Dětský snowboard

Pro malé milovníky zimních sportů.

ca. 4 400 CZK
ca. 4 800 CZK
ca. 4 300 CZK
ca. 4 800 CZK
ca. 3 500 CZK
ca. 4 200 CZK

Jak vybrat dětský snowboard

Pokud se svojí rodinou jezdíte na hory a patříte mezi milovníky zimních sportů, určitě k tomu vedete i vaše děti. Ty mají obrovskou výhodu, protože pokud se učí sport již v útlém věku, osvojí si ho daleko snadněji a rychleji. Vedle lyží se nabízí ještě jízda na snowboardu. V dnešní době bez problémů pořídíte svému dítěti kvalitní a bezpečný snowboard. V článku se dozvíte všechny potřebné informace, které byste měli před nákupem znát.

Délka prkna

Tento parametr je při výběru dětského snowboardu velmi důležitý. Obecně se řídíme pravidlem, že snowboard by měl sahat dítěti k bradě, ale může být i delší až k nosu dítěte. Výrobci se přiklánějí k tomu, abyste raději upřednostnili výšku snowboardu k nosu, vzhledem k tomu, že děti rychle rostou a celkově mají větší sílu v poměru k jejich výšce. Pro větší přehled jsme pro vás připravili následující tabulku velikostí.

Věk 3 – 5 6 – 8 9 – 11 11 – 14
Výška 94 – 100 114 – 127 131 – 145 140 – 164
Váha 14 – 18 21 – 26 29 – 36 41 – 51
Délka Snowboardu 80 – 95 90 – 110 105 – 130 115 – 150

Víte, že…?

Dětské snowboardy se vyrábějí již pro děti od 3 let. Výrobci se ale většinou přiklánějí k tomu, že vhodný věk dítěte pro jízdu na snowboardu je až 6 let.

Nejoblíbenější
Burton Chopper 20/21

Šířka prkna

Svoji podstatnou roli při volbě prkna hraje i jeho šířka. Proto dbejte na to, aby špička a pata boty nepřesahovala přes snowboard více než 3 cm.

Tuhost, pružnost prkna

Pokud vaše dítě teprve s jízdou na prkně začíná, vhodný pro něj bude měkčí snowboard, protože se mu bude snadněji ovládat a není tak rychlý. Pro pokročilé malé jezdce jsou vhodná tvrdší prkna, dovolí jim rychlejší jízdu.

Jádro snowboardu

Na první pohled vidíte jen kus prkna, který křičí několika barvami nebo neotřelým designem. Ale to nejdůležitější je uvnitř. A to je výrobní materiál. Každý se totiž chová jinak díky jiným fyzikálním vlastnostem. V konečné fázi vstupuje jádro i do ceny snowboardového vybavení. Vrchní vrstvu pak tvoří laminát.

S měkkým flexem
Gravity Thunder Jr 20/21

Pěna

Je nejlevnějším použitým materiálem. Se snowboardy vyrobenými z pěny se setkáte v supermarketech či jiných nespecializovaných obchodech. Pěna je hodnocena jako nekvalitní jádro, jelikož mění vlastnosti, podle teploty v okolí. Zároveň je lehká, nedokáže rovnoměrně rozložit sílu, a navíc není odolná. Pokud byste přeci jen zakoupili prkno, které je vyrobené z pěny, počítejte, že vám vydrží jednu sezónu a pak už se jeho jízdní vlastnosti změní a sjet sjezdovku bude dřina.

Dřevo

Nejlepším výrobním materiál s dobrými vlastnosti je dřevo a konkrétně to javorové. Jeho pružnost zůstává stejná za jakýchkoliv teplotních podmínek. Dřevo je také neoblíbenější u snowboardů střední a vyšší třídy. Co se týče cenových nákladů, tak pořízení takového prkna není v žádném případě likvidační a cena je přiměřena materiálů.

Rym

Rym je kombinace dvou výše uvedených materiálů. Jádro prkna má samozřejmě lepší vlastnosti než samotná pěna, ale nelze ji srovnat s dokonale pružným jádrem pouze ze dřeva. Toto hybridní provedení je díky pěně lehčí. Ovšem při výběru si dejte pozor, z jakého dřeva je snowboard vyroben. Mnohdy totiž výrobci chtějí ušetřit a volí jiné dřevo než již zmiňovaný javor.

Pro kluky
Nidecker Micron Merc 20/21

Vázání

Nejvíce se na snowboardy používá tzv. měkké vázání. Klasický typ má dvě přezky neboli nártové pásky, kterými upevňujete boty pomocí stahovacích ráčen. Jiné typy zase fungují na principu nazouvání boty do vázání a zacvaknutím patního držáku.

Boty

Když budete pořizovat boty na prkno, nezapomeňte, že by měly na noze sedět akorát. Nesmí tedy tlačit, ale nesmí být ani velké. Pokud jsou vašemu dítěti trochu těsnější, není to problém, protože boty trochu povolí. Pokud nemáte možnost boty dítěti vyzkoušet, vybírejte je minimálně o půl čísla větší, než uvádí výrobce. Číslování výrobců totiž bývá nepřesné a boty jsou většinou nepatrně menší, než uvádí.

Značky

Kvalita snowboardů je v dnešní době vysoká. Na jejich výrobě se podílí spousta společností, které jsou osvědčené, a s nakupováním jejich výrobků neuděláte chybu. Patří mezi ně například Burton, což je jedna z nejstarších výrobců snowboardů na trhu, dále pak Nitro nebo Gravity.

Set
set Gravity Flash 20/21

Cena

Cena dětských snowboardů se obvykle pohybuje v rozmezí 2 000 – 6 000 Kč. Výšku ceny může ovlivnit věk dítěte, tedy velikost prkna a především značka, kterou si zvolíte. Pokud chcete pořídit prkno i s vázáním, tak jejich celkové cena začíná na 3 500 Kč.

Jméno
Nejoblíbenější
S měkkým flexem
Pro kluky
Set
Pro začátečníky
Snadná jízda
Image
Produkt
Burton Chopper 20/21
Gravity Thunder Jr 20/21
Nidecker Micron Merc 20/21
set Gravity Flash 20/21
Burton CHICKLET 19/20
Nitro Ripper Kids 18/19
Cena ca. 4 400 CZK ca. 4 800 CZK ca. 4 300 CZK ca. 4 800 CZK ca. 3 500 CZK ca. 4 200 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena