Kojící kloboučky

Aby kojení nebolelo.

ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 100 CZK
ca. 200 CZK
ca. 100 CZK
ca. 800 CZK

Jak vybrat kojící kloboučky

  • Kojící kloboučky bývají často používané jako náhrada vpáčených bradavek nebo jako ochrana bolestivých a poraněných bradavek.
  • Ačkoliv to odborníci přes kojení nevidí rádi, jsou kojící kloboučky běžně dostupné a oblíbené.
  • Kojící klobouček je vlastně tenký a pružný kousek silikonu ve tvaru bradavky s otvory ve špičce, která umožní průchod mléka.
  • I samotní výrobci upozorňují na to, že kloboučky lze používat pouze po nezbytně nutnou dobu.

Kojící kloboučky

Kojící kloboučky bývají často používané jako náhrada vpáčených bradavek nebo jako ochrana bolestivých a poraněných bradavek. Kloboučky mohou miminku v přisátí, přesto se jejich používání nedoporučuje.

Klobouček tvoří bariéru mezi maminkou a dítětem a kojení přes kloboučky může vést k pozvolnému snížení laktace. Statistika dále říká, že miminka, která se kojí přes klobouček, bývají kojena kratší dobu.

Měkké flexibilní
Medela Chrániče bradavek 2ks

Víte, že…?

Kojení nebolí. Zezačátku mohou být bradavky citlivé, ale bolest by neměla být nesnesitelná. V opačném případě je na vině chybná technika kojení.

Kdy použít

Ačkoliv to odborníci přes kojení nevidí rádi, jsou kojící kloboučky běžně dostupné a oblíbené. Ne každá maminka má čas na masírování vpáčených bradavek nebo několikadenní odsávání kvůli vpáčeným bradavkám. Péče o miminko je prostě náročná a vyčerpávající a tyto pomůcky mohou kojení nejen usnadnit, ale vůbec umožnit. Pokud jste se tedy seznámili s radami odborníků a přesto pro vás kojící kloboučky neztratily na půvabu, můžete se seznámit s tím, co které typy umožnují.

Co je kojící klobouček

Kojící klobouček je vlastně tenký a pružný kousek silikonu ve tvaru bradavky s otvory ve špičce, která umožní průchod mléka. Kojící klobouček umožňuje pevnější cíl a stimuluje patro miminka, tím ho povzbuzuje k sání. Postupně si bradavky na kojení zvyknou a vy tak mžete začít zkoušet kojit bez kloboučků.

Perfektně padnoucí
ARDO Tulips Kojící kloboučky

Nevýhody kloboučků

I samotní výrobci upozorňují na to, že kloboučky lze používat pouze po nezbytně nutnou dobu. K jejich nevýhodám patří zejména to, že dítěti zamezují přímý styk s bradavkou. Bradavka v sobě ukrývá citlivé receptory, ty pak reagují na bakterie ve slinách dítěte. Při kojení přes kloboučky nemůže matka poskytnout miminku potřebné protilátky. Při kojení přes kloboučky se prsa nevyprazdňují úplně, což může vést k zánětům.

Mytí a sterilizování

Kloboučky bývají prodávány po dvou kusech a lze je používat opakovaně. Proto je důležité, abyste o ně správně pečovala. Lze je umývat v čisté vodě a sterilizovat vyvařením nebo parní sterilizací. Takto o ně pečujte před každým použitím.

Výrobci a cena

Na trhu jsou k dostání kloboučky více značek. Představíme si výrobky od nejznámějších a nejoblíbenějších výrobců.

Ochrana bradavek
Canpol babies Chránič prsní bradavky EasyStart univerzální M/L 2 ks
Značka Popis
Medela Nabízí kloboučky s anatomickým tvarem, díky kterým můžete kojit i s vpáčenými nebo poraněnými bradavkami. Kloboučky jsou vyrobené ze silikonu, jsou šetrné k pokožce a mají neutrální vůni. Jsou vhodné pro občasné použití. Vybírat můžete z 3 velikostí, velikost S 16 mm, velikost M 20 mm a velikost L 24 mm. Cena se pohybuje v rozmezí 100 – 350 Kč.
MAM Tyto kojící kloboučky mají unikátní tvar ve tvaru motýlka, což umožňuje miminku dotýkání se pokožky maminky nosem a bradou. Savička je vyrobena ze sametového silikonu a je proto na dotek velmi měkká. Mam kloboučky jsou k dostání ve dvou velikostech. Cena je v tomto případě cca 200 Kč.
Silverette Tyto kloboučky jsou unikátní v tom, že jsou vyrobeny ze stříbra. Stříbro má antiseptické vlastnosti a dokáží zničit až 600 druhů bakterií a virů. Pokud budete používat tuto značku na poškozené bradavky, dojde právě díky zničení těchto nežádoucích bakterií k jejich rychlejšímu hojení. Tyto kloboučky jsou vhodné i pro maminky s vpáčenými bradavkami. Kloboučky jsou ekologické a lze je používat jakkoliv dlouho, jejich ´činnost se časem nemění. Tyto kloboučky se čistí jedlou sodou a to alespoň 1x týdně. Kloboučky jsou dostupné ve dvou velikostech. Cena kloboučků je 1250 Kč.
  • Mezi další značky patří kloboučky Tulip nebo, Nuk.

Jak kojit bez kloboučků

Ve chvílí, kdy se vaše bradavky zahojí, je možné kloboučky přestat používat. Některé miminka však mohou prs bez kloboučku odmítat, protože si zvyknout na ideálně tvarovanou bradavku. Miminko může prs odmítat také proto, že je zvyklé na kontakt s materiálem, ze kterého je klobouček vyroben. Kontakt s prsem bez kloboučku je tak pro něho něco úplně jiného.

Otázky a odpovědi

Kdy pořídit kojící kloboučky?

Kojení není jen způsob, jak nakrmit miminko. Díky kojení se vytváří jedinečná vazba mezi maminkou a miminkem. Kojení však může provádět řadu potíží. K těm nejčastějším patří bolestivé a poraněné bradavky. Některé maminky se mohou potýkat také s vpáčenými nebo plochými bradavkami.

Proč kojení bolí?

Bolestivé bradavky mohou být na počátku spojené s hormonálními změnami a zvýšenou náchylností k podráždění. Poraněné bradavky pak nejčastěji souvisí se špatnou technikou kojení. Při nesprávné poloze při kojení se může stát, že miminko drží bradavku pouze mělce a dásněmi se do ní bolestivě zakousne. Pokud má miminko velký hlad, může sát bradavku silně a rychle. Hůře se mu bude přisávat i k tvrdé a nalité bradavce. A bolest můžete cítit i při vyjmutí bradavky z úst miminka. Se všemi těmito problémy si poradíte díky správné technice kojení. Pokud některou z těchto potíží máte, obraťte se na laktační poradkyni.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Měkké flexibilní
Perfektně padnoucí
Ochrana bradavek
Oblíbené
Oválný tvar
Unikátní a jedinečný systém
Image
Produkt
Medela Chrániče bradavek 2ks
ARDO Tulips Kojící kloboučky
Canpol babies Chránič prsní bradavky EasyStart univerzální M/L 2 ks
Farlin Chrániče bradavek 2ks BF 633A
MAM Care prsní kloboučky 2ks
Avent Philips Niplette systém
Cena ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 100 CZK ca. 200 CZK ca. 100 CZK ca. 800 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.