Pingpongový stůl venkovní

Odolá povětrnostním vlivům a změnám teplot.

ca. 10 000 CZK
ca. 15 700 CZK
ca. 8 000 CZK
ca. 13 500 CZK

Jak vybrat venkovní pingpongový stůl

 • Ping pong nebo také stolní tenis je poměrně oblíbený sport.
 • Venkovní stoly by měly mít vždy robustní konstrukci s horizontálním zpevněním.
 • Masivnost konstrukce souvisí i s tím, zda bude nebo nebude stůl vybaven kolečky.
 • V případě skládacích stolů je dobré zaměřit se také na mechanismus samotného složení.

Typy

Základní rozdělení tohoto typu stolu, je podle toho, kde bude využíván, tedy na vnitřní a venkovní variantu.

Indoor

Tento typ pingpongových stolů je určený pouze pro použití v interiéru (sportovní haly, domácnosti). Stoly jsou méně odolné, ale na druhou stranu levnější.

S kolečky
Sponeta S3-46e

Outdoor

Venkovní stoly jsou vyrobeny z materiálů, které snadno odolají povětrnostním vlivům a změnám teplot. Povrchová úprava je většinou antireflexní s UV filtrem. Stůl je tedy možné používat od jara do podzimu, případně v mírné zimě. Stoly mají vyšší pořizovací cenu.

Rámová konstrukce

Kvalita rámové konstrukce ovlivňuje stabilitu, odolnost, ale také životnost stolu. Venkovní stoly by měly mít vždy robustní konstrukci s horizontálním zpevněním. Nejvyšší pevnost zajišťuje konstrukce ze svařovaných pozinkovaných profilů. Tento materiál ale najdete u stolů určených do opravdu náročných podmínek a od toho se odvíjí také pořizovací cena.

Pojezd

Masivnost konstrukce souvisí i s tím, zda bude nebo nebude stůl vybaven kolečky. Velká část velkých a zejména venkovních stolů kolečka má, protože usnadňují případnou manipulaci. Kola mohou být buď plastová (nejlevnější varianta) nebo pogumovaná. Dále se může jednat o velká nebo otočná zdvojená kola. Ty zajišťují větší komfort při přesouvání stolu.
Při nákupu se také informujte o funkci dobrzdění pojezdu, která se bude hodit právě u velkých, těžkých stolů, protože zajistí jeho větší stabilitu.

Robustní a pevný
InSPORTline Outdoor 100

Mechanismus

Druhé dělení pingpongových stolů souvisí s tím, zda se dají nebo nedají složit.

Typ Popis
Pevná konstrukce Zpravidla stálá součást prostoru
  Hodí se zejména pro komerční využití (sportovní haly, hřiště)
Skládací stoly Běžnější varianta u obou typů stolů
  Většinou lze sklopit k sobě obě poloviny hrací desky
  Ideální volba ve chvíli, kdy řešíte nedostatek místa

Skládací mechanismus

V případě skládacích stolů je dobré zaměřit se také na mechanismus samotného složení. Jednodušší varianta je pákový mechanismus. Zde stůl zvládne složit i jedna osoba. Dále jsou modely, které vyžadují odmontovat síť nebo upínací mechanismus.
U většiny stolů se setkáte s tím, že lze složit pouze jednu desku. Stůl ale můžete využít při hře proti sobě. Další varianta je složení obou stran. Pouze ve výjimečných případech se deska neskládá, skládají se nohy stolu.

Hrací deska

Jedná se o nejdůležitější část pingpongového stolu a stejně důležité jsou i její parametry. Kvalitní hrací deska totiž výrazně ovlivňuje hru.

S držákem
Sponeta S1-12e

Vzhled

Hrací plocha pingpongového stolu by měla být v matném provedení. Nikdy by se neměla lesknout.
Za klasické barvy hrací plochy jsou považovány zelená a modrá. Setkat se ale můžete i s šedou variantou. Výběr barvy je jednak otázkou designu, ale je nutné přihlédnout i na kontrast prostoru, ve kterém se hraje. To znamená, že např. není vhodné hrát na zeleném stole, který je umístěný na trávníku.

