Ochranná síť na trampolínu

Pro bezpečnost Vašich dětí.

ca. 700 CZK
ca. 900 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 900 CZK
ca. 900 CZK
ca. 1 000 CZK

Jak vybrat ochrannou síť na trampolínu

 • Ochranná síť patří k nejdůležitějším bezpečnostním prvkům každé trampolíny a neměli byste ji nijak podcenit.
 • Je vhodné myslet na to, jakým způsobem je ochranná síť na trampolínu přidělána k samotné konstrukci trampolíny.
 • Při výběru správné ochranné sítě na trampolínu se řiďte průměrem vaší trampolíny.

Výběr sítě

Při výběru ochranné sítě na trampolínu je nutné postupovat obezřetně a řídit se několika jednoznačnými kroky tak, abyste vybrali vhodný typ vašich možností a především pro váš typ trampolíny.

Průměr trampolíny

Výběr vhodné ochranné sítě na trampolíny začíná zjištěním, případně změřením průměru vaší trampolíny. Existují většinou dané průměry a málokdy jde o nějaký specifický a nestandardní průměr, který byste v nabídce prodejců ochranných sítí na trampolíny nenašli. Typickými průměry jsou:

Plnohodnotná náhrada
Aga Ochranná síť 305 cm
 • 183 centimetrů
 • 244 centimetrů
 • 305 centimetrů
 • 366 centimetrů
 • 396 centimetrů
 • 430 centimetrů
 • 457 centimetrů
 • 487 centimetrů

Víte, že…?

Ochranná síť na trampolínu je velmi důležitým prvkem bezpečnosti v případě jakékoliv trampolíny. Jedná se o síť s hustými oky, která zabraňuje, aby člověk z trampolíny nespadl na tvrdou zem. Ochranná síť na trampolínu by tak měla být zcela nedílnou součástí každé trampolíny.

Upevnění sítě

Dále je potřeba se rozhodnout, jaký typ upevnění ochranné sítě budete volit či preferovat. Ochranná síť na trampolínu může být instalována zavěšením ke konstrukci. Další možností je jednoduché ale bezpečné navléknutí na konstrukci. Ochrannou síť lze také dle typu zavěsit z vnitřní strany konstrukce trampolíny.

Víte, že…?

Velký pozor si dejte na méně kvalitní ochranné sítě na trampolínu, které mají samotnou síť přišitou k návlekům na tyče trampolíny. Toto řešení vás může nemile překvapit tím, že se po krátké době začne párat a vlastně rozpadat.

Kvalitní materiál
Spartan ochranná síť na trampolínu 305 cm
Upevnění ochranné sítě použití    
zavěšení na konstrukci snadná a bezpečná instalování    
navléknutí na konstrukci nejjednodušší řešení, vhodné na menší trampolíny    
zavěšené z vnitřní strany nejjistější řešení, vhodné pro větší typy trampolín  

Počet tyčí

Myslet musíte dále na to, jaká je konstrukce vaší trampolíny. Klíčovou roli hraje počet tyčí, ke kterým se ochranná síť například bude konkrétním způsobem připevňovat. Typicky jde o 6 tyčí u menších trampolín a 8 tyčí u větších trampolín. Některé druhy trampolín nejsou tyčemi vybaveny a je nutné koupit ochrannou síť i s tyčemi.

Kvalita materiálů

Při výběru vhodné ochranné sítě na trampolínu je také vhodné hledět na kvalitu použitých materiálů.

 • Případné společně dodávané tyče by měly být vyrobeny z vysoce odolné galvanizované oceli.
 • Vyplatí si vše důkladně prohlédnout a pozornost věnovat i spárům, na kterých se pozná, jak dobře byly případně materiály svařovány.
 • Samotná ochranná síť by měla být vyrobena z vysoce kvalitního PVC, který bude odolávat zejména UV záření.
8 trubek
GoodJump Ochranná síť na trampolínu 305 cm / 8 trubek

Ochranná síť bude společně s trampolínou venku a měla by vydržet déle než jen jednu sezónu. Není od věci si zjistit i gramáž a konkrétní typ použitého PVC.

Výška sítě

Výška ochranné sítě na trampolínu by měla v ideálním případě dosahovat alespoň 2 metrů, aby přes ní nikdo nemohl jen tak přepadnout nebo ji nechtěně přeskočit. Neméně důležité je také správné vypnutí celé ochranné sítě, neboť jen to zajistí její správnou a plnou funkčnost. Správně musí být ochranná síť připevněna ke všem částem samotné trampolíny, tedy ve spodní a horní části.

Ceny

Ochranných sítí na trampolíny existuje dnes nespočet, což znamená, že výběr je skutečně velký.

Prověřená značka
GoodJump Ochranná síť na trampolínu 244 cm / 6 trubek
 • Cenově nejdostupnější jsou nepatrně nižší ochranné sítě, jejichž výška nedosahuje ideálních 2 metrů. Pořídíte je již za cenu kolem 1 200 Kč.
 • Cena dále narůstá s tím, jak se zvětšuje průměr trampolíny, případně i výška samotné ochranné sítě. Lze říci, že ideální typy pořídíte od zhruba 2 000 Kč, a to i na větší trampolíny s průměrem nad 4 metry.
 • Nejkvalitnější typy s cenou i kolem 4 000 Kč se na první pohled neliší, ale oka sítě jsou velmi hustá, díky čemuž je síť odolnější, pružnější a vydrží o poznání déle.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat ochrannou síť na trampolínu?

V prvé řadě se musíte rozhodnout, jak velkou trampolínu máte a jaký typ sítě byste si představovali. Jde však o základní bezpečnostní prvek a ochranná síť by tak měla být nedílnou součástí trampolíny.

Čemu při výběru ochranné sítě na trampolínu věnovat pozornost?

Rozhodně věnujte pozornost použitému materiálu a gramáži PVC, který vám sdělí, jak moc bude odolná při používání a v průběhu času. Nezbytně nutně musí ochranná síť na trampolínu odolávat UV záření, v opačném případě hrozí, že se brzy sama rozpadne.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Plnohodnotná náhrada
Kvalitní materiál
8 trubek
Prověřená značka
Bezpečné skákání
Pevnostní síť
Image
Produkt
Aga Ochranná síť 305 cm
Spartan ochranná síť na trampolínu 305 cm
GoodJump Ochranná síť na trampolínu 305 cm / 8 trubek
GoodJump Ochranná síť na trampolínu 244 cm / 6 trubek
GoodJump Ochranná síť na trampolínu 366 cm – PVC na 8 trubek
Spartan Ochranná síť na trampolínu 244 cm
Cena ca. 700 CZK ca. 900 CZK ca. 1 000 CZK ca. 900 CZK ca. 900 CZK ca. 1 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Michal Pavlíček

About the Author

About the Author

Již během studií na gymnáziu jsem měl možnost si vyzkoušet redaktorskou činnost v několika internetových magazínech věnujících se mobilním telefonům. O danou tematiku jsem se zajímal v podstatě od mala a psaní mě bavilo vždy. Jakožto redaktor pracuji dnes a denně již více než 12 let, avšak zaměření pouze jedním směrem se jevilo občas jako lehce svazující. Proto jsem zhruba před 2 lety zkusil také copywriting, kdy vytvářím texty rozličného obsahu a dozvídám se spoustu nových informací z různých oborů.