20 nejlepších přístřešků na auto 2023

Parkování auta, kola i motocyklu.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Bohemit Panteon 3,0 x 4,0 m antracit / opál (16 mm) PNABP3040AO
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat přístřešek na auto

 • Své auto můžete zaparkovat pod několik typů přístřešků.
 • Od typu přístřešku se odvíjí výrobní materiál.
 • Když budete řešit velikost přístřešku, berte v potaz především to, jak velký máte automobil, popřípadě jak velké je jiné motorové vozidlo či předměty, které chcete pod přístřešek schovat nebo v něm skladovat.

Přístřešek na auto - náš výběr

Dřevěné přístřešky na auto

Dekorhome Přístřešek na auto 327 x 447 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Lanit Plast
Výška: 3.01 m
Šířka: 3.27 m
Délka: 4.47 m
KARIBU ECO 1A 62023
přečíst recenzi
Výrobce: Karibu
Výška: 2.29 m
Šířka: 3.04 m
Délka: 4.9 m
Dekorhome Přístřešek na auto 297 x 447 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Lanit Plast
Výška: 2.7 m
Šířka: 2.97 m
Délka: 4.47 m
Dekorhome Dřevěný přístřešek 304 x 490 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Lanit Plast
Výška: 2.29 m
Šířka: 3.04 m
Délka: 4.9 m
Dekorhome Dřevěný přístřešek se 2 vjezdovými oblouky 304 x 490 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Lanit Plast
Výška: 2.29 m
Šířka: 3.04 m
Délka: 4.9 m

Hliníkové přístřešky na auto

Plachtové přístřešky na auto

Zobrazit kompletní nabídku přístřešků na auto

Jak vybrat přístřešek na auto

Typy přístřešků

Můžete vybírat ze tří druhů přístřešků. Záleží především na tom, jaké jsou vaše požadavky a možnosti. Pro lepší orientaci vám tyto druhy lépe přiblížíme.

Přístřešek beze stran (carport)

Takzvané carporty jsou dnes stále více žádaným řešením. Jedná se vlastně o zastřešené garážové stání, které je většinou ze dřeva nebo hliníku. Vzhledem k tomu, že nemá postranní stěny, ho můžete využít i pro občasné venkovní posezení. Pod carport můžete také schovat motorku, čtyřkolku nebo třeba zahradní nářadí či dřevo.

Přístřešek na auto
Bohemit Panteon 3,0 x 4,0 m antracit / opál (16 mm) PNABP3040AO

Plachtová garáž

Jestliže nechcete řešit náročnou montáž nebo také stavební povolení a potřebujete krytí před nepříznivými vlivy spíše dočasně, můžete si postavit na otevřeném prostoru plachtový přístřešek. Jedná se o konstrukci, která je většinou z ocelových trubek a je překrytá plachtou. Jejich výhodou je také to, že tyto typy přístřešků můžete bez větších problémů kdykoliv složit a přemístit.

Klasická garáž

Pokud se rozhodnete pro klasickou garáž, počítejte s tím, že je náročnější na výstavbu. Když si vyberete garáž na klíč, bývá o něco nákladnější než lehčí zahradní přístřešky.

Víte, že…?

Díky přístřešku na auto bude váš vůz chráněný před deštěm, sněhem i krupobitím nebo před slunečním žárem, který může způsobit značné škody v podobě přehřívání auta interiéru nebo blednutí nového laku.

Dřevěné přístřešky na auto
Dekorhome Přístřešek na auto 327 x 447 cm

Materiál

Přístřešek na auto může být vyrobený z několika základních typů materiálů. V případě carportů se jedná nejčastěji o dřevo, následované hliníkem nebo kovem. Pokud zvolíte variantu plachtové garáže, pak se setkáte s ocelovou konstrukcí.

Materiál Popis
Dřevo Tento typ materiálu je tradiční, využívá se řadu let a je osvědčený. Kromě toho také hezky vypadá, takže z estetického hlediska budete jistě spojeni. Co je ale nevýhodou, je nutnost pravidelné údržby a také kratší životnost, vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní materiál.
Kov Kovový přístřešek sice neudělá příliš mnoho parády, ale za to je velmi odolný. Další výhodou je bezpochyby nízká hmotnost, takže se nabízí možnost přemístění. Počítejte ale s tím, že byste měli používat ochranu tohoto materiálu, čímž je antikorozní nátěr.
Hliník Nespornou výhodou hliníkového materiálu je jeho a neomezená životnost. Dále můžeme říci, že je bezúdržbový. Co ale není tak sympatické, je pochopitelně cena, která je vyšší. Většinou se jedná o zakázkovou výrobu, takže může být delší čekací doba.

Velikost

Když budete řešit velikost přístřešku, berte v potaz především to, jak velký máte automobil, popřípadě jak velké je jiné motorové vozidlo či předměty, které chcete pod přístřešek schovat nebo v něm skladovat. Pro zaparkování běžného osobního automobilu by měl naprosto stačit přístřešek o velikosti zhruba 3 x 5 metrů.

Víte, že…?

Uvedené vzdálenosti mohou být upraveny obecními vyhláškami. Proto je lepší vždy ověřit platné stavební předpisy na nejbližším obecním úřadě. Vzdálenost od sousedního pozemku byste mohli také řešit přímo se sousedy. Pokud se ale stane, že vedlejší usedlost změní svého majitele, může se proti tomuto řešení ohradit.

Hliníkové přístřešky na auto
Gutta CP Přístřešek na auto 5,05 x 3 m

Další využití

Jak jsme již zmínili, garážové stání může být mít mnohem větší využití. Pojďme si říci, jaké využití to může být.

Využití carportu

 • Přístřešek pro venkovní nábytek
 • Místo pro úschovu nářadí nebo zahradní techniky
 • Zastřešený prostor lze využít i k sušení prádla apod.

Plachtový přístřešek

Plachta na auto má mnoho využití.

Plachtové přístřešky na auto
Goleto GA101GR Garážový stan 2 x 2 x 2 m
 • Možnost ukládání dřeva
 • Dočasné parkování pro menší motorová vozidla
 • Dokonce i přístřešek pro dočasné ustájení koní

Cena

Cena, za kterou můžete pořídit přístřešek na auto, je velmi rozmanitá. Záleží na tom, jak velký přístřešek chcete, jak moc je kvalitní materiál, ze kterého je vyroben a také hraje roli výrobce.

 • Do 20 000 Kč – Můžete koupit jak plachtovou garáž, tak i přístřešek, který bude většinou vyrobený ze dřeva nebo oceli. Za tuto částku nečekejte nějakou masivní konstrukci či kdoví jak kvalitní materiál. Svůj účel ale tyto produkty splní.
 • 20 000 – 50 000 Kč – V tomto rozmezí můžete vybírat mezi všemi typy přístřešků. Materiálem může být jak dřevo, tak ocel i hliník. Velikost přístřešku je většinou pro jeden automobil.
 • Nad 50 000 Kč – Pokud se rozhodnete investovat velký obnos peněz, můžete si vybírat dle libosti jak v materiálu, tak i v kvalitě. Dokonce můžete pořídit přístřešek rovnou pro stání dvou automobilů nebo jiných motorových vozidel.
Přístřešek na auto
ShelterLogic 25866EU MONARC SHELTERLOGIC přístřešek na auto

Otázky a odpovědi

Je potřeba stavební povolení?

Pokud zvolíte carport tvořený jen lehčí konstrukcí, což jsou sloupky, jakmile má stavení střechu, je považováno za stavbu a může se stát, že bude zapotřebí i stavební povolení. Když ale váš přístřešek nezabere na plochu více než 25 metrů čtverečních, bude mít maximálně 5 m do výšky, nebude mít více než 3 metry do hloubky a bude minimálně 2 m od hranice sousedního pozemku, tak většinou není nutné žádat o stavební povolení.

Jak vybrat přístřešek na auto?

Nejprve je třeba zvolit výrobní materiál a typ přístřešku. Poté s ohledem na Vaše potřeby vyberete správnou velikost.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku přístřešků na auto