Materiál

Pro výrobu hracích desek venkovních stolů se používá:

 • Laminát
 • Plast
 • Vrstvený hliník (značkové modely)
 • Beton (hřiště, jiná sportoviště)
Skládací
Sponeta S4-73e

Pozor na dřevotřísku, ta je určena pouze pro stoly do interiéru. Stejně tak dřevěné stoly se na venkovní použití příliš nehodí, i když jsou odolnější.

Víte, že…?

Odrazové vlastnosti míčku jsou výrazně ovlivněny právě materiálem hrací desky. Kvalitní desku poznáte tak, že upustíte míček z výšky cca 30 cm. Ten by se následně měl odrazit do výšky 23 cm.

Rozměry

Základní rozměr stolu na ping pong je:

 • Délka 274 cm
 • Šířka 152,5 cm
 • Výška 76 cm

Jedná se o rozměr soutěžních stolů, ale na našem trhu najdete hrací desky s různými hodnotami. Záleží jen na vás, jaká velikost vám bude vyhovovat.
Tloušťka desky ovlivňuje jednak kvalitu samotného stolu, ale také jeho odolnost a životnost. Obecně se dá říct, že čím silnější deska bude, tím lépe – bude odolnější, snese vyšší zatížení. U každého materiálu se ale uvádí jiná hodnota, např.:

 • Plast – ideální síla je 4 – 5 mm
 • Dřevo – uvádí se 19 – 22 mm

Vybavení

Součástí stolu může být:

 • Síťka – může být výškově nastavitelná, možnost změny síly napětí síťky; nemusí být vždy součástí stolu, je nutné ověřit!
 • Držák síťky – U pevných držáků není nutné jejich demontování v případě skládání stolu

Ochranná obvodová lišta desky – zabrání poškození hran stolu

 • Zámek desky – zámek může být součástí skládacího mechanismu; bezpečně desku zajistí ve složeném i rozloženém stavu
 • Vyrovnávací mechanismus – využijete zejména u venkovních stolů; díky adaptéru můžete měnit délku nohou stolu podle aktuální nerovnosti terénu
 • Držák pálek a míčků, stříška proti dešti

Výrobci a ceny

Nejlevnější stoly, které jsou označeny jako „Outdoor“ koupíte za necelých 5000,- Kč. U nejdražších modelů se můžete dostat na částku až 60000,- Kč.

 • Do cca 7000,- Kč – jedná se o cenovou kategorii, ve které najdete většinu stolů pro rekreační použití. Týká se jak vnitřních, tak venkovních modelů. Stoly mohou, ale nemusí mít kolečka. Velmi často je součástí alespoň nějaké příslušenství.
 • Od 7000,- Kč – tyto stoly se vyznačují kvalitním zpracováním, které využijí jak hobby, tak i profi hráči. Najdete zde modely vhodné pro komerční použití.

Otázky a odpovědi

Proč hrát ping pong?

Ping pong nebo také stolní tenis je poměrně oblíbený sport a to nejen v profesionální sféře, ale i v té rekreační. Stolnímu tenisu se mohou věnovat všechny věkové kategorie a jako každá jiná fyzická aktivita, i stolní tenis má pozitivní vliv na fyzické i psychické zdraví člověka. Ke hře budete potřebovat vhodný pingpongový stůl, dále pálky a míček.

Jak vybrat venkovní stůl na ping pong?

Pokud chcete vsadit na kvalitu, zaměřte se na tyto výrobce – Sponeta, Cornilleau, Stiga nebo Butterfly.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
S kolečky
Robustní a pevný
S držákem
Skládací
Image
Produkt
Sponeta S3-46e
InSPORTline Outdoor 100
Sponeta S1-12e
Sponeta S4-73e
Hmotnost
62 kg
85 kg
52 kg
65 kg
Výrobce
Acra
inSPORTline
Acra
Acra
Síla desky
5 mm
5 mm
4 mm
Cena ca. 10 000 CZK ca. 15 700 CZK ca. 8 000 CZK ca. 13 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena