Podsedák na židli

Zajistit komfortní stolování Vašich dětí bude hračka.

ca. 1 100 CZK
ca. 700 CZK
ca. 900 CZK
ca. 1 500 CZK
ca. 700 CZK

Jak vybrat podsedák na židli pro děti

Stolování patří ke každodenní činnosti, chvíle u jídla s rodinou patří k těm nejkrásnějším, a v dnešní uspěchané době často k jediným společným rodinným zážitkům. Správnému stolování by se měly děti učit již od cca půl roku života. Aby mohlo být vaše miminko nebo starší dítě u společného stolu společně se zbytkem rodiny, bude se vám hodit nejprve dětská jídelní židle nebo podsedák na židli.

Využití

Pokud si myslíte, že je tento výrobek určený pouze pro starší děti, které odrostly z jídelní židličky, budete možná překvapeni tím, že ho lze koupit už 6. měsíčnímu miminku. Tyto typy vám pak budou sloužit až do cca 3 let věku dítěte. Větší podsedáky jsou pak dle výrobců určen pro děti od 2 do 7 let věku.

Často je najdete pod pojmem jako cestovní židlička, protože mohou sloužit i jako praktická pomůcka, kdy je snadno převezete na chatu nebo chalupu, popřípadě vezmete kamkoliv jinam, například na víkendovou návštěvu k příbuzným.

S pultíkem
Bo Jungle B-Booster Seat
ca. 1 100 CZK
Aktuálni cena

Další možností je pořídit podsedák určený starším dětem, které chtějí sedět u společného stolu a své jídelní židličce již odrostly.

Co nesmí chybět

Výbava Popis
Pásy Stejně jako klasická jídelní židle by měl být i dětský podsedák na židli vybaven bezpečnostními pásy a to zejména typ určený pro nejmenší děti. S pásy by se mělo snadno manipulovat, měly by být výškově nastavitelné a pohodlné.
Pultík Pokud je podsedák vybaven pultíkem, zkontrolujte, zda je dostatečně prostorný, pevný a stabilní. V některých případech ho lze oddělat a židli s podsedákem přisunout ke stolu.
Polstrování Podsedák vybavený polstrováním by měl umožňovat polstrování sundat a vyprat v pračce.
Stojánek Některé typy jsou vybaveny různými stojánky, ty by neměly mít ostré hrany a měly by zajišťovat stabilitu.

Typy

Stejně jako je tomu v případě jídelních židlí, i zde máte k dispozici velký výběr různých modelů, materiálů a designů.

Od 6ti měsíců – pro nejmenší děti jsou k dostání různé druhy podsedáků vybavených nastavitelnými bezpečnostními pásy, které jsou umístěny v okolí sedadla a opěrky. Vypadají jako klasické židličky, ve většině případů jsou opatřeny praktickým pultíkem a mohou být vybaveny stojánkem, který ho chrání proti oděru. Podsedák lze nastavit do několika poloh a bezpečnostní pásy můžete v případě potřeby odejmout stejně tak jako polstrování, které je možné v případě potřeby prát v pračce.

Velmi lehký
Badabulle 2v1 One-the-Go
ca. 700 CZK
Aktuálni cena

Výrobky, které jsou vybaveny přídavným stojánkem, lze postavit kamkoliv na zem, jsou snadno přenosné a využijete je prakticky kdekoliv. Lze je koupit například od Pocket Snack, Cam nebo Chicca.

Levnější variantou jsou pak modely, které nejsou opatřeny stojánkem, jedná se tedy ještě o lehčí a skladnější variantu. Stejně jako předchozí typy, jsou i tyto vybaveny bezpečnostními pásy a popruhy, které zajišťují stabilní upevnění na židli. K dostání jsou i podsedáky, které lze složit, takže svým vzhledem připomínají cestovní tašku, pro pohodlnější nošení opatřenou ramenním popruhem.

Tyto výrobky jsou k dostání od značek jako Asalvo, Ben Bat, Chicco, Suavinex a další.

Pro nejmenší
Chicco Pocket Snack
ca. 900 CZK
Aktuálni cena

Od 2 let – v případě této věkové skupiny se jedná především o plastové typy bez přídavného pultíku a opěrky hlavy, které mohou být vybaveny bezpečnostními pásy, ty je možné demontovat a podsedák použít i pro starší dítě. Ve většině případů se však jedná o plastový výrobek bez pásů, vhodný pro věk od 2 – 7 let. Jsou nabízeny v několika různých barvách, lze je snadno omývat a přenášet.

Nabízí je například First Booster, Babybjőrn, Little Tobi, Bright Starts a další.

Textilní židlička

Textilní cestovní židlička má všestranné využití. Lze ji použít na všechny typy židlí s otevřenou zádovou částí, s opěradlem vysokým od 25 – 750cm a šířce menší než 53 cm. Je určena dětem od cca 8 měsíců do 30 měsíců, stačí ji navléknout na židli, upravit její délku a posadit do ní miminko.

Pro větší děti
FirstBOOSTER Watermelon
ca. 1 500 CZK
Aktuálni cena

Textilní židlička by měla splňovat nejpřísnější bezpečnostní normy, je vyrobena z jednoho kusu pevné látky vysoké gramáže a lze ji prát v pračce a sušit v sušičce.

Tyto návleky nabízí značka Totseat nebo SACK´N SEAT.

Ceny

Pořízení podsedáku na židli vyjde levněji než pořízení celé židličky, výrobek dosahuje stejných kvalit, je ale lehčí a jeho předností je i využití i mimo domov.

Skládací na cesty
BENBAT Yummi Go Booster
ca. 700 CZK
Aktuálni cena

Za cenu do 1 000 Kč koupíte model vhodný pro větší děti a i pro ty nejmenší. V tomto případě je ale nutné počítat s tím, že tyto typy buď nemají přídavný stoleček, nebo jsou vyrobeny pouze z plastu a chybí polstrování.

Většina modelů vhodných pro 6ti měsíčního kojence vás vyjde na cenu kolem 1 300 Kč.

Víte, že…?

Podsedák na židli si při trošce šikovnosti můžete vyrobit i doma. Větším dětem lze ušít praktický polštář na sednutí opatřený popruhy, kterými ho budete moci přivázat ke konstrukci židle, aby nedošlo k jeho případnému sesunutí a pádu dítěte.

Jméno
S pultíkem
Velmi lehký
Pro nejmenší
Pro větší děti
Skládací na cesty
Image
Produkt
Bo Jungle B-Booster Seat
Badabulle 2v1 One-the-Go
Chicco Pocket Snack
FirstBOOSTER Watermelon
BENBAT Yummi Go Booster
Hmotnost
2.4 kg
0.92 kg
2.7 kg
1 kg
0.906 kg
Barva
modré
modré
modré
růžové
šedé
Materiál
plastové
plastové
plastové
plastové
Výrobce
Bo Jungle
Badabulle
Chicco
Benbat
Cena ca. 1 100 CZK ca. 700 CZK ca. 900 CZK ca. 1 500 CZK ca. 700 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena