Plotostřih benzínový

Zastřihne Váš živý plot.

ca. 2 900 CZK
ca. 5 000 CZK
ca. 4 300 CZK
ca. 4 900 CZK
ca. 3 500 CZK

Jak vybrat plotostřih benzínový

 • Živý plot můžete udržovat pomocí plotostřihu, ručních, elektrických, benzínových nebo akumulátorových nůžek.
 • Důležitými parametry při jejich výběru je výkon a délka lišty.
 • O bezpečnost a dlouhou životnost se postará kvalitní konstrukce.

Benzínový pohon

Jak je již z názvu patrné, tyto nůžky fungují na benzínový pohon. Pokud se rozmýšlíte, jestli je benzín tou správnou volbou pro vás, podívejte se do následující tabulky, ve které jsme pro vás shrnuli jak pozitiva, tak i negativa této varianty.

Benzínový pohon  
Výhody Nevýhody
Nejvyšší výkon Hlasitý a těžký motor
Vydrží déle než akumulátor Vysoká cena
Snadná mobilita Náročnější údržba

Živý plot můžete ostříhat také pomocí benzínového, akumulátorového nebo ručního plotostřihu.

Délka lišty 51 cm
FIELDMANN FZN 4006-B

Výkon

Výkon je důležitým parametrem u spousty přístrojů. Ani tento přístroj není výjimkou. Benzínový typ plotostřihu má většinou vysoký výkon. Zvládne tak i silnější dřeviny. Při výběru ovšem důležitost výkonu nepodceňujte. Na dnešním trhu se setkáte s výkonem cca 500 – 800 W.

Víte, že…?

Benzínové nůžky na živý plot jsou vhodné zejména v případě, že potřebujete vyšší výkon na silnější dřeviny. Součástí tohoto typu plotostřihu je spalovací motor, což s sebou nese daň v podobě vyšší hmotnosti. Oceníte však jeho mobilitu.

Délka lišty

Tomuto parametru je také třeba věnovat pozornost. Rozhoduje totiž o tom, jak snadné pro vás bude s nůžkami na plot manipulovat a také jak velkou plochu s nimi zvládnete stříhat. Vzhledem k délce lišty nezapomeňte také na dostatečný výkon stroje. Řídit se můžete pravidlem, kdy 10 cm délky by mělo znamenat plus 100 W výkonu.

Multifunkční stroj 4 v 1
Hecht 1331

Stříhací zuby

Při výběru můžete narazit na plotostřihy, které můžeme rozdělit na dvě skupiny, a to podle toho, jestli mají stříhací zuby po jedné nebo po obou stranách lišty.

Jednostranné

Tyto lišty bývají delší. Jsou určené především pro stříhání dlouhých a rovných úseků.

Oboustranné

Pokud jsou zuby po obou stranách lišty, lépe se s těmito modely tvaruje. Mívají také naklápěcí zadní rukojeť, kde nastavíte úhel řezu.

Výkon 0,65 kW
Stiga HT 525

Hmotnost

Vzhledem k tomu, že nůžky na živý plot můžete v rukách držet i desítky minut či hodin, měla by vás také zajímat jejich hmotnost. Za optimální hmotnost je považována váha okolo 3 kilogramů. Většinou se ale setkáte s nástroji, které váží okolo 4 kilogramů. Výjimkou však nejsou ani nůžky o hmotnosti cca 6 kilogramů. Ideální je, abyste si plotostřih vyzkoušeli osobně v kamenné prodejně, abyste věděli, zda vám dobře sedí v rukách. V případě benzínové varianty je důležitý systém tlumení vibrací.

Další funkce

Součástí benzínových plotostřihů může být řada funkčních prvků, které vám zajistí dostatečný komfort při stříhání živého plotu a nabídnou vám něco navíc. Pojďme se podívat, o jaké funkce se jedná.

 • Otočná rukojeť – Umožní vám otočit plotostřih až o 180°.
Špičkový křovinořez
VeGA BCM520
 • Držadlo – U benzínového typu plotostřihu se jedná zejména o držadla, která tlumí vibrace, takže vám zpříjemní práci.
 • Pojistka proti přehřátí – Tato funkce zastaví provoz vašeho stroje v případě náročnější a delší práce, aby nedošlo k poškození.
 • Pojistka spuštění – z bezpečnostního hlediska je to velmi přívětivá funkce, díky které musíte sepnout tlačítka na obou madlech, aby stroj začal fungovat. Zabráníte tak nechtěnému poranění uživatele.
 • Kryt na nůž – Jeho úkolem je zabránit poškození nožů a celé lišty při skladování a přenášení.
Šíře střihu 2,4 cm
Riwall RPH 2660 RH
 • Ochranný kryt rukojeti – Zabraňuje poranění ruky při úchopu v přední části plotostřihu odlétajícími kusy větví.

Značky a ceny

Benzínový plotostřih vždy vybírejte od kvalitního výrobce, který je osvědčený. Na trhu je spousta značek, jak světových, tak i tuzemských, které vám takovou kvalitu zaručí. Pro zajímavost jich můžeme pár uvézt. Spokojenost vám zaručí například značky Stihl, Hecht, Stiga nebo Husqvarna. Co se týče ceny, záleží zejména na vybrané značce a konkrétním modelu, který vám bude nejvíce vyhovovat.

 • Do 6 000 Kč – Za takovou hodnotu pořídíte benzínový plotostřih s vyšším výkonem. Délka čepele bývá až 700 mm, rozteč nožů je přes 34 mm. Navíc se dočkáte i praktického příslušenství. Najdete zde modely, které uspokojí naprosto každého.
 • Nad 6 000 Kč – Jestliže patříte mezi profesionály a touto zahradní technikou se živíte, měli byste investovat do ještě kvalitnějších modelů, které jsou robustní, nabízejí spoustu funkcí a odlišných variant stříhání. Nejdražší plotostřih můžete koupit i za 30 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Komu se hodí?

Živý plot se opět začíná dostávat do módy. Jestliže i vy patříte mezi ty, kteří mají živý plot nebo si jej chtějí pořídit, musíte počítat s tím, že taková věc vyžaduje péči. Mezi takovou péči patří i pravidelné zastřihování, především pokud chcete, aby plot udržel požadovaný tvar. K tomu vám pomůže benzínový plotostřih.

Jak vybrat benzínový plotostřih?

Plotostřih je jiný výraz pro nůžky určené na stříhání živého plotu. Jejich volbu přizpůsobte mimo jiné také parametrům vašeho živého plotu, důležitý je i uživatelských komfort a v neposlední řadě cena. Z dalších parametrů se můžete zaměřit na výkon, rozestup nožů nebo dodatečné funkce a příslušenství.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Délka lišty 51 cm
Multifunkční stroj 4 v 1
Výkon 0,65 kW
Špičkový křovinořez
Šíře střihu 2,4 cm
Image
Produkt
FIELDMANN FZN 4006-B
Hecht 1331
Stiga HT 525
VeGA BCM520
Riwall RPH 2660 RH
Výrobce
Hecht
Stiga
VeGA
Riwall PRO
Typ pohonu
benzínové
benzínové
benzínové
benzínové
benzínové
Výkon
1.1 kW
650 W
2.2 kW
700 W
Antivibrační systém
Délka lišty
510 mm
430 mm
460 mm
430 mm
600 mm
Průměr střihu
24 mm
21 mm
27 mm
25 mm
24 mm
Cena ca. 2 900 CZK ca. 5 000 CZK ca. 4 300 CZK ca. 4 900 CZK ca. 3 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.