Jak vybrat ionizátor vody
- Ionizátor vody, nebo také zázračný filtr na vodu dokáže rozdělit vodu na prospěšnou pro naše tělo a na vodu kyselou.
- Vybrat správný ionizátor vody záleží na jeho budoucím účelu, např. zda chcete jen zdravou vodu pro rodinu nebo chcete jen zlepšit kvalitu místní vody.
- Novinkou na trhu jsou ionizační lahve. Můžete je použít kdekoliv a kdykoliv a během 5 až 10 minut máte vodu připravenou k pití.
Ionizátor vody - náš výběr
Ionizátory vody na kohoutek
Přenosné ionizátory vody
Jak vybrat ionizátor vody
Druhy ionizátorů vody
Vybrat správný ionizátor vody záleží na jeho budoucím účelu, např. zda chcete jen zdravou vodu pro rodinu nebo chcete jen zlepšit kvalitu místní vody. Níže představíme dva hlavní druhy ionizátorů, které se pak ještě dělí na způsob použití.
Elektrické ionizátory vody
- Elektrické konvicové inonizátory vody: První ionizátor vody, který spatřil světlo světa. Proto má také většinu ochranných prvků a pH voliče s automatickým vypnutím.
Jeho uživatelé zejména ocení výrobu postříbřené vody díky stříbrné elektrodě. Zařízení si poradí i s tvrdou vodou, jelikož se snadno dostanete k samotným elektrodám, nebo jednoduše vyčistíte kyselinou citronovou. Tento druh naopak zaostává v čase přípravy vody a je méně uživatelsky přívětivý.
- Elektrické průtokové ionizátory vody: Moderní pokročilé vybavení, které připraví vodu na základě stisku jednoho tlačítka. Signalizuje životnost filtru, který lze jednoduše vyměnit.
Jeho nevýhodou je jeho výroba v Asii, kde tamní obyvatelé mají měkkou vodu. Z tohoto důvodu prozatím dobře nefunguje s tvrdou vodou a ucpává se. Zanáší se elektrody a po několika měsících se snižuje i jeho výkon.
Minerální ionizátory vody
- Minerální konvicové ionizátory vody: Jeden z nejnovějších typů, pro něhož je charakteristická nízká pořizovací cena i jeho provozní náklady. Pokaždé, když se mění náplň s minerály, dochází u přístroje k obnově jeho funkčnosti. Oceníte ho hlavně pro vylepšení chuti a kvality vody pro běžné pití.
Mezi nevýhody opět patří výroba v Asii. Tvrdá voda totiž vyžaduje častější výměnu minerální náplně a rovněž se snižuje i životnost ionizačních médií.
- Minerální průtokové ionizátory vody: Druhý nejnovější typ umí vytvořit ionizovanou vodu pouhým otočením kohoutku. Poradí si i s tvrdou vodou, jelikož výroba je v Asii i v USA.
Mínusy zahrnují jen chybějící indikátor životnosti filtru a nemožnost nastavit hodnotu pH vody, ta je totiž pevně nastavena.
Víte, že…?
Novinkou na trhu jsou ionizační lahve. Můžete je použít kdekoliv a kdykoliv a během 5 až 10 minut máte vodu připravenou k pití.
Nejznámější značky
Ionizátor vody se stává mezi lidmi víc oblíbený, a proto není problém si dnes vyhledat recenze na značku či konktrétní výrobek. Nicméně pro vaši rychlou orientaci při výběru nového zařízení doporučujeme věnovat pozornost následujícím značkám: aQuator, AQUAtip nebo Aquaion.
Cena
Pořídit si kvalitní ionizátor vody není levnou záležitostí. Proto se nenechte nalákat nízkou cenou, protože dobrý ionizátor vody obsahuje elektrolytické desky, vyrobené z platiny a titanu, ideálně v poměru 99:1. Přičemž cena platiny je dnes na úrovni zlata a z tohoto důvodu je zařízení tak drahé. Nezapomeňte ještě připočítat další výrobní náklady.
Víte, že…?
Ionizátor vody si můžete dle několika návodů na internetu vyrobit i doma, pokud budete chtít ušetřit. Ale není to nejlepší nápad a chcete-li mít jistotu kvalitní vody, dejte raději přednost certifikovanému zařízení.
Cena | Popis |
---|---|
Cena do 2 000 Kč | Nejnižší cena ionizačního přístroje se pohybuje kolem 1 500 Kč. Jedná se malou ionizační lahev z nerezu, kterou využijete zejména na cestách, ale do vícečlenných domácností není vhodná. V této cenové kategorii rovněž pořídíte filtry na přečištění vody. |
Cena od 2 000 Kč do 10 000 Kč | Na řadu přichází filtrační konvice o objemu 3,5 litru, přičemž objem přefiltrované vody je pak 2 litry. Vyrábí se v několika barevných mutacích, tak že zapadnou do každé domácnosti. Bez problémů pořídíte i zařízení, které má funkci stříbření vody. Rovněž sledujte, zda je zařízení certifikované a patentované pro vytváření alkalické pitné vody. |
Cena nad 10 000 Kč | Speciální ionizátory, které se umisťují k přívodu vody, se pohybují v řádech desetitisíců korun, ale nemusíte se vůbec starat o neustálé doplňování vody do ionizační konvice. Pořídit lze jakousi krabici s displejem, která ukazuje průtok vody aj., či přímo speciální vodovodní kohoutek s dvěma vývody. Kdy z jednoho teče voda zásaditá a z druhé voda kyselá. |