Přečerpávací stanice WC

Příslušenství k WC.

ca. 9 100 CZK
ca. 7 900 CZK
ca. 8 900 CZK
ca. 38 400 CZK
ca. 9 100 CZK

Jak vybrat přečerpávací stanice WC

  • Přečerpávací stanice WC se využívá v místech, kde není možné odvádět splaškovou vodu samospádem.
  • Součástí přečerpávací stanice WC bývá rovněž výkonný drtič, který si poradí s větším množstvím nečistot.
  • Přečerpávání je možná až o několik výškových metrů, což se hodí, i je-li kanalizační síť výše, než toaleta.

Popis

Přečerpávací stanici WC ve svém objektu určitě nemá zcela každý. V některých případech jde však o nedocenitelného pomocníka. Své využití často nachází například ve sklepních místnostech nebo různých přístavcích. Obecně jde o prostory, kde není možné odvádět splaškovou vodu běžným samospádem. Vhod přichází přečerpávací stanice také v místech, kde je hlavní kanalizace velmi vzdálená, nebo její odvod nebyl kvůli výškovému rozdílu vůbec možný.

  • Využití přečerpávací stanice je obvyklé i v případě nových objektů, kdy je například kanalizační síť v nevhodných podmínkách a odvod splašků by nebyl zcela příkladný.
  • Obecně se přečerpávací stanice nepoužívá jen pro účely WC, ale například i pro vodu z umyvadel či praček.
Kvalitní
Grundfos Sololift 2 WC-3 97775315

Vhodný výběr

Při vybírání vhodné přečerpávací stanice WC nejprve zjistit, kde budete mít vyústění a na jaké místo bude splašková voda přečerpávaná.

Domácnost

V případě přečerpávání splaškové vody v prostoru domácnosti je vždy nutné stanovit přesný počet vstupů do přečerpávací stanice. Zejména v situacích, kdy máte například více než jedno WC. Některé přečerpávací stanice mohou i kombinovat vstupy, a to nejen z WC, ale i například umyvadla či pračky.

Současně je důležité přesně stanovit, jaký druh tekutiny se bude přečerpávat. V případě přečerpávacích stanic na WC se počítá s tzv. mělničem, který je nutný, aby byl obsah přečerpávané tekutiny v kapalném skupenství. Vhod někdy přijdou i typy s menšími rozměry v jednom směru, jsou například užší a lépe se vměstnají do konkrétních prostor.

Automatická
Wilo HiDrainlift 3 3-35 4191679

Kotelna

V případě umístění přečerpávací stanice WC do kotelny většinou výrobci počítají s větší odolností takového zařízení, například proti větší okolní vlhkosti. Současně se také počítá, že do této přečerpávací stanice WC nebude ústit je přívod z toalety, ale také například kondenzační voda z kotle. V jejím případě je běžná vyšší kyselost a i s tímto výrobci počítají.

Větší objekt

Pakliže budete potřebovat přečerpávací stanici WC pro například celý dům, či vícegenerační objekt, i v tomto případě existuje řešení. Takové přečerpávací stanice mívají hned několik zaústění a jsou připravené na větší objemy splaškové vody. Je třeba dát na dostatečný průtok a přepravní výšku.

Tyto velké typy nemají žádný problém s přečerpáváním znečištěné kapaliny, která například obsahuje různá vlákna, části textilií a dalších předmětů. Hodí se tak do větších bytů, rodinných domů, menších kancelářských budov, nebo také do chat a chalup.

Oblíbená
Grundfos Sololift2 C-3 DN40 GR 97775317
Přečerpávací stanice WC – umístění vlastnosti  
domácnost více vstupů, například i nejen pro WC  
kotelna více vstupů, vyšší odolnost  
domy několik zaústění  

Víte, že…?

Přečerpávací stanice WC je dnes velmi nenápadným boxem, který lze snadno schovat i přímo ve vašem bytě, například za nádržku vaší toalety.

Nezbytné součásti

V drtivé většině případů jsou všechny součásti přečerpávací stanice WC soustředěny do jednoho celku. Vzhledově se klade důraz na maximální nenápadnost a ideální místem, kam přečerpávací stanici umístit, je například prostor za vaší toaletou. Součástí přečerpávací stanice WC bývá rovněž výkonný drtič vyrobený z nerezové oceli, který si například poradí i s pomůckami ženské hygieny. Samozřejmostí je ochrana drtiče proti případnému zablokování a ucpání.

Naštěstí i na tyto případy se myslí a případná demontáž je snadná a bezpečná. Přečerpávací stanice WC je totiž vybavena mokrou pojistkou, která nepustí splaškovou vodu ven.

Snadný přístup
SFA Sanibroy SANIWALL Pro UP WALLPROUPD

Ceny

  • Přečerpávací stanice WC lze v případě základních modelů sehnat od zhruba 2 500 Kč. V tomto případě je nutné počítat s menším objemem a především menším počtem zaústění. Hodí se také spíše do menších domácností nebo na chaty.
  • Větší typy se s cenou pohybují kolem 5 000 Kč.
  • Největší přečerpávací stanice, které dokáží zvládat více zaústění a přečerpávat na delší vzdálenosti vychází na 7 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak pracuje přečerpávací stanice WC?

Do přečerpávací stanice WC ústí jedna či více trubek, které přinášejí splaškovou vodu. Ta je následně uvnitř mělničem a drtičem rozmělněna a přečerpávána do kanalizace, která se nachází například daleko, nebo výše nad úrovní vaší toalety.

Kdy je vhodné přečerpávací stanici WC využívat?

Hodí se do bytů, domů, ale i chalup a chat. Vždy, když je kanalizace velmi vzdálená, nebo nad výškou vaší toalety, kdy by nefungoval odvod splašků pomocí samospádu. Typ se vybírá dle počtu vstupů z vašeho objektu.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Kvalitní
Automatická
Oblíbená
Snadný přístup
Dostupná
Image
Produkt
Grundfos Sololift 2 WC-3 97775315
Wilo HiDrainlift 3 3-35 4191679
Grundfos Sololift2 C-3 DN40 GR 97775317
SFA Sanibroy SANIWALL Pro UP WALLPROUPD
Grundfos Sololift2 D-2 GR 97775318
Cena ca. 9 100 CZK ca. 7 900 CZK ca. 8 900 CZK ca. 38 400 CZK ca. 9 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Michal Pavlíček

About the Author

About the Author

Již během studií na gymnáziu jsem měl možnost si vyzkoušet redaktorskou činnost v několika internetových magazínech věnujících se mobilním telefonům. O danou tematiku jsem se zajímal v podstatě od mala a psaní mě bavilo vždy. Jakožto redaktor pracuji dnes a denně již více než 12 let, avšak zaměření pouze jedním směrem se jevilo občas jako lehce svazující. Proto jsem zhruba před 2 lety zkusil také copywriting, kdy vytvářím texty rozličného obsahu a dozvídám se spoustu nových informací z různých oborů.