14 nejlepších stojanů na houpací sítě 2023

K zavěšení oblíbené houpačky.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
La Siesta yayita stojan na houpací síť

Jak vybrat stojan na houpací síť

 • Stojan na houpací síť má několik podob
 • K výrobě tohoto výrobku se většinou používá ocel nebo dřevo.
 • Nosnost stojanů lze rozdělit do tří kategorií.
 • Pokud již máte síť koupenou, bude pro vás stěžejním údajem rozměr. Je potřeba zkontrolovat její rozpětí a podle toho vybrat správné rozpětí stojanu.

Stojan na houpací síť - náš výběr

Stojany na houpací síť La Siesta

Dřevěné stojany na houpací síť

Zobrazit kompletní nabídku stojanů na houpací sítě

Jak vybrat stojan na houpací síť

Varianty

Stojany je možné rozdělit na:

 • Stojan na zavěšení celé houpačky – častější varianta
 • Stojan určený jen pro jednu stranu houpací sítě – nahrazuje jeden chybějící kotevní bod
Stojan na houpací síť
La Siesta yayita stojan na houpací síť

V případě zavěšení celé houpačky pak máte na výběr ze dvou možností. Tou první je, že si koupíte samostatný stojan, protože houpací síť už doma máte, ale není ji kam zavěsit. Druhá varianta je stojan, jehož součástí je i houpací síť. Jedná se většinou o cenově výhodné sety.

Materiál

K výrobě tohoto výrobku se většinou používá ocel nebo dřevo.

Materiál Popis
Ocel Dlouhá životnost
  Nižší hmotnost
  Snadná manipulace
  Výškově nastavitelný
  Nižší cena
Dřevo Vyroben ze smrku, modřínu či bambusu
  Vysoká stabilita
  Nutná údržba
  Vhodný na zahradu i do bytu

Rozměr

Pokud již máte síť koupenou, bude tento údaj pro vás stěžejní. Je potřeba zkontrolovat její rozpětí a podle toho vybrat správný rozměr rozpětí stojanu. Hodnoty se musí shodovat. Pokud síť zatím koupenou nemáte, bude pro vás výběr jednodušší. Respektive budete muset vybrat pouze místo, kde houpačka bude nejčastěji stát a podle toho zvolit rozměr stojanu. Např. na terasu nebo do interiéru bude vhodnější menší varianta, na zahradu si můžete dovolit takřka jakoukoli možnost.
Rozměry, které můžete, porovnávat jsou:

Stojany na houpací síť La Siesta
Stojan na houpací síť La Siesta Nautico do 160 kg coolgrey
 • Šířka základny
 • Výška stojanu
 • Délka stojanu

Víte, že…?

Na stojan zavěsíte jednoduchou síť i oblíbenou houpací síť pro dva.

Nosnost

Nosnost stojanů lze rozdělit do tří kategorií:

 • Hmotnost do 120 kg – stojan je určený na houpací sítě pro jednu osobu
 • Hmotnost do 160 kg – při tomto zatížení je již možné zavěsit síť, která je určená pro dvě osoby
 • Hmotnost do 200 kg – jsou vhodné i pro prostorné sítě určené celé rodině
Dřevěné stojany na houpací síť
Hector Dřevěný stojan na houpací síť Ola

Víte, že…?

Většina výrobců stojanů nabízí také houpací sítě, které jsou kompatibilní s daným výrobkem. Samozřejmě můžete použít i sítě jiné, důležité je správné rozpětí.

Konstrukce

Ocel

U ocelových konstrukcí bývá montáž velmi jednoduchá. Jednotlivé trubky se do sebe lehce zasunou a zajistí zacvaknutím. Celý proces trvá jen malou chvíli a zvládne ho opravdu každý. Důležité jsou také závěsné háčky, které jsou zpravidla umístěny na vrcholu konstrukce. Tento typ stojanů u některých modelů umožňuje nastavit několik výškových velikostí.

Dřevo

Dřevěná konstrukce se většinou zajišťuje šrouby, které by měly být součástí balení, stejně i další potřebné příslušenství k sestavení stojanu. Některé typy obsahují kovové komponenty, do kterých se jednotlivé díly zasunou. Při tomto typu montáže nepotřebujete žádné nářadí.

Stojan na houpací síť
KONDELA 3

Design

Stojany určené na houpací síť mají téměř vždy podobný design. Stabilizovaná základna a dvě tyče, na které se zavěsí síť. Tvarově může být hranatá nebo ve tvaru půlkruhu.
Barevně se liší s ohledem na použitý materiál. U ocelové konstrukce máte na výběr ze šedé, černé, případně bílé. Dřevěné stojany jsou zpravidla v přírodních tónech.

Víte, že…?

Mezi nesporné výhody stojanů patří například to, že vám odpadnou starosti s hledáním vhodných kotevních bodů nebo vyměřování vzdálenosti mezi stromy, o zkoumání jejich nosnosti ani nemluvě. Díky tomu, že jsou mobilní, je v létě můžete mít venku a na zimu je lehce přesunete do interiéru.

Výrobci a ceny

La Siesta je německá rodinná firma, která se věnuje výrobě houpacích sítí, sedaček a příslušenství. Výrobky se pyšní dokonalým zpracováním, vysokou životností a neotřelým stylem provedení. Krédem společnosti je férovost, ekologie a sociální odpovědnost. Dřevěné stojany této společnosti koupíte v cenovém rozpětí od 7000,- Kč do 12000,- Kč. Kovové varianty stojí mezi 2600,- Kč a 5600,- Kč.
Amazonas je také německá společnost, jejíž výroba ale probíhá v Brazílii. Její specializace jsou tradiční houpací sítě a další výrobky zaměřené na relaxaci dětí a dospělých. Filozofií společnosti je tradice a kvalita, ale zároveň využívá inovativní a kreativní technologie. Výsledkem je propojení tradice a pokroku. Stojany této značky koupíte v rozmezí cca 3000,- Kč a 15000,- Kč. Nabízí také jak kovové, tak dřevěné výrobky.

Stojany na houpací síť La Siesta
Stojan na houpací síť La Siesta Nautico do 200 kg coolgrey

Otázky a odpovědi

Kdy se hodí stojan?

Lenošení v houpací síti je oblíbená zábava nejen dětí. Především za hezkých dní se přímo nabízí položit se s knížkou do houpačky a odpočívat. Pokud nemáte zahradu se stromy, mezi které je možné síť zavěsit, můžete využít možnosti koupení speciálních stojanů k tomu určených. Ty se zároveň mohou stát zajímavým doplňkem vaší zahrady nebo terasy.

Je nutné věnovat pozornost hmotnosti stojanu?

Tento údaj pro vás bude důležitý v případě, že budete chtít se stojanem častěji manipulovat. Např. pokud bude houpačka na zahradě, můžete ji přesunovat do stínu nebo ji chcete používat střídavě venku a doma atd. Hmotnost úzce souvisí s použitým materiálem. Kovové stojany budou zpravidla lehčí než konstrukce vyrobené z masivu.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku stojanů na houpací sítě