Nejlepší filtry do konvice 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Brita Maxtra Plus Pure Performance 4 ks

Jak vybrat filtry do konvice

 • Výběr vhodného filtru se vždy odvíjí od typu a značky konkrétní konvice. Existují samozřejmě i univerzální filtry, ale jejich kompatibilitu je nutné vždy ověřit. Nejčastějším typem filtru, který se, je uhlíkový.
 • Základním parametrem je životnost filtrů. Ta se zpravidla odvíjí od četnosti používání filtrační konvice.
 • U náhradních filtrů je samozřejmě důležitá také pořizovací cena, která se u jednotlivých výrobců může podstatně lišit. Důležité je najít kompromis v poměru životnost – cena.

Filtry do konvice - náš výběr

Brita Maxtra Plus Pure Performance 4 ks
Zobrazit více
Brita Maxtra+ Pure Performance patří k účinným vodním filtrům s inovovaným složením Maxtra+ PP a vysokým obsahem uhlíku. Mimo jiné redukuje chlór, pesticidy, herbicidy a těžké kovy jako olovo, měď a kadmium. Filtry jsou kompatibilní se všemi Brita konvicemi a jejich kapacita je 100L. Balení zahrnuje 4 filtry.
Zobrazit méně
Brita náhradní filtr pro On Tap
Zobrazit více
Brita ON TAP náhradní filtr je navržen pro vodovodní kohoutky. Filtruje vodu od nečistot a nežádoucích zápachů. Redukuje obsah olova a jiných těžkých kovů, chlóru, hormonů, herbicidů a pesticidů. Nenahrazuje nepitnou vodu za pitnou vodu a nemění obsah dusíku. Jeho filtr je vyroben z plastu neobsahujícího BPA.
Zobrazit méně

Filtry do konvice patrony

Brita Maxtra Plus Pure Performance 4 ks
Zobrazit více
Brita Maxtra+ Pure Performance patří k účinným vodním filtrům s inovovaným složením Maxtra+ PP a vysokým obsahem uhlíku. Mimo jiné redukuje chlór, pesticidy, herbicidy a těžké kovy jako olovo, měď a kadmium. Filtry jsou kompatibilní se všemi Brita konvicemi a jejich kapacita je 100L. Balení zahrnuje 4 filtry.
Zobrazit méně
Brita Maxtra Plus Hard Water Expert 3 ks
Zobrazit více
Brita Maxtra Plus Hard Water Expert je souprava tří filtrů pro konvici. Díky jemnému sítku filtruje nečistoty a hrubé částice. Obsahuje aktivní perličky Ion Exchange Pearls, které pomáhají omezit vodní kámen a redukovat tvrdost vody až o 50% ve srovnání s kartuší Maxtra+ Pure Performance. Dále snižují obsah kovů, jako je olovo nebo měď. Filtry také obsahují aktivní uhlí Micro Carbon z kokosových skořápek, které pohlcují pachy, například z chlóru.
Zobrazit méně
Laica Bi-Flux univerzální F4M 4 ks
Zobrazit více
Laica Bi-Flux je filtrační patrona, která využívá 5stupňovou technologii filtrace. Dokáže snížit přítomnost těžkých kovů, chlóru, vodního kamene, pesticidů a herbicidů. Filtruje až 150 litrů vody, čímž může nahradit až 100 běžných 1,5l plastových lahví. Prodávané filtry jsou 100% sterilizovány beta-radiací.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Filtry do konvice

Jak vybrat filtry do konvice

Originální nebo neoriginální filtry

Filtrů do filtračních konvic je na našem trhu celá řada a zpravidla se od sebe liší cenou. Základní dělení filtrů, který má podstatný vliv na jejich cenu, je na:

Náhradní filttrační patrona a láhev s vodou

Díky filtru budete pít dokonale čistou vodu, iStock / Ganna Zelinska

 • Originální – jedná se o filtry konkrétních značek, které jsou určené danému typu konvice té stejné značky; tyto filtry bývají zpravidla dražší
 • Neoriginální – univerzální filtry, které se hodí do různých typů konvic různých značek; kompatibilita s konkrétní konvicí by měla být uvedena v popisu výrobku

Jaké typy filtru existují

Ve filtračních konvicích lze narazit na několik základních typů filtrů.

 • Uhlíkový filtr – nejčastější typ; snadno vyměnitelný; obsahuje aktivní uhlí nebo ionexové pryskyřice; odstraňuje chlor a jeho sloučeniny, zbavuje vodu kalu a zápachu; tyto filtry jsou šetrné, voda není zbavena prospěšných látek
 • Iontové filtry – používají se také na změkčení vody; snižují množství mědi a olova ve vodě
 • Filtry s obsahem magnesia – zbaví vodu všech nežádoucích látek; voda je obohacená o magnesium

Víte, že…?

