15 nejlepších krokoměrů 2023

Mějte přehled o Vašem tréninku.

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
inSPORTline Pacero

Jak vybrat krokoměr

 • Ze statistik vyplývá, že lidé, kteří využívají krokoměry na denní bázi, každý den ujdou minimálně o 2 000 kroků více, než bez použití krokoměru.

Krokoměr - náš výběr

inSPORTline Pacero
přečíst recenzi
Výrobce: inSPORTline
Vzdálenost: ano
Omron HJ-325
přečíst recenzi
Výrobce: Omron
Rozměry: 42 x 57 x 13 mm
Hmotnost: 1000 g
Vzdálenost: ano
KASPER & RICHTER USB-Activity 3D
přečíst recenzi
Výrobce: Kasper & Richter
Rozměry: 65 x 45 x 10 mm
Hmotnost: 21 g
Spotřebované kalorie: ano

Krokoměry náramek

Krokoměry na oblečení

inSPORTline Pacero
přečíst recenzi
Výrobce: inSPORTline
Vzdálenost: ano
Omron HJ-325
přečíst recenzi
Výrobce: Omron
Rozměry: 42 x 57 x 13 mm
Hmotnost: 1000 g
Vzdálenost: ano
Silva Ex Plus
přečíst recenzi
Výrobce: Silva
Rozměry: 44 x 35 x 20 mm
Hmotnost: 19 g
Efektivní čas chůze: ano
Silva Ex 10 Distance
přečíst recenzi
Výrobce: Silva
Hmotnost: 22 g
Vzdálenost: ano
Efektivní čas chůze: ano
Zobrazit kompletní nabídku krokoměrů

Jak vybrat krokoměr

 • Krokoměr je doplněn o několik dalších funkcí.
 • Existují 3 oficiální typy konstrukce, které se užívají ke sledování vzdálenosti.
 • Většina krokoměrů má stejné základní principy konstrukce a měření, ohledně přesnosti se však můžou velmi lišit.

Typy krokoměrů

Existují 3 oficiální typy konstrukce, které se užívají ke sledování vzdálenosti:

Krokoměr
inSPORTline Pacero

Mechanický krokoměr

Tento typ krokoměru byl vůbec první na trhu. Malé kyvadlo uvnitř zařízení se otáčí dopředu a dozadu podle nárazů nohou uživatele na zem. Jak se kyvadlo pohybuje sem a tam, zobrazí se na horní části krokoměru, kolik kroků již bylo provedeno. S příchodem digitálních krokoměrů je tento typ spíše historií, protože se snadno poškodí a není zcela přesný.

Digitální krokoměry

Digitální krokoměr má uvnitř malé kovové kyvadlo, které se otáčí v závislosti na pohybu uživatele při chůzi. Když se kovový konec kyvadla pohybuje sem a tam, aktivuje se elektrický obvod, který zasílá informace na displej. Tento typ krokoměru byl nejpopulárnější před akcelerometry, které byly zavedeny v chytrých telefonech. Jsou mnohem lepší než mechanické krokoměry.

Inteligentní krokoměry

Inteligentní krokoměr je v podstatě inteligentní telefon bez klasické funkce telefonu. Samozřejmě aplikace krokoměrů jsou k dispozici také pro uživatele smartphonů. Akcelerometr uvnitř zařízení aktivuje počítání pokaždé, když nastane nějaký krok.

Krokoměry náramek
inSPORTline Strippy II

K dispozici jsou také inteligentní aplikace, které fungují na základě polohy GPS spíše než na základě provedených kroků – zaznamenávají vzdálenost od doby, kdy začnete chodit, až do okamžiku, kdy se zastavíte.

Inteligentní krokoměry jsou tedy nejnovějším typem. Mohou počítat kroky založené na integrovaném akcelerometru, jak již bylo popsáno. Inteligentní krokoměry jsou vybaveny dotykovým displejem. Některé mohou fungovat také jako přenosný hudební přehrávač.

Přestože neexistuje žádný rozdíl mezi tímto druhem speciálního zařízení a smartphonem s nainstalovanou aplikací, někteří lidé dávají přednost právě samostatnému zařízení, které splňuje jejich konkrétní požadavky.

Krokoměry na oblečení
Omron HJ-325

Funkce

Krokoměry mají různé praktické funkce:

Nastavení cílů a sledování pokroku

Krokoměr vám pomůže nastavit přiměřené cíle pro vaše zlepšení a pak vás svými funkcemi a zobrazováním vašeho každodenního pokroku udrží při plnění těchto cílů.

Řízení kalorií

Téměř všechny moderní krokoměry, a to i levnější typy, jsou zcela přesné při sledování kalorií spálených během tréninku. Vše, co musíte udělat je, že před použitím krokoměru zadáte pokyny k nastavení a do přístroje vložíte váhu a odhadovanou délku kroku.

