Domeček pro Barbie

Praktický doplněk k panence.

ca. 2 400 CZK
ca. 8 000 CZK
ca. 1 600 CZK
ca. 2 400 CZK
ca. 6 900 CZK
ca. 8 100 CZK

Jak vybrat domeček pro Barbie

  • Panenku Barbie má ve svém pokojíčku snad každá holčička a vhodný domeček patří do oblíbené výbavy této panenky.
  • Při výběru se můžete zaměřit na různá kritéria, např. druh konstrukce, výrobní materiál, celkové rozměry domečku nebo jeho hmotnost.
  • Větší atraktivitu domečku zajistí nadstandardní vlastnosti, ale také široká výbava.

Typ panenek

Celá řada domečků je uzpůsobena konkrétnímu typu panenek. Pokud potřebujete domeček pouze pro panenku Barbie, zaměřte se tedy především na tyto modely. Dále je možnost koupě univerzálního domečku. V tomto případě jsou důležité údaje o výšce vhodných hraček, ty ale nemusí být vždy uvedeny.

Víte, že…?

Výběr mimo jiné přizpůsobte věku dítěte. I domečky podléhají legislativním omezením, která jsou u hraček pro nejmenší podstatně přísnější. Nejmenším dětem postačí bytelné jednoduché domečky bez zbytečných detailů. Starší holčičky naopak ocení propracované doplňky i reálný vzhled.

Dřevěný
Eco Toys dřevěný domeček pro panenku s LED páskem růžový 90 cm

Konstrukce

Z hlediska konstrukce můžete narazit na 3 základní typy:

  • Otevřená – domečky bez obvodového pláště, mnohdy nemají ani střechu, to umožňuje přístup ze všech stran; tento typ je vhodný pro společnou hru více dětí
  • Částečně uzavřená – domeček je uzavřený ze zadní strany a přístup k němu je tedy pouze zepředu
  • Uzavíratelná – tento typ konstrukce je věrná kopie opravdových domů – na přední straně je imitace fasády i střechy, po otevření se dítě dostane do interiérové části

Materiál

Výrobní materiál domku pro panenky je také velmi důležitý. Nejčastěji se setkáte s dřevěnou nebo plastovou variantou. Každá z nich má pak své klady a zápory.

3 patra
Mattel Barbie DŮM SNŮ SE SKLUZAVKOU

Dřevo

Dřevěné domečky jsou nejen pěkné na pohled, ale také velmi odolné, takže vydrží po celou dobu dětství vaší holčičky. Domečky ze dřeva působí lehce a reálně, díky použití přírodnějších odstínů. Dokonale doplní dětský pokoj, pokud je vybavený dřevěným nábytkem. Jeho další výhodou je i fakt, že v případě menšího poškození nebo povolení jednotlivých částí, jej velmi snadno opravíte.

Plast

Plastové domečky jsou oblíbené zejména kvůli nižší váze a větší skladnosti. Také jsou pro malé děti velmi atraktivní díky výraznějšímu designu a barevnosti. Z praktického hlediska jsou tyto modely domečků snadnější na údržbu, protože všechny části lze velmi jednoduše opláchnout a zbavit tak nečistot a prachu.

Materiál Výhody Nevýhody
Dřevo Mechanická odolnost Vyšší pořizovací cena
  Přirozenější vzhled Vyšší hmotnost – náročnější při přesunech
  Stabilní  
Dlouhá životnost  
Snadnější opravy  
Plast Snadná údržba Menší stabilita
  Nižší váha – snadná přenositelnost Vyžaduje jemnější zacházení, může popraskat
  Výraznější design, barevnost  
  Propracované detaily  

Textil

V nabídkách se můžete setkat také s textilní variantou domečků, která je podepřena dřevěnou nebo také plastovou konstrukcí. Zdi a střechu tvoří právě textil. Ten je také nedílnou součástí nejrůznějších doplňků u předchozích modelů.

LED světýlka
Eco Toys dřevěný domeček pro panenku basic s LED páskem růžový 79 cm

Víte, že…?