Proces filtrace u filtračních konvic probíhá procesem adsorpce. To prakticky znamená, že se na vodní filtr naváží jak kontaminanty, tak případné pachy. Voda zůstává naprosto čistá bez nežádoucích složek, které mohou svým způsobem vadit nebo přímo škodit.

Filtrační konvice v přírodě

K filtrování vody se nejčastěji používají filtrační konvice, iStock / Aleksandr Zhurilo

Jaká je spotřeba filtrů

Filtry do konvice
Brita Maxtra Plus Pure Performance 4 ks

To jak dlouho filtr v konvici vydrží je de facto jeden ze základních parametrů. Obecně se spotřeba odvíjí od množství spotřebované vody. Při častějším používání konvice by se měl filtr měnit i intervalu 1x měsíčně. U každého filtru by měla být výdrž patrony uvedena výrobcem. Může se jednat o dvojí značení:

 • Časový horizont – nejčastěji v rozpětí 30 až 60 dní s ohledem na četnost používání konvice
 • Objem přefiltrované vody – tento údaj je přesnější; zde se hodnoty pohybují v rozmezí 150 l až 300 l.

Při výběru filtrační konvice je důležité si ověřit nejen životnost filtrů do ní vhodných, ale také pořizovací cenu. Některé konvice se mohou nákupem náhradních filtrů podstatně prodražit.

Víte, že…?

Filtrační konvice jsou zpravidla opatřeny indikátorem výměny filtru. Může se jednat o mechanickou nebo elektronickou variantu. Propracovanější modely konvic dokáží ukázat počet konvic, které je ještě možné bezpečně přefiltrovat.

Co všechno filtr z vody odfiltruje

Filtry do konvice patrony
Brita Maxtra Plus Hard Water Expert 3 ks

Filtry a filtrační patrony do konvic jsou zpravidla tvořeny extrémně jemnými vlákny. Ty obsahují speciální látky, které slouží k čištění vody. Základní funkcí vodních filtrů tedy je odstranění přebytečných nečistot a nevhodných látek. Většina filtrů zvládne vodu zbavit následujících prvků:

 • Nadbytečné minerály – negativně ovlivňují chuť vody
 • Volný chlór
 • Usazeniny
 • Prvky, které negativně ovlivňují tvrdost vody

Filtry do filtračních konvic jsou ale koncipovány tak, aby ve vodě pro procesu filtrace zůstaly prvky, které jsou naopak lidskému tělu prospěšné. Jedinou výjimkou je vápník, jehož množství filtrační patrony snižují.

Víte, že…?

Kromě filtračních konvic lze k filtrování vody použít i jiné prostředky. Nejčastěji se jedná o světelné UV záření nebo tzv. reverzní osmózu. Známým a velmi jednoduchým způsobem filtrace vody je také destilace.

Výrobci a ceny

Filtry do konvice
Brita náhradní filtr pro On Tap

Jak už bylo, řečeno výběr filtru se odvíjí od typu a značky filtrační konvice. Přehled některých značek a cenové rozpětí jejich náhradních filtrů v tabulce níže.

Značka filtračních konvicŽivotnost filtrůZákladní pořizovací cena
Brita100 l nebo 150 l3 ks filtrů za cca 500 Kč
 4 týdny 
Aquaphor170 až 500 litrůDle typu 3 ks vložek za 300 Kč až 1400 Kč
BWT120 litrů3 ks vložek 250 Kč
OasaAž 800 litrů3 ks 850 Kč
Dafi150 l nebo 200 lDle typu 3 ks vložek za 250 Kč až 600 Kč
 4 až 6 týdnů 

Otázky a odpovědi

Jak vybrat filtry do konvice?

Výběr filtru se odvíjí od výběru konkrétní filtrační konvice. Zde filtry představují jeden ze základních parametrů, u kterého je důležitá zejména životnost a pořizovací cena náhradních filtrů.

Jaký je rozdíl mezi originálním a neoriginálním filtrem?

Originální filtry jsou vždy určeny pro konvice konkrétního typu i značky. Neoriginální filtry je možné použít u více různých typů konvic. To, jestli jsou vhodné, je vždy dáno výrobcem. Hlavní výhodou neoriginálních filtrů je zpravidla nižší pořizovací cena.
Zobrazit kompletní nabídku Filtry do konvice