Krokoměr
KASPER & RICHTER USB-Activity 3D
 • Většina krokoměrů uchová vaše kroky, celkovou vzdálenost, spálené kalorie apod. A to většinou v rozmezí od 7 do 31 dnů. Díky tomu je snadné se ujistit, že spalujete cílové množství kalorií při každém cvičení – a to v průběhu týdne i více.

Stopky

U krokoměrů se stopkami si můžete nastavit celkový čas, který chcete strávit denně při cvičení, a poté vám zabudovaný alarm stopek oznámí splnění daného limitu.

Připojení na Cloud

Všechny inteligentní krokoměry mají připojení k Internetu, což umožňuje uživatelům spojit se s ostatními, kteří používají stejnou aplikaci a vytvořit tak online skupinu.
Můžete tak motivovat sebe i ostatní k dalším a dalším krokům.

Krokoměry náramek
BEURER AS 80 PU

Monitor srdečního tepu

Další prospěšná fitness funkce je monitor srdečního tepu. Některé z těchto monitorů fungují na základě kontroly pulsu na zápěstí. Přesto však monitory srdečního tepu na zápěstí nejsou vždy tak přesné jako monitory pulsu na hrudi. Monitor tepu na hrudi je v podstatě hrudní pás, který vysílá signál pomocí bluetooth nebo přes kabel do krokoměru.

Synchronizace dat

Můžete si také pořídit krokoměry, které se připojují k počítači nebo smartphonu. Vaše data budou načtena do programu nebo do mobilní aplikace, která bude sledovat všechny vaše fitness statistiky. Některé z nejpopulárnějších krokoměrů se v reálném čase synchronizují s telefonem nebo tabletem, což vám umožní okamžitý přístup k vašim statistikám.

Zvažte funkce, které jsou pro vás nejdůležitější. Pokud chcete nejzákladnější volbu, měli byste hledat cenově dostupný krokoměr, který pouze dokáže sledovat vaše kroky. Pokud dáváte přednost různým fitness statistikám, zakupte si krokoměr s dalšími přidanými funkcemi.

Krokoměry na oblečení
inSPORTline Punty

Dodatečné funkce

Existuje celá řada přidaných funkcí, které můžete využít v krokoměru. Většina z nich je pro uživatele velmi subjektivní a není proto nezbytné zakoupit krokoměr s mnoha doplňujícími funkcemi, pokud chcete především měřit kroky.

Uchycení

Otevřené krokoměry

Otevřené krokoměry patří mezi nejlevnější. Displej je umístěn v přední části spolu s funkčními tlačítky. Některé z nich budou opatřeny klipem pro připojení k pasu, jiné jsou určeny k uložení do kapsy.

Největší problém s tímto krokoměrem není přesnost, ale problémem se jeví spíše to, že ​​design otevřeného krokoměru usnadňuje náhodný stisk tlačítka resetování, pokud tlačítko není speciálně chráněno.

Krokoměr
inSPORTline Strippy

Odklápěcí krokoměry

Tlačítka jsou narozdíl od předchozího typu uzavřena předním odklopným krytem, který chrání displej a funkční tlačítka, a to včetně tlačítka resetování. Mohou být dražší, ale cenový rozdíl je obvykle zanedbatelný.

Krokoměry na zápěstí

Krokoměry na zápěstí se dodávají v různých provedeních:

 • S čipy reagujícími na pohyb – tento typ upřednostňují ti, kteří při každém kroku pohybují rukama.
 • Samostatný snímač – v tomto designu externí snímač/vysílací jednotka bezdrátově přenáší data na hodinky. Tyto snímače jsou nejčastěji umístěné na opasku, na kotníku nebo také zaimplementované do vašich bot.
 • GPS – většina GPS krokoměrů na zápěstí neumožní počítat krok. Tento typ krokoměru vám sdělí vzdálenost, kterou jste urazili, a zároveň také vaši rychlost.
Krokoměry náramek
Medisana ViFit touch 79488

Pro ty, kteří hledají krokový čítač, je princip čipu snímající pohyb jediným spolehlivým typem krokoměru na zápěstí.

Snadnost použití

Některé přístroje jsou při používání velmi neohrabané a mají příliš specifické pokyny, například jakým způsobem je třeba přístroj nosit pro maximální přesnost. Některé přístroje zase nejsou lokalizovány a jsou pouze v jazyce výrobce. Přečtěte si tedy nejprve recenze produktů a zjistěte se, zda vámi vybraný krokoměr je pro vás vhodný.

Přesnost

Většina krokoměrů má stejné základní principy konstrukce a měření, ohledně přesnosti se však můžou velmi lišit. Proto je důležité se vždy před nákupem seznámit s údaji o přesnosti měření kroků.

Krokoměry na oblečení
Silva Ex Plus

Komfort

Obecně platí, že čím je přístroj menší, tím pohodlnější bude, a to bez ohledu na zvolený design. Velký objemný klip nemusí sedět správně na vašem pasu a krokoměr tak může být náchylný k pádu při rychlém pohybu.
Velký a těžký krokoměr na zápěstí bude těžkopádný při používání. Vždy je vhodné krokoměr před zakoupením vyzkoušet, abyste věděli, jak vám sedí.

Dodatečné funkce

Přidané funkce, které můžete u krokoměrů najít, zahrnují:

 • Odhad vzdálenosti
 • Spálené kalorie
 • Možnost sledovat konkrétní tréninky
 • Paměť, ve které uchováváte měření z posledních dnů
 • Hodiny
 • Stopky / odpočítávání
 • Alarm
 • Rychlost chůze
 • Nastavení denního cíle
 • Možnost nahrát data do počítače nebo aplikace pro mobilní telefon
 • Pulsní monitor
 • Aplikace pro sledování poměru času chůze a nečinnosti
 • Aplikace pro monitorování spánku
 • Protokolování diety
Krokoměry náramek
Junso JS-226

Ceny a nejznámější značky

Omron Od 330 Kč
InSportline Od 180 Kč
FitBit Od 780 Kč
Conrad Od 180 Kč
Spokey Od 330 Kč
Tanita Od 230 Kč
Silva Od 570 Kč

Další parametry

Kde plánujete chodit nebo běhat s krokoměrem? Zvažte, zda jsou pro vás nejdůležitější kroky nebo celková vzdálenost.
Hlavním důvodem těchto dvou otázek je rozdíl mezi digitálními (i mechanickými) krokoměry s kyvadlem uvnitř a GPS krokoměry, které skutečně měří vaši polohu a vzdálenost ze satelitu na obloze.
GPS tedy nemůže přesně měřit vaše kroky, avšak měří přesnou urazenou vzdálenost přes satelit.

Pokud neběžíte v terénu, který vám umožní udržet konzistentní délku kroku (jak je naprogramováno ve vašem krokoměru), nikdy nebudete mít přesné sledování pomocí kyvadlového krokoměru, ale pouze s GPS krokoměrem.
Pokud máte v plánu vycházet hodně kopců nebo cestovat přes tvrdý, nerovný terén, je nejvhodnější GPS krokoměr, a to i přesto že ztratíte schopnost přesně počítat kroky. Pokud budete trávit většinu času na rovném terénu, kyvadlový krokoměr je vaší nejlepší volbou.

Shrnutí

Krokoměry jsou nezbytným nástrojem pro každého, kdo chce lépe měřit chůzi, běh, pěší turistiku nebo chození po schodech. Před nákupem byste měli především zvážit kvalitu dílů, design a zpracování krokoměru, které určují jak dlouho vám krokoměr vydrží. Oblíbené jsou krokoměry, které jsou součástí chytrých náramků.

Krokoměry na oblečení
Silva Ex 10 Distance

Víte, že…?

Používání krokoměru je skvělý způsob, jak sledovat každodenní činnost a motivovat se k tomu, abyste se začali více pohybovat a to i ve dny, kdy byste normálně seděli doma. Nemusíte si však vyhradit zvláštní čas pro využívání krokoměru.

Zde je několik způsobů, jak přidat každý den další kroky:

 • Využijte vzdálenější parkovací místa. Každý den můžete přidávat stovky kroků tím, že zaparkujete dále od vchodu.
 • Hrajte si s dětmi. Hra s dětmi jistě zvýší počet vašich každodenních kroků a zároveň je to zábavné.
 • Používejte schody místo výtahu. Tyto náročnější kroky vám pomohou také budovat svaly.
 • Ať už čekáte na autobus, nebo na mezipřistání na letišti, využijte tuto příležitost, abyste zvýšili počet kroků.
 • Uklízejte. Uklízením získáte další počet kroků navíc.
 • Choďte ven za každého počasí, získáte jak kroky navíc, tak kondici a odolnost.
Krokoměry náramek
Junso JS-7170

Otázky a odpovědi

Kde se vzal krokoměr?

Krokoměry se používají se již řadu let. Počáteční mechanická zařízení sledovala kroky velice základním a nepřesným způsobem. Uživatel potřeboval přístroj nosit ve velmi specifické poloze a kroky byly počítány pouze tehdy, když pohyb přesně odpovídal typickému rytmu chůze. Správa dat byla omezená a základní. V posledních letech se tento obor zaměřuje na miniaturizaci a snížení nákladů na digitální akcelerometry, stejně jako rozsáhlým využitím smartphonů. Ze statistik vyplývá, že lidé, kteří využívají krokoměry na denní bázi, každý den ujdou minimálně o 2 000 kroků více, než bez použití krokoměru.

Jak krokoměr motivuje k lepším výsledkům?

Se všemi četnými dostupnými funkcemi nikdy nebylo snadnější, abyste při chůzi nebo běhu stále zůstali motivováni. Skutečnost, že můžete sledovat takové množství dat, vám umožňuje zůstat motivováni každý další den. Kvalitní krokoměr je jako tichý trenér, který je s vámi na každém kroku a sleduje váš pokrok a vyzývá vás, abyste pokračovali dál.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku krokoměrů