U všech hraček určených dětem je velmi důležitá kvalita zpracování výrobku. Bezpečnou hru představuje např. vyšší stabilita domečku, takže se vyplatí investovat do modelů s širokou základnou. Také nejprve zkontrolujte vybavení a funkce, případně zpočátku na dítě při hře dohlížejte.

Rozměry

Rozměry domečku přizpůsobte velikosti dětského pokoje a místu, které máte pro něj vyhrazené. Vzhledem k tomu, že je panenka Barbie poměrně velká, počítejte s tím, že i domečky budou spíše větších rozměrů. Výšku pak ovlivňuje např. počet pater domečku.

Hmotnost

Hmotnost zvažte v případě, že budete s domečkem častěji manipulovat, ať už se bude jednat o přesouvání po bytě nebo jeho převoz např. na dovolenou nebo prázdniny k babičce. Hmotnost výrazně ovlivňuje použitý materiál, kdy plast je podstatně lehčí než dřevěné modely. Hmotnost kromě samotné konstrukce ovlivňuje také celková výbava domku.

Dostupný
KidKraft Kayla

Vlastnosti

Také domečky pro panenky mohou nabídnout několik vychytávek, díky kterým bude hra s ním pro děti zajímavější. Může se jednat o:

  • Skládací konstrukce – umožňuje složit domek do menších rozměrů např. do podoby kufříku, což umožňuje snadnější převoz
  • Možnost úpravy interiéru – kusy nábytku lze otočit, posunout a tím získají jinou funkci; velká výhoda u menších modelů, protože se tak domeček stane variabilnější
  • Světelné, zvukové efekty – pokud zvolíte domeček s těmito efekty, ověřte si jaké množství a typ baterií budete k provozu potřebovat

Vybavení

Doplňková výbava je stejně důležitá jako samotný domeček. Prázdný domeček vaše dítě nejspíš příliš nezabaví a navíc budete nakonec muset investovat do jeho vybavení, což se může ve výsledku prodražit. Před nákupem se tedy zajímejte jakým nábytkem a doplňky vámi zvolený model disponuje.

S kolečky
KidKraft SO CHIC

Výrobci a ceny

Asi nejznámějším výrobcem je značka Mattel, která je zároveň i výrobcem originálních panenek Barbie. Mezi další značky, které vyrábí domečky pro panenky Barbie, patří např. KidKraft, EcoToys nebo Woody.
Cenově se pak tyto hračky pohybují v rozmezí od cca 1000 Kč do 8000 Kč. Cenu ovlivňuje nejen velikost domečku, ale také použitý materiál nebo celkové vybavení.

Otázky a odpovědi

Podle jakých kritérií vybrat ten nejlepší domeček pro Barbie?

Základních kritérií je několik např. velikost, hmotnost, použitý materiál, kvalita zpracování, množství doplňků apod. U hraček pro děti berte ale v potaz také jejich vlastní představu a přání, ostatně budou to oni, kdo si s domečkem budou hrát.

Jsou nějaký bezpečnostní normy u tohoto typu hraček?

Všechny hračky pro děti musí splňovat bezpečnostní normy a být deklarovány příslušným certifikátem. Tyto normy jsou zpravidla přísnější u hraček pro nejmenší děti.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Dřevěný
3 patra
LED světýlka
Dostupný
S kolečky
Se skluzavkou
Image
Produkt
Eco Toys dřevěný domeček pro panenku s LED páskem růžový 90 cm
Mattel Barbie DŮM SNŮ SE SKLUZAVKOU
Eco Toys dřevěný domeček pro panenku basic s LED páskem růžový 79 cm
KidKraft Kayla
KidKraft SO CHIC
Barbie DŮM SNŮ SE SKLUZAVKOU
Cena ca. 2 400 CZK ca. 8 000 CZK ca. 1 600 CZK ca. 2 400 CZK ca. 6 900 CZK ca. 8 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Klára Machátová

About the Author

About the Author

Do týmu copywriterů, jsem se dostala na mateřské dovolené. Práce mě baví a psaním produktových článků, kterým se v současné době věnuji, si nejen rozšiřuji rozhled v nejrůznějších oblastech, ale také získávám celou řadu důležitých informací. Nejblíže mi jsou témata související s péčí o děti, ale také zdraví či dům a zahradu.