20 nejlepších podsedáků na židle 2023

Zajistit komfortní stolování Vašich dětí bude hračka.

Autor: Cenovyradar | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Trade Concept prošívaný Heda šedá 40 x 40 cm
68 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat podsedák na židli pro děti

  • Podsedák lze použít pro malé i větší děti, má mnoho podob a velikostí.
  • Součástí podsedáků bývají pásy i pultík, díky tomu vám nahradí velkou jídelní židličku.
  • Při výběru myslete i na snadnou údržbu.
  • Pro dospělé jsou k dostání zdravotní nebo ortopedické podsedáky.

Podsedák na židli - náš výběr

Textilomanie Standard Flower béžový 39 x 36 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Textilomanie
Určení: židle
Barva: béžové
Tvar: atypické
Textilomanie Soft tmavě hnědý 39 x 36 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Textilomanie
Určení: židle
Barva: hnědé
Rozměr: 40 x 40 cm
Bellatex Korall hladký šedý 40 x 40 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Bellatex
Určení: židle
Barva: šedé
Rozměr: 40 x 40 cm

Dětské podsedáky na židli

Ortpedické podsedáky na židli

Skládací dětské podsedáky

Summer Infant Sedačka Booster modrá-zelená
přečíst recenzi
Materiál: plastové
Hmotnost: 1 kg
Barva: modré
Druh produktu: židličky
Inglesina FAST světle modrá
přečíst recenzi
Hmotnost: 1.9 kg
Barva: modré
Nosnost: 15 kg
Druh produktu: doplňky
Zobrazit kompletní nabídku podsedáků na židle

Jak vybrat podsedák na židli pro děti

Využití

Pokud si myslíte, že je tento výrobek určený pouze pro starší děti, které odrostly z jídelní židličky, budete možná překvapeni tím, že ho lze koupit už 6. měsíčnímu miminku. Tyto typy vám pak budou sloužit až do cca 3 let věku dítěte. Větší podsedáky jsou pak dle výrobců určen pro děti od 2 do 7 let věku.

Často je najdete pod pojmem jako cestovní židlička, protože mohou sloužit i jako praktická pomůcka, kdy je snadno převezete na chatu nebo chalupu, popřípadě vezmete kamkoliv jinam, například na víkendovou návštěvu k příbuzným.

Podsedák na židli
Trade Concept prošívaný Heda šedá 40 x 40 cm

Další možností je pořídit podsedák určený starším dětem, které chtějí sedět u společného stolu a své jídelní židličce již odrostly.

Co nesmí chybět

Výbava Popis
Pásy Stejně jako klasická jídelní židle by měl být i dětský podsedák na židli vybaven bezpečnostními pásy a to zejména typ určený pro nejmenší děti. S pásy by se mělo snadno manipulovat, měly by být výškově nastavitelné a pohodlné.
Pultík Pokud je podsedák vybaven pultíkem, zkontrolujte, zda je dostatečně prostorný, pevný a stabilní. V některých případech ho lze oddělat a židli s podsedákem přisunout ke stolu.
Polstrování Podsedák vybavený polstrováním by měl umožňovat polstrování sundat a vyprat v pračce.
Stojánek Některé typy jsou vybaveny různými stojánky, ty by neměly mít ostré hrany a měly by zajišťovat stabilitu.

Typy

Stejně jako je tomu v případě jídelních židlí, i zde máte k dispozici velký výběr různých modelů, materiálů a designů.

Od 6ti měsíců – pro nejmenší děti jsou k dostání různé druhy podsedáků vybavených nastavitelnými bezpečnostními pásy, které jsou umístěny v okolí sedadla a opěrky. Vypadají jako klasické židličky, ve většině případů jsou opatřeny praktickým pultíkem a mohou být vybaveny stojánkem, který ho chrání proti oděru. Podsedák lze nastavit do několika poloh a bezpečnostní pásy můžete v případě potřeby odejmout stejně tak jako polstrování, které je možné v případě potřeby prát v pračce.

