné moderní hudbě.

Příslušenství

Každá dětská bicí souprava obsahuje příslušenství, které je pro hru na nástroj nezbytné. Jedná se o šlapku k basovému bubnu, paličky, bubenická stolička a ladicí klíč.

Materiál

Dětské bicí soupravy pro malé děti do 6 let jsou vyrobeny převážně z plastu. Pokud pořizujete soupravu pro starší děti, výrobním materiálem už je kvalitní dřevo.

Pro nejmenší
GFT Dětské bicí

Velikost

Když budete pořizovat dětskou bicí soupravu, můžete vybírat z několika velikostí. Liší se počtem dílů bicí soupravy. Součástí každé soupravy je i příslušenství. Vybírat můžete mezi soupravami, které mají 3, 4 nebo 5 dílů. Součástí každé soupravy, ať už je složena z různých počtů dílů, je basový buben a tom tomy.

Značky

Na výrobu dětských bicích nástrojů ať už od 3 – 6 let nebo od 6 – 12 let se zaměřuje spousta výrobců. Pokud se jedná o mladší věkovou kategorii, na trhu se pohybují značky Teddies, Reig Musicales nebo Legler. Pro starší děti už se jedná o výrobce zaměřené přímo na hudební nástroje. Za zmínku určitě stojí Stagg, Basix, Tornado nebo Dimavery.

Ceny

Při pořizování dětské bicí soupravy může být suma velmi odlišná. Cena se liší především věkovou kategorií dítěte a dále pak záleží na velikosti bicí soupravy.

Cena Popis
Do 2 000 Kč V této hodnotě pořídíte bicí soupravu pro děti od 3 – 6 let. V tomto případě tedy bicí, které jsou spíše jako hračka než jako hudební nástroj.
2 000 – 5 000 Kč V tomto cenovém rozmezí se pohybují bicí soupravy pro děti ve věku 6 – 12 let. Jedná se o kvalitní dětské bicí soupravy od známých výrobců. Soupravy jsou 3 a 4 dílné.
5 000 – 10 000 Kč Za tuhle sumu pořídíte dítěti i tu nejkvalitnější 5 – dílnou bicí soupravu, která je pro děti od 6 – 12 let.
Jméno
Německá kvalita
S klávesami
Dostupné
Elektronické
Pro nejmenší
Image
Produkt
Legler Bicí souprava 1910
Jazz Drum bicí s klávesami
Mamido Dětské bicí stříbrné
Reig Musicales elektronické bicí FLASH
GFT Dětské bicí
Cena ca. 1 100 CZK ca. 1 500 CZK ca. 1 500 CZK ca. 2 800 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena