Nejlepší organizéry na kočárek 2024 a jak vybrat

Praktický a přehledný.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Únor 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Zopa Organizér Deluxe Černá
78 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat organizér na kočárek

 • Organizér na kočárek je ve své podstatě praktická taška s několika přihrádkami.
 • Díky organizéru budete mít vše přehledně poskládané.
 • Organizéry jsou vyráběny v mnoha různých velikostech, záleží tedy na vašich vlastních potřebách.
 • Organizéry jsou vyráběny z kvalitních prodyšných a dobře čistitelných materiálů.

Organizér na kočárek - náš výběr

Organizéry na kočárek Zopa

Organizéry na kočárek Pinkie

Malé organizéry na kočárek

Závěsné organizéry na kočárek

Zobrazit kompletní nabídku organizérů na kočárky

Jak vybrat organizér na kočárek

 • Organizér na kočárek je ve své podstatě praktická taška s několika přihrádkami.
 • Díky organizéru budete mít vše přehledně poskládané.
 • Organizéry jsou vyráběny v mnoha různých velikostech, záleží tedy na vašich vlastních potřebách.
 • Organizéry jsou vyráběny z kvalitních prodyšných a dobře čistitelných materiálů.

Proč koupit organizér

Ve většině případů je při koupi kočárku mezi příslušenstvím i taška na kočárek. Ta má však jen malý počet kapes, někdy však přihrádky nenajdete vůbec. Díky organizéru budete mít vše přehledně poskládané a v případě, že jste zvyklý vozit i nějakou svačinku, nemusíte se bát, že se vám něco vyleje nebo vysype.

Možnosti

Organizéry slouží především k převážení praktických věcí, tedy vše, co potřebuje maminka – mobil, peněženka, taška, pití a případně něco na zub.
Dále samozřejmě slouží miminku, obsahovat by tedy měl:

 • přebalovací podložku
 • náhradní plenku
 • vlhčené ubrousky
 • náhradní dudlík
 • a samozřejmě láhev s čajem nebo mlékem a starším dětem pak něco k jídlu.
Kočárek v přírodě

Do organizéru se vejde vše podstatné, iStock /Mykhaylo Sahan

Provedení a design

Organizéry jsou vyráběny v mnoha různých velikostech, záleží tedy na vašich vlastních potřebách. Lze je připevnit na jakýkoliv kočárek a díky ramennímu popruhu snadno přenášet. Díky tomu budete mít vždy po ruce vše, co potřebujete například pro návštěvu k dětskému lékaři.

Design

Organizér na kočárek
Zopa Organizér Deluxe Černá

Malé typy organizérů lze připevnit na kočárek pomocí čtyř popruhů, v tomto případě se ale nepodobá klasické tašce, jedná se spíše o praktický úložný box s dvěma přihrádkami na láhve po stranách a větší kapsou uprostřed. Na boční straně je pak přehledná kapsa ze síťoviny určená především na mobilní telefon.

Organizéry jsou ve většině případů vyráběny v černé a šedé barvě. Látka je často doplněna o malý barevný prvek. Dá se však zakoupit i v modré nebo červené, nebo třeba s motivem květin atd.

Žena tlačí dětský kočárek

Organizér můžete sladit s dětským kočárkem, iStock /diignat

Údržba

Organizéry jsou vyráběny z kvalitních prodyšných a dobře čistitelných materiálů. Díky tomu je můžete snadno udržovat, dobře se čistí i navlhčeným hadříkem a lze je samozřejmě prát pomocí šetrného programu.

Značka a cena

Organizéry na kočárek Zopa
Zopa Organizér Plus Greyy

K dostání je velké množství organizérů, představíme si několik značek, které je mají ve své nabídce.

ZnačkaCo nabízí
ZopaJedná se o českého výrobce, kromě kočárků a jiného dětského zboží má v nabídce několik organizérů. V tomto případě se jedná o menší tipy. Nejmenší disponují jednou kapsou, větší pak mají 3 nebo 6 kapes. Všechny typy pak mají po stranách 2 boxy na pití a praktickou síťovanou kapsičku na mobilní telefon. Ve všech případech je barva organizérů černá nebo šedá. Jejich cena je v rozmezí 300 – 400 Kč.
Valco BabyNabízí organizér větších rozměrů, jehož předností jsou především dvě velké izolované kapsy, které udrží potraviny v teple nebo chladu. Je použitelný na všechny typy kočárků. Dále máte k dispozici 3 síťované kapsy. Malou na drobnosti, větší na vše možné a jedna je pak určena na láhev. Koupit ho můžete za cca 600 Kč.
Elodie DetailsPokud chcete opravdu velký a prostorný organizér v elegantním vzhledu, která je možné použít i jako tašku přes rameno, může vás zaujmout výrobek této značky. Jeho objem je více než 7 litrů. Drobnosti lze uložit do praktické kapsy víka tašky, která se zapíná pomocí zipu. Tento výrobek není možné prát v pračce, očistíte ho však pomocí vlhkého hadříku. K dostání je za necelých 1 500 Kč a i zde se jedná o černé provedení.
MakaszkaJestliže chcete trochu veselejší design, mohou se vám líbit organizéry Makaszka. Jsou vyrobeny z ekologické kůže, která je odolná vůči vodě, oděru i UV záření. Disponují dvěma většími kapsami, nechybí ani kapsa na láhev nebo drobnosti. Organizéry jsou šité ručně a jejich cena je necelých 1 100 Kč.
EmitexDalší větší typ, do kterého se vejde spousta věcí. Uvnitř je několik kapes a posloužit vám může i jako praktická taška přes rameno. Lze ho tedy používat i po té, co vaše dítě kočárek potřebovat nebude. Lze ho koupit za cca 500 Kč.
Žena běží s kočárkem

Organizér na kočárek na trh dodává mnoho výrobců, iStock /blyjak

Další značky

Vybírat můžete i z mnoha dalších značek, nabídka je opravdu široká. Více místa vám poskytne výrobek od Babymoov, Krásné výrobky nabítí Easywalker, kombinaci barev pak Diago a zdobený vzhled například La Millou. Cena výrobků se pohybuje nejčastěji kolem 500 Kč, k dostání jsou pak výrobky, které koupíte za necelých 300 Kč nebo jejichž cena šplhá naopak k 1 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Proč koupit organizér?

Organizér na kočárek je ve své podstatě praktická taška s několika přihrádkami, do kterých je možné naskládat všechny potřebné věci, které při pobytu venku můžete potřebovat. Díky množství všech možných velikostí přihrádek, budete mít všechno, už žádné zmatené hledání peněženky, mobilu, vlhčených ubrousků nebo malé svačinky. Maminky, které organizér mají, na něho nedají dopustit.

Co se do organizéru vejde?

Je ale překvapivé až úsměvné, co všechno maminky do organizéru naskládají. Ženy, které o organizérech debatují na různých diskuzích, nosí kromě zmíněných věcí například bábovky na písek, nosítko na miminko, hračky, psa, pláštěnku, pletení a další. Po cestě zpátky domů, pak může být v případě starších dětí naplněn kameny, šneky, šiškami a třeba listím. Z tohoto výčtu vyplívá, že organizér je velmi praktický a pojme opravdu velké množství všeho možného.
Zobrazit kompletní nabídku organizérů na kočárky