Přečerpávací stanice WC

Příslušenství k WC.

ca. 9 000 CZK
ca. 8 900 CZK
ca. 28 500 CZK
ca. 8 400 CZK

Jak vybrat přečerpávací stanice WC

  • Přečerpávací stanice WC se využívá v místech, kde není možné odvádět splaškovou vodu samospádem.
  • Součástí přečerpávací stanice WC bývá rovněž výkonný drtič, který si poradí s větším množstvím nečistot.
  • Přečerpávání je možná až o několik výškových metrů, což se hodí, i je-li kanalizační síť výše, než toaleta.

Kdy se hodí

Přečerpávací stanici WC ve svém objektu určitě nemá zcela každý. V některých případech jde však o nedocenitelného pomocníka. Své využití často nachází například ve sklepních místnostech nebo různých přístavcích. Obecně jde o prostory, kde není možné odvádět splaškovou vodu běžným samospádem. Vhod přichází přečerpávací stanice také v místech, kde je hlavní kanalizace velmi vzdálená, nebo její odvod nebyl kvůli výškovému rozdílu vůbec možný.

  • Využití přečerpávací stanice je obvyklé i v případě nových objektů, kdy je například kanalizační síť v nevhodných podmínkách a odvod splašků by nebyl zcela příkladný.
  • Obecně se přečerpávací stanice nepoužívá jen pro účely WC, ale například i pro vodu z umyvadel či praček.
Kvalitní
Grundfos Sololift 2 WC-3 97775315

Vhodný výběr

Při vybírání vhodné přečerpávací stanice WC nejprve zjistit, kde budete mít vyústění a na jaké místo bude splašková voda přečerpávaná.

Domácnost

V případě přečerpávání splaškové vody v prostoru domácnosti je vždy nutné stanovit přesný počet vstupů do přečerpávací stanice. Zejména v situacích, kdy máte například více než jedno WC. Některé přečerpávací stanice mohou i kombinovat vstupy, a to nejen z WC, ale i například umyvadla či pračky.

Současně je důležité přesně stanovit, jaký druh tekutiny se bude přečerpávat. V případě přečerpávacích stanic na WC se počítá s tzv. mělničem, který je nutný, aby byl obsah přečerpávané tekutiny v kapalném skupenství. Vhod někdy přijdou i typy s menšími rozměry v jednom směru, jsou například užší a lépe se vměstnají do konkrétních prostor.

Automaticky pracující
Wilo HiSewlift 3 3-35 4191677

Kotelna

V případě umístění přečerpávací stanice WC do kotelny většinou výrobci počítají s větší odolností takového zařízení, například proti větší okolní vlhkosti. Současně se také počítá, že do této přečerpávací stanice WC nebude ústit je přívod z toalety, ale také například kondenzační voda z kotle. V jejím případě je běžná vyšší kyselost a i s tímto výrobci počítají.

Větší objekt

Pakliže budete potřebovat přečerpávací stanici WC pro například celý dům, či vícegenerační objekt, i v tomto případě existuje řešení. Takové přečerpávací stanice mívají hned několik zaústění a jsou připravené na větší objemy splaškové vody. Je třeba dát na dostatečný průtok a přepravní výšku.

Tyto velké typy nemají žádný problém s přečerpáváním znečištěné kapaliny, která například obsahuje různá vlákna, části textilií a dalších předmětů. Hodí se tak do větších bytů, rodinných domů, menších kancelářských budov, nebo také do chat a chalup.

Snadný přístup
SFA Sanibroy SANIWALL Pro UP WALLPROUPD
Přečerpávací stanice WC – umístění vlastnosti  
domácnost více vstupů, například i nejen pro WC  
kotelna více vstupů, vyšší odolnost  
domy několik zaústění  

Víte, že…?

Přečerpávací stanice WC je dnes velmi nenápadným boxem, který lze snadno schovat i přímo ve vašem bytě, například za nádržku vaší toalety.

Nezbytné součásti

V drtivé většině případů jsou všechny součásti přečerpávací stanice WC soustředěny do jednoho celku. Vzhledově se klade důraz na maximální nenápadnost a ideální místem, kam přečerpávací stanici umístit, je například prostor za vaší toaletou. Součástí přečerpávací stanice WC bývá rovněž výkonný drtič vyrobený z nerezové oceli, který si například poradí i s pomůckami ženské hygieny. Samozřejmostí je ochrana drtiče proti případnému zablokování a ucpání.

Naštěstí i na tyto případy se myslí a případná demontáž je snadná a bezpečná. Přečerpávací stanice WC je totiž vybavena mokrou pojistkou, která nepustí splaškovou vodu ven.

Vstup pro WC, umyvadlo, pisoár
Grundfos Sololift2 WC-1 97775314

Ceny

  • Přečerpávací stanice WC lze v případě základních modelů sehnat od zhruba 2 500 Kč. V tomto případě je nutné počítat s menším objemem a především menším počtem zaústění. Hodí se také spíše do menších domácností nebo na chaty.
  • Větší typy se s cenou pohybují kolem 5 000 Kč.
  • Největší přečerpávací stanice, které dokáží zvládat více zaústění a přečerpávat na delší vzdálenosti vychází na 7 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak pracuje přečerpávací stanice WC?

Do přečerpávací stanice WC ústí jedna či více trubek, které přinášejí splaškovou vodu. Ta je následně uvnitř mělničem a drtičem rozmělněna a přečerpávána do kanalizace, která se nachází například daleko, nebo výše nad úrovní vaší toalety.

Kdy je vhodné přečerpávací stanici WC využívat?

Hodí se do bytů, domů, ale i chalup a chat. Vždy, když je kanalizace velmi vzdálená, nebo nad výškou vaší toalety, kdy by nefungoval odvod splašků pomocí samospádu. Typ se vybírá dle počtu vstupů z vašeho objektu.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Kvalitní
Automaticky pracující
Snadný přístup
Vstup pro WC, umyvadlo, pisoár
Image
Produkt
Grundfos Sololift 2 WC-3 97775315
Wilo HiSewlift 3 3-35 4191677
SFA Sanibroy SANIWALL Pro UP WALLPROUPD
Grundfos Sololift2 WC-1 97775314
Hmotnost
9.3 kg
5.7 kg
15 kg
10 kg
Typ čerpadla
kalová
kalová
kalová
kalová
Výrobce
GRUNDFOS
Wilo
SFA Sanibroy
GRUNDFOS
Délka kabelu
1.2 m
1.5 m
1.2 m
Maximální ponorná hloubka
8.5 m
5 m
8.5 m
Napětí
230 V
230 V
220 - 240 V
230 V
Příkon
620 W
400 W
400 W
620 W
Výtlačná výška (výtlak)
8.5 m
5 m
5 m
8.5 m
Objem tlakové nádoby
9 l
9 l
Cena ca. 9 000 CZK ca. 8 900 CZK ca. 28 500 CZK ca. 8 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Michal Pavlíček

About the Author

About the Author

Již během studií na gymnáziu jsem měl možnost si vyzkoušet redaktorskou činnost v několika internetových magazínech věnujících se mobilním telefonům. O danou tematiku jsem se zajímal v podstatě od mala a psaní mě bavilo vždy. Jakožto redaktor pracuji dnes a denně již více než 12 let, avšak zaměření pouze jedním směrem se jevilo občas jako lehce svazující. Proto jsem zhruba před 2 lety zkusil také copywriting, kdy vytvářím texty rozličného obsahu a dozvídám se spoustu nových informací z různých oborů.