Pingpongový stůl

Vnitřní i venkovní.

ca. 5 400 CZK
ca. 11 900 CZK
ca. 7 700 CZK
ca. 21 800 CZK

Jak vybrat pingpongový stůl

 • Ping pong nebo také stolní tenis je poměrně oblíbený sport.
 • Venkovní stoly by měly mít vždy robustní konstrukci s horizontálním zpevněním.
 • Masivnost konstrukce souvisí i s tím, zda bude nebo nebude stůl vybaven kolečky.
 • V případě skládacích stolů je dobré zaměřit se také na mechanismus samotného složení.

Typy

Můžete se rozhodovat mezi dvěma typy stolů, jedná se o vnitřní a venkovní variantu. Když si chcete užít zábavu s přáteli při zahradním grilování, zaměřte se pouze na outdoor (venkovní) variantu. Pokud ale naopak chcete stůl k sobě domů, do sportovního klubu nebo třeba do tělocvičny, věnujte pozornost indoor (vnitřním) modelům.

Vnitřní pingpongový stůl

Je určený pouze do interiérů, většinou to bývají sportovní haly nebo kluby, domácnosti apod. Jeho výhodou oproti venkovním stolům je nižší cena. Ovšem nelichotivá je slabší odolnost, to znamená, že oproti venkovním stolům nemusí tak dobře snášet vlhkost, střídání teplot apod. Myslete také na to, že vyžaduje dostatek prostoru.

Vnitřní
Sponeta S1-12i

Venkovní pingpongový stůl

Venkovní pingpongový stůl je vyroben z úplně odlišných materiálů, a to z důvodu odolnosti vůči změnám teplot, dešti, vlhkosti a také přímému slunečnímu záření. Většinou bývá vybaven speciální povrchovou antireflexní vrstvou a UV filtrem. Díky tomu jej můžete využívat celoročně. Díky těmto vlastnostem ale počítejte s vyšší cenou, než je u vnitřních typů stolů.

Konstrukce

Další podstatnou vlastností stolů na stolní tenis je jejich konstrukce, která může být buď pevná, nebo skládací.

Pevná konstrukce

U pevných stolů musíte počítat s tím, že budou stálou součástí interiéru nebo exteriéru, protože je nemůžete sklopit a někam umístit. Tento typ stolů bývá obvykle součástí sportovních hřišť nebo hal. Pro domácí použité není příliš vhodný.

Venkovní
Sponeta S3-46e

Skládací konstrukce

Skládací typ konstrukce je tím nejběžnějším, a to pro domácí i rekreační využití. Hlavní důvod, proč se často pořizuje skládací stůl je nedostatek místa. S tímto typem konstrukce můžete jednoduše sklopit obě poloviny hrací desky k sobě, což vám zaručí snadné skladování v garáži nebo třeba ve sklepě.

Hrací deska

Kvalita hrací desky je jedním z hlavních faktorů při výběru pingpongového stolu, ovlivňuje totiž celou hru. Pamatujte, že deska by vždy měla mít zelenou nebo modrou barvu a nikdy by se neměla lesknout. Nejlepší je tedy matné provedení. Další důležitá kritéria jsou materiál, tloušťka a rozměry.

Materiál

Materiál hrací desky vysoce ovlivňuje odrazové vlastnosti míčku. Jestliže se jedná o kvalitní desku, přesvědčíte se tak, že upustíte na desku míček z 30 cm, který by se měl odrazit do výšky 23 cm.

Pro rekreační hru
Butterfly Playback Rollaway
 • Interiérové stoly jsou často vyrobeny z dřevotřísky, dražší modely pak z tvrzeného dřeva, které je vysoce odolné.
 • Outdoorové desky pingpongových stolů jsou zpravidla z laminátu nebo plastu.
 • Značkové modely jsou vyrobeny z vrstveného hliníku.
 • Na sportovních hřištích se můžete setkat také s betonovými stoly.

Tloušťka

Síla hrací desky má významný vliv na její odolnost, životnost i kvalitu. Souvisí to s typem použitého materiálu. U moderních plastových desek stačí tloušťka jen 4 – 5 mm, dřevěné desky by naopak měly být tlusté alespoň 19 – 22 mm. Nejkvalitnější desky bývají tlusté až 25 mm. Obecně se můžete řídit tím, že čím je deska tlustší, tím je také odolnější a snese vyšší zatížení.

Rozměry

Hrací deska může mít různé rozměry. Existují dokonce i mini pingpongové stoly. Abychom vám alespoň udělaly nějakou představu, uvedeme rozměry soutěžních stolů na stolní tenis, které mají délku 274 cm, šířku 152,5 a jejich výška od podlahy je 76cm. Je ale zcela na vás, jakou velikost si zvolíte, záleží především na vašich preferencích.