Dětské podsedáky na židli
Dětský podsedák na židli Ring - Pexeso

Výrobky, které jsou vybaveny přídavným stojánkem, lze postavit kamkoliv na zem, jsou snadno přenosné a využijete je prakticky kdekoliv. Lze je koupit například od Pocket Snack, Cam nebo Chicca.

Levnější variantou jsou pak modely, které nejsou opatřeny stojánkem, jedná se tedy ještě o lehčí a skladnější variantu. Stejně jako předchozí typy, jsou i tyto vybaveny bezpečnostními pásy a popruhy, které zajišťují stabilní upevnění na židli. K dostání jsou i podsedáky, které lze složit, takže svým vzhledem připomínají cestovní tašku, pro pohodlnější nošení opatřenou ramenním popruhem.

Tyto výrobky jsou k dostání od značek jako Asalvo, Ben Bat, Chicco, Suavinex a další.

Ortpedické podsedáky na židli
Oropedický rektální polštář s paměťovým efektem sedací polštář z paměťové pěny 44х45х8,5 cm J2512

Od 2 let – v případě této věkové skupiny se jedná především o plastové typy bez přídavného pultíku a opěrky hlavy, které mohou být vybaveny bezpečnostními pásy, ty je možné demontovat a podsedák použít i pro starší dítě. Ve většině případů se však jedná o plastový výrobek bez pásů, vhodný pro věk od 2 – 7 let. Jsou nabízeny v několika různých barvách, lze je snadno omývat a přenášet.

Nabízí je například First Booster, Babybjőrn, Little Tobi, Bright Starts a další.

Textilní židlička

Textilní cestovní židlička má všestranné využití. Lze ji použít na všechny typy židlí s otevřenou zádovou částí, s opěradlem vysokým od 25 – 750cm a šířce menší než 53 cm. Je určena dětem od cca 8 měsíců do 30 měsíců, stačí ji navléknout na židli, upravit její délku a posadit do ní miminko.

Skládací dětské podsedáky
Summer Infant Sedačka Booster modrá-zelená

Textilní židlička by měla splňovat nejpřísnější bezpečnostní normy, je vyrobena z jednoho kusu pevné látky vysoké gramáže a lze ji prát v pračce a sušit v sušičce.

Tyto návleky nabízí značka Totseat nebo SACK´N SEAT.

Ceny

Pořízení podsedáku na židli vyjde levněji než pořízení celé židličky, výrobek dosahuje stejných kvalit, je ale lehčí a jeho předností je i využití i mimo domov.

Podsedák na židli
Bellatex ORESTE kulatý - pomeranč, 38 cm

Za cenu do 1 000 Kč koupíte model vhodný pro větší děti a i pro ty nejmenší. V tomto případě je ale nutné počítat s tím, že tyto typy buď nemají přídavný stoleček, nebo jsou vyrobeny pouze z plastu a chybí polstrování.

Většina modelů vhodných pro 6ti měsíčního kojence vás vyjde na cenu kolem 1 300 Kč.

Víte, že…?

Podsedák na židli si při trošce šikovnosti můžete vyrobit i doma. Větším dětem lze ušít praktický polštář na sednutí opatřený popruhy, kterými ho budete moci přivázat ke konstrukci židle, aby nedošlo k jeho případnému sesunutí a pádu dítěte.

Dětské podsedáky na židli
Nikidom Skládací dětský podsedák na židli Flat Pack, šedý

Otázky a odpovědi

Lze koupit i podsedák pro dospělé?

Podsedák není určen jenom dětem. Pro dospělé jsou k dostání zdravotní nebo ortopedické podsedáky. Ty se liší tvarem, výškou i výrobním materiálem. Tyto podsedáky se postarají o zdravé sezení, běžně se používají v kancelářích, ale umístit je můžete i do auta.

Jaký podsedák koupit?

Podsedák pro děti musí být především bezpečný. Měl by Vám umožnit pevně uchytit na židli, pro malé děti nesmí chybět bezpečností pás. Velmi praktický je skládací podsedák, který využijete na cestách, dovolených nebo třeba při návštěvách u příbuzných. Skládací podsedáky měří ve složeném stavu cca 3 cm, vejdou se Vám i do kabelky či přebalovací tašky.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku podsedáků na židle