Srovnání mini skateboardů 2023: Typy a rady

Skateboard pro děti.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Červen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Koowheel D3M mini

Jak vybrat mini skateboard

 • Kategorie mini skateboardů zahrnuje modely určené pro děti různých věků
 • Při výběru hleďte na velikost desky, která by měla odpovídat věku a především výšce vašeho dítěte
 • Velmi důležitý je také použitý materiál, může se totiž jednat o plast, ale také vysoce kvalitní dřevo.
 • Při výběru vhodného skateboardu je nutné zohlednit nejen kvality samotného výrobku, jako je velikost, materiál či kolečka, ale také zkušenosti budoucího majitele, jeho výšku či velikost bot.

Mini skateboard - náš výběr

Mini skateboardy na prsty

Mini dětské skateboardy

SPARTAN Mini
přečíst recenzi
Výrobce: Spartan
Dětské: ano
Typ koleček: 50
Typ trucku: PVC
Globe Kids Goodstock
Výrobce: Globe skateboards
Dětské: ano
Materiál desky: 7 vrstev, kanadský javor
Zobrazit kompletní nabídku mini skateboardů

Jak vybrat mini skateboard

Velikost desky

Naprosto první věcí, na kterou byste se měli zaměřit, je velikost desky mini skateboardu. Tentokrát však nejde ani tak o délku desky, ale spíše o její šířku. Širší deska totiž jezdi na mini skateboardu zajistí mnohem lepší stabilitu. V případě mini skateboardů, které jsou určeny dětem, lze volit mezi třemi druhy šířek.

 • Šířka desky kolem 6,5 palců je vhodná pro ty úplně nejmenší děti ve věku od 2 do 5 let.
 • Mini skateboard se šířkou desky kolem 7 palců bude vyhovovat dětem ve věku od 6 do 10 let, jejichž výška nepřesahuje přibližně 130 centimetrů.
 • Poslední kategorií mini skateboardů pro děti má šířku desky 7,3 palců a je určena starším 10 let s výškou do 155 centimetrů.
Mini skateboard
Koowheel D3M mini

Je nutné však zmínit, že vždy jen jen o orientační hodnoty a vhodná šířka může být na konec vcelku individuální. Je proto vhodné mini skateboard vždy vyzkoušet a například i zohlednit velikost nohy, respektive bot tak, aby byl postoj na mini skateboardu pohodlný.

Velikost desky mini skateboardu určení    
6,5 palců menší děti předškolního věku    
7 palců děti na 1. stupni základní školy    
7,3 palců starší děti do 155centimetrové výšky  

Materiál desky

Pokud již máte vhodnou velikost desky mini skateboardu, je na čase se podívat i na její zpracování, respektive materiál použitý k její výrobě. Od něj se také odvíjí i cenové zařazení daného skateboardu. Většina desek je vyrobena z 5 až 9 vrstev, které se starají o celkovou pevnost mini skateboardu. Lze říci, že čím více vrstev, tím je mini skateboard pevnější a snese i náročnější triky, které už u starších dětí mohou být jednoznačně žádané. Materiál desky mini skateboardu je tak vhodné volit dle toho, kdo na něm bude jezdit a co na něm chce dělat.

Plast

Na plastové či laminátové materiály narazíte spíše u základních a cenově velmi dostupných mini skateboardů. Jsou určeny převážně menším dětem, a to na běžnou klidnou jízdu po kvalitním povrchu.

Mini skateboardy na prsty
Tech deck Fingerboard dvojbalení s překážkou Blind

Dub

Narazit můžete také na dubové desky, které využívají celkové robustnosti této dřeviny a hodí se na rychlejší jízdu, neboť se nezačínají příliš brzy kroutit a nepříjemně vibrovat do nohou.

Javor

Patrně nejtypičtější a nejvhodnější materiál pro desku pro mini skateboardy. Jeho hlavní výhoda spočívá v tom, že je javor pružný a současně pevný. Hodí se tedy i na provádění triků, kdy mini skateboard může často končit na zemi po pádu z nějaké výšky. Nejkvalitnější bývá kanadský javor, ale můžete narazit i na desky jiných javorů. Základní vlastnosti se až tak výrazně neliší.

Kolečka

Kolečka jsou neméně důležitou součástí mini skateboardu. Při vybírání vhodných koleček se zaměřte nejen na jejich velikost, ale rovněž na tvrdost.

Mini dětské skateboardy
SPARTAN Mini

Velikost

Velikost koleček do značné míry ovlivňuje rychlost jízdy, ale samozřejmě jde také o stabilitu při jízdě.

 • Velikost kolem 50 milimetrů se řadí k menším a je určena spíše k pomalejší jízdě na velmi rovném povrchu.
 • Lepší je volit kolečka o velikosti zhruba 55 milimetrů, se kterými lze mini skateboard provozovat takřka kdekoliv, včetně ulic a parků.
 • Mezi největší kolečka se řadí ta s velikostí nad 60 milimetrů a jsou určena spíše zkušenějším uživatelům na rychlejší jízdu.

Tvrdost

 • Měkká kolečka vám přinesou značné pohodlí při jízdě, avšak jsou naopak pomalejší.
 • Oproti tomu tvrdá kolečka tolik netlumí nerovnosti, ale umožňují rychlejší jízdu.
Mini skateboard
Tony Hawk SS 360 Utopia Mini

Měkká kolečka mají číselné označení přibližně 80a, přičemž rychlejší jízdy docílíte s kolečky o tvrdosti kolem 93a. Nejoblíbenějším typem jsou však kolečka s tvrdostí do 99a, jelikož jsou velmi univerzální. Jinými slovy ani moc měkká, ani příliš tvrdá a hodí se také začátečníky na mini skateboardech.

Víte, že…?

V případě použitých materiálů desky má věhlas kanadský javor, chybu však neuděláte obecně s javorem.

Ceny

 • Základní a cenově dostupné mini skateboardy pro nejmenší děti pořídíte již za zhruba 400 Kč.
 • Starší děti školního věku mívají modely mini skateboardů za cenu do 1 000 Kč.
 • Pro děti staršího školního věku se již dle jejich schopností vybírají mini skateboardy individuálně, jejich cena však výrazněji nepřesahuje 1 500 Kč.
Mini skateboardy na prsty
Tech Deck Fingerboard čtyřbalení

Otázky a odpovědi

Jak vybrat mini skateboard?

Mini skateboard vybírejte vždy v přítomnosti dítěte, které si nejen vybere vzhled, ale může stoupnout na desku a vyzkoušet její vhodnou šířku.

Jaké jsou důležité vlastnosti mini skateboardů?

Kromě vhodné šířky desky se zaměřte také na kolečka, která by neměla pro začátečníky být ani příliš měkká, ani moc tvrdá. Dbejte také na kvalitní materiál desky.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku mini skateboardů