Stůl nejvyšší kvality
Joola 3000 SC

Víte, že…?

Modely pingpongových stolů jsou buďto opatřeny pojízdnými kolečky nebo nikoli. Většinou ale velké stoly kolečka mají, a to z toho důvodu, že váží i několik desítek kilogramů, takže manipulace s nimi je obtížná. U základních a malých vnitřních stolů na stolní tenis kolečka nenajdete. Nejlevnější typ koleček je vyroben z plastu, ty dražší jsou lepší a jsou pogumovaná. Jestliže chcete přesouvat komfortněji, zvolte velká a zdvojená kolečka, která jsou otočná.

Příslušenství a funkce

K pingpongovému stolu náleží i další vybavení a funkce, které při jeho využívání jistě oceníte. Abyste získali větší přehled, podívejte se na následující tabulku, která vám poskytne veškeré informace, které se týkají právě příslušenství a funkcí.

Vybavení/funkce Popis
Síťka Důležitá část výbavy, ovšem není vždy součástí balení. Síťka může být výškově nastavitelná, a pokud patříte mezi pokročilejší hráče, zjistěte si, zda je možné síťku dopínat, tedy jestli můžete měnit sílu napnutí.
Držák síťky Vždy volte takový držák, který je pevný a při skládání stolu jej není potřeba demontovat. Ušetříte si tak spoustu času.
Ochranná obvodová lišta desky Je vhodná spíše pro venkovní stoly. Brání poškození hrany stolu.
Bezpečnostní zámek desky Slouží pro skládací typy stolů, které díky němu můžete uzamknout, a to jak ve složeném, tak i v rozloženém stavu.
Vyrovnávací mechanismus Jedná se o speciální šroubovací adaptéry u každé nohy stolu, které zajistí rovnost desky, což je potřeba zejména u venkovních typů stolů. Pomocí těchto adaptérů můžete libovolně měnit délku nohy stolu, podle nerovnosti terénu.
Držák na pálky a míčky Bývá součástí konstrukce stolu. Zajišťuje hráčům jistý komfort při manipulaci s herními pomůckami.

Cena

Pingpongový stůl není úplně levná zábava. I tak ale nemusí jít o zdrcující částky. Můžete si vybrat podle tří základních cenových kategorií. Vždy ale záleží na vašich požadavcích.

 • Do 3 000 Kč – Jedná se o nejlevnější základní mini indoor varianty, které jsou určené pro opravdu občasné využití při rekreaci. Nebo se zde setkáte s dětskými stoly na stolní tenis. Nehledejte zde modely s pojezdem. Výhodou ale je, že tyto stoly můžete složit.
 • 3 000 – 6 000 Kč – Většinu pingpongových stolů pro běžné rekreační využívání pořídíte v této hodnotě. Najdete zde jak vnitřní, tak i venkovní modely, které jsou kvalitnější a odolnější. Jsou vybaveny pojezdem, případně dalším příslušenstvím. Vybere si zde každý vášnivý rekreační hráč.
 • Nad 6 000 Kč – Zhruba od šesti tisíc korun jsou stoly určené jak pro vášnivé hobby hráče, tak i pro profesionály. Vyberete venkovní i vnitřní stoly s výbornou odolností, které jsou určené pro vysoké zatížení.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat pingpongový stůl?

Pokud se rozhodnete pro koupi pingpongového stolu, nejprve si promyslete, kam stůl umístíte a jak pokročilí hráči jej budou užívat.

Proč hrát ping pong?

Ping pong nebo také stolní tenis je poměrně oblíbený sport a to nejen v profesionální sféře, ale i v té rekreační. Stolnímu tenisu se mohou věnovat všechny věkové kategorie a jako každá jiná fyzická aktivita, i stolní tenis má pozitivní vliv na fyzické i psychické zdraví člověka. Ke hře budete potřebovat vhodný pingpongový stůl, dále pálky a míček.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Vnitřní
Venkovní
Pro rekreační hru
Stůl nejvyšší kvality
Image
Produkt
Sponeta S1-12i
Sponeta S3-46e
Butterfly Playback Rollaway
Joola 3000 SC
Hmotnost
71 kg
62 kg
85 kg
125 kg
Kolečka
Použití
vnitřní (indoor)
venkovní (outdoor)
vnitřní (indoor)
vnitřní (indoor)
Rozměry (DxŠxV)
274 x 152.5 x 76 cm
274 x 152.5 x 76 cm
152 x 189 x 65 cm
274 x 152.5 x 76 cm
Síla desky
19 mm
5 mm
19 mm
22 mm
Cena ca. 5 400 CZK ca. 11 900 CZK ca. 7 700 CZK ca. 21 800 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena